Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми интериорен латекс


Recommended Posts

Здравейте!

Предстои ми боядисване на една малка стая - 12 квадрата.

Досега за хола съм използвал Dulux - скъпа е, но си заслужава.

Майсторите ми предлагат няаква испанска, но е съмнителна цената на литъра - 7лв....

Дали да се доверя на искански латекс, или е по-добре да дам малко повече пари, но за нещо по-качествено.

Моля за мнения.

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

У вас ли ще боядисваш? Ти ли ще го гледаш с години? Прочети темата по-назад.... Тая "марка" засраха яхтен лак, смятай другото... Инак пяната им е отлична цена/ качество

Link to comment
Share on other sites

Абе според мен зависи. Ако не е много наситен цвета и не се търсят някакви специални ефекти (миеща боя напр.), е все тая, особено, ако не боядисваш сам.

Link to comment
Share on other sites

Хич не е все тая. Има МНОГО голяма разлика. Например в апартамента ми всичко е с ДУЛУКС. Не само, че мога да го мия, но и мога да боядисвам коригиращо без грам да си личи. А една калпава боя засере ли се, само цялостно боядисване помага.

Link to comment
Share on other sites

И се мие без да остават видими следи :lol: Само подозирам, че кака още се сърди  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Да, става въпрос за вкъщи. Какво искаш да кажеш, че TITAN-а, не е добър избор ли?

У вас ли ще боядисваш? Ти ли ще го гледаш с години? Прочети темата по-назад.... Тая "марка" засраха яхтен лак, смятай другото... Инак пяната им е отлична цена/ качество


DULUX- не подлежи на миене, поне остават видими петна. Иначе лично майстори  ми окапазиха в хола боя на Dulux, за 180лв...., отделно се наложи да се пребоядисва, та именно майстора не направи правилно откоса и след като отсече първо откоса, след това започна да боядисва стените и познайте какво... Откоса си личеше като петно по цялата обиколка на стаята от порядака на 15см по височина на тавана.... Та не съм на мнение, че подлежи на корекции, освен ако не го боядисва баш майстор.

Иначе ми хвалят TITAN и сега избирам разцветка, но докато не е късно, някой ако има да даде мнение - да дава.

P.S При Титана, също изтъкват факта, че подлежи на корекции, след време, но колко е вярно не знам...

Те даже нямат каталози за раздаване на клиентите, та се наложи да капарирам техния...

Благодаря!

 

Хич не е все тая. Има МНОГО голяма разлика. Например в апартамента ми всичко е с ДУЛУКС. Не само, че мога да го мия, но и мога да боядисвам коригиращо без грам да си личи. А една калпава боя засере ли се, само цялостно боядисване помага.

Link to comment
Share on other sites

DULUX- не подлежи на миене, поне остават видими петна.

Има различни "модели". Аз имам и такава и такава и в нас и миещата се мие нормално (с влажен парцал внимателно, не с мопа или нещо друго). Иначе наистина някои "майстори" не могат да работят с нея, най-вече щото си я карат както си знаят с другите не много покривни бои и не следват написаното на кутията.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за инфото.;-)

Има различни "модели". Аз имам и такава и такава и в нас и миещата се мие нормално (с влажен парцал внимателно, не с мопа или нещо друго). Иначе наистина някои "майстори" не могат да работят с нея, най-вече щото си я карат както си знаят с другите не много покривни бои и не следват написаното на кутията.

Link to comment
Share on other sites

DULUX- не подлежи на миене, поне остават видими петна. Иначе лично майстори  ми окапазиха в хола боя на Dulux, за 180лв...., отделно се наложи да се пребоядисва, та именно майстора не направи правилно откоса и след като отсече първо откоса, след това започна да боядисва стените и познайте какво... Откоса си личеше като петно по цялата обиколка на стаята от порядака на 15см по височина на тавана.... Та не съм на мнение, че подлежи на корекции, освен ако не го боядисва баш майстор.

Иначе ми хвалят TITAN и сега избирам разцветка, но докато не е късно, някой ако има да даде мнение - да дава.

