Jump to content
BulForum.com

Филми: обща тема


Recommended Posts

  • Replies 653
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мъ-хъ. :) Изглежда добре, ама защо ли силно подозирам, че отново всички ефекти са наблъскани в трейлъра, пък останалото от филма е ужасно изтъркан от употреба сюжет?!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ъммм... смятам да напиша няколко думи за "Облакът Атлас" (Cloud Atlas).

 

eHRjcjRiMTI=_o_cloud-atlas---trailer-1-hd-2012-lana-wachowski-tom-.jpg

 

"Смятам" написах, но вероятността да ми се получи е нищожна. Разбира се, не искам да ви измъчвам с вариации на неща които не мога да направя, но поне е честно да си призная, че рядко оставам без думи след филм. Тази вечер ми се случи не просто да остана без думи, а буквално да се заканя повече на кино да не ходя, преди да съм изчела ревютата на поне пет различни блогъри, за които съм сигурна, че не биха харесали посредствен филм.

Край!

Категорична съм!

Само ще отида на своя отговорност да гледам "Хобит" и влизам в предпазливия си кино период.

Достатъчно за моите "бъдещи творчески проекти", а отегчените смирено моля да ме извинят.

 

"Облакът Атлас" е облак!

Това изчерпва почти всичко, което мога да кажа за лентата в този момент. Облак, който не обещава примерно утре да имам друг поглед над нещата или изведнъж да прозра дълбокия му смисъл, да открия някакви завоалирани революционни послания, които се нуждаят от осмисляне. Няма също никаква опасност да го гледам втори път. Облакът ми скъса нервите. При това не само на мен. На средата на уморителната почти тричасова прожекция вече половината салон беше избрал по-приятно да си прекара оставащите час и половина очакване... на ... Гудо.

Но нека все пак започна отначало. Спойлери няма да слагам, защото няма никаква опасност да ви издам нещо, което да ви развали удоволствието от гледането на този филм. И все пак ако има трезвомислещи сред вас, които не се подготвят след филма да спорят с някой фанатик-муджихидин или поне теолог (както и последовател на било-то-кой философ, припадащ си по неведомата цикличност и упорито натякване на възможни неведоми влияния), спестете си билетчето за кино. Предполагам, че не ми вярвате, както и аз самата трудно си вярвам в точно в тази тема, но ви уверявам, че съм повече от обективна.

Филмът очаквах да е емблематичен, да е символизиращ, да е нарицателно-образуващ, да е сравнителна степен и дори такъв, че да натрие носовете на всички заплеснали се да правят малоумни филми. Това все пак са братята Уашовски. Или поне бяха до скоро. Освен това филмът се закани да бъде най-скъпата независима продукция на всички времена! Със сто милиона долара бюджет могат да се направят хубави филми, примерно "Кървав диамант" (2007г), "Звездни рейнджъри" (1997г), "Планетата на маймуните" (2001), дори онзи "Снежанка и ловецът" (без индийската тематика) има същият бюджет. С такива мисли се бях въоръжила последната седмица и си казвах: "Ухааа". (Дори пуканки не си купих, да не би нещо да ми прецакат вниманието :laughing:)

Облакът започна обещаващо, признавам. Прекрасен грим. Удивена съм от гримьорите, костюмите и всеки детайл. Също така играта на Том Ханкс - безупречна, мотивиран до дупка да изиграе ролята на живота си. Също така Хюго Уейвинг - агент Смит - даде всичко от себе си; и Джим Броудбенд беше както винаги на ниво.

С това свършвам положителните си впечатления. Отрицателните са далеч по-малко.

Във филма имах чувството, че всеки момент нещо ще се случи. А-ха, а-ха и ще завържат някакъв сюжет. Но така или иначе, случващото се на екрана си остана в сферата на философията, с характерния привкус на нежност... както на Лана й харесва да бъде представена. ;) И тук-там по някой хммм... "стряскащ момент", лишен от всякакво арт представяне. Може би естетите сред вас биха харесали едноминутния секс елемент, но аз не можах да го оценя добре, защото се случи зад мен да седят зевзеци, чиято реплика "И така беше зачената Северна Корея" (:laughing:) ме лиши от обективност.

