Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

ако става въпрос за тема "Купувам еди-какво-си за 50-70лв" нищо против, нищо...

 

но да си напишеш, че продаваш нещо за 30-40лв е съвсем смешно според мен, или да напишеш предложение към обява, че ще дадеш 30-40 - пак смешно

 

nikak ne e sme6no,zavisi ot tova v kakvo sastoqnie e stokata,koeto moje da konstatira6 kato q vidi6,togava ste se saglasi6 na po-visoka cena, za da q vzeme6 ti, a ne nqkoj drug

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Abe Dreamer , ne si li si zadaval vaprosa dali tezi koito puskat temite ne sazdavat 50% ot  OFFtopicite vav sekciata BUY/SELL  kato naprimer tazi Цък koiato si zatvoril i nakazal horata koito davat realnite pari za dadenata stoka vse pak vsi4ki u4astnici v tozi topic biaha pravi ( tozi koito ia prodava se e nabutal da ia lupi skupo ot kvazer  , v skladovete na TCM naistina gi ima po 90 , i realnata cena na vtora upotreba - 30-40 vse pak realnata pazarna cena e tazi koiato niakoi e gotov da plati ) Az vse ostaviam s vpe4etlenieto 4e tozi koito e pusnal topica e za warn i ne samo za tazi tema i ma o6te dosta ot tozi sort.

Ne mislia 4e e pravilno niakoi koito prodava ne6to skupo da e prav a puk tezi koito mu davat realnata cena da sa spameri

Темата я затворих по искане на автора, който се оплака, че само му пълнят темата с глупости. А наказанията са нормални - писане в темата без интерес - правилото е напълно ясно - пишеш ли без да те интересува - спамваш и си получаваш наказанието. Ясни са правилата - хората няма на кой да се сърдят. А когато някой продава нещо за 100 лева и някой му предложи 10 то е повече от ясно, че няма да се получи зделка, освен ако на човека не му е това намериението.... Това ако не те кефи теб нищо не можем да направим. Така или иначе пълно щастие няма. Ако ти си доволен - друг ще е недоволен.

 

За хилядите категории аз съм против. И за суматите спортни категории също съм против, но това е положението. Мен лично не ме кефи да отворя warez.ru/invision/ и да гледам пет скрийна начална страница с 30 отделни форума.

 

За неактуалните теми - няма причина да се трият. Нито пречат, нито лагват форума, нито заемат особено място. А се ползват за рефенс. Някой ако се чуди колко струва дадено неще - с лекота може да провери това, вместо да се чуди или да пита. А сключените сделки се затварят и абсолютно по никакъв начин няма как да пречат. Повече от това - здраве му кажи. Не знам как хората все искат да се трият теми - примерно някой прави топик, пита нещо, отговори му се и вика "можете да изтриете темата". Сори, но това не е лична услуга, а информацията със сигурност ще е полезна и на други хора. Затова - no deletion.

Link to comment
Share on other sites

nikak ne e sme6no,zavisi ot tova v kakvo sastoqnie e stokata,koeto moje da konstatira6 kato q vidi6,togava ste se saglasi6 na po-visoka cena, za da q vzeme6 ti, a ne nqkoj drug

 

е, то затова се правят търгове и наддавания, но и там нивга се не почва от двойна цена... а ти прочете ли писаното досега в темата, защото този въпрос вече го уточнихме

 

P.S.  Az se otkazvam da sporia s vas koi prav koi kriv , 4e koi sam AZ 4e da kaja na admina kvo da pravi . Moga samo da vi kaja 4e niama da stignite vzaimno razbiratelstvo , tui kakto horata koito slu6at 4alga mraziat Metala i obratno tezi koito slu6at Metal  mraziat 4algata  s leki izkliu4enia samo kat se napiat  :D ta i tuk taka.

Hora mnogo interesi razli4ni umniat si e umen glupaka e glupak , za6to ne ostavite vseki da si e takuv kakuvto e ami triabva da se pravi na takuv kakuvto ne e kato iska da кОпува да копува , kakvo mu 4ete6 lekcii i komu e nujno tova  :confused

za6to ne probva6 da se otpusne6 malko i po-malko kontrol  da uprajniava6 na sekciata Kopuva / Prudava ne 4e mi pre4i na men prosto mislia za stresa koito si pri4iniava6 i izgubenoto vreme za kontrol nad foruma . Vse pak foruma e ZA potrebitelite . Nali ? ili ?

