Jump to content
BulForum.com

Място за риболов близо до Пловдив


PBPeTkO1936

Recommended Posts

С няколко приятели ще ходим за риба и се чудим къде ако има някой рибар във форума да помогне да каже някое място близо до Пловдив.За предпочитане да не е платено :laughing: :) :)

Link to comment
Share on other sites

как бе,пясъка си искат карта,тя е отделна от тази за марица,важи за пясъчник,40-те извора и гребната,как да няма риба на пясъка,има ама трябва да влезеш с лодка

Link to comment
Share on other sites

Решихме го за 6 тия километър дано да излезе нещо :) :)

По тихите места на пружина може да пробвате за шаран, на камъните и под моста за мряна и кефал. Вечерно време след 19:30 до към 23 часа може да пробвате на грозд земен или торен червей за сом.

Носете си билетите ИАРА често правят проверки там, заяждат се и ако ползваш повече от една въдица.

Ако нещо се капотирате винаги може да проверите как и какво кълве в МЕТРО :D :D

Наслука !!!

Link to comment
Share on other sites

Носете си билетите ИАРА често правят проверки там, заяждат се и ако ползваш повече от една въдица.

Ако нещо се капотирате винаги може да проверите как и какво кълве в МЕТРО :D :D

Наслука !!!

Какъв е този билет за какво служи и от кого се издава ?

Link to comment
Share on other sites

Риболовен билет - служи да го показваш на служителите на ИАРА, за да не ти вземат такъмите и да ти съставят акт :D :D

Издава се от ИАРА - Пловдив ул. Богомил 21. Носят се две снимки и лична карта, издаването трае половин един час. Има:

Годишен билет за любителски риболов

Цени:

- стандартен: 25.00 лв.

- за членове на сдруженията по чл. 11 ЗРА: 20.00 лв.

- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА: 12.50 лв.

- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА, членуващи в сдружения по чл. 11 ЗРА: 10.00 лв.

– безплатен за деца под 14-годишна възраст: 0.00 лв.

– безплатен за хора с увреждания: 0.00 лв.

 

Шестмесечен билет за любителски риболов

Цени:

- стандартен: 15.00 лв.

- за членове на сдруженията по чл. 11 ЗРА: 12.00 лв.

- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА: 7.50 лв.

- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА, членуващи в сдружения по чл. 11 ЗРА: 6.00 лв.

Месечен билет за любителски риболов

 

Цени:

- стандартен: 8.00 лв.

- за членове на сдруженията по чл. 11 ЗРА: 6.40 лв.

- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА: 4.00 лв.

- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА, членуващи в сдружения по чл. 11 ЗРА: 3.20 лв.

 

Седмичен билет за любителски риболов

 

Цени:

- стандартен: 4.00 лв.

- за членове на сдруженията по чл. 11 ЗРА: 3.20 лв.

- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА, Такса: 2.00 лв.

- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА, членуващи в сдружения по чл. 11 ЗРА: 1.60 лв.

 

Аз си вадя Шестмесечен билет тъй като януари февруари е прекалено студено, след това месец и нещо забрана и т.н. до Юли месец.

 

Без билет може да ловиш единствено на Черно Море.

Link to comment
Share on other sites

...Без билет може да ловиш единствено на Черно Море.
И на Дунав. Добре де аз като си вадих билет имаше изпит. Сега няма ли?
Link to comment
Share on other sites

в село кочово , на 10тина километра от пловдив , и в село моминско на 15тина километра от пловдив , плаща се 5лв ама мястото е хубаво и до сега без риба не съм се върнал , дори в село кочово са 2 язовира съветвам ви да отидете на малкия

Link to comment
Share on other sites

И на Дунав. Добре де аз като си вадих билет имаше изпит. Сега няма ли?

За Дунав си трябва билет. Но пък го няма ограничението за една въдица - т.е. може да се лови с три.

Изпит има само за ловците. За рибарите никога не е имало, поне аз не помня последните 10 години.

 

Ето го и самия закон - Глава III - Любителски риболов.

 

PDF

Link to comment
Share on other sites

на пясака има риба и то доволно!стига да знаеш естествено каде да я търсиш :) но в момента язожира е паднал много и най доброто място е на дупката до стената.там дълбочината когато е пълен язовира достига над 10 м. сега трябва да е около 2-3.преди 2-3 години пясъчник беше зарибен с няколко хиляди броики шаранчета.миналото лято с баща ми сме правили 10-15 броики.от кило до кило и половина.каракудата също е доста добра.естестжено вси4ко си е касмет.Затова КАСМЕТ на всички колеги :P

 

П.с. Казаха ми че на микрото излиза доволно от страната ел.централата,самоче има такса от 5лв. излиза костур,каракуда над 600-700 гр. , и шаран.излиза предимно на жито и бял червеи.ако имате билети от ловното няма такса за вас :D НАСЛУКА НА ВСИЧКИ

Link to comment
Share on other sites

на пясака има риба и то доволно!стига да знаеш естествено каде да я търсиш :) но в момента язовира е паднал много и най доброто място е на дупката до стената.там дълбочината когато е пълен язовира достига над 10 м. сега трябва да е около 2-3.преди 2-3 години пясъчник беше зарибен с няколко хиляди броики шаранчета.миналото лято с баща ми сме правили 10-15 броики.от кило до кило и половина.каракудата също е доста добра.естестжено вси4ко си е касмет.Затова КАСМЕТ на всички колеги :P

 

П.с. Казаха ми че на микрото излиза доволно от страната ел.централата,самоче има такса от 5лв. излиза костур,каракуда над 600-700 гр. , и шаран.излиза предимно на жито и бял червеи.ако имате билети от ловното няма такса за вас :D НАСЛУКА НА ВСИЧКИ

Специално за Пясъчник - Допреди няколко месеца нямаше абсолютно никакъв контрол. За три или четери години имам една проверка. Беше бъкано с мрежи. Вярно е че зарибиха с шаран, но беше скоро и все още е дребен. Добрата новина е, че вече има 24 часова охрана на водоема неминава излет без проверка там, освен това проверяват живарниците за маломерки ( чудя се на някои рибари какво му ядат на 200 300 грамово бейби шаранче ). Това лято за три излета там два пъти ме провериха, като единия беше след полунощ за нощен риболов ( забранен е ). Все пак ходя за хищник и нямам голям опит с тревопасната риба :D така че, възможно е да излизат шарани към 1 2 кг.