 

И едно последно нещо искам да напиша, което за мене лично има значение. Всичките ефекти във филма можете да ги видите в трейлъра. Без изключение. Също така трейлърът резюмирано ви разказва целия филм, като така ви спестява парите и изгубените 3 часа време.

 

http://www.youtube.com/watch?v=hWnAqFyaQ5s

 

Ами това е.

Благодаря за вниманието.

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Ся. Нарочно си трайках и не исках да избухвам, докато не се уверя с очите си дали "Облакът Атлас" струва или не. И след като разбрах, че го бива (и то много), директно отговарям на тритриното мнение, което и ще копирам, за да се вижда какви ги е дробила.

 

 

 

Преди да започна с репликите, само ще уточня - Атласовият облак е страхотен филм, който си заслужава всеки лев и всяка минута.

И сега направо - "Облакът Атлас" е облак?!?!?!?!?!? Що за изказване е това? Какво точно не успя да разбереш от лентата? Всичко беше идеално поднесено и смляно на такова ниво, че дори и амеба да го възприеме. Преходите м/у историите бяха брилянтни. Единствено първите 15-20 минути бяха малко по-объркващи, докато представяха персонажите на зрителите. Всяка сцена носеше послание, а целият филм беше изпълнен със символи. Интересно - при мен нито един човек не излезна от залата за тези три часа, при теб - половината.

Част от ефектите наистина бяха в трелъра - в близо ШЕСТМИНУТНИЯ трелър, но това не прави филма изгубено време. В интерес на истината, аз дори не усетих кога са минали тия часове.

За играта на актьорите сме на едно мнение (разгеле).

За край - ГЛЕДАЙТЕ ГО НА КИНО. Облакът Атлас е страхотен филм с чудесни послания и невероятен край.

Със сигурност ще го изгледам поне още един път, като излезне с HD качество.

И, трити, поне вече знам, че ти си моя ориентир за филми - каквото го плюеш, със сигурност си заслужава. :)

 

cloud-atlas-poster-banner-zhou-xun3.jpg

 

В онази тема няма да ти огговоря, Сотбиз, по две основни причини. Дори три!

Едната е, че като цяло онази тема е от типа "киното като семки и бонбонки", а аз не изповядвам такива нагласи; другата е, че изобщо не възприемам философията, че някой си непознат може да ми препоръча филм с едно изречение; а третата и най-важната причина е, че постът ти изобщо не се нуждае от отговор. Но понеже не искам да ме сметнеш за несмирена, ей го на силом ти сътворявам няколко лични реда - белким спиш спокойно. ;)

На въпросите ти минавам веднага:

 

 

И сега направо - "Облакът Атлас" е облак?!?!?!?!?!? Що за изказване е това? Какво точно не успя да разбереш от лентата? Всичко беше идеално поднесено и смляно на такова ниво, че дори и амеба да го възприеме.

 

Първо искам да ти благодаря, че ме сравняваш индиректно с амеба, това е висока чест и разбирам, че доста ти е коствало, за да не използваш по-обидно сравнение. ;) (Както и че си поотложил избухването си. Какво драматично избухване само, ам? ;) )

Второ - всичко разбрах от лентата, което ми се щеше да не се беше случвало; можеше поне да си запазя подозрение, а от там и любопитство нещо по-късно да насилвам амебския си мозък в тази посока и постепенно да разбирам, че някакво ново послание - завладяващо и динамично - се е нуждаело от скромната ми целенасочена умствена дейност.

Трето - коментарът, който си написал за този хммм... филм, че "Всяка сцена носеше послание, а целият филм беше изпълнен със символи." е недостатъчен да ориентира останалите в идеята ти какво точно хареса във филма? Кое послание и символ ти се сториха, новаторски, завладяващи, обезателни да се възприемат, нужни за човечески фокус по тях? Тук сравнявам, разбира се, идеята от "Матрицата", която и до момента си е символообразуваща.

