Jump to content
BulForum.com

Търговия по Интернет чрез eBay.com


sandman

Recommended Posts

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply
A Amazon.com na kakuv princip raboti ? Pak li targuvash s nqkoi ili samiq sait nosi otgovornost za dostavka i t.n ?

 

Самия сайт, но от България може да си поръчваш само книги, и май музика. Някой ако иска нещо от ибей или друг сайт да казва, стига да му отърва транспорта до БГ и почерпката :)

Link to comment
Share on other sites

Някой ако иска нещо от ибей или друг сайт да казва, стига да му отърва транспорта до БГ и почерпката :)

 

 

 

ще ме караш сега да разглеждам :D

Link to comment
Share on other sites

Колко горе-долу пари излиза доставянето на кола от....Германия примерно.

 

то май си пише на всяка стока колко и е доставката ? аз гледам на нокия н80 world wide доставка 15$

 

 

 

и за колите би трябвало да си пише

Link to comment
Share on other sites

Колко горе-долу пари излиза доставянето на кола от....Германия примерно.

Познавам лично човек , който докарва по поръчка казваш кола , модел , години , техническо състояние и всякакви други работи които искаш . Като съм го питал колко излиза докарването ми е казал " За да тръгна от там само да тръгна се искат 400 евро за различни такси , документи , някакъф Тюф и разни такива . "

Link to comment
Share on other sites

Разгледай, няма лошо :) Само гледай продавача да има хубав feedback като разглеждаш

 

 

 

харесах няколко телефона на доста добри цени :) фиидбак над 90% но от малко хора 80-100(щото гледам че има и такива с по 1000+)

 

 

 

притесняваме само дали ще дойде :D пише ще доставката е worldwide

 

 

 

и ако съм 100% сигурен ще че дойде бих могъл и да го купя ама до сега не съм купувал нищо по интернет :)

 

 

 

приермно тоя телефон

 

http://cgi.ebay.com/Nokia-n70-mobile-phone...1QQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

Нека ако някой срещне някъде из online аукционите HP iPAQ hw 6915 или 6965 да ми прати едно лично съобщение :). Ако е на прилична цена разбира се. Да речем около 500$. За момента вървят ~900$. Надявам се да паднат скоро.

Link to comment
Share on other sites

Pechenata , аз съм поръчвал от get.bg разни неща - от дреболии за по пет-десет лева, та до цифров апарат за 600 :-) Чакането е ден-два, плащал съм винаги с наложен платеж (вероятно има и други начини, провери), до момента издънки не е имало.

Link to comment
Share on other sites

харесах няколко телефона на доста добри цени :) фиидбак над 90% но от малко хора 80-100(щото гледам че има и такива с по 1000+)

 

http://cgi.ebay.com/Nokia-n70-mobile-phone...1QQcmdZViewItem

 

аз не бих купил от някой с feedback под 95%. тоя юнак го гледам - уж телефона в украйна, обявена цена в британски лири, заключен (sim lock) към orange (не знам дали в украйна имат orange въобще), а адреса най долу в инструкциите за плащане са с адрес в USA... не предлага застраховка на пратката - мирише леко на гнило.

 

бих потърсил другаде - тоя item е изтекъл и без това.

 

аз винаги се застраховам двойно - плащам с кредитна карта през paypal - така може да dispute-ваш на две места.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Явно някои хора от ebay са решили ,че могат да си правят шоуто.Аз дори не съм регистриран там и получавам следния мейл:

 

 

 

Подател:

eBay Member <member@eBay.com>

Message from eBay Member

eBay eBay sent this message to peter havlitus (matelko123).

Your registered name is included to help confirm this message originated from eBay. Learn more.

 

Question from eBay Member -- Respond Now

 

 

eBay sent this message on behalf of an eBay member through My Messages. Responses sent using email will not reach the eBay member.

 

 

 

Question from mycraftroom

Activity with mycraftroom (last 90 days):

- I have bid on 3 items from mycraftroom

С

mycraftroom( 209)

Positive feedback: 100%

Member since: 18-Jan-04

Location: NC, United States

Registered on: www.ebay.com

Why would you do this to me you received the package 6 days ago and still no word on the payment ... you will not get away with this . I have your address and will be paying you a visit these days . THIEF!

Respond to this question

Respond Now

Responses in My Messages will not include your email address.

Thank you,

eBay

 

Много ми е интересно и от къде ми има мейла тоя тип.И въобще с abv.bg работи ли ebay,кво става не мога да разбера.Предполагам ,че са ми го набарали някъде само,че аз никога не се регистрирам където и да е с него :confused Сега треперя по цял ден и го чакам да хвръкне до България да ме набие хааххаахах :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Сега, като ни "приемат" в Европа, дали ще влезем и в списъка с "белите" страни на paypal?

