Jump to content
BulForum.com

M-Network


Recommended Posts

още няма реални клиенти

след 2-3 седмици,ще има отзиви

 

По-скоро няколко месеца за Тракия и то на отделни места. Няма нито изградени шкафове, нито магистрално работещо трасе. Това е Мтел, все пак :) Добрите вести идват бързо :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

По-скоро няколко месеца за Тракия и то на отделни места. Няма нито изградени шкафове, нито магистрално работещо трасе. Това е Мтел, все пак :) Добрите вести идват бързо :) :)

 

имах предвид до 3 седмици начало на тестове :rolleyes:

оптимист съм :))

и на 1 октомври - голяма част от Тракия :punk

и надявам се началото на Кичука

Link to comment
Share on other sites

Като знам Ментел как само два :laughing: месеца внедряваха новата си система, аз залагам за началото на 2012 ;)

 

П.С. Как изобщо би могло да има хора без надписани сметки на този "оператор", които да им се доверят и да си пуснат и интернет от тях.

Link to comment
Share on other sites

Като знам Ментел как само два :laughing: месеца внедряваха новата си система, аз залагам за началото на 2012 ;)

 

П.С. Как изобщо би могло да има хора без надписани сметки на този "оператор", които да им се доверят и да си пуснат и интернет от тях.

 

 

Момчета, не се карайте :) Има шанс и въобще да не стартират или да стартират и да ги рестартират после :) Времето ще покаже шоуто малко или голямо ще е. Едно, обаче, мога да призная - ако им тръгнат нещата и не се намесят външни фактори, услугата ще е най-стабилната на това ниво на пазара. НО! Външни фактори ще се намесят :)

Link to comment
Share on other sites

е прав си за външните фактори-винаги се появяват

но съм сигурен ,че бързо ще бъдат преодолени(това с новата система беше фактор от съвсем друго измерение и тук няма да има подобни)

Link to comment
Share on other sites

е прав си за външните фактори-винаги се появяват

но съм сигурен ,че бързо ще бъдат преодолени(това с новата система беше фактор от съвсем друго измерение и тук няма да има подобни)

 

 

Проблемите им могат да изникнат от друго естество. Доколкото научавам, пускат трасета преди да са готови на 100% с хартиената част, което може да доведе до забавяне, ако ги подпукат с жалби и т.н :)

 

Минахме 90-те години в които Евроком си изгради мрежата, а след това узакони тук-таме....Пък след това купувачите да му мислят ;)

Link to comment
Share on other sites

@Dreamer

 

Posted Today, 19:21

Ако фирмата е същата... следователно услугата... би трябвало и темата да е една и съща? Няма значение кой прибира парите :) Съпорта на едно място ли е или всеки за себе си?

фирмата,предоставяща услугата,ще се казва M-network,

съпорта за интернета и ТВ ще бъде от M-network,подпомаган като организация от Мтел

 

@pcworm

 

Posted Today, 20:03

Не знам, но според съпорта, покритието ще е оптично

Покритието е 100% оптично- FTTH.

при клиента влиза оптично влакно и се включва директно в рутер(безплатно за срока на ползване).

Рутерът е модел HG8245

http://www.huawei.com/en/about-huawei/newsroom/product_launch/hw-091090-productlaunch.htm

http://www.globaltele.com.ua/eng/products/464/390/

 

The HG8245 is an advanced gateway-type optical network terminal (ONT) launched by Huawei to achieve the ultra-broadband access of home and SOHO users in an FTTH network. It provides abundant ports for home applications and is future-proof to services of tomorrow. Specifically, two POTS ports, four auto-sensing GE/FE(1000Mb/s) Ethernet ports and one Wi-Fi 802.11n port on the HG8245 help users benefit from convenient voice, IPTV and data applications at home. In addition, the HG8245 provides one USB port which is conducive to setting up a home entertainment & network attached storage (NAS) center. Furthermore, the HG8245 boasts best-in-class data forwarding capabilities, thereby assuring good user experience with voice, data, and video services and truly achieving ultra-broadband access. As such, the HG8245 is an ideal ONT for FTTH deployments

 

и... нищо друго,за разлика от COOLBOX,където има разни медиа конвертори...

