Jump to content
BulForum.com

Защо не спите? Темата на нощните птици :-)


Recommended Posts

Гледах един друг форум имаше някаква подобна тема.. пък и Midex ме подсети тука от една друга тема с въпроса от topic-а ;)

 

Знам че темата може да стане изключително спамерска.. и да се освини набързо ;) затова:

 

правило: под нощни птици се разбира users който зяпат форума от 02:00 до 06:00 :devil подбрах такова време тъй като съм забелязал че има хора които по принцип обичат да пишат рано сутрин (към 7) а други пишат последните си posts към 1-2 часа.. горе долу между два филма по Spice Platinum... така че нека се придържаме към това часово време когато пишем в тази тема :P

 

Например аз одеве бях на кръчма.. понатъпках се малко повече и сега още се излежавам, слушам си Aphex Twin и мисля по някакви житейски въпроси :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Я чакай и аз да се изкажа преди да са затворили темата... :bgrin:

Мои постове могат да се намерят с всеки час от денонощието, като приоритетно са между 1 и 5 сутринта. От дълги години съм си обърнал режима и работя през нощта (и чат-пат поглеждам из форумите кой какво е писал). По едно време се бях запалил по Bulfleet (една доста безсмислена онлайн игра, която обаче, докато я играеш, те пресира да стоиш онлайн максимално време без спиране) - тогава ми се случваше да изкарвам без сън по 2-3 денонощия в седмицата и това в продължение на цяла година (с леки изключения между 1-ви и 2-ри рунд). Така че нощните бдения не са ми чужди отдавна. :)

Link to comment
Share on other sites

За "ранните" постове мога да кажа как изглежа от моята къщичка ( :P ): по принцип ставам 5.45-6.00 и преглеждам форумите. От друга страна съм подвластен на биологичния си часовник и ако се случи да направя малка дрямка в ранните вечерни часове, после се пуля до 2-3 и трябва да си налагам сън (не че е много трудно).

Но действително е интересно усещането да си буден, докато повечето хора спят.

Има хляб в тая тема.

Link to comment
Share on other sites

аз май нямам нито един пост в тоя времеви диапазон в този форум, но по принцип чето се случва да будувам през нощта. това ми остана от времето, когато бях студент (учех през нощта, когато е много тихо и много спокойно). имало е седмици, в които съм сливал дните и нощите по 36 часа (ден,нощ и слеващ ден). и досега ми е трудно да си оправя тоя ритъм на биологичния часовник- дремна ли малко през деня заспиването ми е гарантирано след 2.30 часа през нощта (много труно заспивам- трябва ми поне половин час).Обаче работата ми налага да работя през деня, но когато примерно има повечко почивни дни (както е напоследък) се възползвам от промоция да усетя тишината , спокойствието и красотата на нощта.

Link to comment
Share on other sites

Но действително е интересно усещането да си буден, докато повечето хора спят.

Има хляб в тая тема.

Евала бате.. в смисъл.. на мен ми се искаше така темата да има така лека философска насоченост :D

 

Вече се казва Private Spice tongue.gif

Отдавна не съм гледал явно :P

Link to comment
Share on other sites

И аз много кофти се научих...един два дена седях до 4-5 часа просто ей така имаше кво да прая и вече повече от седмица си лягам най-рано в 4.Ся като почнем даскало шъ го отказвам...няма начин ; )

Link to comment
Share on other sites

Щях да кажа нещо остроумно за Spice-a, но забравих...

 

Ми аз добре си спях допреди около два месеца, може би и малко отгоре. Но нещо ми стана, не знам какво. Оттогава насам съм си лягал преди 3 един или два пъти. Всеки всеки всеки ден, почти точно в 3, пуша една преди сън и уж спя. Снощи си легнах в 3 и заспах в 4, знам какво става, спокойно!

 

Поне да правех нещо, а аз нищо не правя. Гледам irc, пускам по един ред на час, гледам как мулето сваля (много жизнеутвърждаваща дейност!) От натрупаното недоспиване и изместен биоритъм, не ми се спи достатъчо, че да легна и да спя, но достатъчно, че да нямам желание и енергия дори да пусна да играя нещо. Цъкам из форума, слушам музика понякога, свалям идиотщини от разни сайтове... Купон! :wacko:

 

В момента се чудя кои парчета на Autechre да сложа на mp3 player-а си за утре (Апекс, чукни!) и не мога да си избера. Както казах, купон!

