Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

С тея доходи дет ги имаме тука малко трудно ще навлязат при нас.

Е то до 2030-2040 ще ги забранят за продажба в цялото ЕС, така че все ще навлязат някакси... Като ги покарат другите 5-10 години, ще започнем да им ги купуваме :)

Link to comment
Share on other sites

Предстои да стават все по-евтини и все по-достъпни, но да не задълбаваме в тая тема. Ако си се погрижил да погледнеш, за разлика от тъпчото, писал статия за парички, то ще видиш, че с такава кола не плащаш никъде паркиране, не плащаш годишен данък и имаш 5000 лева субсидия от цената. В Румъния щото са прости е до 11000 евра.

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз съм навит за такава кола,а още повече съм навитак да работя за Илон Мъск :grin:

П.С.

Лоурънс Соломон: Как Илон Мъск стана майстор на фалшивия бизнес?

Тази надута борсова капитализация се базира единствено върху държавни субсидии, което се обрисува най-добре със ситуацията в Дания, след като страната реши да намали субсидиите за електрически автомобили. През 2015 г. Tesla продаде 2738 коли в Дания. През 2016 г., след като правителството реши да спре държавната субсидия, в Дания бяха продадени само 176 коли, което е спад от 94%. Катастрофалните продажби на Tesla са още по-впечатляващи в Хонг Конг. Правителството „поряза” субсидиите на 1 април, продажбите на Tesla спаднаха от 2939 през март на 8 през април и 4 през май.

 

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Ами предвид по-горни публикации без да сеем, а да мислим - кое е по-правилно - държавата да плаща санкции за мръсен въздух, хора да мрат, природата да се трови или тия пари вместо за глоби да се дават за субсидии за екологичен транспорт? Кое ли е по-правилно? Пак повтарям - задълбахме важна тема, но в грешната тема. Не че не го предпочитам пред това 3 дни никой нищо да не пише, но и това е неизбежна тенденция, като електромобилите... 

Link to comment
Share on other sites

Дано се сещаш колко глупаво звучат подобни изаквания...

Има доста истини в статията.Конкретно за Дания,на път са да премахнат безплатното паркиране защото почват да стават много ел.таратайките както и намаля сериозно данъчните облекчения....

Link to comment
Share on other sites

Има доста истини в статията.Конкретно за Дания,на път са да премахнат безплатното паркиране защото почват да стават много ел.таратайките както и намаля сериозно данъчните облекчения....

 

Тука предизвика интерес у мен поне - дай моля ти се някъде публикувана информация да видим колко точно много са стана ли "ел. таратайките", че да притеснят датската управа...  :laughing:

 

Истината е, че колкото и да ритат срещу ръжена такива като Пламен и Стефчо, пърдящите и смърдящи баш таратайки ще останат в миналото. Аз може да не доживея, но те двамата със сигурност ще го видят реално.  :moon: 

 

ТУК е писано още по темата. Обърнете внимание на секцията Държавна политика и цифрите там.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Истината е, че колкото и да ритат срещу ръжена такива като Пламен и Стефчо, ...

 

Нещо май пак не си схванал - пристрастията на Чефо са известни, но защо прикрепяш и мен в изречението? Да, електрическите коли са скучни за каране ; да, електрическите коли в България все още са скъпи, без значение дали са освободени от данък и дали си плащаш паркирането, но кога точно съм ритал срещу "ръжена"? Ако все още не си разбрал, "ръжена" са твоите непремерени изказвания и чувството ти, че си прав винаги и за всичко и докато продължаваш да ми изкарваш тоя ръжен, ще си скачам, пък ти както искаш го приемай.

 

Чакай сега да сложа и някоя новина, щото споровете ми с тебе по темите отдавна не са новина...

 

Семейства на земеделски шефове прибират пари от ЕС

 

...Такъв пример е Елен Стойкова, младата дъщеря на ръководителката на областната дирекция „Земеделие” за София-област Христина Стойкова. От 19-годишна Елен е регистрирана като земеделски производител. Тя е типичен собственик на пасище без животни – хората, които взимат европейски субсидии, за да поддържат имотите си окосени.

От 2013 до началото на 2016 Елен Стойкова е спечелила хиляди левове в евросубсидии за поддържане на над 1300 дка пасища в Челопеч.

Случайно или не, ведомството на майка й е одобрявало площите преди да се кандидатства за парите за земеделие...

