Jump to content
BulForum.com

Български футбол


veseo

Recommended Posts

... който НЕ искам да опропастим. Тъй като футболният ни манталитет е горе-долу равен на тоя на диво животно, ето правилата, които ЩЕ се спазват в тази тема:

 

- без "Ботев е по-добър от Локо" ако няма основателна причина. Разбира се, позволено е разсъждаване върху силите на отборите, но РАЗСЪЖДАВАНЕ. НЕ празнословно "Отбор Х е по-добър от отбор Х", което ще се приема за заяждане и ще бъде наказвано с 20% щастие (warn).

 

- без "кор за локо", "ботев са курви" и всякакви такива производни изцепки, ДИРЕКТНО псуващи противников отбор. Наказва се с 5 дена moderated mode.

 

- без "буфери", "жълтури/папагали", "чорбари", "говеда". Смятат се за обидни думи и се наказват с 20% щастие. Използвайте термините "жълто-черни", "черно-бели", "сини", "червени", имената на отборите, или каквото сметнете за подходящо, изключвайки гореизброените нарицателни.

 

- Използвайте отворените теми за Ботев и Локо (предполагам може и ще бъдат отворени такива за Левски и ЦСКА?) по предназначение, пишете тук предимно по въпроси, свързани с първенството. Да няма "ауе тоя селския да мре", или "колко е екскурзията до мач X?"!

 

- при положение, че сте свидетели на нарушение, репортвайте поста веднага. Имайте предвид, че гадът може да си едитне поста, а цитати не се приемат като доказателство (тъй като се едитват лесно и могат да бъдат използвани за прецакване на другарче).

 

- всички правила важат за всички, като подлежат на промяна, ако се сетя/сетим за още нещо. Приятно прекарване в най-надзираваната тема във форума :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

ЦСКА спира да издържа сателита си Конелиано. Тази информация потвърдиха вчера хора с висок пост в управата на "червените".

 

"Червените" няма да преотстъпват играчи на тима от село Герман, който преди няколко дни спечели баража и стана член на "А" група.

 

поред новата наредба на БФС един клуб не може да има повече от 3-ма играчи под наем в други състави от елита. Ако искат да запазят играчите си, шефовете на Конелиано ще трябва да сключат професионални контракти с играчите.

 

В същото време се разбра, че френски клуб проявява сериозен интерес към нападателя на ЦСКА Гийом и до края на месеца може да се стигне до реални преговори.

 

Вчера се появиха слухове, че бившият треньор на Хайдук и помощник на Ото Барич в националния отбор на Хърватия Зоран Вулич може да смени Пламен Марков начело на ЦСКА.

 

 

май конелиано е първия сигурен за изпадане

Link to comment
Share on other sites

Май втория сигурен е Ботев. :cry

Както е озаглавена темата: Втори (тото) шанс. Давам 5-6 кръга на наще в новото първенство и ако пак са същите, спирам да гледам български футбол. Продадоха 1 от 2мата дето могат да играят в тоя отбор - В.Минев и ся к'во? :blink:

И не ми ги разправяйте тези, че трябвало да се подкрепя отбора, ала бала. Какво помагам на отбора, като ходя всеки мач и си късам нервите?

 

А това, което става с ЦСКА е просто неверноятно. Все едно казаха, айде подаряваме титлата на Левски. Можеше и без такава уникална декларация. А си мислех, че след успехите в УЕФА БГ футбола ще тръгне напред...но уви.

И дано се класираме за Европейското, защото като гледам новото поколение български футболисти, дълго време няма да видим нито Европейско, нито Световно. То сега не че го видяхме, ама поне имахме някакви шансове за класиране, въпреки, че като гледам и КотД'ивоар да ни хванат ще ни пукнат шушонките.

