Jump to content
BulForum.com

Windows Phone 7


Godfather

Recommended Posts

Какво става с тази тема? Толкова ли няма мераклии за Телефон с Прозорец 7? То не че има изобилие от модели, но все пак, нали беше уж върха на сладоледа. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Ами аз го гледах и нещо объркан ми се стори. Предните телефони с WM 6.5 с HTC Sense също ми се струваха нещо объркани и неудобни затова и продължавах да си стоя с нокиите. За първи път като пипнах Legend видях телефон удобен за употреба, правилно (според мен) подреден откъм менюта и т.н. и с интуитивна настройка. Просто го взех и ми беше ясен кое къде (без преди това да съм гледал подобни телефони). След като взех галаксито гледах и iphone и въпреки че в някои отношения беше доста подобен ми се стори по-неудобен от андроида.

 

Колкото и да харесвам в някои отношение MS (примерно Visual Studio продължава да е най-удобната среда за разработка a asp.net ми се струва в пъти по-правилно организиран от всички подобни, особено пък сравнено със PHP) не мога да отрека че до момента андроида е най-удобното нещо за телефон... т.е. след симбиан за телефоните с клавиатура (цифри само)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nokia & Microsoft: Best Friends Forever?

 

WTF!?

 

Нокия нали държаха на симбиана, едно друго, Майкрософт пък са им ужким конкуренти с този WP7 само че и 2те някак ги издухаха от пазара - как мислят да се върнат там не ми е особено ясно... Май нокия най-накрая ще теглят майната на симбиана като че ли.

 

Success requires speed. We will be swift.

 

Кой кой? Нокия или Майкрософт? Нещо не ми се връзва думата бързина с коя да е от 2те компании...

Link to comment
Share on other sites

Нокия нали държаха на симбиана, едно друго, Майкрософт пък са им ужким конкуренти с този WP7 само че и 2те някак ги издухаха от пазара - как мислят да се върнат там не ми е особено ясно... Май нокия най-накрая ще теглят майната на симбиана като че ли.

Нокия с неимоверното си твърдоглавие са на път да се закопаят напълно, при това съвсем сами (продължавайки упорито да вярват на собственото си его, вместо на цифрите). Не случайно хората са казали, че каквото сам си стовариш на главата, никой не може по-добре от това да го направи. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Какво става с тази тема? Толкова ли няма мераклии за Телефон с Прозорец 7? То не че има изобилие от модели, но все пак, нали беше уж върха на сладоледа. :lol:

Избор ОГРОМЕН,Цени народни - отивам да си купя два.

Тея съвсем сериозно си вярват обаче. :laughing:

Може и да прокопса някой ден,а може и да залезе като Джам Виста - може би най мразения ОС от всички :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ами не разбрах сарказмът, но наистина има голям избор от WP7 устройства. Нищо не може да се мери с изборът представен на потребителите от Apple.

 

А операционната система е много приятно като навигация и е много лека и приятна при преминаванията от един в друг прозорец. Няма нито грам замисляне и забавяне.

 

За функционалност обаче не мога да говоря. Пипнах я в Германос за 3-4 минутки на едно HTC 7 Mozart.

Link to comment
Share on other sites

Ами сарказъма ми е породен от следното - Gsmarena - phone search - windows phone 7 - 15 броя.

При всички Вин ОС са 357.

Лошото е че на андройд е обща търсачката и вади Your search returned 218 results. Only the most popular 70 phones shown.

Така че не мога да конкретизирам най - новия Андройд спрямо Вин 7,но като цени тези със ВП7 ми се струват по скъпи от аналогичните с Андройд.

Всъщност не знам до колко съм прав,но като гледам списанията от магазините за мобилни телефони оставам с тези впечатления.

Link to comment
Share on other sites

Ами сарказъма ми е породен от следното - Gsmarena - phone search - windows phone 7 - 15 броя.

При всички Вин ОС са 357.

Лошото е че на андройд е обща търсачката и вади Your search returned 218 results. Only the most popular 70 phones shown.

Така че не мога да конкретизирам най - новия Андройд спрямо Вин 7,но като цени тези със ВП7 ми се струват по скъпи от аналогичните с Андройд.

Всъщност не знам до колко съм прав,но като гледам списанията от магазините за мобилни телефони оставам с тези впечатления.

 

WP7 излезе преди няколко месеца.

 

Андроид излезе 2009.

 

Телефоните с WP7 са по-скъпи, защото имат минимални изисквания на хардуер, докато тези с Android покриват целия ценови диапазон освен най-евтините устройства. Android телефони има от 300 до 1300лв.

 

И пак ти казвам, избери iOS 4 или направо цъкни на Apple като производител и гледай там колко телефона с iOS 4 има. Аз ще ти кажа. 2 и половина. :D

Link to comment
Share on other sites

Apple ги дава 7 - като Два са Таблети

Два са 4Г с разновидности,

Два са 3Г с разновидности

и Един Ай-фон.

