Jump to content
BulForum.com

Тема за новобранци (кое, къде, как, защо)


break

Recommended Posts

Каде са тея Администратори ?

Ето ти ги. И администраторите и модераторите. Цъкаш върху някой от тях и гледаш дали е онлайн. Ако пък искаш да докладваш на някой, че е нарушил правилата ползваш Report бутона, за да се свържеш с някой от тях.

Можеш да ги откриеш също като цъкнеш на My Assistant и от там на Тhе moderating team.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

пак имам проблем не мога да си жидя мненията които пи6а и сум писал не знам какво да правя

Link to comment
Share on other sites

пак имам проблем  не мога да си жидя мненията които пи6а и сум писал не знам какво да правя

Защото си пуснат на специален режим и мнението ти първо се преглежда и след като е одобрено се пуска.

Link to comment
Share on other sites

Мога ли ако създам тема да истривам постовете на някои които само задрустват темата с не нужни коментари и т.н. :confused

НЕ ! Можеш да създадеш тема , но не можеш да триеш пост-ове , освен ако не си Модератор или Администратор, а ти не си :P.

Link to comment
Share on other sites

И сам се досещам за отговора на въпроса, ама....все пак.

Как мога да стана Модератор :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ами тук са:) В момента това са - Veno, Veli, Dreamer и DeZoeker. От време на време добавят и нови, но това става мнооооого рядко ;)

Вече и furiozo ;)

Link to comment
Share on other sites

Bihte li mi kazali ot kolko do koolkoe novobranec 4len i t.n.(4erti4kite) :confused  :confused

По лични спомени и наблюдения:

 

до 50 - новобранец

до 150 - член

до 250 - напреднал член

до 500 - майстор

до 1000 - гуру

до 1500 - дървен философ

после депутат и нататък не знам :bgrin:

 

Не си мисли, че многото постове те правят гуру или с тях печелиш уважение!

12. Писането на кратки и безсъдържателни мнения просто "за лаф" е особено нежелателно. Форумът не е чат канал!
Преди да пишеш каквото и да било, първо помисли дали ще е интересно за другите и изобщо дали има смисъл да го публикуваш.
Link to comment
Share on other sites

По лични спомени и наблюдения:

 

до 50 - новобранец

до 150 - член

до 250 - напреднал член

до 500 - майстор

до 1000 - гуру

до 1500 (или можеби 2000) - дървен философ

после депутат и нататък не знам :bgrin:

 

до 1500 дървен философ след това депутат ;)

Link to comment
Share on other sites

И сам се досещам за отговора на въпроса, ама....все пак.

Как мога да стана Модератор :huh:

Има много вжно условие.

1. Трябва да имаш знания и умения.

2. Да си направиш собствен форум "там можеш да бъдеш какъвто си щеш...даже и Админ ;)"

3.Нямаш шанс "зсега местата са заети"

4. обърни внимание на точка 1 и 3

5. Не на оследно място по значение е да се обърнеш със директен въпрос към самите Администратори.Както Дриймър обича да се изразява " Или спазваш правилата или мястото ти не е тук" . Предполагам ще обявят чрез държавен вестник когато се освободи място за Модератор ;)

Link to comment
Share on other sites

Aбе постянно гледам накои подписи " Не разбирам шльоковица " . Да ви питам какво означава това "шльоковица" :confused

Link to comment
Share on other sites

Aбе постянно гледам накои подписи " Не разбирам шльоковица " . Да ви питам какво означава това "шльоковица"  :confused

 

Това е писането на български думи на латиница......

Link to comment
Share on other sites

Забравих да ви питам също каво е: тагове, .nfo, .sfv, линк, пост, PM, защо в някои теми които съм писал са отишли на хънда мънда... , прегледах по горе " как да си направя тема или... как се казва онова дето като цъкнеш например в Games после в Word of war craft и нали има страници и мнения... както и да е та не намерих отговор как се прави такова нещо и разрешеноли е ? - има предвид да не ми се каже аджба кои си ти и защо правиш нова тема. ...ами ако се сетя още нещо ще допълня.

 

Едит: От по долу малко ми се разясни, ама не сте отговорили на последня ми въпрос :huh: И не разбрах за какво е тва QUOTE и другите там горе...

