Jump to content
BulForum.com

Path of Exile


liquid

Recommended Posts

pathofexile512.png

 

Някой смята ли да я играе? На пръв поглед може да изглежда като ново Диабло 2, но "под капака" има много нови и интересни неща, които правят играта доста различна от другите в жанра като Диабло 3 и Торчлайт 2. Отворената бета започва след 20 часа, всеки ще може да я свали и пробва. Играта ще бъде безплатна за игра, ще има микротранзакции, които ще бъдат само козметични - без никакво влияние в/у играта.

 

 

Играта си е доста "хардкор", не е просто пуцалка за развлечение. Пример: дървото с пасивни умения: http://gaming.juliobiason.net/wp-content/uploads/2011/11/screenshot-0011.png

 

 

На кратко описани главните features на играта: http://www.pathofexile.com/game

 

http://www.twitch.tv/devmoon

 

Link to comment
Share on other sites

Еми тая вечер седнах да я пробвам уж за 10 минути и вече съм 17 ниво Ranger :). За момента нищо особено не мога да кажа. Не можах да разбера как да играем в парти, само по случайност ако влезна се вдига много бързо ниво. Passive Skill системата е много яка (голямото дърво :), също и вдигането на ниво на камъните в екипировката.

 

даамм.. Натиска се S и там са показани партитата, играчите, и т.н., просто си избирате местност и горе долу level range и се джойнвате. Ако сте в града се появяват веднага порталите, ако са пуснали такива и влизате. Experience направо хвърчи, вече съм 23 ниво..

Link to comment
Share on other sites

Единственото общо е жанра. Всичко друго е различно, от скил системата (активни и пасивни), до икономиката в играта, крафтинг/модификация на итеми, енд-гейма, системата с колбите за мана и ХП, ладери, ивенти и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Кооолкото и да не ми обяснявате, че не е Diablo3 clone - за мен си е same boring shit. Не знам, жанра ли ми е доскучал, или с d3, torchlight и т.н. пазара се е преситил с такива клонинги...
Да, системата с пасивните скилове е различна, да системата с гемове за допълнителни скилове е различна. Ама шита с повтарянето на актове на петнайсе трудности, вървиш и помпиш 2-3 скила - еми не знам, не ме грабна на първо четене.

Направих един рейнджър 3-4 левъл, вещица 6-7 и не знам... Ако ми върви на лаптопа - може да поцъкам и уикенда, ако не - другата седмица, ама не ѝ давам големи надежди...

Link to comment
Share on other sites

За разлика от диаблото тук има character progression. За 3 и 7 левела нищо не си видял. А и помпенето на едни и същи актове е само 3 пъти, след това има изцяло друга end-game система с карти, които също могат да се крафтват, подобряват и правят по-качествени, но и по-опасни.

 

Джемовете се подобряват, имат атрибут "качество", което също добавя разни неща към статистиките им. В по-развитите герои има по 2-3 скила, които се ползват и отделно по 2-3-4 аури. Естествено, не може да се направи един герой да ползва 15 различни скила и да кърти мивки с всички - това ще е тъпо.

 

Не знам, това за мен е толкова клонинг колкото Кризата е клонинг на Дуум. Все вървиш и стреляш. ПоЕ за момента е горе-долу единствената аРПГ игра, която разчупва формулата и то доста основно. Всеки с вкуса си де, играта не е за всички това е сигурно.

 

А, да. Има и хардкор състезания (кой ще качи най-голям левел за определен период от време, 1 час, 2-3 часа и т.н.), а в не далечното бъдеще се очаква да се пуснат и хардкор лиги, в които ще можеш да намираш други играчи и да се опиташ да ги убиеш - ако успееш, взимаш им всичи предмети, които носят в момента на героя и инвентара. Нещо подобно на системата с Дарк Соулс.

http://www.pathofexile.com/leagues

Link to comment
Share on other sites

Да и аз направих ranger,но ми се стори много скучен и си направих вещица.Сега съм 9ти лвл.Видях един fire build и мисля да го пробвам.

Link to comment
Share on other sites

Хубу де, поразцъках. Да, играта е интересна, постарали са се, макар и първия акт да ми се видя кратичък, "малката" русалка леко ме озори, умрях веднъж, но се учудих, като разбрах, че това е бил последния бос.