Но както се казва Ай-под,ай-фон,ай сиктир.

Те и Симбиан са ми в нон лайк листа :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Apple ги дава 7 - като Два са Таблети

Два са 4Г с разновидности,

Два са 3Г с разновидности

и Един Ай-фон.

Но както се казва Ай-под,ай-фон,ай сиктир.

Те и Симбиан са ми в нон лайк листа :laughing:

 

 

Това не важи. :)

 

iOS 4 има на iPhone 4, iPhone 3GS и iPhone 3G с много орязана функционалност в сравнение с другите 2.

 

 

Както и да е. Разбра ме.

Link to comment
Share on other sites

Symbian не е толкова зле за телефон с копчета. Когато го ползваш за телефон и още нещо (но това нещо да не е браузване или писане на email - поне с телефон с малка клавиатура а не qwerty, browse-ването при всякакви - то с малко екранче е крайно неудобно та и това не е баш от симбиана).

 

За Нокия и Майкрософт - ако наистина се напънат ама МНОГО се напънат може и да излезе нещо при това добро. Конкуренцията е хубаво нещо и ако 2 такива гиганта се вземат в ръце могат да свършат чудеса... само че не знам защо съм скептичен и си мисля че мързела и инерцията ще надделеят.

 

----------------

 

w00x, не знам защо си толкова настроен против iphone. IPad също имат 5 модела на кръст но това няма да ме спре да си взема в най-близко бъдеще такъв. Аз пък съм отвратен от безкрайното разнообразие на почти идентични телефони с минимални разлики. Поне да беше така че да се угоди на всеки вкус ами както виждаш в темата за андроид ужким си "играх" с най-най-добрите им модели и намирам по 1 педя кусури и дори копчетата не са направени така че да ми е ултра удобно за работа. Особено смотаните сензорни бутони така ги мразя и след HTC Desire (стария) има само 1 нормален и той се продава само от T-Mobile USA (и е със смотан dialer за сметка на това). Прекаленото разнообразие в един момент почва да те обърква и пречи. Ако имаш 3 до 5 модела и да си избираш според джоба и екстрите е ок, но като са 15 с минимални разлики и на доста близки цени е просто объркващо (а и сам знаеш че понякога най-скъпото не е най-хубавото при това положение та объркването е още по-голямо)

 

Продуктите на Apple са уникални в доста отношения. Кажи ми колко лаптопа има с IPS матрица, толкова тънки и с такива параметри като MacBook Air примерно? Чак аз се замислям да забърша някой Мак ей тъй за да си поиграя с него. Имам 2ма познати които са с такава машина (единия бивш програмист) и са меко казано възхитени.

Link to comment
Share on other sites

w00x, не знам защо си толкова настроен против iphone. IPad също имат 5 модела на кръст но това няма да ме спре да си взема в най-близко бъдеще такъв. Аз пък съм отвратен от безкрайното разнообразие на почти идентични телефони с минимални разлики. Поне да беше така че да се угоди на всеки вкус ами както виждаш в темата за андроид ужким си "играх" с най-най-добрите им модели и намирам по 1 педя кусури и дори копчетата не са направени така че да ми е ултра удобно за работа. Особено смотаните сензорни бутони така ги мразя и след HTC Desire (стария) има само 1 нормален и той се продава само от T-Mobile USA (и е със смотан dialer за сметка на това). Прекаленото разнообразие в един момент почва да те обърква и пречи. Ако имаш 3 до 5 модела и да си избираш според джоба и екстрите е ок, но като са 15 с минимални разлики и на доста близки цени е просто объркващо (а и сам знаеш че понякога най-скъпото не е най-хубавото при това положение та объркването е още по-голямо)

 

Продуктите на Apple са уникални в доста отношения. Кажи ми колко лаптопа има с IPS матрица, толкова тънки и с такива параметри като MacBook Air примерно? Чак аз се замислям да забърша някой Мак ей тъй за да си поиграя с него. Имам 2ма познати които са с такава машина (единия бивш програмист) и са меко казано възхитени.

 

Никой не говори за изработката на Apple, тя е перфектна. А за параметрите нещо не съм сигурен за какво говориш. On-board видео и i3/i5/i7 процесор. Какво те притеснява и го няма при друг производител?

 

Ти предпочиташ да нямаш никакъв избор и да имаш само едно устройство ли? Нали ти пратих ония андроид телефон по избор. Прави си го какъвто си искаш. :) Кеф ти хардуерни бутони, кеф ти тъч бутони, кеф ти светкавица, кеф ти камера. Софтуера можеш да си сложиш какъвто искаш...

 

А тоя iPad го вземи и си го блъскай в главата като се срещнеш с опростения интерфейс и ограниченията.

 

Вземи си Motorola Xoom ако искаш ПАД и не се занимавай с глупости...

