Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

9 hours ago, gado said:

Смятай някой такъв демократично и легално назобен да е на спусъка на нещо различно от недъгавите им М-ки!

В българската армия да не би да е разрешено да си пиян по време на служба ? 

 

13 hours ago, RaptoR said:

- Броят на младите американци от поколението Z (1996 – 2009), които харесват марксизма, се е увеличил пет пъти само за една година (от 6% през 2019 до 30% през 2020);

- Почти една трета от американците на възраст между 16 и 23 години казват, че подкрепят марксизма;

- Одобрението на поколението Z към социализма е нараснало с девет пункта от миналата година (от 40% на 49%); Тоест, половината (49%) от младите американци подкрепят социализма / комунизма;

- Една трета от поколението Z казва, че социализмът ще „сложи край на бедността и ще осигури основни неща“.

- 31% от поколението Z и 35% от милениълите (24-39 годишните) в САЩ подкрепят постепенната замяна на капиталистическата система със социалистическа;

Това изненадва ли те, имайки предвид здравната система, университетите и т.н.. ? 

 

Щеше да е забавно ако за втори път беше загубил popular vote–а и в същото време да спечели изборите. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Godfather said:

Гледам уникални мисирщини са се изръсили на последната страница, най-вече от традиционните мисири. Къде ги прочетохте тия глупости за легализираната твърда дрога, за пренаписаните десетки хиляди вотове и какво беше още. Значи това е дефиницията за зомбиран мисир - готов е да повярва на всякаква глупост от типа "една жена на пазара ми каза". :Facepalm::lol:


По-зомбиран мисир от тебе не е раждан!!!
 

32 minutes ago, ARPAnet said:

Това изненадва ли те, имайки предвид здравната система, университетите и т.н.. ? 

 

Щеше да е забавно ако за втори път беше загубил popular vote–а и в същото време да спечели изборите. 


Съвсем не за съжаление - това е жестоката вълна на либерастията, която ще унищожи цивилизования свят такъв, какъвто го познаваме.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

Съвсем не за съжаление - това е жестоката вълна на либерастията, която ще унищожи цивилизования свят такъв, какъвто го познаваме.

Всъщност много хора гласуваха против него, а не за Biden. Това го чувам от много от колегите ми там. Нека не забравяме, че когато се избира президент, хората гледат и кой е самият кандидат, а не само партията му

И като гледам нещата вървят към това републиканците отново да си спечелят сената. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

Всъщност много хора гласуваха против него, а не за Biden. Това го чувам от много от колегите ми там. Нека не забравяме, че когато се избира президент, хората гледат и кой е самият кандидат, а не само партията му

И като гледам нещата вървят към това републиканците отново да си спечелят сената. 


Точно това споменах по-назад. Сам си издърпа килимчето под краката. И загуби страшно много от малоумните си поддръжници, които залитнаха в другото, още по-страшно малоумие. 

Link to comment
Share on other sites

Върлите поддръжниците на Тръмп (които са една голяма част) са аналогията на поддръжниците на нацизма. Сляпо вярване и следване на Лидера, без дори за момент да се постави под въпрос което и да било от действията му. Щом белина пиха, правете си сметката. Ако им каже да се хванат за ръце и да седят като "стена" на границата с Мексико - ще застанат.

 

Тоя фанатизъм никога не съм го разбирал.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

Върлите поддръжниците на Тръмп (които са една голяма част) са аналогията на поддръжниците на нацизма. Сляпо вярване и следване на Лидера, без дори за момент да се постави под въпрос което и да било от действията му. Щом белина пиха, правете си сметката. Ако им каже да се хванат за ръце и да седят като "стена" на границата с Мексико - ще застанат.

 

Тоя фанатизъм никога не съм го разбирал.


Далеч, ама ДАЛЕЧ не всичките му поддръжници са такива. Иначе да - с панаирите и шмекериите си, типично като за риалити шоу, тъпчо събра вота на малоумните дебили. Това, което чакаха да им подхвърли някой им бе дадено на мига. Все пак президентът имА и комеди сентръл роуст в негова чест... Кво да си говорим.
И ВЪПРЕКИ ТОВА да повторим, че бе В ПЪТИ по-добре да е той, отколкото либерастката сган. Хората там вече се притесняват, че може да им донесат версия на социализъма. Да не говорим в световен план какви говна предстоят, а тъкмо се бяха кротнали нещата.  

