Jump to content
BulForum.com

Кои ползва www.ePay.bg?


Pisach

Ползвате ли www.ePay.bg?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Понеже ползвам www.ePay.bg от няколко месеца за да си плащам БТК-то, НЕК-а, М-тела, а от този месец смятам да пробвам и с Евроком-а и НОИ-то (самоосигурявам се), искам да питам има ли и други ентусиазти като мен? Някой плащал ли е по този начин на Евроком-а, т.е с платежно нареждане от www.ePay.bg?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

ами аз не го ползвам защото няма как да си взема фактура ако плащам чрез сайта :)

Link to comment
Share on other sites

от година ползвам и си спестявам доста обикаляне по каси...

А с платежно нареждане се оскъпява с 1 лев, иначе принципно може, но не съм пробвал

Link to comment
Share on other sites

и аз го ползвам от доста време, плащам си GSM-а, купувам ваучери за сестра ми...

сметките за ток и телефон само съм ги регистрирал за да мога да гледам кога са готови и за каква сума са

 

би било хубаво да можеше интернета и кабелната да се плаща (EK да се регистрира като търговец) ама ... засега май не може, това с платежното не ми допада като идея

Link to comment
Share on other sites

Аз го ползвам да си плащам сметката за GSM-a, и да прожерявам за сметката за домашен тел. Ако Евроком се регистрират като търговци бих си плащал и таксите през еpay.

Link to comment
Share on other sites

Ползвам ePay от 2002-ра и нямам никакви оплаквания.

 

удобно

и

сигурно съм спестил разкарване до къде ли не

 

П.С. Сигурно не значи, че няма риск,

значи, че риска е еквивалентен или по-малък от този да излезеш на улицата;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Във връзка с промените в сайта на www.epay.bg нямаше достъп ден-два, според newsletter-a им на 26.08 щели да завършат трансфера. Днес обаче още нямам достъп и ми дава невалидни потребителско име или парола.

Някой има ли акаунт там и дали може да влиза днес?

Че започвам да се притеснявам..

Link to comment
Share on other sites

само не мога да разбера как да си регистрирам банкова карта щото нешо линка не е активен...някой да знае нещо по въпроса ?

Link to comment
Share on other sites

само не мога да разбера как да си регистрирам банкова карта щото нешо линка не е активен...някой да знае нещо по въпроса ?

Явно не е готова докрай системата и в момента не допускат нови регистрации.

На мен лично дизайна ми харесва, но е добре да вкарат повече интуитивност и избор - т.е. в менютата.

Иначе по моя проблем, картата е към Хеброс, вие дето влизате нормално към Хеброс ли сте?

Картата пише, че е валидна до 11/08, предполагам е 2008-ма, вече забравих до кога трябва да е валидна, но за всеки случай я забраних от банкомат за интернет операции.

Link to comment
Share on other sites

Само дебитна карта ли ми трябва, за да мога да си плащам сметките чрез този сайт? Каква е вероятсността да изгоря по някакъв начин и изобщо, какво може да стане?

Link to comment
Share on other sites

искам,но не мога ...трябват и фактури инъче ако беше само за вкъщи можеше да го ползвам,но то така или инъче трябва да се ходи за фааакктури и нямам смисъл от него

Link to comment
Share on other sites

Само дебитна карта ли ми трябва, за да мога да си плащам сметките чрез този сайт? Каква е вероятсността да изгоря по някакъв начин и изобщо, какво може да стане?

Почти.

Трябва дебитната карта, с която разполагаш, да е издадена от банка, включена в списъка на epay.bg, т.е. не всички банки дават карти, които могат да се използват с epay.bg. Например ОББ картите нямат такава възможност. Поне засега.

Иначе отиди на банкомат, ако не си сигурен, влез в меню Други Услуги, и там виж дали има опция Интернет разплащания или нещо подобно с думата Интернет в него. Ако има - късметлия си с картата си :)

Просто трябва да я активираш (безплатно) за интернет разплащания, и това е - после правиш регистрация в epay.bg, като гледаш паролата да е сложна и дълга.

Моя случай е леко притеснителен, че не мога да вляза днес с акаунта си там, засега забраних картата от банкомат, утре ще видим каква е причината да не ме допуска, след като другите казвате, че влизате без проблеми.

Иначе имам доверие в системата, от около 2 г. само с нея плащам почти всичко, сега това леко ме притесни и ще го разнищя, утре мисля да си открия нова карта в Хеброс или ПИБ, за epay разплащания.

Link to comment
Share on other sites

Относно състоянието на ePay.BG в момента се извършва обновяване на базата данни, поради тази причина е възможно част от услугите в сайта да бъдат недостъпни за регистриралите се потребители, тоест за една част от потребителите може да бъде невъзможно да влезна в системата, за друга част всичко да е наред а за трети да липсват данни за някои периодични сметки, също така е възмо за част от вече регистриралите се потребители след опит да влезнат в системата да им бъде изведено съобщение, че е необходимо да си сменят e-mailа си, както казах това са проблеми свързани с обновяването на базата данни и преминаването към новата версия на сайта. Очаква се системата да заработи напълно на 28.08.2006г.

