Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Телевизията им днес прекъсва през 20 минути,вятъра яко брули сателити :laughing: :laughing:

 

Телевизията ти прекъсва, защото не ти е добре настроена антената. При мен не е мръднала.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Телевизията ти прекъсва, защото не ти е добре настроена антената. При мен не е мръднала.

 

+1

 

На хора, които им прекъсва телевизията от единия вятър вариантите са 2:

- некадърни техници, които не са закрепили чинията както трябва

- стиснати потребители, които са решили да си спестят 15лв за монтаж и не са си го направили като хората

телевизията ми прекъсва само в изключително силни гръмотевични бури и то за около 5-10мин, а аз съм с малката чиния (мисля че беше 60см)

Link to comment
Share on other sites

Вече не съм на Булсатком (Нетгруп), но в интерес на истината това, което виждах до днес сутринта беше малко по-добро като скорости от новия ми доставчик (ITD Network). Не съм имал възможност още за по-сериозна съпоставка, че се пооправям още от инсталацията, но за момента бих казал нещо като съотношение 5:4 в полза на Булсатком. :unsure: Говорим за реални тестове на няколко FTP сървъра с едни и същи файлове (но пък в различно време на деня), както и за speedtest резултати, доколкото те са реален критерий.

 

За сметка на това обаче я няма онази тромавост при зареждането на страници в браузър, която ме дразнеше през последните две седмици, както надявам се и другите проблеми със стабилността на връзката.

Link to comment
Share on other sites

Вече не съм на Булсатком (Нетгруп), но в интерес на истината това, което виждах до днес сутринта беше малко по-добро като скорости от новия ми доставчик (ITD Network). Не съм имал възможност още за по-сериозна съпоставка, че се пооправям още от инсталацията, но за момента бих казал нещо като съотношение 5:4 в полза на Булсатком. :unsure: Говорим за реални тестове на няколко FTP сървъра с едни и същи файлове (но пък в различно време на деня), както и за speedtest резултати, доколкото те са реален критерий.

 

За сметка на това обаче я няма онази тромавост при зареждането на страници в браузър, която ме дразнеше през последните две седмици, както надявам се и другите проблеми със стабилността на връзката.

 

Пусни тестове, по късно.

Link to comment
Share on other sites

По каква технология Булсатком доставят интернета до клиентите си? Сателитен ли е? Смисъл през техните 60 см. антени? Или е FTTH, FTTB или Fiber-to-the-node и до клиента - с ЛАН кабел?

Link to comment
Share on other sites

По каква технология Булсатком доставят интернета до клиентите си? Сателитен ли е? Смисъл през техните 60 см. антени? Или е FTTH, FTTB или Fiber-to-the-node и до клиента - с ЛАН кабел?

Нали наскоро купиха Нетгруп, ползват тяхната инфраструктура, т.е. LAN. Може да имат оптики за опорни трасета, но не е дори FTTB още.

Ти представяш ли си да доставяха нет през чиниите и сателит... мъка.

 

Иначе засега не е кой знае колко по-зле откакто е Булсат, като изключим пинга като по-видимо влошение - засега го усещам и при гейминг чат пат, и не е стабилен, а примерно до абонати на Кулбокс играе от 6 до 10 мс, средно 7-8, което е доста, поне 2 пъти повече спрямо преди. И в спеедтест нещата са трагични като достоверност, нулеви пингове, после 12-13 при реални 3-4, изобщо никога спеедтест не ми е вадил драстично различни и глупави пингове спрямо реалните, досега.

А слуховете за вече налични смени на ИП-та пък ми бърка в гз. Макар че като гледам сега, ИП-то ми е същото като преди седмица, т.е. още като когато преминахме.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Тогава защо по дяволите лъжат в сайта си, че нета им е оптичен? Тва в като Гигабит през 2004-та: рекламираха гръмогласно, че нета им е оптичен ама в последствие оптиката била само за гръбнака на мрежата.

