Jump to content
BulForum.com

Дограма - избор на нова, смяна на стара


Recommended Posts

Днес сключихме договор - за PVC xmas.gif . До около 2-3 седмици ще мога и аз да дам отзиви как е xmas.gif .

 

След най-малко година ще можеш да даваш адекватни отзиви smile.gif

 

Успех с дограмата beer.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

След най-малко година ще можеш да даваш адекватни отзиви smile.gif

 

Успех с дограмата beer.gif

Хехе, ти ме разби. Аз се надявах поне след 15-тина г. да мога да давам отзиви.. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Хехе, ти ме разби. Аз се надявах поне след 15-тина г. да мога да давам отзиви.. laughing.gif

 

След 15-на кой знае какво ще е измислено laughing.gif

 

Иначе сериозно ти казвам - трябва ти един топъл и един студен сезон да се убедиш, освен това и механизмите трябва да натрупат оборот smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Не може ли някой от модераторите да пусне една анкетка между другото PVC vs Алуминий - кой каква дограма би си поставил. Предполагам, че гласовете ще са много повече от коментарите в темата. Нека да видим народа какво предпочита :)

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми предстои подмяна на стара дървена дограма с ПеВеЦе в близките дни. Запознат съм само в общи линии с този вид ремонтна дейност. Все още не съм избрал коя фирма да ми я монтира новата дограма, но от утре ще започна да получавам оферти. Смятам да слагам стъклопакет с нискоемисионно (Ка) стъкло и искам да попитам дали ще е по-добре да сложа такова и на вратата или само на прозорците? Стаята ми е с източно изложение. Спрял съм се на немски профили - Трокал, Века или Рехау. Поне засега. В общи линии смятам да се доверя само на фирми, чиито услуги са ползвани от мои приятели вече и да не рискувам, че един калпав монтаж може да обезсмисли инвестицията:)

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми предстои подмяна на стара дървена дограма с ПеВеЦе в близките дни. Запознат съм само в общи линии с този вид ремонтна дейност. Все още не съм избрал коя фирма да ми я монтира новата дограма, но от утре ще започна да получавам оферти. Смятам да слагам стъклопакет с нискоемисионно (Ка) стъкло и искам да попитам дали ще е по-добре да сложа такова и на вратата или само на прозорците? Стаята ми е с източно изложение. Спрял съм се на немски профили - Трокал, Века или Рехау. Поне засега. В общи линии смятам да се доверя само на фирми, чиито услуги са ползвани от мои приятели вече и да не рискувам, че един калпав монтаж може да обезсмисли инвестициятаxmas.gif

 

Добре си се спрял - контролирай изкъсо монтажа. Гледай да не пестят дюбели с номера "Толкова му стига" и да застрелят всичко добре. Ка стъклото е задължително навсякъде - вярвай ми - има смисъл.

Link to comment
Share on other sites

предупреждавам приятелски за монтажниците: демонтажа е не по-малко важен от монтажа. съветвам ви да не позволявате да къртят повече от3-5 см встрани от старата дограма. никакви големи къртачи - има си флексове за изрязване на мазилката и крепежа на старата дограма. да я вадят парче по парче ако е ненужна, но в никакъв случай да не къртят парчета от основния материал на градежа - тухли, панели или квото е там.

 

в договора изрично да се запише че монтажа завършва след изпълнението на всички довършителни дейности - уплътняване, измазване и боядисване. даже може да изизскате опис на вида на мазилката.айде за боядисването може да им простите ако сте в добро настроение или не вяврвате че ще улучат тона, но не позволявайте да се стигне до момента в който чуете:

 

е, турихме пяната, трябва малко да слегне и ще дойдем утре да довършим.

 

никакво "утре", защото "утре" обикновено се оказва, че тези дейности не са в цената за монтажа и или искат допълнително заплащане или са вечно заети екипите и все не успяват да се върнат при вас.

 

запишете в договора за поръчка неустойки при некачествено изпълнение или поне изискване да се спазва нормативната уредба на Р България. Има си достатъчно закони и нормативи, които да ви защитят като потребители на услуги или като възложители на СМР.

 

ако имате фотоапарат - ползвайте го, все пак сте в собствения си дом, а снимките могат да кажат повече от думите било пред шефове, било пред съд. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Мобстън, аз не съм чувал смяна на дограма да включва и обръщането на прозорците, камо ли боядисване. Задължението на фирмата е да демонтира старата, да сложи новата (евентуално с подпрозоречни первази вътре/вън ако са поръчани такива) и да уплътни с пяна. Пяна, която в никакъв случай не трябва да се пипа преди да е втвърдила, което си е реално следващия ден.