 

 

п.п. Относно плащанията, възможно е плащане и с кредитни карти, за сега само MasterCard (местни и/или международни) но за сега с тя не може да се плащат периодични смети. Могат да бъдат извършвани плащания само към някои online магазини. Относно дебитните карти, може да се плаща само с карти, които са в системата на БОРИКА (а също и дебитни карти Maestro с логото на БОРИКА). Дебитни карти в системата на борика могат да бъдат разпознати и по първите 4 цифри, които са "6760".

 

Плащането с карти на ОББ за сега е невъзможно поради простата причина, че те са отделени от системата на БОРИКА, ОББ имат изградена собствена банкоматна система (UPay) различна от БОРИКА.

 

Ето и списъка с Банки, които може да използвате за разплащане през системата на ePay.bg

----

Първа Инвестициона Банка

ТОКУДА Кредит Експрес Банк

HVB Хебросбанк

Общинска Банка

Росексимбанк

Търговска Банка Биохим

Стопанска и инвестиционна банка

Райфайзенбанк (България)

Търговска банка Алианц България

ИНГ Банк

Централна Корпоративна Банка

ТБ Нефтинвестбанк

Евробанк

Корпоративно Търговска Банка

SG Експресбанк

Юнионбанк

Банка ДСК

ПроКредит Банк

Демирбанк България

Булбанк

Банка Пиреос

Международна банка за търговия и развитие

Пощенска банка

----

 

Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

SystemAdmin, да, последният списък може да се види на сайта им, но съгласи се, че това което пишеш тук е прекалено важна информация, за да не присъства в сайта на epay.bg. Аз лично получих newsletter, който гласи, че от днес системата ще работи! Никакви други съмнителни изказвания от рода на "..очакват се някои проблеми с някои потребители вследствие трансфера на БД.." или нещо подобно.

А мога ли да попитам ти откъде разполагаш с тази информация? По начина на изказване предполагам, че работиш там или си свързан по някакъв начин с тях.

При всички случаи на тяхно място не бих пускал системата дори за някои потребители системата да работи, докато не заработи изцяло. За един ден едва ли щяха да станат катаклизми, след като поне 2 дни са били офлайн.

Повярвай, не съм единствен с подобни притеснения.

Link to comment
Share on other sites

Място за притеснение няма, системата е дълго време тествана и проверявана, както казах по-рано, много потребители работят със ситемата и в момента без особени проблеми, това че при някакъв процент от тях не е напълно функционална за още 1 дена не смятам, че е проблем още по-малко да е катаклизъм.

 

Относно въпросът ти от къде имам тази информаця, да работя там.

Link to comment
Share on other sites

Място за притеснение няма, системата е дълго време тествана и проверявана, както казах по-рано, много потребители работят със ситемата и в момента без особени проблеми, това че при някакъв процент от тях не е напълно функционална за още 1 дена не смятам, че е проблем още по-малко да е катаклизъм.

 

Относно въпросът ти от къде имам тази информаця, да работя там.

Именно, не е катаклизъм, просто фактът, че има потребители, за които не работи изобщо, беше притеснителното за мен, още повече като нямаше откъде да се получи повече информация. От Хеброс нищо не знаеха по въпроса, но щом всичко ще е наред, това е важно в крайна сметка,

Благодаря! :)

Link to comment
Share on other sites

Само дебитна карта ли ми трябва, за да мога да си плащам сметките чрез този сайт? Каква е вероятсността да изгоря по някакъв начин и изобщо, какво може да стане?

Няма страшно да изгориш. Ползвам го от години и нямам проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Няма страшно да изгориш. Ползвам го от години и нямам проблеми.

Като всички акаунти, в които се оторизираш чрез потребителско име и парола, и тук рисковете не са много по-различни. Наистина защитата е доста по-добра (чудя се къде изчезна виртуалната клавиатура - толкова полезна при страх от keyloggers), но и тук, ако някой ти разбере паролата, сещаш се. Паролата тук е добре да е поне 10 и нагоре символа, и да е сложна, все пак парите ти са зад нея.

Link to comment
Share on other sites

Като всички акаунти, в които се оторизираш чрез потребителско име и парола, и тук рисковете не са много по-различни. Наистина защитата е доста по-добра (чудя се къде изчезна виртуалната клавиатура - толкова полезна при страх от keyloggers), но и тук, ако някой ти разбере паролата, сещаш се. Паролата тук е добре да е поне 10 и нагоре символа, и да е сложна, все пак парите ти са зад нея.

 

в допълнение може да си издадете безплатен сертификат (от сайта на ePay.bg) за достъп до системата на ePay.bg, чрез този свртификат само вие (притежателите му) ще имате достъп до вашият account, дори някой да знае вашите данни (username & password) без да има този сертификат импортиран в своя браузър няма да може да влезне в системата с вашите данни. Както казах този сертификат се издава напълно безплатно от ePay.bg и е със срок на валидност от 1 година след което може да бъде подновен (отново безплатно).

 

С Уважение,

manky

Link to comment
Share on other sites

Като става дума за еПей, някой може ли да ми каже, как да влезна, ако съм си забравил, паролата и потребителското име :(

 

Получавам си техните писъмца за обновления и темподобни, но май съм си изтрил мейла, със регистрацията и кофти :(

 

Систем админ: Мерси много :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...