не съм очаквал толкова добър вариант... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

MTel да вземат да си оправят по черноморието нета... не знам какво и как са направили но с разговори и смс-и проблем грам съм нямал, но нета прекъсваше дори на edge не просто бавен - хващаше го липсата нацяло. Да беше бавен да разбера, но когато има не беше чак толкова зле но на час по 15 мин поне просто нямаше никой, дори в 2 през нощта.

 

 

 

Незнам аз съм 3 в 1 на Близо 30 лева на месец. Супер мега доволен съм. Нета ми е по-бърз от безжичния рутер дето дърпам.

 

Странен човек си - харесваш Fiat Multipla, доволен си от blizoo и смяташ нета им за изключително бърз... Последните 4-5 месеца не съм сядал на компютъра на тъста, но преди това впечатленията ми са били винаги че е бил ужасно тромав, само че на него му трябва колкото да си проверява пощата и не му пука особено

Link to comment
Share on other sites

Нали спомена нещо за устройствата при Кулбокса и Мтела. Какво като при едните има медиа конвертори. То и при другите все пак трябва някъде да се терминира влакното нали е оптика :)

Link to comment
Share on other sites

Нали спомена нещо за устройствата при Кулбокса и Мтела. Какво като при едните има медиа конвертори. То и при другите все пак трябва някъде да се терминира влакното нали е оптика :)

 

ама при Кулбокс трябва да се слага допълнително рутер,който се купува и още едно захранване в разклонителя...

докато рутера на М-нетуърк(в който се терминира влакното) е безплатен и има екстри, характерни за рутери на цена ~150 лв

има 2 порта 1Gb Ethernet,2 порта за IPTV приемник,WiFi-N стандарт, USB порт за външен харддиск/флашка,2 порта за фиксиран телефон

какво друго може да трябва за непрофесионални цели?? :rolleyes:

а за професионални,си слагаш каквото искаш вече към този рутер

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм. И аз искам от Кулбокс едно устройство за нета и телефона. Иначе рутера задължително сам си го избирам :)

Maй не знаеш какво точно искаш. В момента е точно както искаш: един медия конвертор и рутер, който сам си избираш.

Стига спами и в тази тема!

Добре е да се запознаеш със съдържанието на този пост:

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=67257&pid=1495474133&st=3520entry1495474133

който, надявам се важи изобщо, а не само за една тема.

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо продължавате вие двамата да се заяждате с мен без никаква основателна причина! Просто казах че бих бил доволен ако се пусне едно устройство нет/телефон, че рутера сам си го избирам сам ще си го избирам! От бързината си да се заядеш с мен нищо не си прочел, каквото съм написал. А това съдържание на посочения от теб пост вече го знаят и някои от администраторите. Очаквам бърза реакция от тяхна страна, защото нито съм се заяждал с някого, нито съм обиждал някого, нито съм правил грешки след като ми бе отблокиран акаунта. А теб гледам целенасочено да избягвам. Лек ден.

Link to comment
Share on other sites

фирмата,предоставяща услугата,ще се казва M-network,

съпорта за интернета и ТВ ще бъде от M-network,подпомаган като организация от Мтел

 

 

Покритието е 100% оптично- FTTH.

при клиента влиза оптично влакно и се включва директно в рутер(безплатно за срока на ползване).

Рутерът е модел HG8245

http://www.huawei.com/en/about-huawei/newsroom/product_launch/hw-091090-productlaunch.htm

http://www.globaltele.com.ua/eng/products/464/390/

 

The HG8245 is an advanced gateway-type optical network terminal (ONT) launched by Huawei to achieve the ultra-broadband access of home and SOHO users in an FTTH network. It provides abundant ports for home applications and is future-proof to services of tomorrow. Specifically, two POTS ports, four auto-sensing GE/FE(1000Mb/s) Ethernet ports and one Wi-Fi 802.11n port on the HG8245 help users benefit from convenient voice, IPTV and data applications at home. In addition, the HG8245 provides one USB port which is conducive to setting up a home entertainment & network attached storage (NAS) center. Furthermore, the HG8245 boasts best-in-class data forwarding capabilities, thereby assuring good user experience with voice, data, and video services and truly achieving ultra-broadband access. As such, the HG8245 is an ideal ONT for FTTH deployments

 

и... нищо друго,за разлика от COOLBOX,където има разни медиа конвертори...