 

За микрото - миналата година го видях източен до дъно, измрежарен от предишния арендатор. След това го взеха ЛРД "Сокол", но не съм чул да са зарибявали и лично аз бих предпочел големия безплатно, отколкото да бухам 5 лева такса. Рибата която е там - влезнала е от големия.

Link to comment
Share on other sites

За Дунав си трябва билет. Но пък го няма ограничението за една въдица - т.е. може да се лови с три.

Изпит има само за ловците. За рибарите никога не е имало, поне аз не помня последните 10 години.

 

Ето го и самия закон - Глава III - Любителски риболов.

 

PDF

От около 15 години ходя за риба на Дунав. И никога, никой по никакъв повод не ме е проверявал за билет, както и не съм чувал някой да лови риба на Дунав с билет. Не отричам възможността по закон да се изисква билет, но съм 100% сигурен, че никой не проверява, поне до преди 2 години. А ако прочетеш закона, който ти даде, ще видиш, че по принцип, където се съобщава за Дунав като водоем, в неговата група се включва и Черно Море. T.e. ако се иска билет за Дунав, ще се иска и за морето.

 

Освен това, аз не съм държал изпит, защото майка ми имаше на времето познат в ловно-рибарското. Но баща ми е държал - кога е забранения период, маломерните размери на всеки вид риба, отличителни белези на съответния вид и процедурата по провеждане на риболовен излет. Даже на старите билети я имаше всичката тази информация. Те бяха като книжка и на последните страници се описваше бр. и масата на улова.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Искам да вдигна тази малко стара тема с един въпрос. Къде около Пловдив има хубав платен язовир, че с едно приятелче се наканихме да ходим другата седмица, ама не знаем на къде да хванем. Моля някой ако е ходил скоро някъде да сподели къде какво излиза.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kолега, виж как е на Кричим - Бадема мисля че се казва има го в нет-а. Преди Кричим на чешмата в ляво. Риба много - даже и жената хвана десетина шаранчета. Платено е 5 кинта на човек и рибата 5 лв шарана . Собственика е разбран и ще ти покаже къде да хванеш.

Link to comment
Share on other sites

Kолега, виж как е на Кричим - Бадема мисля че се казва има го в нет-а. Преди Кричим на чешмата в ляво. Риба много - даже и жената хвана десетина шаранчета. Платено е 5 кинта на човек и рибата 5 лв шарана . Собственика е разбран и ще ти покаже къде да хванеш.

Благодаря за инфото колега. Намерихме едно язовирче до Нови Извор - 6 лв. на човек -каракуда, костур, чаушан и един шаран до около килограм. Другото се плаща.

Link to comment
Share on other sites

а без пари е на Избегли - много добро на вид гьолче, рибата -дива основно каракуда ама за без пари е добре. От центъра на ляво, подминаваш гробищата и в дясно се вижда някаква вила, е те там е и гъола. Пътя е добър , слиза се до водата с кола.

Link to comment
Share on other sites

а без пари е на Избегли - много добро на вид гьолче, рибата -дива основно каракуда ама за без пари е добре. От центъра на ляво, подминаваш гробищата и в дясно се вижда някаква вила, е те там е и гъола. Пътя е добър , слиза се до водата с кола.

Изискват ли се билети, че засега нямаме

Link to comment
Share on other sites

На Бадема 1 път съм ходил и повече няма да повторя. 3те риби миришеха на тиня и то доволно. Да не говорим, че пейките бяха намазани с някаква боя, която от слънцето ставаше лепкава и поради която имам 1 панталони и една блуза, които не стават за нищо. И като му казах на тоя пич собственика, той ми се хили насреща най-нагло. Не стига това, ами на човека с мене му взе такса, само заради това, че пипна пръчката едва един или 2 пъти и при все, че изрично му казахме, че само аз ще ловя (което си и беше така).

И като за начало, преди да идем досами гьола ми вика 'риболова тук не е за препитание, а за удоволствие'. Шимбалсон смотан, защо тогава ми иска по 5 кинта на пръчка!?! Ами не ни пуска да си ловим за удоволствие.. Това все пак е РИБАРНИК, а не място за спортен риболов. След като си плащам улова, мога да си взема всичко, което хвана (стига да е над изискуемата норма, шаран под 1.5кг примерно трябва да се върне).

Black icе, как беше на Нови Извор - хора, риба, цени на рибата..? Захранка каква сте ползвали и такъми...?

Link to comment
Share on other sites

Black icе, как беше на Нови Извор - хора, риба, цени на рибата..? Захранка каква сте ползвали и такъми...?

6 лв. на човек -каракуда, костур - дребен, чаушан (и един шаран до около килограм-мисля, че така беше). Другото се плаща. Даже сега в петък на 5.11.2010 г. мислим пак да ходим, а в колата има и място за още един ;) Ако имаш възможност - идвай. За доразбиране на ЛС.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Имаше едно време един платен рибарник в Прослав. Някой знае ли дали съществува още и какви са условията?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...