Jump to content
BulForum.com

съчетаване на цветовете при боядисване


zlobil

Recommended Posts

значи трябва да боядисам 1 помещение което ще бъде билярдклуб , но не мога да съчетая цветовете , как да кажа просто естетиката ми куца доста :bgrin: .

трябва да боядисам такава и няколко стени но незнам какви цветове да избера и как да ги комбинирам , значи тавана 100% ще е червен но незнам стените какви да ги направя , имам идея едната стена да я направя златиста , но все пак остават още 2 които си нямам никаква представа с какви цветове да ги вържа та реших да помоля за помощ понеже аз избирах цветовете за във фоаието и след това се наложи да го пребоядисваме :tongue .

предпочитам цветовета да са по-тъмни за да може по-трудно да се зацапват :unsure:

приемам всякакви идеи понеже съм в задънена улица. :ph34r:

 

 

мерси предварително ;)

 

ето това е набързо нарисувано как точно изглежда помещението , отбелязал съм главните работи , таван ще е червен , стените на които има питанки незнам как да ги боядисам колоните също нямам идея какъв цвят да са така че ако ви се занимава давайте идеи :wacko:

 

153_498.JPG

Link to comment
Share on other sites

Васко стегни се бе кви са теа шарении?!?!?

 

Мислейки за цветовете трябва да имаш задължително предвид осветлението. В зависимост от това как и откъде ще осветяваш помещението ще се прецени къде да са светли и къде по-тъмни. Не разсъждавай детската моля те - шарени бонбонки. Ако искаш на по бира 2, 3, 5, 8 ще обсъдим оцветяването :punk

Link to comment
Share on other sites

Значи първо ще те посъветвам да не правиш тавана червен (не знам какво червено си избрал, но в повечето случаи резултата е...), защото това създава усещането че помещението е безкрайно ниско и като цяло депресира много. Бил съм в стая с оранжев таван и беше ужасно, пък представям си какво ще е ако е червен. Или поне му сложи малко бяло, за да избие леко на тъмно розово (не това момичешко розово което си мислиш, а една идея по-зряло :P ), а после и малко (съвсем малко) черно, за да убие цвета и да не бъде толкова ярък. За пример - ако си ходил в escape или в sin city там тавана е черно-червен, но не е толкова натрапчив, понеже всичко останало е черно-червено и нещата се комбинират, така че няма да е зле да избереш 2 цвята, които си утиват и да използваш само тях за да не стане манджа с грозде.

А като цяло с подбора на цветовете може да използваш следната схемка - Топлите тонове (червено, оранжево и т.н.) създават усещането че "изпъкват", а студените (синьо, виолетово...) като че ли "поглъщат".

Ако питаш мен, червено и златисто едва ли е най-удачната комбинация. Разгледай из интернет разни интериори, напиши в google "interior" и дай да ти търси снимки, има много интересни неща които можеш да използваш за пример :devil

 

М/у другото виж това http://archzine.com/index.php/syveti/psy_color

Link to comment
Share on other sites

значи трябва да боядисам 1 помещение което ще бъде билярдклуб , но не мога да съчетая цветовете , как да кажа просто естетиката ми куца доста :bgrin: .

трябва да боядисам такава и няколко стени но незнам какви цветове да избера и как да ги комбинирам , значи тавана 100% ще е червен но незнам стените какви да ги направя , имам идея едната стена да я направя златиста , но все пак остават още 2 които си нямам никаква представа с какви цветове да ги вържа та реших да помоля за помощ понеже аз избирах цветовете за във фоаието и след това се наложи да го пребоядисваме :tongue .

предпочитам цветовета да са по-тъмни за да може по-трудно да се зацапват :unsure:

приемам всякакви идеи понеже съм в задънена улица. :ph34r:

мерси предварително ;)

 

ето това е набързо нарисувано как точно изглежда помещението , отбелязал съм главните работи , таван ще е червен , стените на които има питанки незнам как да ги боядисам колоните също нямам идея какъв цвят да са така че ако ви се занимава давайте идеи :wacko:

 

153_498.JPG

 

 

E nali biliard klub? Kvi sa tiq kiuchekchiiski istorii? Cherveno sys zlatisto. ama molq ti se. Dai malko stil. Ako i taka se oblichash, ne mi se iska da si predstavqm kartinkata :D Ako shte pravish tavana cherven, napravi stenite beli. Kakyv ti e poda?

Link to comment
Share on other sites

Остава пода да е на бели точи :Д За да не съм ОТ- смятам,че колконите може да са в цвета на стената на която са закачени - примерно зелено. :)

Link to comment
Share on other sites

E nali biliard klub? Kvi sa tiq kiuchekchiiski istorii? Cherveno sys zlatisto. ama molq ti se. Dai malko stil. Ako i taka se oblichash, ne mi se iska da si predstavqm kartinkata :D Ako shte pravish tavana cherven, napravi stenite beli. Kakyv ti e poda?

 

абе с обличането нямам проблеми ама това ми е непосилно да го направя, утре идват бояджиите те ще дадът някъв акъл ама все пак приемам предложения , тава май няма да е червен :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Znaesh li kakvo, ako imash pari za harchene i iskash da napravish neshto dobro, svyrji se s Gamma Design. Imat mnogo dobri interiorni resheniq, no i parite deto gi vzimat sa mnogo dobri :)

 

Shte ti predlojat ne samo cvetove za stenite, a i nastilka za poda, mazilki, mebeli, bar, dekoracii po stenite. Shte ti napravqt vsichko. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...