Jump to content
BulForum.com

Oneplus One


Godfather

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ами скрииншотите показват как се справя хардуеър-а. Аз подтвърждавам всяка една дума на Кръстника, че е вярна, от там нататък всичко е въпрос на вкус и избор :)

Link to comment
Share on other sites

Мен това, което ме спира е, че от Galaxy Active съм безкрайно доволен. С него си влизам в сауната и грам не ми дреме. Всъщност по него познавам кога са минали 10 минути - като вземе да ми пари прекалено на пръстите значи е време да излизам :) 

 

Ще видим моя човек кога ще ми го прати. Сега си го е поръчал на неговия адрес да го бил разгледал от любопитство ама ужким не го искал и щял да ми го прати...

Link to comment
Share on other sites

Чудя се да си взимам ли такъв. Един приятел ми предлага да ми даде неговия invitation - преценил че екрана му идва голям...

Изчакай Mi Note,ако не ти е прекалено голям :D Но пък интерфейса на MIUIсъщо може да не ти хареса :D

Link to comment
Share on other sites

Мен това, което ме спира е, че от Galaxy Active съм безкрайно доволен. С него си влизам в сауната и грам не ми дреме. Всъщност по него познавам кога са минали 10 минути - като вземе да ми пари прекалено на пръстите значи е време да излизам :)

 

Ще видим моя човек кога ще ми го прати. Сега си го е поръчал на неговия адрес да го бил разгледал от любопитство ама ужким не го искал и щял да ми го прати...

 

От сега да ти кажа, че ОРО няма да издържи в сауна или под вода. :)

 

Ако някой иска 1+1, 20 януари е датата => https://oneplus.net/jan20

Link to comment
Share on other sites

 

Че такъв телефон ще има, ще има, но спецификациите са далеч от сигурни, макар че ако се окажат наистина такива би било много добре :)

Link to comment
Share on other sites

Някой помни ли моите думи преди години че дори резолюция 1920х1080 не е достатъчно добре на екран на телефон. Ето взеха да ги правят. Хората, спорещи, че ретината не можела да различи повече какво ще кажат сега ми е любопитно :)

Link to comment
Share on other sites

Някой помни ли моите думи преди години че дори резолюция 1920х1080 не е достатъчно добре на екран на телефон. Ето взеха да ги правят. Хората, спорещи, че ретината не можела да различи повече какво ще кажат сега ми е любопитно :)

 

 

Не че споря, но според мен лично основно го правят за да имат извинение да ти вземат повече пари от предния път и да те подтикнат да си вземеш нов телефон  :)

Link to comment
Share on other sites

Не че споря, но според мен лично основно го правят за да имат извинение да ти вземат повече пари от предния път и да те подтикнат да си вземеш нов телефон   :)

 

Нищо подобно. Замисли се ако четеш книга колко букви имаш на един ред (при доста голям шрифт това са около 30 на ред). Сега раздели 1080 на 30 и получаваш че матрицата за 1 буква е около 36 пиксела широка. Отвори един Paint или нещо подобно и се пробвай на матрица 30х50 да нарисуваш Ж, Ф, М, Д или Л ама както го виждаш във вестника (или шрифт от сорта на times new roman). Май изобщо не са чак толкова много. Даже за да не е ръбеста буквата трябва да използваш font smoothing и да слагаш сиви пикселчета тук и там. 

 

Сега убеди ли се, че всъщност 4к разделителна способност на 5 инча изобщо не е чак толкова много? И буквите само изглеждат ок на телефона, но реално ако нямаше font smoothing дори и другите хора (не само аз) щяха да забелязват че има нещо, което не е наред.... А ти изглежда ок, защото си свикнал да са назъбени на компютъра, а дори macbook retina display с неговите 2880х1800 на 15 инча използва subpixel rendering за текста за да изглеждат по-добре нещата. Ето ти screenshot увеличен 10 пъти:

post-209-0-62941400-1421607369.png

 

ето го и оригинала:

post-209-0-77077700-1421607369.png

 

Матрицата на това Ж е 60 на 60 пиксела, а при мен като размер е точно колкото ей това Ж - т.е. по времето когато взимах screnshot-a от Word. Иначе браузъра май съм му изключил subpixel renderinga и в него Ж-то е точно това: post-209-0-11810300-1421607701.png

 

Т.е. дори на "ретина" дисплей за да няма нужда от такива еквилибристики трябва разделителната способност за 1 буква да е поне 3 пъти по-висока от сегашната (1080) - излиза че даже 4к дисплей на 5" екран не е достатъчно добър :)

 

наздраве :beer:

Link to comment
Share on other sites

Чудя се да си взимам ли такъв. Един приятел ми предлага да ми даде неговия invitation - преценил че екрана му идва голям...

И аз всеки път играя в ибей за такъв, но всеки път стигаме до моята психилогическа граница от 300 долара(цифра, която за телефон не ми се ще да давам). Обувки - да, яке - да, блоу офф - да, обаче за телефона съм скъперник голям :D :D

 

Ще почакам още малко и все някой ще клекне :)

Link to comment
Share on other sites

Вчера видях един такъв.Тва е ебаси огромното нещо.Мисля си че е по-голямо от Note 3

Почти напълно еднакви са. Колежката има Ноут и  ги сравнявахме, само че ноутът е леко по-трътлест, поне според мен. А иначе, аз имам малка ръка, но пауър бутонът и за звука са разположени така, че дори аз с мойте лилипутски пръсти мога да ги достигна. Свиква се с времето

 

152.9 x 75.9 x 8.9mm (One+)
151.2 x 79.2 x 8.3 mm (Note3)
Link to comment
Share on other sites

<offtopic>

Малък телефон е Nokia E52 и подобните. Всичко друго с touch screen е по-добре да е колкото може по-голямо стига да ти влиза в джоба.

</offtopic>

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Днес получих няколко последователни ъпдейта, като последния беше огромен и в крайна сметка инсталира Android Lollipop 5.0.2. Има интересни нововъведения, но тази вечер не ми се бъзика, ще го гледам утре. :)

Link to comment
Share on other sites

Днес получих няколко последователни ъпдейта, като последния беше огромен и в крайна сметка инсталира Android Lollipop 5.0.2. Има интересни нововъведения, но тази вечер не ми се бъзика, ще го гледам утре. :)

Как става това? Мога ли и аз да си го направя без да прецакам системата генерално?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...