Jump to content
BulForum.com

По какъв начин виси края на тоалетната Ви хартия?


По какъв начин виси края на тоалетната Ви хартия?  

177 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Пред мен разбира се . Ако е към стената постоянно ще трябва да си блъскам ръката в стената , а когато е пред мене си е хващам без проблем и си я цапам( :lol: :lol: ) Това е .

Интересна анкета :woot

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

моята е пред мен , но това едвали има значение.

по важно е да е на една рака разстояние и да има в наличност защото човек незнае какво го чака там.

иначе след такова ходене до тоалетна съм под душа . :blink:

Link to comment
Share on other sites

Гледам да е в мен , ако ли не поне да е на една половин ръка растояние.

Иначе виси на една страна :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

 

И въпреки това аз НЕ приемам този начин на поставяне  :laughing:

 

Това е много по-логичен начин да виси, защото съвсем спокойно можеш да откъснеш листче, без да се налага да пипаш цялата ролка с мръсните си ръце. За справка, може да погледнете поставките за тоалетна хартия с капак:

 

091d076545.png

 

и в частност, моделите, които имат оребряване на края на капака. Как ще използвате оребряването, за да откъснете листчето, ако хартията е сложена на обратно и виси отдолу?

Link to comment
Share on other sites

Много просто и елементарно ако нямаш някакви двигателни смущения, а тези капаци нямат нищо общо с позиционирането. Има вероятно хиляди видове. 

Link to comment
Share on other sites

Точно позиционирането осмисля капака, показан от w00x-а. И правилния начин на висене на края е откъм капака, не към стената. Като се вдигне края на хартията нагоре, то й се сменя направлението на 360 градуса и точно на ръба на капака се съсредоточава силата на триене. Така става възможно да се прекъсне именно там, дори оперирайки с една ръка. Наличието на пунктир улеснява операцията.
П.П. Щях да снимам клипче, но се отказах. Ти си интелигентен момък, нямаш нужда от онагледяване.

Link to comment
Share on other sites

Саше, за чий чеп е тая перфорация според тебе? Ами ако не улучиш да попадне точно на нея ръба на капака, който освен за украса и против прах, за друго не служи? Откак се помня с едно рязко подръпване откъсвам точно това, което ми трябва. Да си играя да вдигам нагоре? Абе вие нек'во отрицателно декстерити ли имате?!?!?! :laughing:   

Link to comment
Share on other sites

И аз винаги я слагам по правилният начин. Преди години обаче го правех и аз грешно. Друг момент е, че по грешният начин хартията избърсва доста неща от стената. Може и да се навлажни доста, ако е мокро помещение.

Link to comment
Share on other sites

Саше, за чий чеп е тая перфорация според тебе? Ами ако не улучиш да попадне точно на нея ръба на капака, който освен за украса и против прах, за друго не служи? Откак се помня с едно рязко подръпване откъсвам точно това, което ми трябва. Да си играя да вдигам нагоре? Абе вие нек'во отрицателно декстерити ли имате?!?!?! :laughing:   

Изобщо нямам намерение да ти давам наклон как точно да си късаш тоалетната хартия. Има вероятно десетки различни решения на "диспенсер" за тоалетна хартия и един елементарен вид е точно този капак (такъв е и у дома). Вероятно твоя е различен - ОК.

Колкото до перфорацията - тя е за улеснение при откъсване на единица парче, достатъчно за (единично) забърсване на телесния отвор. Кой и как е дефинирал размера - не знам, но явно си има нещо като норма.

 

 

И все пак бидето си е къде по - удачен вариант. Да не говорим колко по хигиенично е.

Тук спор няма. Въпрос на подробности - място, допълнителни средства и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо нямам намерение да ти давам наклон как точно да си късаш тоалетната хартия. Има вероятно десетки различни решения на "диспенсер" за тоалетна хартия и един елементарен вид е точно този капак (такъв е и у дома). Вероятно твоя е различен - ОК.

Колкото до перфорацията - тя е за улеснение при откъсване на единица парче, достатъчно за (единично) забърсване на телесния отвор. Кой и как е дефинирал размера - не знам, но явно си има нещо като норма.

 

Същият е! Просто декорацията е различна. Обикновено са сетова барабар с тоалетната седалка и четката за чистене на супника. Норма не знам да има, нито пък едно парче да е достатъчно на за нещо. По-скоро си мисля, че на такова разстояние се прегъва удобно за напластяване.

 

И все пак бидето си е къде по - удачен вариант. Да не говорим колко по хигиенично е.

 

Това добре, но бидето заема излишно място и е още един уред за чистене и обслужване. Аз лично съм инсталирал по едно специфично душче до всяка от двете чинии вкъщи. Идеално за измиване, както и още куп функционални неща - пълнен на кофи, бутилки, плакнене на такива и прочее... 

Link to comment
Share on other sites

Това добре, но бидето заема излишно място и е още един уред за чистене и обслужване. Аз лично съм инсталирал по едно специфично душче до всяка от двете чинии вкъщи. Идеално за измиване, както и още куп функционални неща - пълнен на кофи, бутилки, плакнене на такива и прочее...

Знаех си, че си аматьор, но ти и се стараеш да го покажеш. Никой не ти говори за отделно биде. Има дъски за тоалетна с вградено в тях такова. Лично аз от доста години използвам такава. За малко повече пари има и някакви откачени японски модели. Само свирки не правят, или поне аз не съм видял тази екстра.
Link to comment
Share on other sites

Това не се нарича биде. Бидето си е отделна чиния и винаги е било такава. Което само ясно показва кой е аматьора.... 

Link to comment
Share on other sites

Това не се нарича биде. Бидето си е отделна чиния и винаги е било такава. Което само ясно показва кой е аматьора....

Щом казваш.
Link to comment
Share on other sites

Преди години с брат ми гледахме мисля ТОВА животно или негов аналог - вече съм забравил - и се бъзикахме как някой ден ще инсталираме такова на баща ни...

 

Фактически това е чиния, на която и принцеса Ники няма как да намери кусур... :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Ъхъм emoticon-0144-nod.gif

Има и такива, дето свеж морски бриз ти разклаща макарите, докато друсаш крушата кат зла твар. А след като приключиш и цукалото остане удовлетворено от личните ти резултати, една нежна ръчица  (от най-фин латекс) започва да ти подмива и пудри Д-то, като в последствие го парфюмира така, че да започне да ухае на.... рози :shy: . Краят на операцията бива оповестен със звук на сто сребърни фанфара, звучащ от вградената съраунд система и теноров възглас - Чаламбаааа....

Аз лично виждам един основен кусур обаче. Щот ако ми се наложи да ползвам подобен хайтек кенеф, трябва да съм скочил от него преди възгласа. (тва щот съм ограничен и тесногръд) Ама пък маса народ, все широко скроени хора, кажи-речи бохеми, биха се израдвали истински на подобно чудо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...