Jump to content
BulForum.com

Линукс не е Windows!


netrootbg

Recommended Posts

Линукс не е Windows

Препоръчвам го като задължително четиво.

Благодарности на JDFU за линка към статията.

 

Я тъй и тъй сте на темата - хвърлете по 1 поглед на тези неща: http://www.geocities.com/bgprogramist

Link to comment
Share on other sites

Я тъй и тъй сте на темата - хвърлете по 1 поглед на тези неща: http://www.geocities.com/bgprogramist

Ех, да бяха на кирилица :rolleyes: Иначе тва нещо самонадеяно ми звучи. Така да се имаш за голям разбирач и да нареждаш всички за незнанието им :unsure: "Неразбиращи" - ок, но "бездарни" ... То вярно, и Linus не е бил много скромен да кръсти операционната система на себе си, ама баш пък толкова...

Иначе аз първоначално съм си изградила представата за Linux от филма Revoliution OS, който така и така като сте почнали с препоръките - да препоръчам и аз да се гледа (не че му е тука мястото, но..)

 

Еми, да благодарим на netrootbg за темата и на JDFU за линка освен, друго не се сещам :)

 

Edit:

djadomraz :

А, извинявам се, че така си ме разбрал. Под "имаш" и другите работи във 2 лице нямах предвид конкретно теб, а по принцип. Колкото до кирилицата - по-нататък не погледнах, тва дето ми се стори по-интересно си е на шлиокавица обаче :]

Link to comment
Share on other sites

Да подчертая че тези неща НЕ СЪМ ГИ ПИСАЛ АЗ. Нито съм наясно кой ги е писал - линка ми го даде един мой познат... само дето съм съгласен с една част от написаното - някои неща са доста пресилени и с това точно аз не съм съгласен... и някои са на кирилица между другото, само първите не са.

 

Но както виждаме има хора на които "пяна им излиза на устата" като почнат да защитават някоя ОС - май кой с каквото е свикнал .....

 

 

---------------------

 

 

Edit: абе този филм не мога да го намеря в "японския" сайт. Я дай линк ако може...

Link to comment
Share on other sites

Ами то хубаво, ама що тогаз, почти всички линукс дистрибуции се стремят да докарат по подразбиране GUI подозрително приличащ на уиндоус? :)

Link to comment
Share on other sites

:punk :punk E това е браво на човека казал го е точно както си е напълно подкрепям !!! :punk :punk

LINUX SUCKS !!!

Абе съкс, ама без да се замисля мога да ти изброя да речем десет неща, които правя/ползвам под линукс, дето на вин или ще ми е много по-трудно/бавно или невъзможно да направя. Разбира се обратното също е в сила, така че всяка жаба...нали!?

Link to comment
Share on other sites

Да подчертая че тези неща НЕ СЪМ ГИ ПИСАЛ АЗ. Нито съм наясно кой ги е писал - линка ми го даде един мой познат... само дето съм съгласен с една част от написаното - някои неща са доста пресилени и с това точно аз не съм съгласен... и някои са на кирилица между другото, само първите не са.

 

Но както виждаме има хора на които "пяна им излиза на устата" като почнат да защитават някоя ОС - май кой с каквото е свикнал .....

---------------------

Edit: абе този филм не мога да го намеря в "японския" сайт. Я дай линк ако може...

 

Revolution OS

Даже не знаеш как се пише "revolution"...

Ако не знаеш достатъчно английски, субтитрите са Тук.

Link to comment
Share on other sites

Ами то хубаво, ама що тогаз, почти всички линукс дистрибуции се стремят да докарат по подразбиране GUI подозрително приличащ на уиндоус? :)

 

Типично уйзъловско изхождане по въпроса...

Опитвали се да докарат ГУИ подозрително приличащо на уиндоус?!? Добре си, момче, ще ти мине не се притеснявай. Докато ти мине отговори си на въпроса -

 

Ами то хубаво, ама що тогаз, всички версии на Уиндоус (няма "почти" - всички) се стремят да докарат по подразбиране GUI подозрително приличащ на Mac OS? :)

 

А?

 

djadomraz, ти няма ли пак да ни зарадваш с някоя нова бомбастична новина за уязвимост в кернела на Линукс? Както последния път... А линка който си дал бъди така добър да го изпратиш на Novell също - да знаят в какво се забъркват и да не си хабят парите с Линукс, че ще фалират. Ряпа да рупат техните експерти - твоя bgprogramist е по-добър експерт и повече ги разбира тенденциите... Не че последните тенденции не накараха и Микромек да поотвори кода на продуктите си. Явно и техните глави ще уврат и ще разберат какво е предимството на отворения код и срам не срам - ще се отворят, обаче вашите глави - никога няма да го проумеят. Явно като си свикнете на нещо и край - до тук с прогреса. Вредно е за вас развитието. Можеш да видиш какво е мнението ми за bgprogramist и неговите "експертни" мнения ето тук:

http://www.evrocom.info/invision/index.php?showtopic=39757

и не само моето...

 

Затварям темата, за да не се превръща в поредната говорилня... няма какво ново да кажете. А това което ние имаме да кажем - то е по новинарските портали из целия Нет. Всеки може да го намери и да прочете как бизнеса заебава джамовете и залага на открития сорс. Вие не го търсете - вие си стойте на това на което сте си свикнали, влака леко сте го изтървали вече, така че...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...