Четвърто и последно:

"Облакът Атлас" е облак! Красив облак, несъмнено, но и точно толкова кух. Лишен от "пълнеж", който да ви накара да си спомните за филма няколко дни след гледането му. Е, разбира се, ако сте от хората със специална сексуална ориентация, със сигурност ще ви впечатли романтичната драма и най-вече нейното уникално арт представяне в цялата лента.

п.п. По последното ти изречение, впечатлена съм от прозрението ти, па макар и скромно като възможности. :)

Link to comment
Share on other sites

Triti, ако харесваш филми с по 5 Оскара, или пък си любителка на тежките европейски драми, които носят сериозни послания и те карат да мислиш за тях седмици наред след като си гледала филма, горещо ти препоръчвам повече да не гледаш нито една фантастика. Забележиш ли космически кораб или някакви странни каски, маски, костюми или извънземни - бягай надалече от филма.

Link to comment
Share on other sites

Diadomraz, лесно можеш да видиш какви филми харесвам, има една темичка по-долу, която третира идеята "любимите ми 10 филма". Ето тук, цък.

Там съм изредила цели 20 любими филми, в които съм намерила, а и продължавам да намирам смисъл и нов прочит. И да, разбира се, че е важно филмите да са смислени, да ми образуват някакви мисли, емоции, да могат да ми представят света и информацията си по начин, по който естетическите ми възприятия го одобряват. Между другото, последното изречение е смисълът от изкуството въобще. А оскарите нямат значение в случая. Критериите ми за харесване и нехаресване на било-то-какво творчество изобщо не черпят данни от тази база. А ти сигурно се изживяваш отново като велик открехвател на скромните ми кино вкусове, уклонител и разбира се "Темплар" - словесно импотентен. ;)

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Много се вживяваш и взимаш навътре нещата. Изцяло добронамерено го казах.

 

Мисълта ми беше, че няма смисъл да гледаш филми, които не ти допадат и после да ги критикуваш. За мен филми като "Говори с нея" на Педро Алмодовар са просто отвратителни. Жена ми обаче го хареса. Какво да се прави - различни вкусове. Тя не гледа фантастика, аз не гледам нейните драми.

 

Не знам защо се жегна толкова, но това последното звучи доста злобничко, предполагам съм те ядосал някак а не съм искал това.

Link to comment
Share on other sites

Много се вживяваш и взимаш навътре нещата. Изцяло добронамерено го казах.

 

Не знам защо се жегна толкова, но това последното звучи доста злобничко, предполагам съм те ядосал някак а не съм искал това.

 

Пропуснал си една запетайка, сега ще я ядосаш даже повече. Непросветен дядка :) Трябва някой да те просвети, че да стане и от тебе човек, ей. И не разбирам кое от всичкото това те изненадва и защо :) Както и да е....

 

Малко по темата сега. Последния Батман взех че изгледах. Претоплена чорба ако питате мене, но вероятно не ме питате, та няма значение. Сюжета беше като за 13 годишни и макар че в Отмъстителите нещата бяха същите, там имаше шоу. Тук шоу не видях. Актьорите са добри, играят добре и това може би спасява филма. Донякъде. Откъм екшън и ефекти нещата не са нещо особено. Батман продължава да се бие като да е нагълтал на Мидекс бастуна, мацката беше добре. Проблем, че нямаше достатъчно кадри в кожени панталони, че да се порадваме и ние мъжете на нещо в тоя филм. Като цяло става филма, но можеше да е много по-добре. Това ме дразни мене. Можеше да е много по-добре, но екипа е решил, че просто няма нужда да си усложнява живота, при положение, че само името ще продаде достатъчно билетчета. Това е по темата.

Link to comment
Share on other sites

на Мидекс бастуна

:D

Колкото и странно да е тези последните Батмани нещо не са ми по сърце. Не са лоши, но филмите на Тим Бъртън са повече по моя вкус.

