Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми интериорен латекс


Recommended Posts

Ха ся си сметни колко литра от боклука опатка и виж колко струва  :grin:

 

На бас, че като ги сметнем в Дулукс няма да има голяма разлика...

Link to comment
Share on other sites

Според мен цветната не е боклук, ама бялата... хубава е като цвят, ама прозира тук-таме от 3-та ръка, може би защото е кнауф...;-)

Общо 80лв. за боя, като от бялата купих 1 литър за третата ръка допълнително, от която ми остана половината и от цветната имам към 2 литра хартък.;-)

Тоест сметката става 60, като се преспадне оттаналата боя - нещо, което с Dulux не може да се постигне.;-)

Ха ся си сметни колко литра от боклука опатка и виж колко струва  :grin:

 

На бас, че като ги сметнем в Дулукс няма да има голяма разлика...

Link to comment
Share on other sites

 5 литра цветна, от която разход - 3,5 литра. Бялата боя излезе към 2,5 литра.

Всичко с грунда на TITAN излезе 80лв.;-)

За същата квадратура от Дулукс ми сметнаха 145лв. Това без грунд,

Мислиш ли, че с три литра Дулукс няма да боядисаш? Може би дори четири, защото бялото е около 17 лв/л

Link to comment
Share on other sites

Ти ако слушаш тях и за 245 лева сметка ще ти направят. Аз след боядисването на апартамента имах боя за още един хол! Ей така - по техните сметки...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ок, за да приключа темата, която ще ми бъде полезна за вбъдеще - колко литра боя според теб би стигнала за 33 кв. стени и 11 кв. таван?

Изобщо как да изчисвявам РЕАЛНИЯ разход на боя от марка Dulux?

Имам една стара боя - 1л бяла Dulux и на опаковката пише - 17m2 на литър..., дали се има предвид за първа ръка или до завършен вид?

;-)

Ти ако слушаш тях и за 245 лева сметка ще ти направят. Аз след боядисването на апартамента имах боя за още един хол! Ей така - по техните сметки...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Завършен вид разбира се, ама 17 и на мен ми се види множко. 

 

А те изчисляват нещата по таблица. И разбира се нещата са направени така, че да купиш повечко боя - познай кому е изгодно. Разбира се се избягва и риска да не ти стигне по някакви причини и да ги псуваш. 

Link to comment
Share on other sites

...Разбира се се избягва и риска да не ти стигне по някакви причини и да ги псуваш. 

 

Обаче не избягва риска да ти остане количество за още един хол и пак да ги псуваш щото холът ти е само един, а боята не трае до следващия ремонт. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Една интересна подробност, когато казах на майстора, колко квадрата пише, че покрива Dulux за литър, само че тогава казах че покрива от първа ръка и той каза - това е невъзможно и, че върху кнауф - няма да скрие фугите...;-) Кой прав, не знам.

 

@RaptoR - боята от TITAN е в пластмасови опаковки, това значи ли, че щом са добре затворени - не трябва да ги преливам в бутилки, по описания от теб метод?;-)

Като казах на майстора, че имам и останало количество боя от Dulux - той каза за 3 години е станала само на Dulux.

Link to comment
Share on other sites

На тоя кретен да дойда ли да му изпаткам една осем годишна боя в тиквата?!?!? Три цвята имам! Много мразя такива професори! 

 

Всъщност тоя тъпак явно си няма ГРАМ понятие от Дулукс, след като ти дрънка тия тъпотии за фугите... Дулукс ти прави силиконов филм върху повърхността, а не попива в нея. Може да я белиш като супер тънка гума. Познай дали има значение под нея дали има фуга или не.  

 

Ако си сигурен, че кутията е добре затворена и не влиза въздух - добре, но аз въпреки това бих си я сложил в шише с яко затегната капачка. Понякога няма как да видиш, че боята "диша" в кутията и тя бавно и постепенно ще изсъхне. 

Link to comment
Share on other sites

Да, така е! Майстора не е некадърен, напротив - много добре работи, ама че грам си няма на понятие от Дулукс. Вика ми кой знае тая Дулукс к'ва боя е.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...