 

Ако има изрична уговорка да се направи след това обръщане на прозорците и боядисване - тогава да, редно е да се контролира. Но по принцип фирмата не е длъжна да го прави.

 

Общо взето какъвто и майстор да е - сам не трябва дас е оставя задълго. Колкото повече се контролира - толкова по-добър краен резултат. Евентуални грешки се хващат навреме и се коригират по-лесно.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Помня че много ми харесваше като съм я гледал но скоро не съм бил там. Подобна дървена дограма кой може да направи и как са цените спрямо останалите?

Брат ми си направи такава (многопластова дървена дограма със стъклопакет) в Гърция понеже там му излизаше доста по-ефтино от тук (дори май му излезе по-тънко и от тукашното ПВЦ). Виден е прав, че това най-доброто решение спрямо ПВЦ-Алуминий... Ако искаш мога да ви свържа с брата... за да си похортувате на тази тема...

Link to comment
Share on other sites

Ако са валидни спомените от последното Стройко на български производител почват от 210$ квадрата.. Подчертавам, че това е за келешлъци. По-долният вариант върщи същата работа.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Общо взето какъвто и майстор да е - сам не трябва дас е оставя задълго. Колкото повече се контролира - толкова по-добър краен резултат. Евентуални грешки се хващат навреме и се коригират по-лесно.

 

Абе аз имам едно приятелче което ми върши подобни неща (боядисване, шпакловка и подобни) и с него се разбирам само какво искам, той ми казва колко пари да му дам и оттам насетне той има грижата... и досега не съм имал забележки, е верно черпя го след това стабилно но смятам че си струва пък и е приятелче все пак

Link to comment
Share on other sites

Абе аз имам едно приятелче което ми върши подобни неща (боядисване, шпакловка и подобни) и с него се разбирам само какво искам, той ми казва колко пари да му дам и оттам насетне той има грижата... и досега не съм имал забележки, е верно черпя го след това стабилно но смятам че си струва пък и е приятелче все пак

 

Съдейки по фактологията, а именно че черпиш с поне 12 годишно, не е меродавна схемата. Иначе ако момчето има данни да създава красота и да носи на критика - давай го насам laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Ако са валидни спомените от последното Стройко на български производител почват от 210$ квадрата.. Подчертавам, че това е за келешлъци. По-долният вариант върщи същата работа.

Вервай ми..., изобщо не става дума за такива цифри!!! На брат ми му излезе в пъти по-ефтино от това което цитираш ти.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Бе то ВиК-то е част от общия ремонт, който ще почва до седмица.

Иначе днес сложиха дограмата (ПВЦ). Добре е. Стабилно изглежда. Почва къртенето утре, а до седмица се почва от основния майстор - замазки, баня и т.н.:)

Link to comment
Share on other sites

Ако заглавието на темата остане това, не виждам защо не :bgrin:

Иначе то вече е решено почти за всичко майсторите и май няма да се наложи да пиша. Явно тук имаше смисъл предимно за дограмата да се пита. Останалото минава по пътища на познати и познати на приятели и познати :) .

Link to comment
Share on other sites

ти последно на кои се спря и как премина къртенето?

 

 

едит: извинявай не съм разбрал за сроковете ти.

Не виждам на раптора да му пречат правилата за рекламата - споменава си фирми на воля. не щото е модератор, а щото е потребител/клиент. това не е реклама, а мнение на клиент. тъй че и теб не би трябвало да те спира.

 

аз пък дотук получих 4 съвета "мани го тва двукатно дърво, инвестирай в нещо качествено - немско ПВЦ да ти се дигне цената" и само 2ма души се замислиха и смутолевиха че не искат да дават съвет без да са видели пораженията и след като го огледат ще преценят и ще ми дават оферта. нещо ми подсказва че ще работя с един от тия двамата. особено след като при втория се изсипах по анцуг тип "златен медал от изложението на руския пазар през 2007ма" след тренировка и ми говориха 15 минути на "вие" преди да пробия леда.

Link to comment
Share on other sites

ти последно на кои се спря и как премина къртенето?

За кое?

Ако е за дограмата, вече с тия рекламни правила не знам дали е редно да казвам в темата, но сложиха Ропласто, вярвам за някои хора ще е лесно да се сетят кои работят предимно с нея. ПВЦ като ПВЦ като гледам. Затварят се плътно и добре, стабилно изглежда.

За къртенето, както казах утре ще идват. До Събота пазара едни, от нета ги намерихме. Сравнително най-евтино взимат, надявам се за дейността 'къртене' да няма особено значение с какво качество ще се направи, та да не сме се минали с некачествено изпълнение накрая.. :lol: (Все пак с около 200 лв по-малко определиха цена за къртажа на антре (г-образно), кенеф, баня и перално).

