Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

При теб може и да е добре но в Калифорния беше по-трагично и от България по мои впечатления, а тук го има само в големите градове пи пак не навсякъде. В къщи имам 3G (вероятно затова тук не ме дразни отварянето на телефоните и се синхронизира по-бързо) но когато се забави виждам че праща и получава данни и не е 3G ами H иконката...

 

Аз ти казвам 3 пъти ти си знаеш твоето обаче :D :D :D Кефиш ме..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Аз ти казвам да идем да пием едно кафе някъде (аз черпя) ти се дърпаш :)

 

За root-ването - шубе ме е все още... а и в конкретния случай не съм сигурен че ще помогне. Преди малко затрих излишните контакти от gmail, изключих синхронизацията на контактите и ще го дебна да видя как ще се държи утре.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото става ясно от тази тема май 3G в България го има тук-там, което е доста странно като се има предвид, че нормалното ползване на смартфон без 3G е просто немислимо. В мрежата на моя оператор в 99% от времето и мястото ползвам 3.5G или HSDPA по-точно, като много рядко се случва да пада на 3G.

то и моето е 3.5G - HSDPA, рядко минава на 3G

Link to comment
Share on other sites

Хмм, човек като изчете кво сте писали за тоя телефон и няколко ревюта и видео презентации в нета няма как да не се замисли дали да си го вземе. 3G мрежата на Мтел толкова ли е зле, аз почти се навих да си го взема с Mtel Surf & Talk L което е 35 кинта на месец + телефона е 25 на месец = 60 лв ... ама за 2 години, малко кофти ралта, но пък не ми се дават сега 600 кинта от раз. Още повече няма никакво оскъпяване при тая лизингова промоция... заслужава ли си толкова пари за телефона и за тарифата .. ?

Link to comment
Share on other sites

За root-ването - шубе ме е все още... а и в конкретния случай не съм сигурен че ще помогне. Преди малко затрих излишните контакти от gmail, изключих синхронизацията на контактите и ще го дебна да видя как ще се държи утре.

Видял ли си дали има официален ъпдейт на фърмуера за твоя модел? Какво казва Samsung Kies по въпроса?

Link to comment
Share on other sites

Не съм го инсталирал... ама хубаво ми напомни :)

 

Яяяя той бил много готина програмка. Малко зор видях докато го подкарам понеже ако кабела му е включен към USB хъба на монитора и нещо се уцикляше. Хубаво че ми дойде на акъла да го закача директно към компютъра (не че като човек дето ги е ял подобни и преди е трудно да се сетя но се надявах след толкова години технологията да не прави подобни проблеми... пък и монитора ми беше много по-удобен вместо да се навеждам до компютъра)

 

Само че по-нов firmware няма (или по някаква причина не може да го актуализира защото като се инсталира на Български език и не съм особено сигурен доколко е адекватен превода). Ще го боря по-късно.

 

Аз намерих някакъв потенциален проблем с моите контакти понеже по някаква причина изскочиха едни стари и май имам дублиране на телефонни номера (което може да е причина да се шашка телефона и в call log-a да не знае кое име да покаже)

Link to comment
Share on other sites

Мдам, явно официалния ъпдейт се задава.

 

Между другото, установих, че GPS-а смуче яко батерията. Ако се държи изключен, мога да го докарам и до три денонощия, дори с включване на WiFi от време на време и постоянно включен Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Явно не говориш толкова като мен. Аз успях 2 дни като 2рия го зареждах в колата защото мина на червено много рано.

 

GPS-a го пускам само в колата и то на зарядното там, дори не очаквам да работи над 1 час с навигацията и gps-a на батерии (то май това му е максимума де)

Link to comment
Share on other sites

Явно не говориш толкова като мен. Аз успях 2 дни като 2рия го зареждах в колата защото мина на червено много рано.

Напротив, говоря и то много (все пак имам план с неограничени локални обаждания). Обаче явно ключа за бараката е, че моя оператор няма 2G GSM, т.е. телефона ми нормално не трябва да използва quad band GSM радиото, което определено пести много от батерията при разговори. ;)

Link to comment
Share on other sites

но пък не ми се дават сега 600 кинта от раз.

Къде ги има тези промоции. 600 лв е без пари - на всякъде му искат 1000+. Дай малко повече инфо ако можеш.