Link to comment
Share on other sites

На някой друг да му показва "Please visit us under 0.arenabg.com." при опит да влезе в Арената. За да вляза трябва да цъкна линка...

Link to comment
Share on other sites

Това не мисля ,че е от булсат. Направи ми впечатление ,че преди да стане с 0arenabg.bg бяха спряни всички тракери (замунда , HD-torrents, arenabg.bg) . Когато заработиха отново в арената се влизаше с " 0 ".

 

edit : СПоред мене сравненията трябва да се правят след 15/30 септември , когато всеки си влезне в тарифата и си подпише договора , защото сега всеки сваля с колкото хване :)

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Пусни тестове, по късно.

За да не задръствам форума, качих тук една страница със сравнителни резултати между Булсатком от тази сутрин и Cooolbox надвечер. Доколкото тестовете са правени по различно време на денонощието, може да не са съвсем коректни. С това уточнение, определено бих казал, че особено в качването към сървъри в чужбина Булсатком е на по-висока скорост. Утре преди обяд вероятно ще повторя тестовете за по-голяма достоверност, но това е, което виждам като преминал от едното към другото днес като скорости.

 

P.S. Имаше разлика в наблюдаваната скорост за Cooolbox тази сутрин. Ъпдейтнах сравнението и за едно и също време от денонощието нещата изглеждат по-различно.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Идеята ми не е била да се правят генерални заключения — просто любопитно сравнение на човек, който преминава от един на друг доставчик. Нещо, което примерно на мен би ми било полезно, ако някой можеше да ми покаже преди да взема решение, а и просто за обща информация. Направих и достатъчно уточнения за това, че тестовете засега не са правени по едно и също време на денонощието. Булсатком са пуснали всички в мрежата на Нетгруп на максималната скорост, т.е. за мен това е обявената 32 Mbit/s за 24 лв/месец. Дали е така и дали ще има някаква промяна, не мога да знам, а и вече не ме интересува. За мен лично от определена скорост нагоре е по-важна стабилната и постоянна връзка, както и "пъргавината", които надявам се ще получавам от новия си доставчик. :rolleyes:

 

P.S. Ето и един тест едновременно, на Булсатком е на съсед до мен, който даже е през безжично.

 

936772600.png 936774546.png

 

Просто в момента не може да се отрече, че Булсатком имат страшен международен ъплоуд.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Какво стана с томболата, която трябваше да се тегли днес? Трябваше печелившите да се публикуват в сайта, в някакър раздел "Томболи", ама няма нито такъв раздел, нито печеливши.

Link to comment
Share on other sites

На някой друг да му показва "Please visit us under 0.arenabg.com." при опит да влезе в Арената. За да вляза трябва да цъкна линка...

Причината е в това, че 46.40.xxx.xxx явно още не са добавени от арената като БГ пиъринг и съответно за арената вие все едно сте посетител от чужбина. Както съм аз и при мен арена се отваря единствено като 0.arenabg.com.

Link to comment
Share on other sites

Причината е в това, че 46.40.xxx.xxx явно още не са добавени от арената като БГ пиъринг и съответно за арената вие все едно сте посетител от чужбина. Както съм аз и при мен арена се отваря единствено като 0.arenabg.com.

А някаква съществена разлика има ли, защото на мен 0.arenabg.com, ми е с по-малък пинг от стандартния.

Link to comment
Share on other sites

Двата са хостнати на различни места, не знам какъв е смисъла от това. 0-та е уж някъде към франция, нормалния би трябвало да е в Холандия.

Link to comment
Share on other sites

Защо не слеете темите Булстат и Нетгруп след като вече са един доставчик?

по правилно ще е след няколко дена нетгруп темата да бъде забърсана завинаги - " пръст при пръста, пепел при пепелта" :lol:

Link to comment
Share on other sites

по правилно ще е след няколко дена нетгруп темата да бъде забърсана завинаги - " пръст при пръста, пепел при пепелта" :lol:

 

Ами Гигабит що не е затрита.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...