Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Днес ми пристигна в офиса в Кичука часовника, 35$ струва, на пакета пише 5$. Без митница, без ДДС, но пък служебна пратка за 20$ веднага замина за митницата.

 

Иначе, ето го и него.

6166bd3cf0b4a810a81d18dad89f2468.jpg34441646ad2986dbba0e33381cb7bd67.jpg

Link to comment
Share on other sites

И моя телефон пристигна, но за разлика от колегата си мина по каналния ред (беше си обявен на реалната стойност): митническа бележка в пощата в Кичука, разходка до старата поща в Кършака с всички документи и получаване на телефона 2 дни по-късно, отново в Кичука + ДДС. 125лв ми излезе всичко тотал, което за мен е  ОК, с оглед на факта, че телефончето си е идЯлно :) Сега ако и ме изкара поне 1 година- ставам абонат :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз пазарувам основно онлайн. Последно си взех от https://diversant.bg/ страхотен бинокъл. Онлайн пазаруването е много по-лесно и удобно и могат да се намерят много по-изгодни неща. Изборът е доста голям.

Link to comment
Share on other sites

Току що в ebay ми писа един доставчик, че нашата мила родина е спряла работата на "insured ECO , STD service". Продавача предлага да прати по друг метод, с който се оскъпява с 6 долара. На някой случвало ли му се е подобно нещо и как се процедира с разликата?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Eubikemall - SUSPECTED SCAM!

I got an add from a site but the prices for the bikes seem unreal what do you think


1. Липса на https://

2. Отстъпки при плащане с Western Union

3. Нереално ниски цени.

4. Регистриран преди месец домейн.

5. Скрити данни на регистранта.

 
Отвсякъде мирише...
Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

И моя телефон пристигна, но за разлика от колегата си мина по каналния ред (беше си обявен на реалната стойност): митническа бележка в пощата в Кичука, разходка до старата поща в Кършака с всички документи и получаване на телефона 2 дни по-късно, отново в Кичука + ДДС. 125лв ми излезе всичко тотал, което за мен е  ОК, с оглед на факта, че телефончето си е идЯлно :) Сега ако и ме изкара поне 1 година- ставам абонат :)

Кой е тоя телефон, може ли линк? 

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че е силно вероятно да крадат данни за кредитни карти, но не знам как да проверя... 

 

При опит да се закупи бещо, редиректа на чекаут-а препраща към заразена страница ;)

Link to comment
Share on other sites

Кой е тоя телефон, може ли линк? 

 

https://www.aliexpress.com/item/Doogee-X5-pro-mobile-phones-5-0Inch-HD-2GB-RAM-16GB-ROM-Android-5-1-Dual/32739645003.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5zFJ0o

 

С уточнението, че аз го взех за $59.98 с включена доставка. Някаква промоция беше.

Между другото дойде с още два резервни задни панела и протектор за екрана. 

Link to comment
Share on other sites

тея gearbest ... как да искам refund за продукт, който е пълен боклук? в aliexpress съм наясно, но от тези съм поръчвал 2-3 пъти и не съм имал ядове с джаджите от там ...

Link to comment
Share on other sites

Някой да е пазарувал от Alibaba? Интересува ме при доставка чрез DHL дали има шанс да мине пратката без мито? Става дума за сравнително обемна пратка, но на стойност $190? Гледам, че има китайци пращащи през UK за да се избегнат таксите. Мога да я пусна до там и през Габиели да дойде до БГ, но дали няма пък там да я спрат за обмитяване и да стане по-зле?

Link to comment
Share on other sites

Ако е през DHL, със сигурност ще те обмитят.

Аз не бих го пратил в UK. Не са безмитна зона и нямаш никаква идея как стои въпроса с обмитяването там. А ако трябва да обмитяваш - вече имаш проблем.

Link to comment
Share on other sites

Ако е през DHL, със сигурност ще те обмитят.

Аз не бих го пратил в UK. Не са безмитна зона и нямаш никаква идея как стои въпроса с обмитяването там. А ако трябва да обмитяваш - вече имаш проблем.

 

Да, оказа се, че няма смисъл. Китаеца го обмитява в УК и от там го праща насам, за това тук пристига обмитено.

Link to comment
Share on other sites

Имам и още едно питане: някой да си е вадил ЕОРИ номер (постоянен) да каже от къде и колко му струваше? Само от митница или може куриера да ти издаде такъв (DHL)?

Link to comment
Share on other sites

Имам и още едно питане: някой да си е вадил ЕОРИ номер (постоянен) да каже от къде и колко му струваше? Само от митница или може куриера да ти издаде такъв (DHL)?

 

Личен ЕОРИ номер се вади от митницата: през централния вход влизаш, има няколко стълби и в ляво има едно гише. Ако няма други хора става за 10 минути и не струва нищо. Валиден е доживот, така че трябва да си го пазиш.

Дори и да работиш с DHL- пак ще трябва да си извадиш, ще ти го искат. След това вариантите са два: или да завериш нотариално едно пълномощно на DHL (те ще ти изпратят стандартна бланка), за да могат те да те представляват пред митницата, или те ще ти изпратят всички документи и ти да се оправяш сам с ДДС-та и тн. Първият вариант е силно за предпочитане, още повече с оглед на факта, че митническото представителство на DHL е безплатно. 

Ако искаш обади се на националния им телефон: каките са много любезни и ще ти обяснят всичко в детайли.

Link to comment
Share on other sites

Личен ЕОРИ номер се вади от митницата: през централния вход влизаш, има няколко стълби и в ляво има едно гише. Ако няма други хора става за 10 минути и не струва нищо. Валиден е доживот, така че трябва да си го пазиш.

Дори и да работиш с DHL- пак ще трябва да си извадиш, ще ти го искат. След това вариантите са два: или да завериш нотариално едно пълномощно на DHL (те ще ти изпратят стандартна бланка), за да могат те да те представляват пред митницата, или те ще ти изпратят всички документи и ти да се оправяш сам с ДДС-та и тн. Първият вариант е силно за предпочитане, още повече с оглед на факта, че митническото представителство на DHL е безплатно. 

Ако искаш обади се на националния им телефон: каките са много любезни и ще ти обяснят всичко в детайли.

 

Супер, мерси за информацията ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...