трити, тъй като аз съм голям любител на семките и бонбонките, а и не обичам дългите протяжни обяснения, ето го и моя отговор за теб (понеже не искам да ме сметнеш за смирен, а и да спиш по-спокойно :))):

mooning.jpg

 

И да знаете... от днес дедо вече ще го представяме така: Дядо Мраз - Великият открехвател на скромните тритиеви кино вкусове, уклонител и разбира се "Темплар" - словесно импотентен. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Спокойно можете да прекръстите тази тема на "Мързи ме да обсъждам филм с повече от 3 думи". ;)

Сотбис, тук.

 

 

 

Това не е литературен форум, за да правиш есе за всеки гледан от теб филм и да излагаш тезата си в 3 страници , само и само за да покажеш колко си умна, колко добре си разбрала филма и си вникнала в него, успяла да си уловиш и разшифроваш неща, които останалите хора(задръстеняци) не са успели, и колко добре можеш да пишеш. Нещо, което се казва с 3 изречение ти правиш съчинение разсъждение. Спокойно, тук не се раздават Оскари. Като влезна тук очаквам да видя кратко и ясно, защо да гледам или не гледам(в другата тема) даден филм, а не да чета кандидат-студентско есе и да се опитвам да намеря нещо смислено, което наистина е казано, а не само водопад от думи, скролирайки четири минути.

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Djadomraz, дали пък ти не се вживяваш много и не вземаш навътре нещата?! ;) A мисълта ти вятър я вее на бяла кобила, да ти кажа и аз съвсем добронамерено. Хубаво ще е да помислиш дали мисълта ти има какъвто и да е смисъл, преди да я изтъпаниш по такъв начин.

 

 

 

Мисълта ми беше, че няма смисъл да гледаш филми, които не ти допадат и после да ги критикуваш.

 

punk.gif

 

Докато не дойдат рейсовете, никой да не се качва във тях! (капитан Чавеев)

 

Killerincho, запетайките позволяват известна свобода на миграция и се съмнявам някъде из нета да намериш мой неодобрителен коментар свързан с тяхната употреба. Но виж, при пълния член отношението ми е съвсем противоположно, както е и редно да бъде. Ще ти дам един много приятен пример, за да схванеш правилно намека ми. Ако ти си жена (хипотетично), би ли държал (принципно) на правилната употреба на пълния член?! th_giggle.gif

 

А иначе твоят член ми прави впечатление, че е подозрително кратък. 'Що така?! Има значение какво казва/пише човек, разбира се, но има и значение как точно го прави. И ако някой сам не уважава мисълта си, не виждам защо трябва останалите да му я уважават. Ще се радвам ако изкажеш мнение по последния казус. (Ама от сега знам, че ще е нещо свързано с бан и моя акаунт тук. banned.gif)

 

Сотбис, след като „избухна" (th_giggle.gif) по повод мнението ми за „Облакът Атлас", че и уж заформихме някаква дискусия по темата, не ти ли е малко неудобно да се измъкваш с Дядомраз?!

 

Фактология някаква очаквам да прочета от теб. Зададох ти въпрос като слънце, който силно се съмнявам да не си прочел. По-скоро удобно се правиш на ударен с мокър парцал защото е по-удобно да „избухнеш" ругаейки моите факти и спестявайки си твоите – ако изобщо имаш такива. excl.gif

 

Dunc, споко, мен, в онази тема не пиша, да не би да ви объркам навиците да си общувате за кино с по 2-3 думи. А за скролването се сърди на Сотбиз, той го плесна там, аз не съм искала да ви развалям седянката. Ясно ми е, че ви дразня и не такова отношение искам да предизвиквам, честно. Просто ми харесва да общувам по-различно за кино и литература, и когато

 

Като влезна тук очаквам да видя кратко и ясно, защо да гледам или не гледам(в другата тема) даден филм,...

 

влезна тук, очаквам давидя и аз ЗАЩО препоръчвате даден филм. Без претенции как точно ще си съставите мисълта и колко страници ще изземе тя. За мене е достатъчно да има мисъл и отговор на въпроса „защо", пък останалото са... технологии. ;)

 

Иначе за другото, дето си написал, сигурно не си вярваш или най-малкото не си го помислил, а и ти като Дядомраз, от пусто в празно гвунчаеш безсмислици. Форумите са за това създадени,Dunc, за да могат и Всякакви Хора да Общуват Както Намерят за Добре в Тях (разбира се съобразявайки се с правилата на форума). excl.gif

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Triti, защо си толкова озлобена? Този бил еди-как си импотентен, онзи му бил кратък члена... от това нямало смисъл, онова било вятър работа... Мъчи ли те нещо? Липсва ли ти?

