Jump to content
BulForum.com

Bitcoin - валутата на бъдещето


torbalan

Recommended Posts

Да кажем нещо от рода на:

 

 

Смисъла на този инструмент е прескачането на банките и това да си зависим от техния курс.

Смисъла е, че този инструмент има лимит и не може безразборно да се печати, както се прави с почти всички валути, което автоматично би трябвало да води до повишаване на курса му във времето (с оглед на изчерпване на запасите).

Интереса според мен би бил в инвестиране.Сайтовете ще си взимат комисионните в койнти.

Защо да не продам нещо в тях, вместо в $ или €, след като знам, че утре може да реализирам 2на печалба (примерно)?

Даваш ли си ясна сметка, че този пример няма никакво отношение към биткоин като алтернативна валута. Китайците държат американски дълг - това е така. И каква е връзката на биткоина и особено идеята с прецакването? Да речем китайците почнат да продават този дълг срещу биткойни? Кой ще купува в случая и защо? Да речем някой си купи американски дългови книжа срещу биткоини, каква му е далаверата на него и с какво ще "прецака" американската държава, след като в дълговия документ е записано ясно и пределно точно какво получаваш при падежа - аха, позна, американски долари. Кой кого и как цака в случая?

Имаш ли си някаква представа какво ще се случи, ако (според твоите идеи) китайците възприемат биткоина като официална валута? Директно китайската икономика отива в киреча, защото тя се държи на един основен трик - ааааа, почти позна, печатането на юани с цел изкуственото поддържане ниския обменен курс на китайската валута, което пък е ОСНОВНИЯ КОЗ за поддържане конкурентността на китайския износ. Мислете бе хора!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Нещо си се объркал, колега... Печатането на пари е редовния номер на други едни нагли, непродуктивни хора.... 

Опита се да кажеш нещо или просто си лафиш заради скуката? Я дай да чуем твоята версия какви аджеба методи използват китайците за изкуствено поддържане ниския курс на юана? Заклинания на местните шамани, тезиси на генералния секретар на компартията или нещо друго? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Сега е момента да напраим удар :)

 

 

 

 

 

 

Най-голямата борса за Bitcoin в Китай, BTC China, обяви, че няма да приема нови депозити в местната валута юан. Причината е невъзможността на компанията YeePay, която е партньор на BTC China да приема депозити в юани, съобщава в. Guardian.

 

Изпълнителният директор на BTC China Боби Лий твърди, че решението е следствие от забраната на китайската централна банка към всички финансови институции в страната да работят с Bitcoin. По-рано този месец финансовият регулатор излезе с такава забрана тъй като смята виртуалната валута за несигурна и твърде рискова без законови защити и "липса на реална стойност".

 

Решението на BTC China доведе до огромен спад в цената на виртуалната валута. Един Bitcoin се търгуваше за около хиляда долара преди обявяването на новината, а вчера достигна и исторически нива от 1242 долара за една виртуална монета. След обявлението на китайската борса обаче, Bitcoin се срина до 480 долара.

 

Малко по-късно започна плавно възстановяване, като сега цената варира около 540 долара. Реакцията на пазара е доста сериозна, въпреки че Bitcoin все още може да се използва в Китай от обикновените хора. Забраната на централната банка обаче води до липсата на компании, които могат да обменят валутата им в Bitcoin и така закупуването на дигиталната валута в страната е много трудно.

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, не съм съгласен с твоята позиция относно bicoin-ите. Дълго е обаче да пиша защо. Ще се постарая да обясня в детайли в следващите дни.

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, не съм съгласен с твоята позиция относно bicoin-ите. Дълго е обаче да пиша защо. Ще се постарая да обясня в детайли в следващите дни.

Ванка, с кое не си съгласен? С това, че биткоиновия пазар и субектите на него пресъздадоха буквално това, за което предупреждавах или с нещо друго? :)

Link to comment
Share on other sites

Ванка, с кое не си съгласен? С това, че биткоиновия пазар и субектите на него пресъздадоха буквално това, за което предупреждавах или с нещо друго? :)

 

Дали бит, лайт или прайм койнта ще да е, няма значение, но все един от тях (или тяхна алтернатива) ще се наложи рано или късно.Просто нещата доста... засмърдяха и много хора взеха да обръщат внимание на тази алтернатива.

Все ще се намери/ят/ някой с мноооогоооо $$$ дето да иска да направи още повече $$$ и да даде едно рамо.

 

Ето и може би най-добрата статия която съм чел за "Какво е Биткойн".