Link to comment
Share on other sites

твоите непремерени изказвания и чувството ти, че си прав винаги и за всичко и докато продължаваш да ми изкарваш тоя ръжен, ще си скачам, пък ти както искаш го приемай.

 

Моите "непремерени изказвания" ВИНАГИ са подкрепени с факти. И когато видя някой дебил драскач "удобно" да ги прескача, понеже някой му е платил обяда днес, вЕрвай ми винаги ще скачам. А ти като ще скачаш се старай също да е с факти, да не става като с нЕкои индивиди излагация. Те са ръжена. Другото е ритане срещу него - както искаш го приемай.  :moon:

Link to comment
Share on other sites

А що тогава продължаваш да си караш шкодата и да мечтаеш за мерцедесова джипка, а не вземеш да си купиш една електричка щом смяташ, че са много изгодни в настоящия момент? И фирмени коли имаш - що поне една не е тролей, пък и ДДС-то даже ще ти върнат. Като си фен на фактите, да взема ли да ти цитирам цените в BG на различните електрички и после да вземем да смятаме колко ще спечелиш от "бонусите" към нея и кога ще ти се изплати, в сравнение със сходен по цена модел с ДВГ? Ай да спрем, щото тия дълги спорове вече са ми писнали...

Link to comment
Share on other sites

Тука предизвика интерес у мен поне - дай моля ти се някъде публикувана информация да видим колко точно много са стана ли "ел. таратайките", че да притеснят датската управа... :laughing:

 

Имам доста приятели там, от тях научавам нещата от първа ръка иначе:

https://money.bg/auto/zashto-tazi-evropeyska-strana-obrashta-grab-na-elektromobilite.html

 

Електрическият автомобил вече не е толкова любим в страната, която беше пионер в използването на възобновяема енергия, коментира Bloomberg.

 

"Продажбите на електрически автомобили в Дания, които включват плъг-ин хибриди, са се сринали с 60,5% през първото тримесечие на годината спрямо първите три месеца на 2016 г., сочат последните данни на Европейската асоциация на производителите на автомобили (ACEA)."

 

В един момент електричките стават проблем,паркирането е адски скъпо особено в центъра-4.5 Евра на час а те бяха освободени от такса не плащаха данък върху вноса и куп други облекчения заради които си струва да се сдобиеш с електричка.Премахнат ли ги изцяло малко хора ще си купят със сигурност,особено при текущите цени...

Link to comment
Share on other sites

http://Норвегия готви мощен шамар за Tesla

 

 

 

В момента Норвегия е световният лидер по брой електромобили спрямо размера на населението, с приблизително три пъти по-висок показател от втората по този показател Холандия. През септември смайващите 60% от продадените нови автомобили в страната са били електрически или плъг-ин хибриди. 

Сега обаче правителството в Осло предлага да въведе нов данък, облагащ най-тежките електромобили на пътя, съобщава The Financial Times. Ако стане факт, той може да добави до 10 500 долара към цената на Tesla Model X, най-популярния електромобил в страната напоследък. 
Link to comment
Share on other sites

А що тогава продължаваш да си караш шкодата и да мечтаеш за мерцедесова джипка, а не вземеш да си купиш една електричка щом смяташ, че са много изгодни в настоящия момент? И фирмени коли имаш - що поне една не е тролей, пък и ДДС-то даже ще ти върнат. Като си фен на фактите, да взема ли да ти цитирам цените в BG на различните електрички и после да вземем да смятаме колко ще спечелиш от "бонусите" към нея и кога ще ти се изплати, в сравнение със сходен по цена модел с ДВГ? Ай да спрем, щото тия дълги спорове вече са ми писнали...

 

Отговорът е много прост, Пламене - защото не съм готов за това и защото все още ми идва скъпо. Иначе ако например тръгна някой ден да купувам нова кола на жена ми - 1000% ще е мини електрическа кола. В момента, в който мога, ще си взема и на себе си. За съжаление все още просто е рано и изборът е малък. Нещо, което намекнах още в първия си пост по темата. 

И дебело подчертах, че не визирам автомобили за бизнес, а лични такива. Нямам никакво намерение колата ми "да ми се изплаща", освен с вярна служба като всяка една друга. 

Между другото такива или онакива - в Лондон вече е пълно с електрически таксита. Вие си гОворете, не ми пречите. Почетвъртвам - посоката е ясна. Тя винаги ще бъде спъвана от чалмите и общо взето от всеки, който цуца милиони и милиарди от сегашното положение, но всичко е въпрос на време. 