 

отребителите на хитовия смартфон Samsung Galaxy S от GLOBUL ще получат безплатен ъпдейт на операционната система на устройството до версия Android 2.2 Froyo в близките седмици.

То пък оставаше и пари да ми искат :):) Как се правят на ларж за чужда сметка.

Link to comment
Share on other sites

Обаче явно ключа за бараката е, че моя оператор няма 2G GSM, т.е. телефона ми нормално не трябва да използва quad band GSM радиото, което определено пести много от батерията при разговори. ;)

кой е тоя оператор? И по принцип 2G пести повече от 3G, тоест ако си ползваш телефона само на GSM mode ще ти държи повече батерията

Link to comment
Share on other sites

Къде ги има тези промоции. 600 лв е без пари - на всякъде му искат 1000+. Дай малко повече инфо ако можеш.

Офертата е от Мтел. Взех го миналия петък и съм много доволен. Имаш 2 опции:

 

Опция 1:

Samsung Galaxy S + Mtel Surf & Talk L

телефона е 24,90 на месец + тарифен план 34,90 ~ 59 лв на месец за 2 години.

В тарифния план имаш:

- 2000 минути към 5 номера от Мтел.

- 200 sms-a към Мтел.

- 60 минути към всички национални мрежи в страната.

- неограничен интернет на телефона, като първите 1024 Mb са ти на максимална скорост, след това не те таксуват, просто нета ти пада до 128 kbps.

 

Опция 2:

Samsung Galaxy S + Mtel Surf & Talk M

телефона е 29,90 на месец + тарифен план 25,90 ~ 56 лв на месец.

В тарифния план имаш:

- 2000 минути към 5 номера от Мтел.

- 100 sms-a към Мтел.

- 30 минути към всички национални мрежи в страната.

- неограничен интернет на телефона като първите 512 Mb са ти на максимална скорост, след това нета пада до 128 kbps.

 

Разликата между 2та плана е 3 лева, а в по-горния не само че телефона ти е по-евтин реално(ако решиш да го платиш по-рано) а и получаваш двойно повече минути + двойно повече трафик на максимална скорост. Според мен си заслужава.

 

Лизинга може да се плати когато си пожелаеш, може да го платиш на 2рия месец, може на 5тия, може да предплатиш 2-3-5 месеца, ако искаш/можеш може и целия. После остава да си плащаш сметката.

 

При Опция 1 телефона идва 600 лв, което е добре, да го платиш кеш целия е 580, а на лизинг за 2 години е 600, оскъпяването е нищожно.

При Опция 2 телефона идва 720 лв, което пак е добре.

Мен тарифния план ми идва добре, щото така или иначе правя по 50-60 минути на месец към други оператори и правя по 30-40 лв сметки, сега просто имам включени минути в плана и таксата ще ми е същата, само дето имам и интернет.

 

Интернета не съм го тествал особено много - около центъра е адски бърз, към гребната беше малко по-бавен.

Аз лично почти навсякъде имам wi-fi, а броуза със този телефон е истинско удоволствие.

 

Тези тарифни планове на Мтел са офертни, но зависи от потреблението, което правиш. Като цяло парите не са малко, но телефона е невероятен. Не съм тествал само GPS-a още.

 

Единствения недостатък на телефона за момента е, че батерията кара 1 ден при прилична играчка с него. Прочетох на няколко места, че се наблюдава подобрение след няколко зареждания, но все още го очаквам този момент.

Link to comment
Share on other sites

Да наистина след няколко зареждания май наистина стана по-добре, но го има и момента че в началото повече си играех с него сега не толкова.

 

Екрана обаче на няколко пъти хора които го разглеждат коментират "ебати готиния екран има тоя телефон" и че толкова контрастен и ярък не са виждали.