Link to comment
Share on other sites

Абе хубаво си пише момичето, какво сте го заяли. Който иска да се изразява с 3 страници, който иска - с 3 думи. Само едно не можах да разбера в последното писание на Трити - очаква да и казваме защо сме харесали някой филм или съответно не сме. Извинявам се, но аз не винаги мога да го направя. Все едно някой да ме пита защо обичам мъжа ми или детето ми. Ще повдигна вежди, ще се ококоря и ще избълвам някакви словосъчетания, които вероятно само още повече ще ме объркат. Не винаги човек може ясно да формулира защо нещо му харесва или не. Особено в изкуството. Де да беше толкова лесно да кажем "Тази картина ми харесва, защото....". Понякога просто докосва по някакъв начин душата ни и това ни е повече от достатъчно. И без това толкова малко неща успяват да го направят в тези времена...

Link to comment
Share on other sites

трити, бих ти отговорил, ако беше нормален човек, но ти не си. А и знам, че от 100 кладенеца ще ми донесеш вода, за да докажеш колко права си ти и колко грешен съм аз :).

No point.

PS. Психоза :D

Link to comment
Share on other sites

Killerincho[/size], запетайките позволяват известна свобода на миграция и се съмнявам някъде из нета да намериш мой неодобрителен коментар свързан с тяхната употреба. Но виж, при пълния член отношението ми е съвсем противоположно, както е и редно да бъде. Ще ти дам един много приятен пример, за да схванеш правилно намека ми. Ако ти си жена (хипотетично), би ли държал (принципно) на правилната употреба на пълния член?! th_giggle.gif

 

А иначе твоят член ми прави впечатление, че е подозрително кратък. 'Що така?! Има значение какво казва/пише човек, разбира се, но има и значение как точно го прави. И ако някой сам не уважава мисълта си, не виждам защо трябва останалите да му я уважават. Ще се радвам ако изкажеш мнение по последния казус. (Ама от сега знам, че ще е нещо свързано с бан и моя акаунт тук. banned.gif)

 

Радвам се, че си забелязала колко съм тъп и имам нужда да ми се поясняват нещата. Тая простотия с пълния член става леко банална, ако не се лъжа, но кой може да каже какво се върти във велики умове като твоя. Колко ми е кратък члена си е лично мой и на жената, с която си лягам проблем. Определено не е твоя работа. А колкото до бана, доста си близо да ти кажа. Дет се вика, всеки момент.

Link to comment
Share on other sites

Килъре, има ли някакъв начин поне веднъж да вземеш да си изпълниш заканата???

И ако случайно я изпълниш, форумът за пореден път ще заприлича на "Мъжката баня + Вокса"

 

Форума заприличва на каквото и да е, не заради някой баннат, а заради потребителите в него. Какъвто си го направите, такъв ще е. А това не е закана, а предупреждение. Ако човека си вземе на предвид, няма смисъл да го наказвам, нали така. Ако не си вземе, значи е време за наказване.

Link to comment
Share on other sites

 

Иначе за другото, дето си написал, сигурно не си вярваш или най-малкото не си го помислил, а и ти като Дядомраз, от пусто в празно гвунчаеш безсмислици. Форумите са за това създадени,Dunc, за да могат и Всякакви Хора да Общуват Както Намерят за Добре в Тях (разбира се съобразявайки се с правилата на форума). excl.gif

 

Браво, много думички знаеш. Освен да се пробваш да издадеш речник.

Форумите като са създадени всякви хора по всякакъв начин да общуват, за какво мрънкаш, че в оная тема всички пишат с по 3 думи.

