Jump to content
BulForum.com

Вид строителство


Recommended Posts

Здравейте,

 

Какъв вид е това строителство, брокера твърди че е тухла, но ясно се виждат фасадни панели:

 

https://www.google.bg/maps/@42.1404934,24.7569466,3a,75y,37.05h,116.56t/data=!3m6!1e1!3m4!1s74ny58iCKjUXhgRiaLGzRg!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg

Link to comment
Share on other sites

Ахахахах - аз живея в другия такъв блок. Значи строителството е монолит - т.нар. пълзящ кофраж. Всичко носещо е лят на място бетон. Блоковете са изключително здрави. Външните стени са били предвидени по проект да бъдат тухла, но естествено по комунситически някой е каширал или тухлите, или парите и в крайна сметка са сложени панели. Което не е никакъв проблем...засега.  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Еее. попаднах на точния човек, я кажи как е, шумно ли е, намират ли се места за паркиране, за парно какви са сметките, изложението как е - изток запад, дали грее слънце...

Link to comment
Share on other sites

Изток-запад е, аз съм на  8-мия етаж (последен) - лятото е ад, а съм с двойни дограми, ролетни щори и съм санирал с 5см фибран, но на по-ниските етажи такива грижи няма. Иначе няма проблеми, зимата не е тежка - то и без това вече няма зима. Сметките за парно чувствително паднаха. Разбира се ако си в неремонтиран апартамент е съвсем друга работа. Аз имам гараж, но едната ми кола стои отвън. Местата са трудни и общо взето се заемат от живущите. Зависи кога се прибираш вкъщи. Ако е късно - трудно ще намериш място пред входа си, но все ще има къде да спреш.

 

Иначе мястото е прекрасно. Между двата блока има чудесна градиназа децата, на една крачка са 3 детски градини и 2 училища. Също така и 4 аптеки.  Денонощния ти е на 100 метра, Също и Лекси, Лидл на няма 5 минути ако си пеш. На Богомил има всичко, каквото ти потрябва. Главната е на 5 минути пеша. Кварталът е тих и сравнително кротък. За мен мястото си е идеално. 

Link to comment
Share on other sites

Значи 101 или по-точно 100.5 са нашите апартаменти "големите". Средният апартамент на етажа е мисля 52-54. Не всички имат гаражи, гаражите са продавани с теглене на чоп навремето. Голямо шоу е било. Строителството е 1979 и както ти казах е изключително здраво. На практика това е най-здравият вариант. При мен по време на ремонтите (свалих всичко до голи стени и почнах оттам) няколко майстора си изгориха машините в стените... 

Link to comment
Share on other sites

Странно, конфигурацията ми е позната, но мислех, че тези са по-големи. Все пак липсата на средния апартамент е някъде в тия двата :)

 

Link to comment
Share on other sites

Не му се чуди много, че нещо пазарът е пощурял последните месеци, а май се сещам кой е апартамента. Днес замалко да капарирам един среден апартамент в района, но продавачът, в последния момент, реши да се направи на интересен и да пробва да изкара още 500лв., защото "жена му не била съгласна на тая цена" /тя явно не знаеше, че е така/ та беше позорно изгонен и до сделка не се стигна.

Занимавам се с имоти от 11 клас, но такава идиотия на пазара не е била никога, дори преди "кризата". Панелна боксониера, на първи етаж, в Южен - 24500 евро, при това тотал щета... Отделно всички са луднали по Оазисите... Толко ли изпростя народа, що се случи... Как да си купиш имот в село със 700 апартамента... На всичко отгоре те цакат с цена и квадратура, но си мислиш, че си наебал дявола във въздуха...

Взех да си мисля за апартамент в Бургас. Зимата под наем, лятото айляк...

Link to comment
Share on other sites

Верно е, балона се наду отново. От де толкоз пара не е ясно. Пълзящия кофраж е най-устойчивото високо строителство според мен. Особенно правените скоро след Свищовското земетресение :-)

Link to comment
Share on other sites

Е, как да не е ясно - банките. Същата история се повтаря с 10 години по-късно. Има известен процент спестявания, но масово се разчита на банките. Разликата с преди е, че сега банките гледат доста по-сериозно, почти под лупа кандидатите за заеми, но пак има вариант за "наши хора", където процедурата е облекчена.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Купува друг път. Апартамента срещу мен се продава от 5 години за 62000 евро. Иначе апартамент в приличен вид при нас точно толкова си струва. Но да го даваш на тая цена на ниво 1979 и да са нужни още 20-25 хиляди евро, за да замяза - чиста наглост.   

Link to comment
Share on other sites

Продаде се на тая цена, даже накрая се опитвали да наддават. Дай телефон на тия срещу вас дето продават, на последния етаж беше нали?

Link to comment
Share on other sites

Да - ако искаш може да станем комшии  :laughing:

 

Аз съм и домоуправителя, а входътр съм го ремонтирал основно, с чипове е, автоматично осетление, видеонаблюдение и т.н...  НО - апартамента е на ниво 1979. Аз съм вложил в моя от това ниво нагоре къмто 25000 евро. Мисля че за разлика от мен няма и гаража, но не съм сигурен, понеже семейството има два във входа и един гараж имат.  

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...