Дразни ме, че почти нищо не се разбира за сюжета, историята и защо аджеба са ги пратили в изгнание...

Иначе да попитам - сега ме хваща яд, че не взех гема за ice nova или arc. Има ли начин да се сдобия с даден skill gem?

Link to comment
Share on other sites

Хубу де, поразцъках. Да, играта е интересна, постарали са се, макар и първия акт да ми се видя кратичък, "малката" русалка леко ме озори, умрях веднъж, но се учудих, като разбрах, че това е бил последния бос.

 

Дразни ме, че почти нищо не се разбира за сюжета, историята и защо аджеба са ги пратили в изгнание...

 

Иначе да попитам - сега ме хваща яд, че не взех гема за ice nova или arc. Има ли начин да се сдобия с даден skill gem?

Относно gems - Или трябва да трейднеш, или да чакаш да ти дропне играта, или правиш нов герой колкото да изпълниш кеустовете за тях.

 

А иначе основното предимство на играта, е че няма предефинирани класове, и могат да се направят стотици build-ове. Въпреки че за HC melee builds са супер тегави като цяло :D Има си кусури играта, обаче си е голям кеф, играя я вече повече от половин година и развитието й е огромно, в близките седмици трябва да започнат поетапно да добавят и нов content.

Link to comment
Share on other sites

Мен малко ме дразни,че като седна да я играя и трябва да цикля като ненормален.Аз не взех за nova,но имам arc.Голяма файда до сега не съм видял,но пък съм и 9ти лвл.

Link to comment
Share on other sites

Играта е доста отворена от към развитие и това я прави интересна. Всъщност е и доста трудна. Опитах няколко героя до 35-45лвл и си става зор за повечето ако нямаш скътани предмети за различните билдове. Най-лесно се играе според мен с некромансер (моят е 56левел) ама дори и с него на последната трудност си е зор..

Играта има много потенциал според мен и не е много "чилдрън френдли" както се казва :D

Ако оправят малко партитата ще е супер. Като съм в парти, все едно всичко се върти около това, кой ще лути първи, демек 2-3ма се бъхтят да бият някакви специални и отзад някой нооб вещица или арчър дебне и търчи да клика по дропнатите предмети :) малко тъпо ама ще видим още е бета

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

марудер kseonec 50+

пращайте покани за приятелства да си помагаме с предметите щото наистина пада зверско дебнене без значение дали ти се е паднало на теб винаги ти го взимат.

без предмети за моя левел щетите които нанасям са все едно бия слон с щраусово перо.. еграхси :)

Link to comment
Share on other sites

Малеее... kse, жив ли си бре :D Баси как ме върна в щастливите чатърски години :)

 

Иначе аз направих една lightning/summon вещица, с която доста добре се справям до към 39-ти левъл, ама нещо взе да ми омръзва играта. Отделно, че ще ходя да си взимам HOTS, та едва ли ще дойде на дневен ред PoE, поне докато не пуснат 4-ти акт...

Link to comment
Share on other sites

Version 0.10.3c (Current Version)

  • Magic items are no longer allocated to specific players when they drop. The only items allocated are: Uniques, Rares, Gems, Currency and Maps.
  • Increased the base duration of the item allocation timer from 1.6 seconds to 2.6 seconds. There is still a bonus allocation time for characters that are a distance away (travel time +5%).
  • Allocated items no longer show a countdown timer or player name. They are still dimmed out while they are allocated to someone else.
  • These changes were made to reduce the number of allocated items (for readability), increase their allocation duration (for fairness) and to reduce the visual chaos associated with the timer and allocation name appearing and disappearing (for readability). In our testing it is now much easier to see what items bosses drop and to click the items that are allocated to you.
Link to comment
Share on other sites

Аз официално загубих интерес на втората трудност. Lightning witch със скелети и зомбита и минимум ъпгрейди за съмоните. И не ми е интересно...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Някой може ли да ми услужи с малко скролчета за портали,че я закъсах доста :( Вече съм 13ти лвл fire witch

Link to comment
Share on other sites

Че ти ако хабиш скрол, за да се прибереш да продадеш всичките бели предмети, дето ти дропи си на тотална загуба...

Link to comment
Share on other sites

Хм това го правех в началото,защото нямах и scroll of wisdom Сега има 40 парчета и събирам само magic items и нагоре.27ми левел съм и зациклих на едната част от акт 2 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...