Jump to content
BulForum.com

Саниране на сгради


Recommended Posts

Аз съм съгласен с теб бееее. Ама разни бабички на по 80+ години също искат саниране и само като чуят без пари се записват, без да мислят. Със или без условието за участие на жилището в СС. Затова ти казвам, че НУЛА няма да са. Все ще има набутали се на безплатното, независимо от това, какво се иска за да стане. Нали се сещаш тая баба на 80+ колко е в час. Тия същите през ден им звънят "внуците" да им взимат парите. В нашия блок има една лекарка - уж трябва да е по-умна, образована - ама беше първата която дойде да пита кога ще санираме.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Затова поясних:

 

Може да си абсолютно сигурен, че НИКОЙ трезвен и нормален не би си заложил жилището срещу саниране. Туй ако разбира се вникваш какво казвам. 

 

При нас сме 5 входа по 24 апартамента и още никой нищо не е обадил... Замо че аз няма да се меся тоя път грам. Като ги знам - единият вход даже няма домоуправител.... 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Понеже и от нашия блок са се подпалили за "безплатно" саниране и за няма и час двама колеги ме потърсиха, то бих искал и на всички вас да предоставя един много приличен анализ, предоставен ми от милата ми тъща. Човекът е съсобственик в техния блок и си е направил доста сериозния труд да изследва цялата измамна ситуация с "безплатното" саниране.  

 

Scanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч..jpgScanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч. (3).jpgScanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч. (2).jpgScanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч. (4).jpg

 

Слакър, може да почерпиш някоя бира.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Тази информация е ценна и съм благодарен на г-н Т. Божков за положените усилия по изясняване на тънките юридически клопки. Също и на Виден, че го публикува тук.

Явно обаче нещо се е объркало и има липсващи страници.

 

П.П. Axa, ясно.

Link to comment
Share on other sites

Няма бе, Саше - точно 4 страници са си и ги виждам всичките.

 

ЕДИТ: Сега виждам, че просто съм разменил неволно местата на страници 2 и 3... Нали ги преснимах 3 пъти тука и съм ги оплел

Link to comment
Share on other sites

Бе, според мен от самото начало си беше ясно, че е к*р капан и корупционна схема....ама...Безплатен обяд няма, не е имало и никога няма да има.Особено в България.

Link to comment
Share on other sites

Понеже и от нашия блок са се подпалили за "безплатно" саниране и за няма и час двама колеги ме потърсиха, то бих искал и на всички вас да предоставя един много приличен анализ, предоставен ми от милата ми тъща. Човекът е съсобственик в техния блок и си е направил доста сериозния труд да изследва цялата измамна ситуация с "безплатното" саниране.  

 

attachicon.gifScanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч..jpgattachicon.gifScanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч. (2).jpgattachicon.gifScanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч. (3).jpgattachicon.gifScanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч. (4).jpg

 

Слакър, може да почерпиш някоя бира.  :laughing:

Става. Особено ако ме предупредиш 2-3 дена по-рано че ще правиш зареждане на сушилнята, а не в последния момент - още повече ще донеса. От любимото ти Пиринско, да няма мръщене после :)

ПП според мен 2и 3-та са разменени като страници

Link to comment
Share on other sites

Не помня по коя телевизия Дани Каназирева каза, че това което се подписва от собствениците, за да

направят въпросното сдружение е проектодоговор, а не завършен такъв.

При проектодоговора все едно си слагаш подписа на празен лист и после банката си добавя допълнителни

каузи и всички горят яко.

Жената изясни ситуацията с уреждането на санитарните нужди на строителната бригада.

Ако не им осигуриш баня,тоалетна и пр. те си докарват фургони, но сдружението плаща разходите им.

Ако ти набутат "менте" дограма,естествено хората искат качествена - пак се доплаща,а вероятността блок-а

да остане и без дограми също го има.

Въобще тепърва ще има далавери в тази област.

Link to comment
Share on other sites

Чаках те цяла седмица, Слакър, но ти пак слакна  :grin:

 

И вече казах, че страниците са разменени

В петък писа утре слагам, после в понеделник ми днес ще е ... и ка кда реагирам

Ти за бутон Редакция не си ли чувал? смени местата на линковете на двете страници и готово уе.

 

Scanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч..jpgScanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч. (3).jpgScanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч. (2).jpgScanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч. (4).jpg

Link to comment
Share on other sites

Ти за бутон Редакция не си ли чувал? смени местата на линковете на двете страници и готово уе.

 

Scanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч..jpgScanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч. (3).jpgScanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч. (2).jpgScanned at 26.2.2015 г. 18-14 ч. (4).jpg

 

Айде аз да му я свърша тая работа, че нещо много се измързеливил напоследък... :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Какво стана тука в крайна сметка, защото и в нашия блок обикаля домоуправителката и иска да и се подписвам за два апартамента.

Link to comment
Share on other sites

Май стана поредния кьорфишек,при нас всичко е подписано договори и т.н. от няколко месеца и трябваше юни да стартират санирането но ни вопъл ни стон и домоуправителката вдига рамене от София мълчали също ...

 

 

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Твърди се, че са изменени условията за проекти по саниране и вече и отделни входове могат да участват. Има ли такова нещо? 

Link to comment
Share on other sites

Да може, при нас приключи така нареченото саниране , 3 месеца 20 мангала уж санираха входа и сега им сърбаме попарата , всичко от всякъде тече и се чупи а обекта го издадоха на 29.12.2015г .... Да не говорим за какви кражби става въпрос в тези проекти , и накрая доплащахме от нас ,за някои неща дребни но факта ,че не беше помислено от проектанта ,че след смяна на дограма се слагат и первази от вън ,а не се замазва от бай мангал със замаска и като завали не трябва да се изтича водата вътре в апартамента ,а от отводнителните канали на дограмата ....

Link to comment
Share on other sites

Този пост ще го покажа на уважаемите съсобственици непременно... Точно, ама точно както и очаквах са нещата... Понякога не обичам да съм прав...  

 

Значи вече важи и за отделни входове - това е важна информация за мен, благодаря. 

Link to comment
Share on other sites

Да може, при нас приключи така нареченото саниране , 3 месеца 20 мангала уж санираха входа и сега им сърбаме попарата , всичко от всякъде тече и се чупи а обекта го издадоха на 29.12.2015г .... Да не говорим за какви кражби става въпрос в тези проекти , и накрая доплащахме от нас ,за някои неща дребни но факта ,че не беше помислено от проектанта ,че след смяна на дограма се слагат и первази от вън ,а не се замазва от бай мангал със замаска и като завали не трябва да се изтича водата вътре в апартамента ,а от отводнителните канали на дограмата ....

 

Това в Тракия или в Кючука?

Link to comment
Share on other sites

И нашия вход го приключиха, има и други такива наоколо. При нас слагаха нови дълги первази на хората с нова дограма, а тези които преди са сменяли и са с малки первазчета трябваше сами да се оправят. Но това е дреболия, има и други такива работи които изскачат и трябва да вадиш пари от себе си.

Link to comment
Share on other sites

Ясна е работата - и затова бях прав... И какво става ако ми домъкнат банда цигани и ги изгоня на третия ден, като видя, че ми осират входа? Какви са критериите за приемане на обекта и въобще хората имат ли думата? 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...