Jump to content
BulForum.com

Протектор за гръб VS каска


po_taka

Recommended Posts

Мисля да дам около 70лв за Протектор за гръб или каска/шлем

 

Знам че и двете са важни, но нямам $ възможност :lol:

 

Та кое бихте препоръчали и съответно модел :bgrin:

И Каска или шлем ?

 

Всмисъл ако недей си падна и си счупа главата лошо, ама ако падна и си счупа гръбнака - само с глава кво да права....

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Каската е по-важна, така че започни с нея, а протекторът ще си го вземеш по-нататък.

Ако караш по-екстремно...ще ти трябват протектори за коленете и лактите, ако вече не си си взел.

Link to comment
Share on other sites

въпросът ти е малко некоректен.

изясни ни какъв стил караш ... какво колело караш ... все ей такива неща. отговорите на предишните двама са напълно безсмислени без тази информация. то все едно да питаш бански или джапанки да си купя. ама защо ти трябват .. върви се сети ...

много пъти е казвано, че има форум за mtb. където не еднократно са обсъждани различни продукти .. има рубрика ЧЗВ. разгледай там, мисля че ще имаш повече полза...

успех с карането.

Link to comment
Share on other sites

в града само, от Скоблеве до Фламингото

карам лидер доберман (200лв)

ами в града определено не ти трябва протектор на гръбнака.... пък и доста хора карат без каски ...

лично аз имам 661 Mullet - взех си я защото ми харесва и ... така. не те съветвам да си вземаш fullface шлем за ежедневни нужди. аз съм надявал няколко пъти подобно нещо и ме спарва ... все пак си доста по-защитен, но и цената е по-висока. наистина разгледай MTB-BG там едно, че ще намериш мнения ... друго че има пазар и чат пат продават разни употребявани екипировки на доволни цени.

успех с покупката

Link to comment
Share on other sites

Вземи си фулфейс каска ето такъв тип

 

445962_90_ft_fl.png

 

(макар че тази е за мотор...схвана ми идеята)

Ако ще си купуваш купи си такава!В 70% от паданията се удря челюстта или лицето,а с полвинката точно те са незащитени.Просто от полвинка каска няма смисъл-верно че запарва повечко ама поне като паднеш няма да имаш ядове.Отделен е въпроса за какъв чеп ти е тая каска при положение,че караш само в града...нито караш бързо,нито екстремно(предполагам не се буташ в колите) ... въобще няма никакъв смисъл-но ти си решаваш

Link to comment
Share on other sites

Вземи си фулфейс каска ето такъв тип(макар че тази е за мотор...схвана ми идеята)

Ако ще си купуваш купи си такава!В 70% от паданията се удря челюстта или лицето,а с полвинката точно те са незащитени.Просто от полвинка каска няма смисъл-верно че запарва повечко ама поне като паднеш няма да имаш ядове.Отделен е въпроса за какъв чеп ти е тая каска при положение,че караш само в града...нито караш бързо,нито екстремно(предполагам не се буташ в колите) ... въобще няма никакъв смисъл-но ти си решаваш

Младежо, не говори глупости! Имаш ли идея, че каската за мотор има проветрение, предвидено за скоростта, с която се движи мотор? Тоест, ако караш колело с такава - тиквата ти ще ври и кипи. Имаш ли представа какво е да караш лятото с такъв тип каска? Според мен говориш наизустени глупости.

Освен това, за четири месеца градско и cross country каране съм падал неведнъж, като нито веднъж не съм си удрял главата. Не знам от къде я генерира тази статистика...

Освен това, FullFace каските се ползват основно за по-екстремни стилове, когато скоростта идва основно от инерцията, не от физически натоварвания. Тоя фулфейс за из града ще му докара топлинен удар.

Същото важи и за ризницата. За градско каране - абсолютно безмислена. Вземи си една челадинка и мирясай.

Link to comment
Share on other sites

Младежо, не говори глупости! Имаш ли идея, че каската за мотор има проветрение, предвидено за скоростта, с която се движи мотор? Тоест, ако караш колело с такава - тиквата ти ще ври и кипи. Имаш ли представа какво е да караш лятото с такъв тип каска? Според мен говориш наизустени глупости.

Освен това, за четири месеца градско и cross country каране съм падал неведнъж, като нито веднъж не съм си удрял главата. Не знам от къде я генерира тази статистика...

Освен това, FullFace каските се ползват основно за по-екстремни стилове, когато скоростта идва основно от инерцията, не от физически натоварвания. Тоя фулфейс за из града ще му докара топлинен удар.

Същото важи и за ризницата. За градско каране - абсолютно безмислена. Вземи си една челадинка и мирясай.

1-Имах предвид,че КОГАТО си удари главата най-често удара е там!

2-Не съм му казал да си купува каска за мотор...имах предвид да е такъв тип каска

3-Отделно от това му казах,че от каска въобще няма смисъл...ама все пак така и така пита-поне да му обясня

Link to comment
Share on other sites

От каска ИМА смисъл, не пожелавам на никого да го разбере по трудния начин. И ако челадинката е малко по-добре направена, пази доста повече, отколкото изглежда на пръв поглед... А брадата и носа обикновено при по-леки падания ги пазят ръцете. За това е добре да има и ръкавици, защото при 80% от паданията страдат дланите, не брадата и носа, както се опитваш да го изкараш. Но, ръкавиците са друга тема :]

 

Иначе сори за острия тон ;]

Link to comment
Share on other sites

Да...прав си че с половинка е по-добре отколкото без хич!В крайна сметка(към автора на темата)...купи си каска!Пък каква ще е тя-каквато си прецениш :)

Link to comment
Share on other sites

или разглеждаш какво се предлага в он-лайн магазите ... харесваш си нещо. цена, външен вид .. квото ти хрумне .. и го поръчваш в някой от магазините ... успех !!!

Link to comment
Share on other sites

Послушай The^Undertaker. Отиваш на място, говориш с продавачите (консултатнтите), те ще те насочат. Нямаш нужда от fullface. Взимай си една обикновена каска, която да ти пасне добре на главата, едни ръкавички и си готов :).

Link to comment
Share on other sites

Сдобих се с ръкавици

Само ме притеснява че не са цели, не трябваше ли цели да са....чак ся се сетих

А следващото е каска, ама след като оправя проблема, за който писах в другата тем

 

291c9adb57203d6b0b0f464f0e11022d_600x0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Одеве си карам с бясна скорост в тъмното по тротоара ескалибур-вси, а фенера ми бие много нагоре и о изненада, виждам че след 1м връхлитам пряка с високи бордюри. Реакцията ми на колоездач от 1 седмица - спирачки!! Ама тва да не е кола. Прелетях до другия бордюр :) и тъкмо си летя с главата напред, право към отсрещния бордюр и живота ми минава като на кино лента и направих някакво магическо приземяване и се разминах само с леко ожулване на едната длан. Та ще си търся ръкавици, явно са задължителни, а каската колкото и да не ми се иска, май и тя.

Link to comment
Share on other sites

Каската е закон. Буквално. Спроед ЗДП колоездачът е задължен да носи каска, фар и стоп.

 

А ръкавиците, освен, че ти пазят ръцете при падане, малко или много обират от вибрациите и сътресенията.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...