Link to comment
Share on other sites

койнта

 

Нека да е койн, става ли? Мно'о ме дразни като го чета с "т", не знам защо. Не се опитвам да се заяждам! Просто казвам :)

Link to comment
Share on other sites

Нека да е койн, става ли? Мно'о ме дразни като го чета с "т", не знам защо. Не се опитвам да се заяждам! Просто казвам :)

 

Сиреч - "койна"....заядливец (като мен). :evil

 

Понеже имам само най-обща представа за реалното покритие на такъв тип виртуална валута, а не ми се четат дълги статии на английски кое-какво и откъде е тръгнало....и в същото време тая́ силно недоверие към пирамидалните структури (и фараоните им в частност)  - въпреки че в случая не става дума за някаква "пирамидална" далавера....нека някой с простички думи да разясни, как аджеба се "копаят" с подходящия хардуер тия коинТи (разбирай кинти) и кой има пряка полза от това, че да ти дава кинти за такива процедури? Едно време по мрежата давахме компютрите си "под наем" да търсят извънземен разум или да откриват лекарство против рак, ама това с биткойните наистина не го схващам.... :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Е нали и аз питах същото в началото на дискусията, ама никой не успя да ми отговори...

Link to comment
Share on other sites

Сиреч - "койна"....заядливец (като мен). :evil

 

Понеже имам само най-обща представа за реалното покритие на такъв тип виртуална валута, а не ми се четат дълги статии на английски кое-какво и откъде е тръгнало....и в същото време тая́ силно недоверие към пирамидалните структури (и фараоните им в частност)  - въпреки че в случая не става дума за някаква "пирамидална" далавера....нека някой с простички думи да разясни, как аджеба се "копаят" с подходящия хардуер тия коинТи (разбирай кинти) и кой има пряка полза от това, че да ти дава кинти за такива процедури? Едно време по мрежата давахме компютрите си "под наем" да търсят извънземен разум или да откриват лекарство против рак, ама това с биткойните наистина не го схващам.... :online2long:

Задай си въпросите в нашето :love :gayviolet:  лс и ще ти отговоря, че в тая тема се изписаха бая глупости, които не ми се коментират. :)

Link to comment
Share on other sites

Нека да е койн, става ли? Мно'о ме дразни като го чета с "т", не знам защо. Не се опитвам да се заяждам! Просто казвам :)

Дам, не е лошо да го няма Т -то,просто кофти навик.

 

 

Сиреч - "койна"....заядливец (като мен). :evil

 

Понеже имам само най-обща представа за реалното покритие на такъв тип виртуална валута, а не ми се четат дълги статии на английски кое-какво и откъде е тръгнало....и в същото време тая́ силно недоверие към пирамидалните структури (и фараоните им в частност)  - въпреки че в случая не става дума за някаква "пирамидална" далавера....нека някой с простички думи да разясни, как аджеба се "копаят" с подходящия хардуер тия коинТи (разбирай кинти) и кой има пряка полза от това, че да ти дава кинти за такива процедури? Едно време по мрежата давахме компютрите си "под наем" да търсят извънземен разум или да откриват лекарство против рак, ама това с биткойните наистина не го схващам.... :online2long:

 

Еми, ако беше поне отворил линк-а щеше да разбереш, че е на БГ и точно за 5мин (макс) ще ти стане всичко ясно ;)

Link to comment
Share on other sites

Еми, ако беше поне отворил линк-а щеше да разбереш, че е на БГ и точно за 5мин (макс) ще ти стане всичко ясно ;)

 

Ти пък ако си мислиш, че с огромен интерес следя темата още отначало, та да видя, че на първата страница във втория линк имало някакъв линк... :P

 

Такаааа...отварям линка, който ме води на страница 244-та от тема във форума на хардуер.бг. Лошото е, че след тази страница има още доста (и всичките с общи приказки), така че решавам да отида директно на първата страница на темата. На нея обаче прочитам, че това всъщност е тема, която е продължение на друга тема, от която админът на форума е пренесъл доста от информацията......а като стигнах до думите му "За начинаещите препоръчвам четивата по-долу с една сериозна забележка - не очаквайте, че цялата работа става с 10-15 минути четене. Искрено ви препоръчвам да си отделите време за изчитането на поне 1000 страници по форуми и ръководства, след това надали ще имате особено много останали неизяснени въпроси." - интересът ми към темата тутакси се изпари, защото не мислех да чета не 15, а дори и повече от 5 минути за това което попитах, така че ако не се намери някой, който с няколко изречения да ми обясни кой има пряк интерес видеокартата ми да копае в свободното си време, че и да ми дава пари за това....предпочитам да си остана неук в тази област. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Кои са "копачите" и каква е тяхната роля в Биткойн системата? Копач е всеки човек, който е инсталирал съответния софтуер за копаене на своя компютър. Този софтуер извършва сложни изчисления, чрез които потвърждава трансакциите в Биткойн мрежата. Подчертавам, че този софтуер е различен от софтуера за управление на вашия Биткойн портфейл. Така на практика всеки човек може да стане част от системата и да я подкрепи, предоставяйки изчислителната мощност на своя компютър за потвърждаване на трансакциите в мрежата. Макар, че идеята за Биткойн е толкова добра, че си заслужава човек да си предостави компютъра просто за да я подкрепи, не това е причината копачите да пускат този софтуер на компютрите си. Всъщност те получават заплащане във вид на Биткойни за функциите, които изпълняват. От къде идват тези Биткойни? Идват от 2 места - част от тях са новогенерирани Биткойни (изненада, уж бяха ограничено количество, пък "новогенерирани" - ще обясня след малко), а друга част идват от таксата, която всеки, който реши плаща за трансакцията, която извършва.