 

otoboto, гордееш ли се с философското си изказване по отношение на анархията? Реших да си навлека още малко стрес и да изгубя още малко време. Моля поправи ме ако съм сгрешил:

1. Призоваваш към пълна анархия - нека всеки си прави каквото си иска и нека всеки бъде какъвто си ще

Това е много добро като идея, но за съжаление експериментите не са довели до някакви резултати - обществото много бързо се разпада... и т.н. Доброто обаче е, че форумите и изобщо интернет ни предоставят възможност да пробваме и преоткрием неща които е трябвало много години История да се утвърдят... Естествено по твоята логика се достига и до твоето заключение:

2. LifeFeel прави контрол над форума - институциите пречат на едно анархично общество и съответно тяхната функция 'да помагат' се превръща 'да контролират' и то в отрицателен смисъл - ние тука сме ченгетата, а съответно Полицията/КАТ не помагат на хората :lol: мноо ясно (мноо подходящ пример избрах да са еба)

Съответно довода за всичко е

3. Форума е на потребителите = Държавата е на народа = светът принадлежи на хората - което ни връща в ерата на създаването на човека (Дарвин не ме кефи - той единствено е произлязъл от маймуна и никой друг) или щяхме да сме си в Рая, ако otoboto и LifeFeel не бяха заръфали от философската ябълка, а админите (Бог) могат да ни изритат от там...

За малко да пропусна и ключовия довод:

4. Тези които обичат Метъл - мразят Чалга и обратно - живото-утвърждаващия принцип дал ни Ботев - "силно да любим и мразим" - които го не прави не е никъв българин - не е никакъв юзър

 

По случай това настоявам администраторите да добавят следното към общите правила на форума:

"Омразата във форума се забранява като чувсто или нека поне я ограничаваме до минимум. Моля потребителите които обичат нещо да не мразят другите неща, (които може и да нямат нищо общо). Блажени са кротките по душа, защото тяхно ще бъде царството на форума."

 

Лично за LifeFeel ще кажа - от една година не пие и си харесва и чалга и метъл и двете обича да си ги пее с цяло гърло - стреми се да ограничава омразата до минимум в сърцето си. Следи тази част от форума с цел да помага на потребителите (и да облекчава комплексите си естествено) - ако не е така - да си обира крушите!

Link to comment
Share on other sites

LifeFeel не разбрах защо я отвори тази тема. Ако ти трябва решение, защото проблем има. Предлагам по един пост на седмица от юзър, достатъчно е освен ако не продаваш покъщнината си която я купуваш пак от форума.

Та за двата ми поста, за принтера де, трябваше да напиша предложение, някакво, което на теб не ти хареса и ква викаш я да го видя този отворко.

А защо се налага да я пускам два пъти. Ако има ъп, има и бан, какво ми остава след като поста на другия ден е вече на 18 страница а може някой да го интересува а не го е видял.

Сигурно си изпросих още черни точки :punk

Link to comment
Share on other sites

dimi_5, имаш предвид пускане на теми, а не постове ?

за Up няма ban и никога не е имало и нокой не е казвал, че ще има...

лично аз нямаше да ти сложа warn, ако просто беше казал, че принтера още се продава, особено след онзи грозничък спор, които се беше заформил

но ти предпочете да пуснеш нова тема...

 

(не разбрах и някои от изреченията ти...)

а тази тема я има, защото в нея отговорих и бих отговарял защо ги има правилата

 

а отностно предложението ти за еди-колко си теми за определен период - не е реално за мен, защото аз няма да тръгна да броя, а и не виждам кой би тръгнал да го прави

пък има хора които пускат по много обяви на седмица

 

по ми се чини да се обсъжда UP на някакъв период, не че зависи само от мен...

 

едит: пък като ви пречи темата - ще взема да я махна... тц тц тц

общо взето като че ли това е най-честото предложение за сега...

Edited by LifeFeel
Link to comment
Share on other sites

"особено след онзи грозничък спор, които се беше заформил" Затова и пуснах друга тема.

наистина беше грозно, принтера все още ми стои, а някой все още да си търси, а аз си изпросих черни точки.

Link to comment
Share on other sites

За хилядите категории аз съм против. И за суматите спортни категории също съм против, но това е положението. Мен лично не ме кефи да отворя warez.ru/invision/ и да гледам пет скрийна начална страница с 30 отделни форума.

 

За да няма хиляди категории да се направи като в Games Bulfleet. Всеки може сам да се убеди, че в Hardware постовете са много повече от Sports, но там има три пъти повече подкатегории отколкото тук. Отделен раздел за спортни танци :confused :confused Нищо против нямам този красив спорт, но за една седмица има три теми, които в buy/sell се отварят за по малко от час. И докато на някой темата му за 2 дена отива на 18-та страница, на друг седи със година на 1-ва страница.

EDIT: Така и не разбрах какво е положенитето със Sport.

Edited by azsum
Link to comment
Share on other sites

. Всеки може сам да се убеди, че в Hardware постовете са много повече от Sports, но там има три пъти повече подкатегории отколкото тук. Отделен раздел за спортни танци   :confused  :confused Нищо против нямам този красив спорт, но за една седмица има три теми, които в buy/sell се отварят за по малко от час.  И докато на някой темата му за 2 дена отива на 18-та страница, на друг седи със година на 1-ва страница.

