Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

2 hours ago, Ton4o said:

Здравейте,

Ако си купя видеокарта втора ръка с опцията преглед и тест по Спиди, възможно ли е като ми я доставят до адреса, шофьора да се качи до домът ми и в рамките на тези 15мин да я тествам на моя комп.

Има ли някой да е минавал през подобна процедура чрез някоя от фирмите доставчици

Само, че ако нещо се закучи, я драйвъри, я захранване може да не ти стигнат 15 мин. А те куриерите винаги бързат. Ако може да си тръгнат преди да са дошли най-добре. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minutes ago, kotora said:

Каква е картата ? 

 

Radeon RX6700XT,  като аз в момента съм на Nvidia GT730

 

1 minute ago, w00x said:


Може.

 

Благодаря ти, значи това ще е опцията, понеже варианта е да ходя до софия с моя си компютър.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nanko said:

Само, че ако нещо се закучи, я драйвъри, я захранване може да не ти стигнат 15 мин. А те куриерите винаги бързат. Ако може да си тръгнат преди да са дошли най-добре. 

 

Ами, аз тук гледам едно видео, как да си подготвим компютъра с готови инсталирани програми и драйвери.

Надявам се да протечат така нещата. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nanko said:

Хубаво си почисти кутията от прах. И провери конекторите да не са прашни. Другото го е споменал пича във видеото. 

 

Благодаря, изчистих ги, но докато чистих и видях един малък детайл, че мониторът който ползвам е от 2010г с VGA /DVI букса към видеото, а тези модерните поколения видеокарти имат непознати за мен портове като 2 броя DisplayPort 2.1 и 1 HDMI - с което се оказа, че ще ми трябва преходник и за малко да се изложа.

 

Понеже мониторът ми е стар и се чудя към кой порт да използвам преходника, понеже доколкото разбрах от нета, по-добре да си купя преходник HDMI към VGA /DVI понеже едно, че са по 8лв, а и второ, че мониторът ми е свръх стар и няма смисъл да съм ползвал DisplayPort 2.1 портовете, а и преходниците DisplayPort 2.1 към VGA /DVI били по-скъпи.

 

Вярно ли съм разбрал от нета, Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, kotora said:

Ще ти трябва и нов Монитор :) Тия преходници са много компромисно решение. 

 

Това ще ми е следващата покупка до 3-4 месеца, но на първо време ще се наложи да продължа със стария монитор.

 

25 minutes ago, plameni said:

Display Port --> DVI-D в Изота са 12 лв.

Display Port --> VGA - 18 лв.

 

Благодаря за напомнянето за Изот, изобщо не ми беше излизал резултат от този магазин.

Ако се сетиш друг подобен магазин в пловдив, можеш да напишеш, мерси!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Godfather said:

Не би трябвало. При нас тази батерия върви към $20, което е горе-долу 28 кинта.


Мисълта ми е дали изобщо може да спретнат такава батерия, че иначе оригиналната мисля е наполовина. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, RaptoR said:


Мисълта ми е дали изобщо може да спретнат такава батерия, че иначе оригиналната мисля е наполовина. :ninja:

Упс, сега видях, значи цената от $20, която ти казах е за оригиналната батерия от 3000mAh. А тази я дават 4200mAh. Не, че не е възможно, защото все пак говорим за някакво китайско менте (те и не претендират за "оригиналност" като гледам). Въпросът е колко е читава и дали наистина е 4200mAh.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Godfather said:

Въпросът е колко е читава и дали наистина е 4200mAh.


Или с други думи - тва ми е въпроса! Иначе батерията си е 20 леа... "Нормалната"

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vinyl_master said:

Търси и вземи оригинал, тия с по-голям капацитет са ментерляк и нямат ток колкото оригинала.


Точно това ме притеснява. Не съм за 8 лева, но да не стане по-лошо отколкото с другите ментета, които развяват като оригинал. Последната се наду в телефона, отлепвайки ми дисплея... 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, RaptoR said:


Точно това ме притеснява. Не съм за 8 лева, но да не стане по-лошо отколкото с другите ментета, които развяват като оригинал. Последната се наду в телефона, отлепвайки ми дисплея... 

 

Здравей,

Ето това можеш да пробваш като марка, макар и официалният им магазин да са само с 90% рейтинг.

От този  Производител съм купувал няколко батерии, които до момента си карат без да са се надули и са на около 80-90% по издържане в сравнение с оригиналните, което си е нормално и даже супер.

А тези които си дал на линка, не си и помисляй, понеже за нула време падат на 60%, а и в Алито са на последните страници, при това на почти половин цена от линка който си дал.

 

edit. Опитах се да намеря кой произвежда батериите за марката Oukitel, но не успях, понеже се славел като евтин и качествен производител. Пробвай ти да потърсиш

 

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Ferante said:

А що не се обадите в официалният дистрибутор/ сервиз на марката?

 

Няма смисъл, с изключение само на лицензираните сервизи на Apple.

От представителството ще ти продадат за 50лв същото менте + задължителното да ти я постявят те +20лв за да ти признаят гаранцията й - като същата ще купиш от Алито за 20лв, в което много пъти сме се убеждавали  доста хора тук, предполагам.

- На 2-пъти, когато ме накараха на служебен самсунг да му сменят батерията уж в сервиз на Самсунг, а батерията едвам издържаше и на половината на фабричната; и втория път, когато ми смениха гаранционно батерията на едно Леново и новата "оригинална" батерия също държеше на около 40% по-малко от фабричната му.

Ето затова не се обаждаме на представителства, дистрибуторства и прочее. :)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ме насочи къде в Пловдив се намират пособия за точене на ножове (камъци, шкурки и т.н., но не от най-долнопробните от левчетата) на горе долу сносни цени? Става въпрос за кухненски ножове.

Link to comment
Share on other sites

Гледам схеми на девиаторни и кръстати ключове, навсякъде има само една фаза, при един от ключовете. Неска обаче свалям един, дето трябва да е девиаторен уж, 3 жици, 2 от тях са фаза. :wtf:

Link to comment
Share on other sites

Ми да де, в схемите е една фаза при само един от ключовете, аз замервам две при един ключ.

Как да е, оставям го на прото това. Обаче как да сравнявам жични и безжични перфоратори? Жичните им дават мощност, безжичните - момент. А ся де... 600w жичен по-силен ли е от 60Nm безжичен :confused

Link to comment
Share on other sites

Е, ако е включен "ключа" ще имаш фаза и отпред и отзад, нали това му е целта на този ключ - да прекъсва.

Перфоратора зависи за какво ще го ползваш, ако за удар - гледай джау параметрите.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...