Jump to content
BulForum.com

Как се влиза в рутер.


Kobrata

Recommended Posts

Та...въпроса ми е може ли да се влиза по някакъв начин в страницата на рутер през смартфон.

Имам нокия 5530 и с който и да е браузер за симбиан не мога да влезна в страницата на рутера.

Рутерът ми е TP link wr542 G.

Link to comment
Share on other sites

Опитвам се от телефона да влезна в рутера ми докъто телефона е вързан през wi-fi но не става. Дава ми invalid server name. Влизам си в рутера през компа без проблем, но искам да го мога и през тела. През Wi-Fi уж е разрешено влизането, става от лаптоп. Пробвах и с samsung Omnia D900 ама и от там не става. Прерових рутера за опций но не намерих нищо :(

 

П.П. рутерът е свързан към настолен комп. Но идеята ми е като седне брат ми нета да си прави майтап с него :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Малко не се разбра какво става и какво правиш. През лаптопа през WiFi-то ли влизаш и как? Ако е през браузъра би трябвало да няма разлика и да отвориш същия адрес и през телефона. Стига телефона ти да може да браузва всичко

Link to comment
Share on other sites

Браузъра на телефона е Defaut-a на нокия S60v5 и абсолютно всичко ми отваря дори и клипчета от Vbox7.

През лаптоп влизам с 192.168.1.1 и съответно username и password.

През телефона не мога да влезна там обаче. Като напиша 192.168.1.1 ми дава invalid server name.

 

(нямам лаптоп вкъщи, просто взех 1 за проба)

 

ПП >> теди имам нет на телефона мога да си браузвам, но не мога да влезна в самата страница за управление на настройките на рутера през телефона :D

Link to comment
Share on other sites

Виж дали си настроил правилно телефона да се свързва с твоята мрежа, а не с някоя съседска или тази на мобилния оператор. Често стават засечки от тоя род.

И виж рутера дали е настроен да пуска и "G" сигнал, да не е само на N. Ако всичко това е направено, виж и криптирането и защитата, пробвай само на WEP ако е на WPA(2). Може телефона да не поддържа някоя от по-адванцед защитите като AES/ WPA2...

Link to comment
Share on other sites

Слагам :)

 

Ама това което не слагам е "/" накрая.

Реши се проблема :D

вече мога да спирам нета когато си поискам през тела :) Мерси момчета :)

Link to comment
Share on other sites

По скоро може би проблема е в телефоните.

На компа като напишеш само http://192.168.1.1 сам накрая си добавя "/" ... ко да се прави :D

 

А колкото до тп-линк бих казал че са си свършили работата при това рутерче. Откакто го настройх (пред около 7-8 месеца не е мръднал.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

А и аз имам един ъвпрос по темата.Ползвам рутър D-LINK-524 влизах без проблем в настройките на рутера обаче преди време реших да му сменя юзърнейма и паролата.И сега ги забравих!!! :bgrin: :confused :huh: Та въпроса ми е могали да влезна по някакъв начин?!Много съм прост признавам си! :cry :sick

Link to comment
Share on other sites

А и аз имам един ъвпрос по темата.Ползвам рутър D-LINK-524 влизах без проблем в настройките на рутера обаче преди време реших да му сменя юзърнейма и паролата.И сега ги забравих!!! :bgrin: :confused :huh: Та въпроса ми е могали да влезна по някакъв начин?!...

Единствения лесен начин е ресетване на рутера от бутончето. Остава да си го настроиш наново, да направиш бекъп на настройките във файл и си готов за следващ ресет поради... да речем забравена парола ;).
Link to comment
Share on other sites

Единствения лесен начин е ресетване на рутера от бутончето. Остава да си го настроиш наново, да направиш бекъп на настройките във файл и си готов за следващ ресет поради... да речем забравена парола ;).

Да ама от бутончето не става.Пробвах го десетки пъти!!Даже махнах капаците на рутера да го натисна отвътре,понеже е една малка дупчица!!Явно бутончето не работи. :unsure:
Link to comment
Share on other sites

А ръководството прочете ли? Примерно че бутончето трябва да бъде натиснато при включването на рутера в тока и пък да го държиш така в продължение на 15 секунди. За различните рутери ресетването е по различен начин. Не може да не работи просто не го правиш правилно

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...