EDIT: Така и не  разбрах какво е положенитето със Sport.

Не съм убеден, че посовете в Hardwere са "много" повече. За Buy/sell си е напълно нормално да се отварят по 3 теми на час. И какво от това, че за два дена темата отива назад? Колко време може да се пише в нея :confused

Edited by 4efo_88
Link to comment
Share on other sites

Имаме следното мнение/оплакване:

Ама че продавач! Всичко стана зад кулисите, скрито - покрито! Аз първи проявих интерес, даже дадох и блиц цената! А накрая друг го купил! Как стават тези работи? Мисля че този продавач е много некоректен и модератора на форума трябва да има това пред вид!!!

спрямо продажбата на kumcata :

SELL Siemens CX65, внос

 

преди време се беше оплакал още някой, но какво да правим - светът си е такъв - възползвайте се, че това е форум - може да се пишат лоши и добри отзиви и ако сме затворили темата - направете го тук поне ...

 

п.с. ако някой е разбрал какво иска да ни каже 4efo_88 да помага - аз не можах (посовете в Hardwere ... :+) )

Edited by LifeFeel
Link to comment
Share on other sites

Ама че продавач! Всичко стана зад кулисите, скрито - покрито! Аз първи проявих интерес, даже дадох и блиц цената! А накрая друг го купил! Как стават тези работи? Мисля че този продавач е много некоректен и модератора на форума трябва да има това пред вид!!!

Според мен и купувача има вина. След като е разбрал, че е втори или трети, че има оферти и интерес преди него, вместо да си направи пас като мен ( и аз имах мераци за този телефон ), праща некоректо ПМ на продавача.

ЕДИТ: Колкото до цената на телефона: Или е краден което не е фатално, или има скрит дефект.

Edited by azsum
Link to comment
Share on other sites

Mен ме дразни когато някой пише "е" вместо "я". Например цитирам: "Аз ще се поразровя в нас да е намера и ще ти пратя снимки да е видиш." Ужас. Въпреки че авторът на този бисер ми е приятел. За такива хора училище (поне до 4-5 клас) няма ли???

Link to comment
Share on other sites

...

ЕДИТ: Колкото до цената на телефона: Или е краден което не е фатално, или има скрит дефект.

 

само да разбера със сигурност, че минава крадена стока и ще видим дали не е фатално

разберете - ако не се купува краденото - вероятността да бъдете ограбени е много по-малка

 

НЕКА НЕ ПООЩРЯВАМЕ КРАЖБИТЕ !!!

Link to comment
Share on other sites

и аз се дразня на неща от сорта (ще говоря с конкретен пример)

исках да купя нещо за 15лв. което беше обявено в темата за 18 и ми казах бе пиши в темата че даваш 15(демек да му е уп-на) пък до утре никой ако не даде 18 ще е вземеш

та така е и малко моята работа с телефона (сименса)

продадох си видеото... нямах компютър.. даже все още нямам че си чакам новата карта.. свърза се с мен човек по ГСМ-а разбрахме се и го купи ...

не виждам какво толкова съм сгрешил .. все пак ИЗВИНЯВАМ СЕ колкото до @pamporov незнам защо си мисли че пръв е дал блиц цена като получих около 5 ЛС-а докато пусна темата ида до ке***фа и рефрешна ;) :punk

 

peace and sorry again

Link to comment
Share on other sites

Според мен и купувача има вина. След като е разбрал, че е втори или трети, че има оферти и интерес преди него, вместо да си направи пас като мен ( и аз имах мераци за този телефон ), праща некоректо ПМ на продавача.

Така, виждам че това се отнася до мен (купувача):

Не разбирам, защо да имам вина, след като съм предложил цена, по-висока с 10 лева от pamporov?

Ако смяташ че има някъде правило, което гласи че който пръв изяви желание за стоката, друг няма право да я купува - покажи ми го и спора приключва. Но в противен случай не разбирам каква е вината на купувача. Това че съм му писал на РМ е по мой избор и трябва да се отбележи факта, че е направено 2 дни след последното предложение за цена от pamporov и още 2 запитвания:

O6te  li vaji obqvata,nekvi snimki 6tqha da se ka4vat? :)

и

Кво става с този телефон.Продава ли се още.Имам интерес.

Като е бил толкова навит pamporov, защо е чакал а не си го е купил както направих аз и то с доволно убедително покачване на цената.

Друг е въпросът, ако не е можел да се свърже с kumcata, заради видеокартата му. Аз по една случайност имах телефона на kumcata и се чухме и видяхме. Тгава вината е ничия и всичко се дължи на лош късмет от страна на pamporov. kumcata не е виновен, че не могат да се свържат с него, той просто иска да си продаде стоката, може да му трябват пари бързо, може всичко...