Link to comment
Share on other sites

Написал съм "върлите".

 

Колко да са се кротнали с тия санкции и дърпане на опашката на Китай, дето Тръмп ги упражняваше незнайно защо?

Американските фирми не можеха да си доставят части/продукти, не можеха да си наемат чуждестранен персонал, не можеха да си продават патентите. Общо взето, за да отвори работа на неграмотните по малките села и градове, ощети големите фирми, които носят парите. Че и по цял свят се усети това.
И Китайците са самозависими. Те могат и сами да си живеят. Ще си произвеждат, ще си консумират, ще си ядат ориз и ще си живеят. Ако се затворят в себе си обаче, както го правят Северна Корея, ние всички ще страдаме много, много години, докато се нормализират отново нещата.

 

Това си е лично мое мнение от личните ми наблюдения над тенденциите, основно в света на технологиите.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

И Китайците са самозависими. Те могат и сами да си живеят. Ще си произвеждат, ще си консумират, ще си ядат ориз и ще си живеят. Ако се затворят в себе си обаче, както го правят Северна Корея, ние всички ще страдаме много, много години, докато се нормализират отново нещата.

 

Това си е лично мое мнение от личните ми наблюдения над тенденциите, основно в света на технологиите.

 

Да бе, да... Само да не бяха и вноса на почти 100 млн. тона природен газ, както и че са №1 в света по внос на петрол и въглища. 

Тия технологии да не се самовъзпроизвеждат без енергия?

Link to comment
Share on other sites

Внасят много, защото произвеждат и изнасят много. Колко въглища, газ, петрол и метал ще им е необходим за да се самозахранят?! Нека не си ги дрънкаме ей така. Ако затворят всички фабрики за износ, колко ще им трябва на тях за вътрешното потребление? Всички знаем, че като цяло са бедна нация и имат нисък стандарт...

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

През последните години има постоянна тенденция за нарастване на вътрешното потребление.

Огромна част от населението вече знае, че оризът е само гарнитура.

1.4 млрд. си е бая цифра.

Link to comment
Share on other sites

Така е, прав си. Гаранитура на мишките и прилепите.... Но при едно затваряне нали се сещаш, че ще спре вноса и какво ще се купува във вътрешния пазар. Имаме си достатъчно показателен пример със Северна Корея. Според мен посочените цифри природни ресурси ще паднат поне наполовина в рамките на година....

Link to comment
Share on other sites

Около мен имам няколко върли и няколко не до там поддръжници на Тръмп. Не искам да те обиждам Ангеле, и ако ги познаваш, ще знаеш, че не го правя, но доста ще трябва да повървиш за да ги стигнеш.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antares said:

Около мен имам няколко върли и няколко не до там поддръжници на Тръмп. Не искам да те обиждам Ангеле, и ако ги познаваш, ще знаеш, че не го правя, но доста ще трябва да повървиш за да ги стигнеш.

 

В кой аспект по-точно имам да вървя, за да ги стигна?

 

Почти всяко лошо решение е взето от някой, който "доста ще трябва да повървя, за да стигна", Пешо. :)

 

Хора, които "доста ще трябва да повървя, за да стигна в икономиката", съсипаха банковата система през 2008-ма.

Хора, които "доста ще трябва да повървя, за да стигна в политиката", съсипаха Венецуела за едва няколко години.

Хора, които "доста ще трябва да повървя, за да стигна в ядрената физика", гръмнаха реактора в Чернобил.

Хора, които "доста ще трябва да повървя, за да стигна в авиостроенето", създават самолети, които падат от небето.

Хора, които "доста ще трябва да повървя, за да стигна в медицината", създават ваксини, които убиват хора, вместо да ги лекуват.

Да продължавам ли?

 

Писнало ми е на няма да ти казвам какво от "хора, които доста ще трябва да повървя, за да стигна".

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Хората там вече се притесняват, че може да им донесат версия на социализъма

Да бе, социализъм под формата на безплатно здравно, безплатни университети, вместо да завършиш със 100 000 долара дълг. Няма нужда да банкрутираш, само защото си се разболял. 1000 долара за счупена ръка ..  