Link to comment
Share on other sites

И аз много кофти се научих...един два дена седях до 4-5 часа просто ей така имаше кво да прая и вече повече от седмица си лягам най-рано в 4.Ся като почнем даскало шъ го отказвам...няма начин ; )

То да беше толкова лесно ....... :music

Link to comment
Share on other sites

В момента се чудя кои парчета на Autechre да сложа на mp3 player-а си за утре (Апекс, чукни!) и не мога да си избера. Както казах, купон!

 

:) Хмм.. действа успокояващо след като чета че не съм аз единствен на това положение... точно Curunir както го е описал... :(

 

Сега защо не спя.. ами debug-вам един SMTP сървър.. щото BTC sucks .. мисля workaround на ситуацията. Както и да е. Aphex Twin влиза много яко тази вечер (Phillip Boa & The Voodoo Club - Deep In Velvet [Aphex Twin Turnips Mix] :punk)

 

Curunir - аз на Autechre признавам само първите три албума (Incunabula, Amber и Tri Repetae)

 

Мога спокойно да ти препоръчам първите 4 парчета от CD 2 на Tri Repetae++ (май това си е някаква extended версия.. де да знам). Става въпрос за:

 

1. Second Bad Vilbel 9:45

2. Second Scepe 7:43

3. Second Scout 7:21

4. Second Peng 10:52

 

Клипа на Chris Cunnigham на първото парче предполагам си го гледал:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Cyky4oRqmJ0

 

Абсолютна болница :punk въпреки че някой казват че като клип.. не е чак толкова як колкото други негови творби.. но все пак :)

 

Другите две парчета не са чак толкова яки колкото любимата ми Second Peng.. но пък добре вързват нещата.. enjoy :P

Link to comment
Share on other sites

Чопнах си Second Bad Vibel на player-a, мерси за препоръката! :D

 

А иначе - как така бе! LP5, Confield! Сакън! Там вече деконструкцията е пълна, малко са дразнещи на пръв поглед, но... Не, и на втори и трети са си дразнещи, особено Confield. Но като се изнасилиш после знаеш ли какво е хубаво :D

 

А ЕК са преценили, че аз Youtube сега няма да гледам, букмаркнах си линка за утре. :P

Link to comment
Share on other sites

btw - някой път можеш да пробваш dnb/neurofunk-а на NOISIA :P

 

Noisia - Mindstorm

Shadow Law LTD (SLRLTD002) - 2004

 

... е добро начало :) Пък и няма по добро от това да си караш голфчето късно вечер .. лекичко със 60 km/h на 4-та.. 2000 оборота :P .. да се наслаждаваш на светлините на нощния Пловдив и да си набузил на bass-касата нещо от сорта на NOISIA :)

 

Аз обичам и друга комбинация през зимата - набузвам си парното и си отварям прозорците за свеж въздух :) комбинацията от топло и студено е уникално яка особено ако си си отворил и люка за да излиза дима от Parlament Silver Blue (без бандерол по възможност :D)

 

В такива моменти...

 

Noisia - Cold Veins

Moving Shadow (MSXEP036) - 2005

 

Такива работи :)

Link to comment
Share on other sites

Хаха,аз ке потрепя малко брата с една възглавница,пускам си филма да се сваля (Gridiron Gang) и лягам :}

Link to comment
Share on other sites

абе тя темата не е много филисофска, ама е хубаво да будуваш през нощта и да спиш през деня и освен това да знаеш, че не само ти така разбираш денонощитието. лошото е, че трябва и да се работи и не мога да си го позволявам винаги. хубавото е, че сега съм отпуск.

 

в момента чета (илион, дан симънс. чел съм го преди, но наскоро си купих олимп и реших да го препрочета преди да почна втората част). от време на време поглеждам форумите. свалям роки балбоа, но се още се чудя дали да не го гледам на кинио. пуша по някоя цигара...

 

да са пълни и печеливши нонстоповете, че инак не ми се мисли...