ЕДИТ: Колкото до цената на телефона: Или е краден което не е фатално, или има скрит дефект.

дефекти няма - тествана е всяка една функция в различни ситуации и се държи безотказно.

Колкото до "краден" - не се бях сещал за този вариант, защото някак си не се връзва с нашия форум. Но е напълно възможно. Имам приятел - бивш колега, който мина към полицията и ще проверя чрез него, дали има жалба за телефон с този IMEI. Както се казва - проверката е висша форма на доверие...

Link to comment
Share on other sites

Наистина не съм изчел цялата тема, но искам да кажа за вариацията в цената. Аз сега примерно купувам цифров фотоапарат, който дефакто ще ми е подарък за абитуриентската. Ако е нещо добро, може да навия баба и дядо да дадат повечко пари. И затова пиша, че купувам нещо за "300 - 400 лв". Значи може да дам 300 за един, 350 за друг, 400 за трети и т.н. Зависи. Не виждам нищо, което да ви дразни или да ме прави "ненаред".

Link to comment
Share on other sites

Наистина не съм изчел цялата тема...

 

ами прочети

 

...

 

принуждавате ме да махна първото си изказване, а просто темата се отвори покрай него, а това кой какво дава - отдавна изяснихме, ама кой ще прочете тооолкова много...

тези които знаят какво продават и купуват не си слагат етикетчета със две цифри диапазон в цената ...

 

ето и конкретен пример по това (отминало вече) обсъждане

http://www.warez.ru/invision/index.php?showtopic=29675

 

защо се искат на продаваната стока 120-125лв? - защото не знаят какво е състоянието :-)

Edited by LifeFeel
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
нищо смешно не видях...

 

ами освен това

heh , smqtam che shte moga da namerq kopuvach za 40 lv, vse pak player-a si e stabilen ... btw dneska shte kacha snimki.

 

на мен ми се струва смешно и това да изкарва по 10-11 часа, ама хайде това не ни е работа ;=]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

първо искам да отбележа че не нахалствам а просто питам...

 

преди няколко дни пуснах тема че продавам ДВД-та която беше затворена доста скоро без никакъв коментар... и без да имам уарн.. което ме навява на мисълта че несъм съгрешил толкова но немога и да си обясня за какво е затворена... (ясно ми е че продажбата на ДВД е забранена но... в такъв случай целите секции за филми игри и музика :confused :confused )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Много се дразня, когато се предлагат стоки, които могат да се закупят доста по-евтино в магазина!

И когато някой отвори на другите очите, включително и на продавача, вместо 10Х получава 20% Warn .

Link to comment
Share on other sites

Много се дразня, когато се предлагат стоки, които могат да се закупят доста по-евтино в магазина!
И когато някой отвори на другите очите...

Ако в такъв случай дадеш сведение в кой магазин е по-евтино, си прав. Обаче мен пък много ме дразнят "специалисти", които "отварят очите на другите" с коментари от сорта "много е скъпо бе", или "може да се намери по-евтино", без обяснения къде може, или "свали цената, пък ще говорим" и т.н. Смятам за нормално всеки да предлага изгодната на него цена (ако например някой е обявил стока за 100 лв., ти си преценяваш, че 30 те устройват и предлагаш 30; не да дрънкаш "свали цената", "скъпо е", "другаде е по-евтино" и прочие простотии). Пък дали ще стане сделката - друг въпрос...

Link to comment
Share on other sites

Ако в такъв случай дадеш сведение в кой магазин е по-евтино, си прав. Обаче мен пък много ме дразнят "специалисти", които "отварят очите на другите" с коментари от сорта "много е скъпо бе", или "може да се намери по-евтино", без обяснения къде може, или "свали цената, пък ще говорим" и т.н. Смятам за нормално всеки да предлага изгодната на него цена (ако например някой е обявил стока за 100 лв., ти си преценяваш, че 30 те устройват и предлагаш 30; не да дрънкаш "свали цената", "скъпо е", "другаде е по-евтино" и прочие простотии). Пък дали ще стане сделката - друг въпрос...

Точно за това говоря. Без да имам интерес, да кажа на евентуалните купувачи, че дадената стока е има еди къде си на еди каква си цена. Но дори и това да се направи, ще бъде прието за СПАМ. Колкото до пазарлъка - това различава форума от фирмите където не върви да се пазариш. Въпросните коментари на въпросните разбирачи наистина дразнят.

Скоро гледах тема на един продавач който искаше 70 лева за ново дъно Asrock KT600 Upgrade. Същото това дъно го взех пет дена преди да видя темата за 65 лева ново от фирма с една година гаранция. Е защо примерно да не се обадя ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...