Jump to content
BulForum.com

За любимите пловдивски кръчми


Recommended Posts

Тази зима?

 

Спомените са ми по-скоро от преди 1-2 зими (като изключим миналата), но би било много хубава новина ако все още работи. Значи си ходила на същотото място, което описах само преди половин година?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Минаваш пианото, минаваш конюшните, след "кръстовището" свиваш вдясно, там тръгваш надолу и на следващото минаваш вляво (там има нещо като църква или от сграда от тоя сорт) по един сравнително тънък път като от лявата страна има редин "ров" в стил разкопки. Като тръгнеш по този път той свива отново вдясно и там вече вляво се вижда една табелка горе и една врата. Точно след него има едно дворче, което се казва(ше) Гардения.

Link to comment
Share on other sites

Значи не е същото. Онова е точно до Пианото.

 

Ще пробвам да го потърся, макар че съм зле с ориентацията. За Гарденията се сещам бегло.

 

А Трабанта? Много култово заведение, упадъчно и свойско ;) Някой да е бил там скоро?

Link to comment
Share on other sites

Като се замисля май напоследък рядко ходя вечер по кръчми (ще трябва да наваксвам, рано или късно :) ). Едно време с няколко приятели почти се бяхме преселили в Райския Кът, ама доколкото чух него вече го няма. Иначе чат-пат ходя в Сянката (някои му викат Shadows, ама мен по ме кефи да си го наричам Сянката) или в Пожарната.

Това Латиното, както го описва Nutshell ми звучи добре. Аз съм "за" да идем там. След като толкова много култови кръчми изчезнаха през годините, време е да открием нови.

 

В Трабанта не съм бил от две години и въобще нямам идея как е сега. Иначе навремето ме кефеше, най-яко ми беше, че пускаха видеокасети с клипове.

Link to comment
Share on other sites

Минаваш пианото, минаваш конюшните, след "кръстовището" свиваш вдясно, там тръгваш надолу и на следващото минаваш вляво (там има нещо като църква или от сграда от тоя сорт) по един сравнително тънък път като от лявата страна има редин "ров" в стил разкопки. Като тръгнеш по този път той свива отново вдясно и там вече вляво се вижда една табелка горе и една врата. Точно след него има едно дворче, което се казва(ше) Гардения.

Това, за което говориш мисля, че е точно отдясно на Пианото. ОТпред има оградки, влизаш, има масички (лятото), и после в дъното има стълбички, които завиват наляво (и надолу, разбира се). Там доколкото помня имаше само 3-4 масички о въобще като заведение крадратно или правоъгълно, но уютно. Поне преди години когато ходех там. Единствено името му ми убягва, мисля, че не беше "класик", защото това е на италианската уличка.

Link to comment
Share on other sites

Мойте любими заведения са Даяната, Класика, Санто, К2 също малко, но най-любимото ми беше Скай бара на Таня Гинева дето не работи. Много обичах през зимата да се просна горе на последният етаж да си поркам бърбънче и да павкам една цигара и погледа ми да гледа забързаните хора по главната и да разсъждавам върху житейските проблеми на хората. :)

Link to comment
Share on other sites

Кокала,Трабанта,Бялото,Дървеното(Ренегат),Найлона,Водолаза....

Много са да му се невиди.....

Ерофеев преди....а сега висим най-често в Евъргриина...поне ми е близко до нас :lol:

Link to comment
Share on other sites

Бялото е много яко и декадентско място; веднъж стоях там 4 часа - въртяха 2-3 албума на Цепелин, пихме бира... пълна идилия :)

 

А къде е този Евъргрийн? Чувала съм го, но нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

А къде е този Евъргрийн? Чувала съм го, но нищо повече.

 

 

До ОУ"Душо Хаджидеков" на ул.Богомил

Не е кой знае какво,ама е приятна обсатновка :)

Link to comment
Share on other sites

Вие малко пак ги смесихте кръчмите с баровете и клубовете.Дори и кафенета споменахте.Но както и да е...аз по кръчми много много не ходя вече-посещавам Жарден Миро-супер любимо ми е както и Мария Луиза.С това май се изчерпвам аз. :)

Link to comment
Share on other sites

ХеаХеАхаЕХАХеа

Bulborg-а е кръчма за бохеми... не е за мен...

Напротив- Всеки човек си е малко бохем/особенно хората от балканите/ние поне знаем как се живее макар и с не много пари... така,че тази кръчма може и да е за теб--живей си живота "до дупка"

Link to comment
Share on other sites

Кокала,Трабанта,Бялото,Дървеното(Ренегат),Найлона,Водолаза....

Много са да му се невиди.....

Ерофеев преди....а сега висим най-често в Евъргриина...поне ми е близко до нас :lol:

Искам да знам кои за Бялото и Ренегат.Другите са ми ясни :woot

Link to comment
Share on other sites

Бялото е това срещу гръцкото посолство.Нз как се казва иначе :)

Дървеното(Ренегат) е вдясно от подлеза на Тримонциум,като се качваш по стълбите в противоположна на Кап.Райчо посока.

Link to comment
Share on other sites

Бялото е това срещу гръцкото посолство.Нз как се казва иначе :)

Това е Блуса!Ходила съм само веднъж там и определено не е мой тип,но много хора го харесват.Иначе аз ходя по махленски да пия кафе в Чай за двама,то е също с/у Гръцкото,само че в уличката,която тръгва нагоре към Лятното кино.Чай за двама е много приятно място с ясно изявена футболна тематика по стените.

Link to comment
Share on other sites

19-ти век.там е готино,особено лятото.иначе аз по други готини кръчми не съм бръмчал,все сме се забивали в някви изпърдяни дупки,където се напиваме като животни за кинта и педесе :lol:

Link to comment
Share on other sites

tva deto e predi gardeniata sa smeni ot mnogo sobstvenici be6i na angli4anin posle stana GEI club i t.n. sega ba4ka no ne sam hodil tam ot 2-3 meseca ina4e malko po nadolu ot nego kato izleze6 na bolevarda ima edno Sini Ochi mnogo qko mqsto...

Link to comment
Share on other sites

Ако сте ходили в Изгубения свят в стария град :) Горе-долу става кръчмето...и дават алкохол на малолетни :) няма проверки :) Малко е забутано, ама лятото е добро за навън :)

Link to comment
Share on other sites

Имаше и една друга - Хъшове, на спирката на Бингото, ама от другата страна (какво обяснение само :) ); много задушевно място, за студени вечери е идеално... само музиката понякога е анти. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Дааа,Загубеният свят или както беше известно преди време/аз дори и сега го наричам така/ При Влади.За лятото е гот-сядаш си в двора,от една тонколона звучи радио Едно и си хапваш и пийваш

Link to comment
Share on other sites

Дааа,Загубеният свят или както беше известно преди време/аз дори и сега го наричам така/ При Влади.За лятото е гот-сядаш си в двора,от една тонколона звучи радио Едно и си хапваш и пийваш

 

Дам така си е...ама иде зима..а пък ходил съм вътре не е особено приятно, така че за зимата друго кръчме ще се търси за запивки с приятели...Ей сега ще изчета цялата тема, тамън ще си харесам някоя :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...