Jump to content
BulForum.com

Въпроса за препоръчано писмо...


Runner

Recommended Posts

Днес пратих препоръчано писмо до Германия, но ме интересува, колко време ще пътува, защото трябва да престигне най-късно до 1ри-2ри януари. В пощата ми казаха, че пътуват по-бавно от обикновенните, но не ми казаха, точно колко... Ако някой може да ми каже, ще съм благодарен, защото е важно и ако трябва ще пусна още едно, но обикновено... :)

Link to comment
Share on other sites

Май никой не може да ти отговори на този въпрос. Веднъж пристигнало в Германия, писмото ще бъде изпратено до посочения адрес в рамките на един ден най-много. Например от Германия до България писмо пристига за един ден, но се бави тук от нашите пощи и пътят му се удължава до 3-4 дни... Стискай палци да не ти го бавят тук дълго :). Ужасно звучи, но за съжаление е така. Писмото е препоръчано-не би трябвало да се изгуби по трасето-излишно е да пускаш второ. :)

Link to comment
Share on other sites

Дори и със скоростта на нашите пощи всякак би трябвало да стигне до 1-ви.

Преди да мина изцяло на интернет комуникации пусках доста писма до USA и Европа. Беше ми направило впечатление, че писмата от там-> до тук идват доста по-бързо, отколкото от тук->натам.

А ти иначе не го ли налепи с разни екстри - бърза поща, въздушна поща и др.....не че ще има някакъв ефект ама все пак... ;)

Според мен тия десетина дена трябва да са достатъчни дори и за "бавна" доставка.

Link to comment
Share on other sites

Аз скоро изпратих дата диск до щатите ..мина ми през акъла да е препоръчано писмо но от пощата ми казаха че така се бавило повече, послушах ги, писмото непристигна..

Сега ако мога да използвам темата да попитам скоро пак ще пращам такива писма ,как да процедирам точно, няква по специална опаковка като за диск нещо.. дедазнам ,някой да ме посъветва.

Link to comment
Share on other sites

Аз скоро изпратих дата диск до щатите ..мина ми през акъла да е препоръчано писмо но от пощата ми казаха че така се бавило повече, послушах ги, писмото непристигна..

Сега ако мога да използвам темата да попитам скоро пак ще пращам такива писма ,как да процедирам точно, няква по специална опаковка като за диск нещо.. дедазнам ,някой да ме посъветва.

Слагаш си диска в малкото пликче, за да не се драска и изнамираш отнякъде от онези найлончета, където имат балончета с въздух и после в плика. Аз поне тук не съм виждала от пликовете, които са отвътре целте такива. Не съм много сигурна дали можеш да декларираш самото съдържание на плика със стикер, че вътре има например подарък или някакво друго съдържание, различно от хартия.

Link to comment
Share on other sites

Писмото ще ти пътува м/у 5 и 15 дена... ако съдя по моите :)

Аз съм пращал до Португалия и са пристигали в този перид от време.

Предплагама, че Германия е по близо (даже съм сигурен в това) така че може и по бързо да пристигне.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...