Link to comment
Share on other sites

Шампионите на България от Левски ще играят срещу победителя от мач номер 6 във втория квалификационен кръг за попадане в групите на Шампионската лига - отборите на Сиони Болниси (Грузия) и Баку (Азербайджан). В турнира за Купата на УЕФА българските представители ЦСКА, Литекс и Локомотив (София) срещат съответно Динамо (Тирана), Копер (Словения) и Македония (Скопие).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Конелиано се разпадна

 

Конелиано се прости с "А" група още преди да е изиграл и един мач. Отборът от село Герман спечели промоция, но след това нещата тръгнаха на зле. Васил Божков спря издръжката и клубът пое назад. Появи се Ивайло Дражев с обещания за финансово стабилизиране. Но уви - Конелиано вече се разпада. Вчера тимът трябваше да замине на лагер в Трявна, но по необясними причини Дражев спря пътуването. Вместо на лагер футболистите се събраха на стадиона в Герман и си стегнаха багажа. Последва ги и треньорът Сашо Борисов. Играчите си взеха довиждане с ръководството, направиха си прощална снимка и започнаха да умуват къде ще продължат кариерата си.

- Няма вода, ток, екипировка, пари - как да работим в подобна обстановка - чудеха се хората от ръководството.

Играчите, които миналия сезон направиха сензация в западната "Б" група, също недоволстваха.

- Подиграват се с труда ни. Имаме да получаваме заплати и премии, вместо това Дражев ни предлага да подпишем смешни договори - единодушни са те. - Всички го знаем какъв измамник е. Тръгваме си, остават само протежетата.

Ивайло Дражев въобще не се появи на стадиона въпреки предварителната си уговорка с играчи и треньори. Мобилният му телефон цял ден даваше свободно, но той не се обади.

В четвъртък Лицензионната комисия към БФС ще реши съдбата на Конелиано. Най-вероятно тимът няма да започне в "А" група. Капитанът Кирил Дяков усети накъде духа вятърът и си урежда трансфер в Миньор (Пк).

 

Дали Марица ще се уредят с място в А група, или Ботев пак вадим късмет да има само 2 отпадащи? :D

Link to comment
Share on other sites

Дали Марица ще се уредят с място в А група, или Ботев пак вадим късмет да има само 2 отпадащи? :D

 

Ееей, дано Марица да ги огрее. Повече заслужават от тия селяци. Пловдив командва :P

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е,че дори да ги огрее Марица трудно ще вземат лиценз с този стадион,а и финансово не са за А група :cry

 

Ще играят на нашия ;)

 

 

 

А искам да попитам тия ЦСКА продали ли са досега някой играч, щото нали са канеха да разпродават целия отбор, пък аз досега не съм чул да са продали някой :confused

 

 

 

За Левски мисля, че ще е по-добре да си отпаднат в 3 предварителен кръг и да играя за УЕФА , защото в групите на ШЛ едва ли ще имат някакъв шанс, по-хубаво да трупат коеф, в турнира на УЕФА :D

Link to comment
Share on other sites

За Левски мисля, че ще е по-добре да си отпаднат в 3 предварителен кръг и да играя за УЕФА , защото в групите на ШЛ едва ли ще имат някакъв шанс, по-хубаво да трупат коеф, в турнира на УЕФА :D

Аз пък си мисля, че колкото по-рано Български отбор влезе в групите на ШЛ, толкова по-добре. И понеже това 99.6% няма да е Ботев, по-добре още тая година да влизат Левски. Не ми пука за Уефски, ама ако земат да се паднат с Ман Юн или Арсенал....ще е яко да се гледа някой световен тим. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си мисля, че колкото по-рано Български отбор влезе в групите на ШЛ, толкова по-добре. И понеже това 99.6% няма да е Ботев, по-добре още тая година да влизат Левски. Не ми пука за Уефски, ама ако земат да се паднат с Ман Юн или Арсенал....ще е яко да се гледа някой световен тим. :rolleyes:

 

И да гледаме двуцифрени резултати :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ще играят на нашия ;)

 

 

 

А искам да попитам тия ЦСКА продали ли са досега някой играч, щото нали са канеха да разпродават целия отбор, пък аз досега не съм чул да са продали някой :confused

 

 

 

За Левски мисля, че ще е по-добре да си отпаднат в 3 предварителен кръг и да играя за УЕФА , защото в групите на ШЛ едва ли ще имат някакъв шанс, по-хубаво да трупат коеф, в турнира на УЕФА :D

