Jump to content
BulForum.com

VW Lupo


XMD

Recommended Posts

Спрял съм се на въпросните два модела и се чудя кое ще е по-добрия вариянт. В цената нямат голяма разлика, дали имат разлика в подръжката? Предполагам и,че и разхода ще им е почти еднакъв. Та ако може да кажете по някое ЗА и ПРОТИВ двата двигателя.

Link to comment
Share on other sites

TDI TDI TDI TDI и пак TDI

От гледна точка на 15 повече коне, 80 повече Nm, горе-долу същия разход и същото тегло.

Не съм карал въпросните коли, но смятам, че атмосферен дизел не трябва да съществува sick1.gif

Link to comment
Share on other sites

От гледна точка на подръжка ТДИ е по-скъпичко . Имам познат с СДИ само , че поло и не се е оплакал от двигателя . Подържа си го и му върви . Мисля , че са еднакви 1.7 СДИ на поло и лупо . ТДИ ще е по-динамичен , по-пъргав ,но виж цени на профилактики или ремонт на турбо колко излиза . В крайна сметка качваш се пробваш и което ти хареса повече го вземаш ти ще я караш , ти ще си я подържаш . Ако е за градска кола добре , но извън града как ще се представя не ми е ясно .

Link to comment
Share on other sites

разликата е че сди няма турбо което за 10+ годишна кола е добре, тъй като няма да се притесняваш че ще се издуха, защото едно рециклиране струва доста пари. така или иначе няма да търсиш мощност от тази кола, а икономия, надеждност и евтина поддръжка.

Link to comment
Share on other sites

За издръжливост няма спор атмосферка, но пък дизел без турбо.... е малко изнервящо....

За градско няма проблем... каквото и да е, даже май SDI е по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Именно дизел без турбо е пенсионерска работа. Ако е износено турбото ще се прави един път (не всеки месец), така че кое и е по-скъпо на поддръжката не ми е ясно. Разхода е различен с макс 0,5л, но при турбото имаш по-високо кпд, следователно двигатела е по-малък и колата е значително по-пъргава.

Ако някога се стигне до сериозен ремонт на тди е един цилиндър по-малко...

Link to comment
Share on other sites

Един приятел взе е-класа от по-старичките , май беше 2.9 атмосферка дизел.

Вика Е**ло си м*****а... не върви и това си е :D

Верно, ще изкара дето се вика 1 000 000 км , ама мерси :)

Link to comment
Share on other sites

А каква е вероятността този мотор вече да е навъртял 1 000 000 км и затова да не върви?

Не пренебрегвайте атмосферния дизел! Турбинираният има доста по-голяма вероятност да е издухан, както и да му е проблемно турбото, особено пък ако е с невероятно големия обем от 1400ссм. Атмосферният може теоретично и да не е толкова пъргав, колкото този с турбо, ама ако става въпрос за нова кола от магазина. При стари автомобили всичко зависи от състоянието. Имам под ръка 1.7 атмосферен мотор на малко купе (макар и не толкова леко) и мога да кажа само добри думи за него. Карал съм и други атмосферни дизели и тези лафове за пенсионерите не ми се връзват много.

PS: В момента карам дизелов двигател с турбо, ама не е TDI!

Link to comment
Share on other sites

Ами принципно си прав, но....

С тази кола, ако тръгнеш за Бургас да кажем и си до там... няма изпреварване ;)

Тръгни за пампорово и пак няма изпреварване ( освен ако не се връщаш от пампорово :D )

Както казах и в предния пост - ако това е втора кола , която да кажем ще се кара 99% градско, избора е атмосферката, но иначе е TDI.

 

За мен атмосферния дизел, на извънградско е предпоставка за ПТП, при малко по рисково изпреварване.

Но всеки кара по различен начин и има различни приоритети.

 

Лошото на TDI-то е ясно... помпа дюза , турбо ( имам в предвид евентуални ремонти ) Но както е казал overdrive те не се правят всеки ден...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за коментарите, събота и неделя тръгвам по автосалоните да ги пробвам. Иначе колата ще е втора и ще се кара само в града и най-вече от жената, че аудито и идва голямо :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...