Jump to content
BulForum.com

Избор на телефон


charmock

Recommended Posts

Много от производителите имат собствена версия на Андроид, пасната към съответното устройство (таблетът ми е точно с такава V5.1.1, модифицирана от производителя).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Добре де, аз съм лаик, но гледам този телефон с доста близки параметри, как са постигнали тази ниска цена: http://www.everbuying.net/product1150498.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.0310&eo=fi3me693wgytzwa4&email=b2t8cGFtcG9yb3ZAZ21haWwuY29tfDU3MzY=

 

CPU: MTK6753

По-евтиния процесор.

 

Освен това, екрана не е ясно какъв е. Може като ти е в ръката да не можеш да видиш нищо на него.

Изработката е божа работа, тъй като можеш да го видиш само като го получиш. Може да е супер, а може и да те е яд, че си го купил.

Софтуера много често си остава такъв, какъвто е в момента на покупката.

Камерата също е божа работа, тъй като няма нормални тестове, които могат да се ползва за сравнение. Преди камерата няма значение, но последните 2 поколения смартфони от високия клас имат напълно достатъчни камери, които в по-голяма част от времето снимат по-добре от фото апарати за ~300лв.

 

Аналога на телефона, който си показал от по-реномираните производители е този:

 

http://brosbg.com/LG-G4-Beat-G4s-H735-gsm-2091

375лв

 

Процесора не е същия, а е по-добрият Snapdragon 615, но аналогичен като клас и година на производство. Сигурно някой е ползвал и MediaTek като на Китайският телефон, но не ми се търси сега. Главно при игри се вижда разликата в производителността.

 

Варианта на HTC в този клас е с по-гаден екран. Варианта на Samsung е неоправдано скъп. Варианта на Motorola не се предлага в България.

Това го казвам, за да не се появи пак Виден и да реши да си прави вятър на устата.

 

Цената на Китайския е $106, по днешния курс - 190лв

+20% ДДС - 230лв. без гаранция.

 

Разликата е 145лв.

 

С оглед бъдещата възможност за препродаване - аз бих я дал.

Link to comment
Share on other sites

Аз, в крайна сметка, поръчах и двата - Redmi Note 3 3/32 и Meizu MX5 3/16. Който ми хареса остава за мен, другият отива при един приятел, който няма претенции кой ще е той.

Link to comment
Share on other sites

Като дойдат, щракни и с двата по няколко снимки (на светло и на по-тъмно) и дай да ги видим, че май само камерите им са различни. :laughing:

 

П.П. А за майка ти какво взе - Note 2 ли?

Link to comment
Share on other sites

Честно казано и аз мисля, че ще си оставя Xiaomi, просто ми беше първия избор...

Какво имаш предвид за коренно различен софт?

Link to comment
Share on other sites

Ами основата им е Android, но Xiaomi-то е тотално променено и не прилича на нищо друго с Android.
Пък Meizu-то си прилича на останалите версии на Android, въпреки иконките и тук-таме някоя добавена опция.

 

Xiaomi-то е направено да прилича на iOS.

Link to comment
Share on other sites

Аха, визуално имаш предвид. Има го момента с приликата с iPhone. Само тоя златистия цвят нещо не са го измислил, щото отпред да ти е златист телефона... Все едно да те ритнат в топките, както казваше Рейчъл в "Приятели". В смисъл доста е грозно, чак ти се повръща, такова... Ако отзад беше златист, а отпред бял, щеше да е супер.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi-то не е само визуално. Функциите са на различни места и са подредени по различен начин. Освен това са и различни на моменти.
Meizu-то е предимно визуално.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...