 

 

Христо Янев в Гренобъл .....Иначе Левски и да искат и да не искат според мен ше отпаднат :)

Link to comment
Share on other sites

И да гледаме двуцифрени резултати :lol:

 

Мда, по-добре да си играем с люксембургски отборчета :) Прогрес му се вика на тва, дето толкова се плашите от него. Левски би трябвало да влезат в групите тая година, стига да не извадят яко гаден късмет да им се падне някой от малкото силни непоставени отбори. Пък представете си и да минат групите ;)

Link to comment
Share on other sites

Ранглистата на реферите за "А" група ще бъде разделена на три съобразно местата, които заемат в нея. За новия сезон назначенията ще бъдат правено отново с жребий, но ще има по-високи изисквания за физическото състояние на съдиите.

 

Това обяви на пресконференция днес новият председател на Съдийската комисия Борислав Александров.

 

Първата група от съдии ще бъде от 6-те международни рефери. Това са Христо Ристосков, Антон Генов, Димитър Димитров, Цветан Георгиев, Станислав Тодоров и Момчил Врайков. Те ще ръководят само най-напечените мачове.

 

Севгин Адем, Ангел Ангелов, Мартин Богдев и Ивайло Бозев са в третата група, на най-неопитните, които ще бъдат налагани постепенно в елита на нашия футбол.

 

Останалите девет рефери - Ахмед Ахмед, Димчо Радев, Кольо Данев, Ангел Бекяров, Петър Стоянов, Стефан Спасов, Александър Костадинов, Николай Йорданов, и Стоян Алексиев, ще бъдат фундамента, който ще изнесе първенството.

 

"Зелена светлина" са получили молбите на реферите, които бяха извадени през миналата година по средата на първенството. На Красимир Йосифов, Костадин Костадинов и Георги Игнатов ще бъде разрешено да ръководят мачове от втора дивизия и ще бъдат включени в тази ранглиста.

 

С писмо на министъра на вътрешните работи Румен Петков пък се забранява на служителите на това ведомство, които са и футболни съдии, да вземат хонорари от БФС. От елитните рефери в системата работят Димитър Димитров-Каубоя и Севгин Адем. Наказания ще се налагат за всяка оценка, която е по-ниска от 7,4. Всеки, който има оценка над 7,5 остава ненаказан.

 

Изпитите и семинарът на реферите от професионалния футбол ще бъдат от 29-и до 31-и юли. Изпитът ще е теоретичен и практически. Теорията ще включва писмен тест от 24 ситуации, които трябва да бъдат обяснени от реферите.

 

Физическият тест включва 6 отсечки по 40 метра спринт, както и 10 обиколки, които трябва да се изминат в ритъма 150 метра спринт - 50 метра ходене. Нормативът за 40-метровия спринт е 6,2 секунди за главен съдия и 6 секунди за асистент. 150-те метра трябва да се пробягат за 30 секунди, а 50-те метра ходене - за 35 секунди.

 

Предстои подписването на конвенция на ФИФА за развитието на футболното съдийство, която БФС разглежда от доста време. Александров, който досега беше главен методист на централата ни допълни, че договорът е до 2012-а година. Първоначалната помощ е 200 хиляди швейцарски франка, а след това БФС ще взима по 100 хиляди от тази валута на година.

 

"Учуден съм от агресивните нападки на Атанас Узунов вчера и днес в някои медии. С него винаги сме работили добре и сме се подкрепяли, така че нямам обяснение защо е това негово отношение", обясни Александров.

 

С много компромиси първенството беше спасено и "А" група ще стартира с 16 отбора. Това стана факт днес, след като Спартак Варна получи лиценз при обжалването, а Конелиано заяви националния стадион "Васил Левски".

 

В "Б" групата нещата бяха доста по-неясни и трудни за формулиране, но никой в централата не се трогна особено тъй като и в елита имаше доста проблеми.

 

Новият собственик на Конелиано Ивайло Дражев лично внесе днес договор за ползването на националния стадион и гарантира, че е уверил президента на БФС Борислав Михайлов, че няма да има проблеми с отбора.

