Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Здравейте! Някой може ли да препоръча сервиз в Пловдив за смяна на батерия на самсунг с10 лайт и ако случайно знаете ориентировъчна цена?
Също така в емаг имаше за 1760 лв. на промоция тази конфигурация: Lenovo IdeaCentre G5 14ACN6, AMD Ryzen 7 5700G, 16GB DDR4, 512GB SSD M.2 PCIe, GeForce RTX 3060 12GB GDDR6, но не успях да се възползвам.
Някой знае ли откъде може да се сглоби нещо подобно за горе долу такъв бюджет? Беше ми идеално и като размери на кутията, защото пространството ми е малко.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, SpI7_FiRe said:

батерия на самсунг с10 лайт

гледам е от 2020 г. не е ли гаранционен случайно още малко?

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mIRCata said:

гледам е от 2020 г. не е ли гаранционен случайно още малко?

 

Ами не се бях замислил, но всъщност все още има гаранция. Той си работи добре, но батерията започна да пада сравнително бързо. Не знам, не мисля че гаранцията го покрива.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано дори и да го покрива, предпочитам в някой сервиз да се смени за няколко часа, пред това да чакам цял месец както обикновено става когато ползвам гаранцията на нещо.

Link to comment
Share on other sites

Първо виж, което точно точи батерията. Има си опции в настройките да видиш, кое и по колко време работи и какъв капацитет дърпа. Да не се окаже, че някво приложение си точи, пък ти му смени батерията...

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, vinyl_master said:

Първо виж, което точно точи батерията. Има си опции в настройките да видиш, кое и по колко време работи и какъв капацитет дърпа. Да не се окаже, че някво приложение си точи, пък ти му смени батерията...

Проверил съм, няма нещо софтуерно. На всеки телефон още в началото спирам и деактивирам всичко излишно. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SpI7_FiRe said:

Проверил съм, няма нещо софтуерно. На всеки телефон още в началото спирам и деактивирам всичко излишно. 

На стария телефон веднъж ми се случи точно така да ми пада батерията за отрицателно време. След около седмица проблема изчезна така мистериозно, както и се появи. Не е изключено някой копченатискач да си е оставил ръцете и краката в кода и да има някакъв battery leak в някое приложение или самата операционна, който в следващ ъпдейт тихомълком да премахнат.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

къде в днешно време изкупуват стъклени бутилки от бира, че се набутах с едни, които сега не ги искат, само със замяна.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikktor said:

къде в днешно време изкупуват стъклени бутилки от бира, че се набутах с едни, които сега не ги искат, само със замяна.


Има си кофа за стъкло. 

Link to comment
Share on other sites

Единствения вариант да вземеш някакви пари е ако бутилките са суинг-топ (тип "Гролш"). Вървят по левче в олх, защото домашните пивовари ги търсят много. 

Иначе не знам дали все още има някъде да изкупуват стъкло за вторични суровини. Преди години даваха по 2ст/бутилка и то само ако е изчистено всичко по нея (етикети, капсули и тн). Иначе не ги взимаха. Може и сега да дават толкова но за една каса да им чистиш етикетите и да вземеш 50ст.- никакъв смисъл.

Миналата година на работа след чистка в складовете извадихме доста празни стари бутилки за боклука (разбирай хиляди). Наложи се ние да си платим за да дойдат да ги вземат.

Така че, да- мятай в контейнера за стъкло или ги подари на някой да си затваря доматен сок.

Link to comment
Share on other sites

Странно. Преди магазина до нас искаха пари за бутилката, но като я върнеш си връщаха парите. Това защото им се води амбалаж който дължат на този дето им доставя бирите. И ако не го върнат те го плащат. Явно нещо те въртят в твоя магазин. Сега ако опитваш да го връщаш другаде... нормално да не искат. Щото ще се озоват с повече амбалаж, а има доставчици, които не взимат допълнителен, гонят си техния

Link to comment
Share on other sites

Вземат ги само, ако си купя бира. Била. Аз искам да ги оставя защото ми е тегаво да се занимавам със стъклени бутилки.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vikktor said:

Вземат ги само, ако си купя бира. Била. Аз искам да ги оставя защото ми е тегаво да се занимавам със стъклени бутилки.

Какво са бутилките?
В Кауфланд ги оставяш, дават ти бележка и не си задължен да купуваш пак бира, може да си платиш покупките с този ваучер, но в същия магазин като важи 1 месец.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Значи ротационно бутилки взимат всички, като ти приспадат 20ст. Има обаче определени бутилки, които не приемат и те са за боклука. На етикетите на бирите си пише "бутилка за многократна/еднократна употреба" Почти всички масови бири са с ротационни бутилки. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mIRCata said:

@Godfather Едно такова https://flipperzero.one/  не си ли купил вече? :) Знам, че такива неща те кефят

Хаха, мерси, това е интересно и са го направили в доста компактен размер. Може и да си го поръчам, че ще ми спести място в багажа с другите джунджурии. :)

Link to comment
Share on other sites

Била се “правят”… всеки магазин менка празни бутилки срещу талонче/бележка за амбалаж и на касата ти ги приспадат.. Отиди другаде. Аз купувам и менкам само стъклена бира. Нямам ядове никъде. Цената е обикновено двадесет стотинки…

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...