Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

17 hours ago, sasshko said:

Cooolbox нямат покритие в Тракия до м-з Кауфланд и си мисля за Мтел... има ли по- добра опция за този район?

Виж  дали  булсата  няма  оптика.  200мб за 20 лв  и  ако  платиш за 5 месеца,  6тият  ти е  безплатно. 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Дайте съвет за втори доставчик за интернет за бекъп, първия е Булстаком оптика, гони се максимално ниска цена като за бекъп..

 

Link to comment
Share on other sites

Какво очакваш да може да се прави? Колко често се налага да се ползва бекъпа? Колко дълго са липсите на първия? Защото може някоя бисквита/флашка от мобилен оператор на нисък план, която сложена в рутера да се включва при отпадане на първия.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Хмм.. телефона на хотспот с wifi флашка в компютъра?

 

Едит: още по-евтин вариант:

телефона пак на хотспот, а рутера в режим рипийтър.

Кабелите не ги бараме.

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

Аз преди години като имах прекъсващ нет, ползвах евтин рутер с openWRT в режим клиент - хотспот от телефона, тоя рутер хваща хотспота и го "вкарва" в локалната мрежа през лан порт. Така не се налага да барам основния рутер и настройките му. Ръчно го правех, защото рядко се налагаше. Последните години не се е налагало, макар че ако се наложи, вече имам един евтин микротик за това, и за други тестови цели. ОпенВРТ вече не ща да видя, така и не му свикнах на настройките и всеки път се лутам като патка в тиня с него. с микротик ми е 50 пъти по-лесно.

Link to comment
Share on other sites

Детайлите как да стане всеки може да си прецени. С втори евтин рутер в режим клиент всички машини и устройства в мрежата можеха да получат интернет.

Важното е да се ползва интернет от смартфона ако го позволяват условията като необходими мегабайти, за какво ще се ползва докато няма основен нет, скорост и т.н.

 

Иначе за втори стационарен нет - само той може да си прецени на място какви други ISP има и какви цени имат. Иначе не се учудвам, че е на Булсат и търси бекъп, и от други места чувам за проблеми там напоследък, и не само. Просто си смени основния доставчик за да не търсиш бекъп, или бекъп да е нужен много рядко и за поща-моща..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

А ако се търси автоматизация на процеса, без намеса, тия варианти с телефони, хотспотове и рутери отпадат. Да си каже първо точно болката и нуждите, тогава може да мислим решения. Щото аз например в моя рутер имам гнездо за мобилен модем и е до няколко настройки като падне нета да превърти нещата през мобилния нет и то в рамките на някакви секунди е липсата на нета. И забравям да го поглеждам. Но може това да не е достатъчно в случая. Може да се гонят скорости, трафици. Само гадаем.

Link to comment
Share on other sites

Ако се ползва мобилен нет под каквато и да е форма (ако има някакъв лимит), аз лично бих искал да знам кога минавам на него, затова аз поне предпочитам ръчно да бутна нещо, защоти можв я момента да тегля торент или друго нещо такова , и ако става автоматично, да отиде нета (или бързия) за глупости и да не остане за важната работа.

Съответно дали му е критично наистина да става автоматично, защото и това да се направи не е съвсем тривиално, освен айо има някакъв специален рутер с такава възможност за лесна настройка.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Останаха ли читави малки ftth доставчици в района на Лаута? Не се търси огромна скорост, но да може да влачи един - два иптв бокса.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, vebaev said:

Как е А1 около мебелна къща, оптика ли е? 

На сайта на А1 може да провериш за конкретен адрес какъв е интернетът, според мен информацията е точна.

 

https://www.a1.bg/a1-net

 

По-надолу на страницата има опция "Провери покритие", където си въвеждаш пълните данни за адреса.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте, някой с мнение за стабилността и качеството на мрежата на А1 в района на Лаута, Тракия - А12?
Искам да сменя Виваком, мислих за Cooolbox, тъй като съм ги ползвал преди, но в сградата, в която живея не могат да вкарат директно оптиката у дома през нали централното окабеляване, а трябва през общите части и от там да се дупчи апартамента и т.н. А искам да го избегна това.
И тъй като се окрупниха доставчиците, в общи линии няма друг избор.

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Каква телевизия смяташ да гледаш? Пак литяхна? Интерактивна с приложение или с отделен бокс?
Защото имам отзиви за A1 Xplore TV. Това е най-бъгавото приложение, което съм ползвал. Прецаква цялото устройство. Качеството също е ужасно. Просто съм без думи. Радвам се, че не са ми основен доставчик на ТВ услуги..

Link to comment
Share on other sites

Не, не. Телевизията ще е тази, която коментирахме в другата тема - tplay. 
Но ми трябва Интернет доставчик. Както казах за огромно съжаление Cooolbox, отпада поради логистични проблеми.
Затова и ме интересува само стабилността на интернета от А1.

Link to comment
Share on other sites

А те ще могат ли да си пуснат оптиката през централното окабеляване?
Иначе аз съм до Вердито и не мисля, че някога сме имали проблеми с А1, вече 15-на години. Просто си работи. 

Те не правят друго освен оптики, нали? 

Link to comment
Share on other sites

Реално мисля, че А1 ще използват както и Виваком в момента, окабеляването което е заложено при строежа на сградата. Т.е от общата кутия ще вържат моя ЛАН кабел и той вече си излиза в апартамента.

А при Cooolbox все пак оптичното влакно е отделно за всеки клиент и трябва да влезе в апартамента.

В интерес на истината не разбирам как могат да го прекарат от мазето до площадката на етажа по общата кутия, но не и в апартамента...

Освен пак да ги попитам.

Link to comment
Share on other sites

Но и А1 пускат отделно оптично влакно до апартамента. 

Освен ако не са купили някой ЛАН или не са добавили алтернатива за която не знам.

Link to comment
Share on other sites

Ами честно да ви кажа, в новопостреното гето, в което живея, едва ли някой ще прекарва кабел по фасадата. Иначе в стария панелен блок си беше така.

За А1 съдя по това, че от общата им кутия във входа са вързани предварително поставените ЛАН кабели при строежа на сградата.

То е така с всички доставичици де. Просто от на Cooolbox кутията си тръгва "нагоре" оптичен кабел, но наистина по неясна за мен причина може да "премине" само до общата кутия на етажа, но не и да влезе в апартамента, така както влизат и е окабелен с ЛАН кабел, който се ползва в момента с интернет от Виваком.

Ще подпитам иначе А1 за някаква оферта само за интернет.

Link to comment
Share on other sites

На три адреса ползвам А1 - съответно оптика, лан и коаксиал. Два от адресите са в Тракия - нета е стабилен, никакви проблеми. Държи скоростите спрямо тарифния план без отклонения.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...