Link to comment
Share on other sites

едит: извинявай не съм разбрал за сроковете ти.

Не виждам на раптора да му пречат правилата за рекламата - споменава си фирми на воля. не щото е модератор, а щото е потребител/клиент. това не е реклама, а мнение на клиент. тъй че и теб не би трябвало да те спира.

 

Именно. Теди, не знам какво си се стегнал, но всеки има право да споменава имена на фирми, с които е контактувал по определени въпроси и/или са му изпълнявали поръчки. Всеки също така има право да изрази личното си мнение относно определено фирмено изпълнение.

 

НЕ се толерират изказвания-реклами от типа - фрима Фирма са най-големите и най-великите и обратно в глобален аспект. Обърни внимание, че лично аз съм изказал някакво мнение относно фирмите, които споменавам, но не съм те пращал изрично при някоя от тях.

 

За къртенето, както казах утре ще идват. До Събота пазара едни, от нета ги намерихме. Сравнително най-евтино взимат, надявам се за дейността 'къртене' да няма особено значение с какво качество ще се направи, та да не сме се минали с некачествено изпълнение накрая.. lol.gif (Все пак с около 200 лв по-малко определиха цена за къртажа на антре (г-образно), кенеф, баня и перално).

 

Може би бидейки изморен не разбирам нещо, но какво ще къртиш, след като ти е сложена дограмата вече?

 

-----------------------------------------

 

Мобстън, ако си с двойна дървена май няма как да отидеш на вариант стъклопакет ми се струва. Може да преработиш профилите и евентуално - нови стъкла. Ако уплътниш добре може и да се получи хубаво. Вземи пусни някоя и друга снимка - споко, няма да те разконспирираме по прозорците laughing.gif

 

-----------------------------------------

 

Искам да припомня отново, че тази тема ще остане само в сферата на дограмите. За други дейности - създавайте смело нови теми в раздела. Възможно е и аз да ги оформя тези дни, за да се получи прегледно.

Link to comment
Share on other sites

Рапторе, въпрос на "домашна" организация на реда на идване на майсторите и техните заетости :) .

Ще къртим коридор (теракот), баня, кенеф и 5 квадрата теракот в трапезарията. Дограмите нямат досег с тези зони, така че няма да е проблем предполагам. Освен в трапезарията плочките достигат долу до вратата на терасата, събират се на 70 санта, там им казахме да внимават с живота си :laughing: .

Те в момента къртят така или иначе.

 

Едит: Фирмата е "Андреев и Ко". Просто имаме познат, който работи там от доста години, преди години ни е правил едни алуминии в друг апартамент. И решихме да е нещо познато пак. Мисля, че не сгрешихме. Като се обърнат и се приключи ремонта и на стени, може да снимам как изглежда, но едва ли има смисъл, дограми като дограми на вид.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Не знам как ще прозвучи, но да не се приема (все още) като анти-реклама. Става дума за дограмите, сложени ни от Андреев и Ко. Дано не ни четат.

Оказа се (още в момента след като ги сложиха) че има няколко .... issues, което потвърди предупрежденията на съфорумниците, че трябва да се гледа и да не бърза да плаща преди да са оправени проблемите (които се оказаха 3-4 на брой). Но нали уж познат работи там... па се оказа че познат, непознат, нещата са си зле като цяло в България.

Вече колко.. 3 седмици се врънкаме и не можем да се разберем кой кога ще идва в Пловдив от тях, да оправят бакиите, които се натвориха :sayjin .

То не бяха сбъркани стъклопакети, много-трудно-отваряеми 2 прозореца, единия не се отваря докрай (няква пи*ка пречи и ѝ пада пластмасата), за капак един от прозорците нещо механизма му се прецака (от тия и с горно отваряне е), и като отварям прозореца, се разкекенечва и от горе, и остава да виси само на едната панта (долната). Споменах ли зеещите комарници от горната страна, откъдето всякакви лазещи насеокми биха могли да влязат..

 

КАКВО да говорим! Днес трябваше да дойдат да оправят тия мизерии, разбира се никакви.

 

И още не се е влязло да се живее, сега майстора работи вътре.

Поредното доказателство за българската действителност с повечето фирми. Ще кажете "казах ли ти".. Предупредихте, обаче е познат на майка ми.. и така. Те в цеха ако не са ги сглобили като хората, останалото е просто допълнение към ниското качество.

Е, може и да ги оправят тия неща някой ден, и да забравим, но...

Link to comment
Share on other sites

Сега ако си мераклия извикай някой представител на друга фирма и го накарай да огледа и да ти даде мнение. Няма да се учудя ако след това отидеш да ги биеш тия мизерници tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...