 

Аз също бих си купил Macbook ако имах толкова излишни пари, но нямам, затова взимам устройства с идентични, а и по-добри параметри за 50% от цената на МАК-а.

Link to comment
Share on other sites

Никой не говори за изработката на Apple, тя е перфектна. А за параметрите нещо не съм сигурен за какво говориш. On-board видео и i3/i5/i7 процесор. Какво те притеснява и го няма при друг производител?

 

IPS display panel, SSD hdd, дебелина, материали от които е направено (не възможно най-евтина и долна пластмаса). Колко лаптопи има с дори близки параметри на тези?

 

 

 

Ти предпочиташ да нямаш никакъв избор и да имаш само едно устройство ли? Нали ти пратих ония андроид телефон по избор. Прави си го какъвто си искаш. :) Кеф ти хардуерни бутони, кеф ти тъч бутони, кеф ти светкавица, кеф ти камера. Софтуера можеш да си сложиш какъвто искаш...

 

Това беше интересно решение наистина ама засега предпочитам да го взема на изплащане към Мтел - някак по-на сметка ми идва :)

 

 

А тоя iPad го вземи и си го блъскай в главата като се срещнеш с опростения интерфейс и ограниченията.

 

Аз щото мислиш ще го ползвам за нещо друго освен за браузване и малкия да разцъка някоя игра :) И за тестове на разни сайтове щото доста хора в щатите ползват IPAD и е добре да се тества на същото

 

Аз също бих си купил Macbook ако имах толкова излишни пари, но нямам, затова взимам устройства с идентични, а и по-добри параметри за 50% от цената на МАК-а.

 

Ами няма. Има с подобни параметри но не и същите. Поне екрана. Има едно HP на приятната цена от около 8000лв с IPS панел и това е. То обаче е доста по-обемисто и тежко.

Link to comment
Share on other sites

IPS display panel, SSD hdd, дебелина, материали от които е направено (не възможно най-евтина и долна пластмаса). Колко лаптопи има с дори близки параметри на тези?

Това беше интересно решение наистина ама засега предпочитам да го взема на изплащане към Мтел - някак по-на сметка ми идва :)

Аз щото мислиш ще го ползвам за нещо друго освен за браузване и малкия да разцъка някоя игра :) И за тестове на разни сайтове щото доста хора в щатите ползват IPAD и е добре да се тества на същото

 

Ами няма. Има с подобни параметри но не и същите. Поне екрана. Има едно HP на приятната цена от около 8000лв с IPS панел и това е. То обаче е доста по-обемисто и тежко.

 

Да бе. Ето ти един аналог: http://www.newegg.co...N82E16834127290 с SSD диск. На същата цена е, но на този можеш да му смениш и батерията като ти се прииска и да му добавиш още РАМ ако случайно решиш. И харда можеш да му ъпгрейдваш.

 

Само за екрана му не съм сигурен какъв е. Ти MAC-овете ги изкара егати евтинията.

 

iPad-а щом ще е за тестове - ок. Тогава е разбираемо, но пак не напълно, защото има сайтове, които го емулират за браузинг целите.

 

И тоя лаптоп е само в newegg. Само там гледах. Ако отвориш Dell, ще видиш още повече алтернативи за по-малко пари.

 

Edit: Сега се зачетох за секунда. Не знам от къде си решил, че MacBook е с IPS дисплей?

http://forums.macrum...ad.php?t=857034

 

Това, че Apple Cinema Мониторите са с IPS не означава, че и MacBook е с IPS.

Link to comment
Share on other sites

Дам. Определено си се заблудил. А сонито е с $50 по-скъпо от идентичен 13" MacBook Pro (1999 с SSD). Специално ги сравних. Само дето сонито е с по-хубаво видео.

Link to comment
Share on other sites

Нещо примера не ти се получи обаче щото ти каза че има варианти с идентичен хардуер но наполовина като цена :)

 

Да, на други производители, а не на Сони, които са с по 30-40% отгоре.

 

Просто нямам 30 минути да търся лаптоп за сравнение, за да докажа твърдение. Затова влезнах в Newegg, където знам, че има подробен филтър и лесно ще намеря това, което търся.

 

Да не говорим, че хардуера на сонито е по-хубав защото има и четец за отпечатаци, блу рей и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 months later...

Хич не щете да пишете в тая тема, ама аз ще продължа да нахалствам. Та въпросът ми е:

 

HTC HD7 vs Samsung Omnia 7

 

Кой от двата и най-вече защо?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Някой ънлокна ли го тоя телефон (Samsung Omnia 7).

От както излезна Мангото не мога да го отключа...

Последния път се прецаках, защото реших да се ъпдейтна и след това тръгнах да търся за нов "хак".

Накрая намерих и разбрах, че работи, но ако не си с последния ъпдейт (който току-що качих).

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...