не съм очаквал толкова добър вариант... :rolleyes:

 

за съжаление трябва да добавя,че рутерът е заключен(не може да се ползва USB порта) :cry

Link to comment
Share on other sites

еми... в събота ,първите мераклии в Тракия ще си кажат мнението :punk

 

Дано да има някой от форума, който да се жертва, но едва ли ;)

 

П.С. Имам някакви предположения, че е възможно скороста да е доста добра, защото все пак нямат никакви абонати към момента и трасето няма да е натоварено.Преди да направят поне 5к абонати в 2 квартала всичко ще е много субективно...

Link to comment
Share on other sites

Аз още не съм решил но май ще им става абонамент заедно с телевизията. Но първо ми се иска да ида до някой офис и да си по лафим с хората там. За услугите, тарифите, телевизията. К ак ще стане врътката да имам втори телевизор и т.н. Просто ми дойде до гуша с тия от булсата и да плащам по-голяма сметка за телефон от колкото за нет и да си лафя с тях от колкото да си имам нет. Някой ако знае къде са им офисите да пише или да ида в офиса на Мтел в Тракия да питам. Някой ако знае как става това с 2-рия телевизор да драсне някой ред няма да е лошо.

Link to comment
Share on other sites

Аз още не съм решил но май ще им става абонамент заедно с телевизията. Но първо ми се иска да ида до някой офис и да си по лафим с хората там. За услугите, тарифите, телевизията. К ак ще стане врътката да имам втори телевизор и т.н. Просто ми дойде до гуша с тия от булсата и да плащам по-голяма сметка за телефон от колкото за нет и да си лафя с тях от колкото да си имам нет. Някой ако знае къде са им офисите да пише или да ида в офиса на Мтел в Тракия да питам. Някой ако знае как става това с 2-рия телевизор да драсне някой ред няма да е лошо.

 

Услугата се предоставя с устройство медиен център, безплатно за срока на договора. Клиентът може да се абонира за до 2 допълнителни медийни центрове за ползване на 2-ри и 3-ти телевизор срещу допълнителна месечна такса 5,90 лв. без обвързване.

ТВ пакетите, за които клиентът се е абонирал на първи (основен) телевизор се ползват и на допълнителните телевизори

https://www.mtel.bg/home/digital-tv/about/index.php

тел за инфо-0800 20 400

в офиса на Мтел едва ли ще ти дадат много инфо(поне в Пловдив даже и не са го виждали още)

 

В кючука кога започват?

 

надявам се до месец...

и аз чакам

Link to comment
Share on other sites

Стартът наближава.

Това са напечатани рекламни стикери, разлепени по входовете в Тракия. Ефектът е на обява, написана на ръка с химикал :)

imgp88051.jpg

Link to comment
Share on other sites

Стартът наближава.

Това са напечатани рекламни стикери, разлепени по входовете в Тракия. Ефектът е на обява, написана на ръка с химикал :)

imgp88051.jpg

 

На мен ми прилича на... гавра в буквалния смисъл!

Link to comment
Share on other sites

На мен ми прилича на... гавра в буквалния смисъл!

и защо ти идват такива мисли?

това може и промоционално да е

ще се разбере на 15

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм изненадах хич за реклама написана с химикал , защо пък не :bgrin: :tongue :confused :laughing: :ph34r: Но ако говорим за реклама в Тракия до Форума има голям постер цитирам "Слънцето първо ще огрее Тракия нет за 14.90 и т.н" :bgrin: :bgrin: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...