Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

18 hours ago, RaptoR said:


Да - и тоя лаф "жената погледна телевизора и каза ОК" простооооо. Тряя да пуснеме на канадския мисир на 8к телевизора Булсат да видиш как ще изригне... :laughing1:
Мене на 15 годишно Сони ми маже като все едно си на 6 ракии, сега малко пооправиха трасето, ама то фирмата фалира, война за приемници - просто НЯМА... С тоя сателит се загробиха и загинаха.

Гледам Мисира ме е включил в тема, където рядко влизам, та да попитам - тва тия същите ли са дето Илон Мъск им изведе сателит преди няколко години? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Същите са. Май преди около две години им го качи. Ама тези с тоя сателит са друга фирма вече. Неосат се казва. Даже се бях записал за тестер. Обадиха се да ме включат, но нещо не ми се занимаваше тогава и ги отсвирих. 

Link to comment
Share on other sites

Аз общо четири ги изкарах.

1080 хубаво, обаче 25p и след транскодирането движението вече не е толкова плавно.

Link to comment
Share on other sites

След още 5-6 години буля може да имат някакво читаво иптв, разбира се ще са изостанали от другите с няколко години, но това не е проблем.

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, plameni said:

Аз общо четири ги изкарах.

1080 хубаво, обаче 25p и след транскодирането движението вече не е толкова плавно.

Кой е  4-тия? 

 

9 hours ago, Danzki said:

След още 5-6 години буля може да имат някакво читаво иптв, разбира се ще са изостанали от другите с няколко години, но това не е проблем.

 

Ами зависи как ще  се развият  след  разцепването.  Дет се  вика  имат  некви  напъни,  след като  решиха  да  вкарат  андроид  приемници  и  да  правят  таймшифт за 7 дена. 
Аз заявих  еди  за  тест.  Онзи  ден се  обадиха  и  казаха,  че  до 1 седмица  трябва  да  го  доставят.  Та ще  видим  какво  са  сътворили. 

Link to comment
Share on other sites

Някой от кършака на 100мбт може ли да ми пусне спийд тест. От години ми беше на 100-105 при тестове, сега от 2 месеца по кое да е време дори през работно време, когато няма много ползващи или през нощта кове на 91-92 и не дига и милимунда отгоре?! От техническия някакъв малоумен с 3 реплики ми обяснява че било нормално, щото биле станали повече абонатите. Аз знам че не е гарантирана ама на 200 опита за 2 месеца да не дигне един път над 92,  извинете.... ами да станат още повече абонатите та да ми дават 50 за платени 100?!

Link to comment
Share on other sites

Платени 100, но месечната такса не покрива и 10 :D. Вероятно има шейпър и затова скоростта ти е точно в този диапазон. 

 

Спокойно, скоро оранжевите ще изкупят всички и всичко ще си дойде на мястото. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Максимално използваемата винаги е била око 90% от обявената/наличната. Заради "служебния" трафик на протоколите. Това, че преди си получавал 100-105 значи, че са ти отпускали при тях към 110+. Явно някой, който си разбира от работата е настроил сървърите при тях както си трябва и вече ти пускат наистина 100. И като махне "плявата" виждаш реалната ти скорост.

Ето на гигабитовия ми нет при тест получавам 920-930. Което е като близко до твоите резултати х10
 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Вероятно има. Ползвам интернет от тях на работата за лична употреба на бисквитка. Трябва устройството да е настроено да приема само по 4G иначе не се свързва. Ако се ползва телефон за модем пак трябва да е само на 4G. Роуминга трябва да е пуснат понеже Булсат работят заедно с МаксТелеком ( TiCom )за да си увеличат покритието което си е скромничко.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
On 12/21/2021 at 3:37 PM, vebaev said:

Ще се местя другаде, писна ми да ги чакам години да си направят нормално приложение за андроид ТВ и да може да се връщат предавания.... 

Този b-box не е ли точно това? Харесва ми, че може да се пусне безсрочно и обмислям да им стана клиент... мнения? Търся само телевизия имам пуснат А1 гигабит на адреса... но нещо не ме кефи тяхната A1 Explore TV при един приятел тествах и е супер бъгаво и бавно на LG 2019г модел. Когато сменяш приложенията youtube, ЕxploreTV  бъгва и не иска да tе логне обратно. Трябва да спираш-пускаш ТВ

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

On 12/21/2021 at 3:37 PM, vebaev said:

Ще се местя другаде, писна ми да ги чакам години да си направят нормално приложение за андроид ТВ и да може да се връщат предавания.... 

Те имат,  ама  искат  да  цоцат по 5лв  месечно  на  телевизор  за  него. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 10 months later...

Трудно, в едно Асеновградско селце се намирам. Даже и мобилните оператори имат лош обхват. Пак е много учудващо че са прекарали оптика на времето........

Link to comment
Share on other sites

При налична оптика, да държиш абонатите толкова време без услуга е безумие. 

Няма ли конкуренция в района ?  Наблюдавам, че по селата вече доста оператори предлагат оптика до дома. 

Link to comment
Share on other sites

За съжаление няма друг оператор предлагащ интернет услуга. Както писах, и мобилните оператори са зле с обхвата там.

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...