Jump to content
BulForum.com

Избор на телефон


charmock

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

XiaoMi Note 3 snapdragon е чудо..

Пампоров - gearbest, aliexpress, tinydeal... китайци да искаш :)

 

И Meizu MX5 не е за изхвърляне. Доста добри телефони, особено за тея цени.

Link to comment
Share on other sites

В България, тия устройства не могат да се споменават в категория "особено за тия цени"

 

https://www.vivacom.bg/bg/residential/ustrojstva/mobilni-telefoni/meizu-mx5.html

 

Под 700лв не успях да намеря в краткото си търсене.
Не съм сигурен как да стане да дам толкова пари за Meizu при цените на известните марки.

Link to comment
Share on other sites

При положение, че вземаш > http://olx.bg/ad/samsung-galaxy-s4-i9505-167-byal-kalaf-ID5SHWV.html#e160580fab и забравяш... нз защо въобще бих се занимавал. На андроид 5.0 си работи доволно добре със стоков ром, ни забива, нито батерията се точи за ден ... аз не бих се занимавал. И да го изтърва ... 200лв е ... и да ми го откраднат 200лв е ... усилени батерии има много ... за телефон за който да не ти пука е идеално.

http://olx.bg/ad/samsung-galaxy-s4-9505-ID5SOOm.html#e160580fab

Link to comment
Share on other sites

Да, също и G2-ка ... просто не си струва главоболията с китайските ромове, постоянното им търсене, бъгове и т.н. Както казват феновете на Ейпъл... тва просто работи, тествано, проверено :D

Link to comment
Share on other sites

Meizu и Xiaomi са от по-легитимните Китайски производители. Особено Xiaomi нямат никакъв проблем с ъпдейта.

Ако цените бяха ОК в БГ щяха да са допустими, но останалите Китайски производители са тотален шит.

Link to comment
Share on other sites

В магазините цените са подобни.

 

Къде е $212?

 

http://www.everbuying.net/product971129.html?gclid=CjwKEAiA9om3BRDpzvihsdGnhTwSJAAkSewLVzcbmPO0hekZxIEgULsGjfUR6op4SZps-P4TOdbyUBoCQvXw_wcB

 

Тук е бил $423.

 

Тук, но с 6$ отгоре. Снощи имаше на 212, но някакво промо беше, от същия търговец. Купувано е от него, всичко е точно. И не се заяждам, но дали виждате, че с тоя Гнусмас, вероятно са отваряни бирени бутилки. Нов е по-скъп от Xiaomi и Meizu и е с има-няма почти 3 години по-дърт, а и работи с една карта. Никого не убеждавам в нищо, но пред Гнусмас и Xiaomi/Meizu, определено ще избера второто. И Meizu e наложена китайска марка, но е по-скъпа и не се внася толкова.

 

От 2 дни се чудя кой да си поръчам - Xiaomi Redmi Note 3 или Meizu МX5. Сега гледам, че има 3$ някакъв купон, а и имам някакви 10$ бонус от тоя търговец, тоест 203$ излиза този. Xiaomi е от друг сайт, защото там е на някакво промо. Пак 200 и няколко гущера. Гледах и Asus Zenphone 2, но доста кичозен ми се струва, иначе е с близки характеристика и цена - около 210$.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че host-а ги показа само примерно. Има и други обяви, но не можеш да очакваш някой да отдели 40минути в преглед на обяви, за да докаже нещо в спор в интернет. :)

 

Имаше предвид, че цените се изравняват. В случая - Meizu-то, да приемем, че ще вземем сивото, въпреки, че другите 2 са по-хубави, но пък са по-скъпи. Та да приемем, че взимаме цвета, който не ни харесва - заради цената - $219.

По днешния курс на долара са 395лв.

+20% ДДС стават 474лв.

 

Ако се гледа 32ГБ версията, тъй като 16ГБ са крайно недостатъчно за модерен телефон

$275 (поне може да си изберем цвят, защото цената е еднаква)

по днешния курс - 495лв.

+20% ДДС стават 594лв.

Еми аз лично 594лв за Meizu не бих дал при положение, че LG G3 е 550лв нов с 2 години гаранция и е по-добър.
Nexus 5X е 580лв в Теленор с план за 30лв на месец (който така или иначе се взима)

 

Картинката става още по-нелепа ако се погледнат цените на Nexus устройствата в САЩ, ако има кой да ви го донесе.

Xiaomi-тата са добри устройства, особено с последните модели, и някакси бих приел да са на цена малко по-ниска от тези на останалите големи производители, но са само те. Останалите са шега на тоя етап в 90%.

Link to comment
Share on other sites

Четейки горните постове, човек изпада в чуденка - как аджеба всички производители на телефони различни от LG, продължават да съществуват. Би трябвало да са фалирали вече. 

 

Така ще е докато Ангел има LG.... 

Link to comment
Share on other sites

Четейки горните постове, човек изпада в чуденка - как аджеба всички производители на телефони различни от LG, продължават да съществуват. Би трябвало да са фалирали вече.

 

Ами докато такива като тебе и Лъки все още продължават да ги купуват, скоро няма да фалират. :))

Link to comment
Share on other sites

Четейки горните постове, човек изпада в чуденка - как аджеба всички производители на телефони различни от LG, продължават да съществуват. Би трябвало да са фалирали вече.

Някакъв аргумент ли имаш?

 

HTC M8 и Galaxy S5 също могат да се споменат, но цените им са по-високи въпреки възрастта. Нали все пак за цени говорим?

 

Освен това, наистина ли очакваш да седна и да правя сверка на цените на всички устройства втора ръка редом с параметрите, за да докажа това, което казвам?

 

Аз написах. Щом ви е кеф, давайте същите пари за китайски устройства без софтуерна поддръжка и гаранция - избора и парите са си ваши. Просто не е редно да се обяснява как едва ли не са същия телефон за 10 пъти по-ниска сума, защото някой, който не разбира ще повярва и ще си купи без да провери.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, аз съм лаик, но гледам този телефон с доста близки параметри, как са постигнали тази ниска цена: http://www.everbuying.net/product1150498.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.0310&eo=fi3me693wgytzwa4&email=b2t8cGFtcG9yb3ZAZ21haWwuY29tfDU3MzY=

Link to comment
Share on other sites

Какво чудно има - отгоре не пише нито Samsung, нито LG, че дори и Lenovo или Xiaomi не пише....как искаш да струва повече след като никой няма да рискува да плати по-висока цена за неизвестна марка? Това дори и Лъки няма да го купи, защото после трудно ще го продаде точно по причина неизвестната в България марка - питай го ако не вярваш... ;)

Link to comment
Share on other sites

Почти. :) ...и не винаги - понякога софтуерът на някои неизвестни производители не е толкова тестван както на най-известните и поради тази причина е възможно устройството да има повече бъгове...но не е задължително винаги да е така. Таблетът ми е от производител, сравнително неизвестен в BG и ми струваше $50 - с последно поколение 4-ядрен Интелски процесор и не ми създава никакви проблеми ; със същите данни + известен производител същият таблет би ми струвал около $150-200, а ако го взема от BG - дори и повече. Затова отдавна съм спрял да робувам на марки, а и животът ми е такъв, че в обкръжението ми никой няма да се впечатли ако си извадя от джоба последния модел айфон или друг моден напоследък уред. ;)

Link to comment
Share on other sites

Наистина съм лаик, мислех си че единствения софтуер е Андроида, явно има и нещо друго под него. Нещо като БИОС-а при компютрите?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...