Не. Това е американска парична система за разплащане и не се вълнува много от европейски ценности. Всъщност едва ли някой ще разбере, че сме влезнали.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
може ли с такова нещо да се пазарува в eBay?

Няма да можеш. Почти всички използват Paypal за разплащания в eBay. Това, че имаш Visa карта няма ти помогне ;).

Link to comment
Share on other sites

може с Moneybookers но само от тези продавачи които го ползват :)

 

за да разбереш кой го ползва отиваш на Advanced Search и чекваш да се тарсят думите които искаш и в самата обява...пишеш Moneybookers и ти изкарва обяви ;)

Link to comment
Share on other sites

Няма да можеш. Почти всички използват Paypal за разплащания в eBay. Това, че имаш Visa карта няма ти помогне ;).

А аз в PayPal немога, защото... съм в България :)?

Link to comment
Share on other sites

А аз в PayPal немога, защото... съм в България :)?

Знам :). Остава само да се надяваме и да чакаме. Преди няколко дена ги попитах евентуално кога ще може да се регистрираме. Отговора беше, че си нямат на идея кога ще пуснат за България.

Link to comment
Share on other sites

Знам :). Остава само да се надяваме и да чакаме. Преди няколко дена ги попитах евентуално кога ще може да се регистрираме. Отговора беше, че си нямат на идея кога ще пуснат за България.

Аз знам отговора - никога :) Ако на някой много му трябва нещо да казва, имам американски пейпал. Аз май бях писал някъде по-напред, ама пак да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Taka, след като дълго време не можех да си направя акаунт в ПейПал, накрая успях. Този акаунт дава възможност за безпроблемно пазаруване през ebay.com. Проблемът е, че при регистрация в ПейПал, никъде я няма любимата ни родина и просто не можеш да се регистрираш...

 

Как да си направим регистрация?

 

1. Започвате регистрацията, давате някакъв произволно измислен адрес в страна от ЕС. Аз написах адрес в Чехия.

2. Вадите си кредитна карта ВИЗА от Пиреос Банк! САМО от тази банка! Защо? Защото техните карти ги произвеждат в Гърция и ти ги донасят тук.

3. При регистрацията на кредитната карта, използвате картата от горната точка. Ако използвате друга БГ кредитна карта, ПъйПал по номера й ще разбере, че е БГ карта и ще я отхвърли. Но това на практика е гръцка карта и я приема!

4. За билинг адрес ползвате истинския си адрес. ПейПал сравнява с билинг адреса, подаден в банката, те съвпадат и всичко е наред. Адресът, който сте дали в началото, не ви трябва за нищо, тъй като стоките се получават на билинг адреса...

 

Така вече си имате ПейПал акаунт с първоначален адрес в Чехия, с Кредитна карта, произведена в Гърция и с адрес за получаване в БГ

 

Акаунтът ми е активен, пазарувах вече няколко пъти, така че системата работи безупречно!

 

Това намерих по вашия проблем надявам се че съм бил полезен

Link to comment
Share on other sites

Taka, след като дълго време не можех да си направя акаунт в ПейПал, накрая успях. Този акаунт дава възможност за безпроблемно пазаруване през ebay.com. Проблемът е, че при регистрация в ПейПал, никъде я няма любимата ни родина и просто не можеш да се регистрираш...

 

Как да си направим регистрация?

 

1. Започвате регистрацията, давате някакъв произволно измислен адрес в страна от ЕС. Аз написах адрес в Чехия.

2. Вадите си кредитна карта ВИЗА от Пиреос Банк! САМО от тази банка! Защо? Защото техните карти ги произвеждат в Гърция и ти ги донасят тук.

3. При регистрацията на кредитната карта, използвате картата от горната точка. Ако използвате друга БГ кредитна карта, ПъйПал по номера й ще разбере, че е БГ карта и ще я отхвърли. Но това на практика е гръцка карта и я приема!

4. За билинг адрес ползвате истинския си адрес. ПейПал сравнява с билинг адреса, подаден в банката, те съвпадат и всичко е наред. Адресът, който сте дали в началото, не ви трябва за нищо, тъй като стоките се получават на билинг адреса...

 

Така вече си имате ПейПал акаунт с първоначален адрес в Чехия, с Кредитна карта, произведена в Гърция и с адрес за получаване в БГ

 

Акаунтът ми е активен, пазарувах вече няколко пъти, така че системата работи безупречно!

 

Това намерих по вашия проблем надявам се че съм бил полезен

 

С чешкия адрес и българското ИП не е много добра идея ;)

Link to comment
Share on other sites

С чешкия адрес и българското ИП не е много добра идея ;)

Надали ще обърнат внимание, а и има чешки проксита, които могат да се ползват за спокойствие. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...