 

Апелативната комисия към Националната система за клубно лицензиране проведе своето заседание. На него бяха разгледани следните отбори, който не получиха лиценз за състезателната 2006-2007 година.

 

ПФК Спартак Варна - получава лиценз за участие в "А" ПФГ за състезателната 2006-2007 г.

 

ПФК Миньор Перник - получава лиценз за участие в "Б" ПФГ за състезателната 2006-2007 г.

 

ПФК Шумен-2001 Шумен - получава лиценз за участие в "Б" ПФГ за

състезателната 2006-2007 г.

ПФК Етър-1924 Велико Търново - получава лиценз за участие в "Б" ПФГ за състезателната 2006-2007 г.

 

ПФК Хебър Пазарджик - получава лиценз за участие в "Б" ПФГ за състезателната 2006-2007 г.

 

ПФК Дунав Русе - получава лиценз за участие в "Б" ПФГ за състезателната 2006-2007 г.

 

На днешното редовно заседание на Лицензионната комисия на БФС пък бяха раздадени лицензи на три клуба, всичките нови членове на двете "Б" група.

 

Следните отбори получиха лиценз за участие в "Б" ПФГ:

ПФК Вихър-Горубляне София лицензиран стадион Академик (квартал Гео Милев, София)

ОФК Черноморец-919 Бургас, лицензиран стадион "Нафтекс" гр. Бургас

ПФК Велбъжд-Кюстендил Кюстендил, лицензиран стадион "Осогово"

 

Отборите на ПФК Доростол Силистра и ПФК Чавдар Бяла Слатина не получиха лиценз, поради неизпълнение на инфраструктурни и спортни критерии. Същите имат право да обжалват решението на ЛК в седем дневен срок пред Апелативната комисия към системата за "Национално

клубно лицензиране".

 

Велбъжд-Кюстендил е новото име на победителя в Югозападната "В" група Велбъжд-Слокощица. Под това име тимът ще играе в Западната "Б" група, а ОФК Черноморец-919 (Бургас) ще бъде името на ОСФК Черноморец в програмата, който е създаден вчера на общинска сесия в Бургас.

Link to comment
Share on other sites

Щом Ахмед Ахмед ще свири мачове, при това "ще изнесе първенството" Господ да ни е на помощ :sick

 

Между другото кога е жребият за програмата? Нещо тоя понеделник ми се върти, ама не съм много сигурен.

Link to comment
Share on other sites

На 24 юли т.е. в понеделник - дано този път не се натресем още в първия кръг на някоъ от грандовете като миналата година,когата играхме с ЦСКА и бяхме разбити :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Щом Ахмед Ахмед ще свири мачове, при това "ще изнесе първенството" Господ да ни е на помощ :sick

 

Между другото кога е жребият за програмата? Нещо тоя понеделник ми се върти, ама не съм много сигурен.

ахмед ахмед не е толкова зле, ама тоя каубоя е най-смешния, спомням си едно негово изказване отпреди 4-5 години "Видях, че има дузпа, но незнам какво ми стана и не я свирих" мисля, че беше на Рилски Спортист и ЦСКА :lol:

Link to comment
Share on other sites

ахмед ахмед не е толкова зле, ама тоя каубоя е най-смешния, спомням си едно негово изказване отпреди 4-5 години "Видях, че има дузпа, но незнам какво ми стана и не я свирих" мисля, че беше на Рилски Спортист и ЦСКА :lol:

 

Ахмеда го помня в няколко мача тоя сезон, един от които е с Берое в Пловдив. Толкова развали играта, че и на двата отбора им се искаше да го набият по едно време. Всяко керливо нарушение го пребиваше по 2-3 пъти, защото "топката била в движение". Бива изпълнение на правилата, ама неговото е педантизъм. Да не говорим, че и доста грешеше, въпреки че не режеше никой отбор. Просто слаб съдия.

Link to comment
Share on other sites

някой да знае къде пише часовете за 1-ви кръг или пак е по български да се съобщават часовете в деня преди мача?

Не пак а ОТНОВО! ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...