 

Едит2: Какво означава "Malloc disk space, please wait" ?

Link to comment
Share on other sites

Забравих да ви питам също каво е: тагове, .nfo, .sfv, линк, пост, PM,

.nfo e info file. Otvarqsh go s notepad i 4etesh.

.sfv ....4eti tuk i pomni Google is your friend ;)

link e takova, deto kato clicknesh vurhu nego i ti se otvarq nqkoq stranica, kum koqto e vuprosniqt link

post e mnenie. Tova deto sega go pisha e post

PM e Personal Message, toest Li4no suobshtenie.

Drugoto deto po pitash...nemoga da shvana to4no vuprosa, ama se nqkoi shte uspee

Link to comment
Share on other sites

Таговете са определени кодове указващи на форума(браузъра),какво искаш да направиш(пример е

нещо си [./QUOTE],като QUOTE се явяват тагове. )А за страниците и мненията - ако кликнеш на последно мнение - виждаш мнението на последния,който е писал.Ако избереш пък отгоре номер на страница,отиваш на дадената страница от темата...ох малко объркано стана...надявам се да ме разбереш :)
Link to comment
Share on other sites

защо не иска да ми се качи новия аватар,испивами че е приет обаче го няма :confused

Да

нещо става неискам тая картина избирам съвсем друга а ми искарва стария аватар :lol:

наи после се оправи,нещо се беше бъгнало примен.

Link to comment
Share on other sites

А съобразен ли е с изискванията?

Бла....ако беше се качил,щеше да изкарва или аватара или онова гадното хиксче...а то няма нищо...провери пак линкове,картинката дали се е качила.. :huh:

Link to comment
Share on other sites

защо в някои теми които съм писал са отишли на хънда мънда... , прегледах по горе " как да си направя тема или... как се казва онова дето като цъкнеш например в Games после в Word of war craft и нали има страници и мнения... както и да е та не намерих отговор как се прави такова нещо и разрешеноли е ? - има предвид да не ми се каже аджба кои си ти и защо правиш нова тема.

Точно това се нарича тема. Като отидеш в Games всичко което виждаш там е най-различни теми и от там си избираш в коя да отидеш. Ако в някоя тема е писано току що или за последно е писано в тази тема от всичките останали в Games, тази тема стои най-отгоре. Колкото по-отдавна е писано в някоя тема толкова по-надолу слиза тя.А ако искаш да си пуснеш нова тема или тема с гласуване виж 16 и 22 въпрос от съдържанието. Можеш да пускаш колкото си искаш теми, стига да не са в разрез с правилата и да са на подходящото място.

И не разбрах за какво е тва QUOTE и другите там горе...

 

За таговете Grimjaur ги е обяснил. Това е примерно искаш да цитираш някой. Тогава използваш Quote. Ще видиш че околко надписа които искаш да цитираш има от двете му страни QUOTE. Това е таг. Тази дума е код за нещо което трябва да се извърши над това което е между кода. Quote например съобщава че трябва цитатът да е ограден в прозорец с по-светъл цвят и най-отгоре да пише от кой е и кога е пуснат. Но трябва да се зададе правилно ако го пишеш ръчно.

Ами това е надявам се че вече си разбрал ;)

Едит2: Какво означава "Malloc disk space, please wait" ?

Означава че в момента заделя динамична памет, понеже файла ти е прекалено голям или по точно заделя си пространство на твоя компютър с големина на файла, който искаш да свалиш. Изписва го особено ако е над 100МБ.

И още нещо: Щом като ти е отговорено на някакъв въпрос и има доста мнения след твоя пост пусни нов, защото има опасност да не ти го видят останалите какво си допълнил и така ще си останеш. Не бъди чак толкова предпазлив ;)

Link to comment
Share on other sites

Добре, ето още 1 въпрос с нов пост :) - защо някои (повечето) филми които гледам, ту онлайн ту след като ги сваля ми трептят, все едночи дава кадрите забавено и се получава едно мигане на филма, а на някои части белите учстъци от фона ми ги дава направо черни :confused

A, забравих да питам и как мога да си го оправя.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...