Link to comment
Share on other sites

Стефче, ти 900 мили с един резервоар ли ги инаваш, батьовата? И без да спреш да хапнеш някъде? Да нямаш 300 литров резервоар нещо? 

Link to comment
Share on other sites

Стефче, ти 900 мили с един резервоар ли ги инаваш, батьовата? И без да спреш да хапнеш някъде? Да нямаш 300 литров резервоар нещо?

С моята кола минавам 1100 км на веднъж без да спирам никъде.Правил съм го няколко пъти.Пълно зареждане за под 10 мин.Коя електричка го може това?Посоката не е ясна за момента само експериментират.Бих карал електрическа кола за момента само в града и само ако е служебна.

Link to comment
Share on other sites

С моята кола минавам 1100 км на веднъж без да спирам никъде.Правил съм го няколко пъти.Пълно зареждане за под 10 мин.Коя електричка го може това?Посоката не е ясна за момента само експериментират.Бих карал електрическа кола за момента само в града и само ако е служебна.

Аз с моята минавам 450, даже под 400, ако я натискам малко. Стефчо не е минал дори близо до 1000 км е един резервоар, с американските лакоми чудовища, мога да ти гарантирам!!! Суперчарджинг зарядните ти пълнят колата за 75 минути, което е почти нормално време за почивка след 5-600 км каране! С удоволствие бих карал Тесла, ако някой иска давам на чист бартер моята :D :lol: 

 

Те не се страхуват от скандали
Link to comment
Share on other sites

С моята кола минавам 1100 км на веднъж без да спирам никъде.Правил съм го няколко пъти.Пълно зареждане за под 10 мин.Коя електричка го може това?Посоката не е ясна за момента само експериментират.Бих карал електрическа кола за момента само в града и само ако е служебна.

 

Тая вечер по новините интервюираха един пич с електрически голф - била служебна на фирмата и я карал най-вече из града. Като го питаха дали би си купил такава, оня каза, че в скоро време няма да е, понеже 70-те бона за голфа му се виждат твърде много, пък и на тоя етап в BG няма някаква отстъпка при купуване, а само облекчаване от данък и паркинг в София, отделно с 1 зареждане минавал към 200 километра, а станциите в страната съвсем не били много...и др. от тоя род.

Link to comment
Share on other sites

Аз с моята минавам 450, даже под 400, ако я натискам малко. Стефчо не е минал дори близо до 1000 км е един резервоар, с американските лакоми чудовища, мога да ти гарантирам!!! Суперчарджинг зарядните ти пълнят колата за 75 минути, което е почти нормално време за почивка след 5-600 км каране! С удоволствие бих карал Тесла, ако някой иска давам на чист бартер моята :D :lol:

Те не се страхуват от скандали

Повече от 11.1 галона не съм зареждал. При каране на изпарения. 12 галона май ми е резервоара. 1 галон е 3.78 литра. Лятото климатика не го спирам и докарвам с галене до 330 мили градско. Като ходих до Ниагара май ги докарах 450-475. Нямам спомен щото да чукна на дърво - горивото не ме бърка. 3 пъти ли заредих. 4 ли. Май бяха 3 пъти и тръгнаха пълен. Никаква идея. Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

С моята кола минавам 1100 км на веднъж без да спирам никъде.Правил съм го няколко пъти.Пълно зареждане за под 10 мин.Коя електричка го може това?Посоката не е ясна за момента само експериментират.Бих карал електрическа кола за момента само в града и само ако е служебна.

 

Я за справка кажи каква ще да е тази твоята и колко литра ти е резервоара. Електро колите вече стигат до 400-500км без да се правиш на рали спортист, иначе пада до 50%, та ето още един стимул да се кара нормално и по правилата, ако питаш мен. Освен това колко процента от пробезите ти са над 200км наведнъж? Колко са над 100 дори? И посоката, вЕрвай ми, е ясна - просто не си обърнал достатъчно внимание. Например статията, която показах по-назад съм сигурен, че ни един не я е прочел, хем подчертах какво да погледнете. 

 

С удоволствие бих карал Тесла, ако някой иска давам на чист бартер моята :D :lol:

 

Аз също - мечта е, но чист бартер с моята е еквивалент на вратите само (примерно) - трябва да добавя още 2-3 поне  :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...