Link to comment
Share on other sites

"Таласъмстването" и "вампирясването" (както майка ми нарича навиците ми нощем да не спя) ги придобих в университета :( (май там се придобиват само лошите навици - недоспиване, цигари, алкохол в промишлени количества :wir ). В началото започнах като всички - денем бачкане и не ми стигаше времето да си уча за изпити затова четях нощем. После се оказа че нощем е много готино да си буден докато другите спят :) мога да си гледам образователни филми (ония които afx споменава за след 00.00 часа B) ), мога да си ровя по компа и по разни сайтове, а най-обичам да си пусна музика :music и да пея (лошо за околните! Пея фалшиво, за сметка на това пък ентусиазъм не ми липсва и гласа ми започва да "пада" след 4 часово "пеене" :punk такива серенади продължавам да правя в 4-5 сутринта - майка ми полудява и мърмори). Сега нямам толкова за учене (магистратурата не ни юркат толкова много), но определено ми липсва нощното бодърствуване :( Лошото е че продължавам да си "крия" бутилко вино или водка или и двете под подвижния плот на клавирката. Все още не си мия чашата от предната вечер и не давам на някой друг да ми я мие :) и обичайната картинка е: седя си със слушалките на ушите, ровя си по нета, пея си нещо и си пия :punk

Най-недоволния от цялото ми това нощно неспане е мъжа с който си деля леглото. Милия има огромното желание понякога да спи :) Да да ама не! :devil l убедена съм че нощнно време други анагажименти нямаме освен да се обичаме по начините, които показват по образователните филми след 00.00 :wub: не знам за Вас, но мисля да си оставя спането или за старините или за онова учреждение над чийто порти пише "вечен покой". И без това там не се предлагат кой знае какви забавления :confused

За сега Ви пожелавам:Ползотворно бодърствуване ;) и запомнете че от сън спомени няма! :P То май и от много спомени сън няма, ама карай няма да го зацикляме :punk

Link to comment
Share on other sites

@dany_ggz - след постове като твоя няма как да се чувствам виновен пред себе си затова че вися буден по нощите :P това с музиката определено го има - тази нощ съм на NOISIA - Mindstorm - цикля на това парче от няколко часа... (a prison... for your mind)

 

Както и да е това не е важно :devil

 

лошото на зимата е че не мога да си отворя прозореца и да се наслаждавам на супер якия шум който издава града ни през нощта. Сега като ги описвам тия работи и .. все повече и повече си възвръщам усещанията за сладостта на живота. Искам да си призная че от няколко месеца поради.. ахъм.. ред причини напълно съм зациклил и все повече чувствах как живота в най хубавите години ми се изпъзва .. и всичко минава като в сън..

 

Мислех си.. брех маа му стара да не би това да е защото не си поспивам кат хората :) Но сега вече вярвам че всичко е до въпрос на нагласа към това как човек възприема нещата около се бе си.. да помни че и той е човек като останалите.

 

Което обаче не значи че за няколко дни успях да свикна с това да се разхождам по центъра през деня. Всъщност.. МРАЗЯ да се разхождам по главната през деня. Докато стигна до Джумаята от Пощата.. ставам разноглед и главата ми започва да се върти от преминаването на супер много хора покрай мен. Главната също е неприятна към 11-12 часа вечерта когато всички селски бекове са на лов за сливи. Ретината ми изгаря от светлинните отблясъци от гелосаните им прически и от мирзмата на мускус. Главната е най-приятна след 03:00 когато всички джанки са се накопали и същевременно биват извозвани от неуморните таксиметрови шофьори :P

 

Истината обаче е че тази вечер трябваше да свърша една работа която обещах за утре да е готова.. но за сметка на това няколко часа не можах да се наканя.

 

Затова тази вечер като никога ще си легна по-рано с цел да я свърша утре сутрин :) Хм.. даже мисля че са ми останали една-две дръпки от последния фас.. колкото за good night sleep :zzz

 

Айде лека от мен.

 

... a prison... for your mind.... :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Специфичното ми географско положение, обуславящо 10 часовото изоставане от България, ми предлага възможността да присъствам постоянно онлайн в периода, когато повечето от вас сънуват сладки сънища. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...