 

ПС: знам че не съм чел документацита нито някой от вас, та да споделя какво налучках вчера случайно: слагам си пръста най-отгоре но вместо да го дръпна надолу за да видя notification историите суркам пръста наляво - надясно и излезе че така се регулира колко силна да е подсветката. Аз за целта съм си инсталирал "beautiful widgets" и си цъкам едно копченце с 3 положения но излезе че и по-плавно може да се регулира

Link to comment
Share on other sites

кой е тоя оператор? И по принцип 2G пести повече от 3G, тоест ако си ползваш телефона само на GSM mode ще ти държи повече батерията

Оператора е Bell Canada, чиято мрежа е хибридна CDMA (макар и перспективата пред CDMA мрежата е да й бъде ударен шалтера скоро) плюс UMTS/HSPA от последното поколение на GSM еволюцията. Принципно наистина 3G радиото (UMTS/HSPA) смуче повече, но предимството в този случай идва от това, че работи само то, докато при дедото в мрежата на Мобилтел работят и двете, защото гласовата услуга все още върви по GSM. Например в мрежата на Bell не можеш да ползваш само GSM 2G телефони, дори и да са четирибандови. Телефонът става само ако притежава и съответните 3G бандове. Всъщност големите оператори тук подготвят пускането на 4G LTE мрежите си. Догодина производители като Samsung трябва да почнат да вадят и телефони с LTE капацитет, като при тях май 2G GSM изобщо не трябва да го има като поддръжка.

 

тук Sprint пуснаха 4G преди няколко месеца, ама за сега май си е само рекламен трик. Точи много батерия и скоростите са колкото 3G-то на T-Mobile - 4-10 mpbs

Мрежата на Sprint няма нищо общо с 4G. Това си е една PCS/CDMA мрежа, която в някои само американски градове предлага допълнително WiMax. WiMax, макар и с малко по-висок капацитет от настоящите 3.5G решения на HSPA стандарта, все пак не влиза по никакъв начин в определенията за мрежа от 4-то поколение.

Link to comment
Share on other sites

тук Sprint пуснаха 4G преди няколко месеца, ама за сега май си е само рекламен трик. Точи много батерия и скоростите са колкото 3G-то на T-Mobile - 4-10 mpbs

Link to comment
Share on other sites

вчера направих глупост. Исках да дам reset на настройките, и мислех, че контактите ми се пазят в gmail, щото съм дал да ги синхронизира, но не! След ресета нямах нито един контакт по небяснима причина. Написах си пароли и глупости, но нямаше нищо. Почнах да пиша ръчно в самата поща номерата, но сега в телефона ги виждам не като phone контакти, а като gmail контакти. Но не мога да ги копирам в телефона (или не знам как) и съответно не мога да сложа индивидуални рингтонове. Значи имам 2 въпроса - защо след като са били синхронизирани, номерата ми от телефона не са се копирали в gmail (нито един от тях). И втория въпрос може ли да се копират контакти от gmail в телефона (Phone)

Link to comment
Share on other sites

а как става това, след като вече виждам контактите в телефона, но са през г-мейл, как мога да ги копирам в паметта на телефона?

когато си в контактите цъкаш на меню бутона и след това More -> Import/Export -> Export to SD card. ;)

 

Иначе Samsung са номер едно в иновационния хардуер, особено при SoC чиповете и екраните, обаче софтуера им е просто мъъъъъъъъка голяма. Да вземат да хванят някой друг да им го прави май ще е най-добре. Тази издънка на софтуерната мисъл Kies е баси и безумното приложение. По-зле от това може би само някой индиец може да го направи. С този софтуер и издънките по самия фърмуер на машината направо прецакват изключителния хардуер. Крайно време е да вземат да се стегнат, щото тези проблеми могат да им изядат главата.

Link to comment
Share on other sites

когато си в контактите цъкаш на меню бутона и след това More -> Import/Export -> Export to SD card. ;)

 

точно това направих сега, изписа че са копирани успешно и няма контакти на Phone?

Link to comment
Share on other sites

точно това направих сега, изписа че са копирани успешно и няма контакти на Phone?

Предполагам, сега трябва да ги импортнеш от картата в телефона и да ти са в него вече. Ако това е, което искаш.

Link to comment
Share on other sites

сега стана, а щом контактите се пазят в sd картата има ли вероятност те да са там след reset-a? и ако да как мога да ги намеря. доста е объркано

Link to comment
Share on other sites

сега стана, а щом контактите се пазят в sd картата има ли вероятност те да са там след reset-a? и ако да как мога да ги намеря. доста е объркано

 

Нищо объркано няма. Контактите ще са на SD картата след ресет.

 

Контактите се синхронизират с Google само ако са запазени като Google контакт, а не като контакт в указателя на телефона.

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...