Майчински? Може би няма нужда да си взимат отпуска за да родят .. Не на всички им се пазят работните места, ако излезнат в някаква форма на майчинство, била тя и за 1-2-3 месеца

Отпуски, да не те уволняват от днес за утре. 

На това там му викат Социализъм/Комунизъм. Говорил съм си на тези теми баш в Тексас, и в пъбове и в ранчото на колега .. И на всичко изброено му викат - Социализъм/Комунизъм

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ARPAnet said:

И като гледам нещата вървят към това републиканците отново да си спечелят сената. 

Още не е ясно. В Джорджия и за двете сенатски места ще има балотаж на 5 януари, защото никой не успя да мине 50% за да спечели от първия път.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ARPAnet said:

Да бе, социализъм под формата на безплатно здравно, безплатни университети, вместо да завършиш със 100 000 долара дълг. Няма нужда да банкрутираш, само защото си се разболял. 1000 долара за счупена ръка ..  

Майчински? Може би няма нужда да си взимат отпуска за да родят .. Не на всички им се пазят работните места, ако излезнат в някаква форма на майчинство, била тя и за 1-2-3 месеца

Отпуски, да не те уволняват от днес за утре. 

На това там му викат Социализъм/Комунизъм. Говорил съм си на тези теми баш в Тексас, и в пъбове и в ранчото на колега .. И на всичко изброено му викат - Социализъм/Комунизъм

 

 

 

 

 

1000? Малко ми се струва. Едно раждане е $30 000.

 

34 minutes ago, Antares said:

Опитай се да ги стигнеш тогава, стига цикли на едно място :)

 

За какво говориш?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

Да бе, социализъм под формата на безплатно здравно, безплатни университети, вместо да завършиш със 100 000 долара дълг. Няма нужда да банкрутираш, само защото си се разболял. 1000 долара за счупена ръка ..  

Майчински? Може би няма нужда да си взимат отпуска за да родят .. Не на всички им се пазят работните места, ако излезнат в някаква форма на майчинство, била тя и за 1-2-3 месеца

Отпуски, да не те уволняват от днес за утре. 

На това там му викат Социализъм/Комунизъм. Говорил съм си на тези теми баш в Тексас, и в пъбове и в ранчото на колега .. И на всичко изброено му викат - Социализъм/Комунизъм


Далеч не това имам предвид. А и го коментират хора, които добре знаят що е баш социализъма, а не реднешки ретарди :laughing1:
Абе либерастията е рак - това ми е любимия лаф откъм две години насам. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ARPAnet said:

1000 за осигурените. Поне това са ми споменавали

 

 

Мислех, че ако си "осигурен", всичко се поема от застраховката.

Общо взето, цените за здравно осигуряване в САЩ са просто скандални. Бях гледал някакво сравнение между цените на услугата ако отидеш някъде другаде да ти направят процедурата и ако минеш през заведение, което да се покрие от здравната осигуровка. Разликата между крайната сума в двата случая беше поне тройна.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, w00x said:

 

Мислех, че ако си "осигурен", всичко се поема от застраховката.

Общо взето, цените за здравно осигуряване в САЩ са просто скандални. Бях гледал някакво сравнение между цените на услугата ако отидеш някъде другаде да ти направят процедурата и ако минеш през заведение, което да се покрие от здравната осигуровка. Разликата между крайната сума в двата случая беше поне тройна.

От това което съм разбрал от колеги и приятели американци - все пак си покриваш някакви неща. И заради това примера със счупената ръка, поради някаква причина съм го запомнил. 

То и нащо си българско здравно - уж е безплатно или каквото там, и все пак човек може да се окаже със сериозни сметки за плащане. Като наще ще те оставят да си умреш ако не платиш предварително, докато американците ще ти направят процедурата и ще ти връчат фактура .. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Този, който е поставил човека на първите две снимки или има къса памет, или изобщо не е чувал за афери с фондации, дарения от кипърски офшорки, Сапио, 40 хил. тона "стопила се" захар и какво ли още не по негово време.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Този, който е поставил човека на първите две снимки или има къса памет, или изобщо не е чувал за афери с фондации, дарения от кипърски офшорки, Сапио, 40 хил. тона "стопила се" захар и какво ли още не по негово време.


Хич да не почваме с тоя боклук отново... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...