Link to comment
Share on other sites

Ле-ле! Мътна и кървава стана. Но пък е хубаво кьотек да става, пък за какво е той е второстепенен въпрос. ;)

 

Снежко, принципно не очаквам някой нещо да ми казва специално на мене, но ако е понечил (този някой) някъде из някакъв публичен форум да препоръча филм на голяма аудитория от хора, е хубаво да си даде сметка, че това прави - именно, че препоръчва филм на много хора. Нали така? Може и аз да изглеждам много задръстена в случая, но си мисля, че когато препоръчвам на някого дадено изкуство - филми, музика, книги - го правя избирателно. Избирам на кого какво да препоръчам и уточнявам защо го препоръчвам. Давам си сметка, че на мой познат, който много се интересува от военна история ако му препоръчам "Бурлеска", трябва добре да се аргументирам. Защото препоръката е лично действие, особено когато говорим за изкуство.

И понеже, Снежко, много хубаво ме подсети за самата тема, искам да споделя и още едно свое прозрение, което пак като нищо да ви изглежда много смотано, ама няма да ми е сефте. :)

Киното в последните години стана много "пластмасово" изкуство. Излизащите филми са все по-безсмислени и все по-приличащи на продукт за еднократна употреба. Гледаш и 'фъляш. Безпаметно утрепване на 1,2,3... часа време. Време, в което няма никаква опасност нещо да научиш, нещо да мислиш по-късно, нещо да запомниш изобщо. Купуваш си едно кино меню с вкус на глутамат и се чудиш защо в него няма нищо стойностно, а вместо това са ни пробутали поредния пластмасов продукт. Така се случва, според мене, защото ние самите се държим с кино изкуството по такъв неформален начин. Ние сме потребителите, които определят предлагането в този му вид и стойност. Ако очакваме от киното да е безмозъчно забавление, такова и ще се произвежда. Критерият за възприемане на самото изкуство изобщо градира поколенчески. Но сигурно това си го забелязала и сама у своите ученици.

И тука спонтанно възниква в мене въпросът "Трябва ли всички да разбираме от кино, за да бъдем адекватни потребители?", и си отговарям по следния начин: не е нужно да разбираме от кино, нужно е само да разберем какво точно искаме да ни се случва докато консумираме продукта на изкуството кино. А последното е добре да се напънем да го обясним, колкото и да ни се вижда абсурдно такова действие, защото ако не го направим изобщо, то ще се наложи да живеем с поредното лицемерие, което доброволно сме преглътнали.

 

Сотбис, обещавам да не напиша нито "гък" по нито една от сцените и символите, които ти си сметнал за важни(?)/смислени(?)/значими(?) послания.

"Всяка сцена носеше послание, а целият филм беше изпълнен със символи." (Сотбис)

 

Dunc, не мрънках, смайли има там едно, емотиконка някаква е сложена. Виж я. ;)

Дядомраз, смешно трябваше да бъде, ама на теб като нищо да ти се е видяло злобно и нечестно. А аз с такова добро чувство подходих... ;)

Килеринчо, за граматика се отнасяше избраният за теб пасаж. Иначе банът е ясен - от толкова време все те чакам(е) да замахнеш, а ти не замахваш, може би от скука си получил освен мускулна и мозъчна атрофия. ;)

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Дядомраз, смешно трябваше да бъде, ама на теб като нищо да ти се е видяло злобно и нечестно. А аз с такова добро чувство подходих... ;)

 

Виждам, че се опитваш да ме иронизираш, но защо "нечестно"? Къде съм казал или дори намекнал за това?

 

За смешното - можеше и да е, стига да беше завоалирала злобата и яда си някак да не е толкова явно...

Link to comment
Share on other sites

Нечестно следва да ти се проявлява невинното ми - като пиленце в яйце - поведение, след като втори пост ме припознаваш в чемер злоба. :)

Link to comment
Share on other sites

"От 15-ти до 25-ти ноември 2012 г. в кино Лъки Синема за СЕДМИ път КИНОМАНИЯ в Пловдив ще зарадва верните си фенове." :)

Аз открих някои интересни заглавия за себе си. Лошото е, че дават всеки филм само по веднъж. Та дори и някой нещо да препоръча, няма как да се отиде след това на въпросния филм.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...