 

 

Първо каква е тази такса, която човек плаща и кой я определя? Никой не определя таксата, която трябва да се плати, човекът нареждащ трансакцията сам преценява колко да прикачи към нея като такса. Идеята е, че трансакциите с по-висока прикачена такса ще бъдат обработени по-бързо или с други думи ще пристигнат по-бързо по местоназначение. Чисто на конкурентен принцип.

Link to comment
Share on other sites

Ти пък ако си мислиш, че с огромен интерес следя темата още отначало, та да видя, че на първата страница във втория линк имало някакъв линк... :P

Линка, май е този от текущата страница - там има един линк към статия на бг
Link to comment
Share on other sites

Линка, май е този от текущата страница - там има един линк към статия на бг

 

Ха-ха! Даже не видях, че е писал над чистача, наистина говори за този линк, а не за оня от първата му страница. :laughing: ...ама който отговаря само на последния пост, без да  чете нищо друго над него...така става..... :shy:

Link to comment
Share on other sites

Ха-ха! Даже не видях, че е писал над чистача, наистина говори за този линк, а не за оня от първата му страница. :laughing: ...ама който отговаря само на последния пост, без да  чете нищо друго над него...така става..... :shy:

Начи, глей ся!

Тургаш софта и стааш копач - Демек, бучкаш пръчка и пиеш вино. Или с други думи казано, зорът е доде надуеш гайдата, пък после само мърдаш с пръсти. Само дето тук има една малка дупчица в гайдата, щот нещата така са нагласени, че колкото повече маймунки на клона (разбирай копачи), толкоз по-комплицирани и съответно ресурсоемки стават т.н. изчисления за потвърждаване на транзакциите от пусто в празно, пък количеството на Нищото било крайно, май 21 милиона. Лично според мен (а май и според още доста милиони пипъли), това Нищо не струва дори и стойността на израсходваната електроенергия за наливането на вода в нечия чужда воденичка! Щот, нали..., тук аритметиката вече иде простичка, на нЕкой изкопаването на едно Нищо би му струвало да речем няколко десетки долара (изключая инвестицията в процесорна мощ, демек, пак се кине чорапа), а на друг би му струвало няколко десетки хиляди. Доста грубо казано, ама баш така си седят нещата.

Като отмине спекулационното пиянство, някои хора ще осъмнат с изключително тежък махмурлук. А тия с махмурлука хич няма да са малко!

Цялата игра и далавера в момента, Пламене е в спекулата с това Нищо.

 

П.п. Интересно... кво ли би станало ако някой утре реши да си пусне негов си такъв алгоритъм с произволно име... да речем - Бит ст'инка? Вероятно пак ще има едно огромно стадо балами, дет ще се юрнат на маслините и единици тарикати на които още по начало им е подложено да събират парсата :))

Link to comment
Share on other sites

Като отмине спекулационното пиянство, някои хора ще осъмнат с изключително тежък махмурлук. А тия с махмурлука хич няма да са малко!

При положение, че за една вечер това нещо се обезцени НАПОЛОВИНА (такива чудеса не бяха се случвали дори с нещастния лев по времето на Виденов), аз наистина не бих могъл да си обясня рационално всякакви продължаващи мераци за "спекулации" с този инструмент. Не знам колко от агитиращите тук за биткоин манията са посмяли да се разделят с истинска валута за някой и друг пробит биткоин на нивата преди китайците да подхванат това, което казах, че рано или късно ще направят (а те взеха, че го направиха доста рано). Омагьосаните от манията постоянно се кълнят в качествата на въпросния инструмент, гарантирани от неразбиваемите криптографски алгоритми, без да си дават ясната сметка, че тези алгоритми НЯМАТ НИЩО ОБЩО нито с валутния пазар и основните фактори в него, нито с принципите, върху които се крепи съвременната глобализирана търговия и които се защитават от ВСИЧКИ големи държави в играта.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...