P.S При Титана, също изтъкват факта, че подлежи на корекции, след време, но колко е вярно не знам...

Те даже нямат каталози за раздаване на клиентите, та се наложи да капарирам техния...

Благодаря!

 

Дулукс подлежи идеално на миене, но както каза колегата - трябва да се внимава. Това че някой малоумен некадърник ти е осрал стаята далеч не значи, че боята е виновна. 

 

Корекции може да нанесе и шимпазе с психични увреждания, като НЯМА никакви видими следи - ако някой има претенции - слагаме по сто лева на масата и му показвам на произволна стена у дома какво се получава с оригиналната боя отпреди седем години. В дневната под климатика поне три пъти съм правил корекции вече, както и по терасите си. 

 

Най-интересното при Дулукс е, че дори и при вариантите "коприна" няма абсолютно никакви видими следи при корекции... На практика горещо препоръчвам на всеки да ползва тази марка бои, защото макар и скъпа, като сметнете минималния разход и най-вече качеството, трайността и възможността за корекции - струва си всеки лев.  

Link to comment
Share on other sites

Принципно, значм че две мнения няма за Dulux, но ще рискувам с TITAN. Пък, ще пиша после отзиви...

Просто в момента съм с изтънял бюджет и за майстори плюс боя ще дам  200лв., с дулукс, ще е 300лв.

А иначе най-добре сам, обаче никога не съм боядисвал.

Link to comment
Share on other sites

Имаш предвид дали ще има петна при нанасянето ли?

То трябва да ги пишеш поне след година. Ако се засере още при нанасянето работата е ясна... 

Link to comment
Share on other sites

Не ти знам стената нито как е подготвена. Сподели после дали е покрило добре и с колко ръце, както и общия разход в литраж - ей тъй за спорта. Че има латекси и с три ръце не могат да покрият като хората....

Link to comment
Share on other sites

Стената е шпаклована и е идеално гладка - ще се нанесе грунд и след това боя.

Дават я TITAN от първа ръка...., поне според думите на майстора.

По негови думи - 6 литра за таван и стени - общо 43 квадрата ще ми са достатъчни.

Ще пиша после.

 

Последен въпрос! Интересувам се, дали покритието да бъде мат или сатен. Консултантката в Дулукс ми препоръча сатен, но майстора казва твърдо мат, защото сатено стоял като блажна боя, та кое от двете е по-издържано като завършен вид?

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Сатен, или по-точно коприна (SILK) стои много по-добре от матовата - лично мнение. Имам и от двете. Да - леко свети, но лично на мен това много ми харесва. Нещата са много далече от блажна боя, не слушай келеши. Освен това коприната лесно се мие и най-важно - НЕ ПОПИВА. Ако я намокриш леко светлее и в момента, в който изсъхне следите изчезват. Не съм тествал да заливам с олио, примерно, но при всички положения при мата поема и коригираш после с нова ръка мястото. Естествено без да проличи грам. Затова винаги е добре да се запази количество боя - за бъдещи корекции.

 

Тоя майстор, дето ти е казал, че боя ще стане с минаване една ръка, още сега го изпращай да си ходи - личен съвет.  

 

Също така - ползвай грунда на БОРО.

Link to comment
Share on other sites

Все полезни съвети - адмирации за което. Мисля да те послушам и да взема SILK, а и не напразно според мен консултантката от Dulux ме посъветва да си взема SILK. Иначе в хола имам мат и да не ти казвам, дори от леки капчици чиста вода остават петна по боята, а и като цяло мате е по-карпизен от гледна точка на издръжливост.

Link to comment
Share on other sites

И аз имам от двете и на едното място по-ме кефи мата, някак по уютно стои, а и там се огрява цялата стена, на другото (където е по-тъмно) коприната. И другото е готино е де, определено не е като блажна боя както си я представяш, а доста по-финно и ненатрапчиво. При криви стени, ще личат повече декефектите, но щом нямаш такъв проблем, според мен е по-скоро въпрос на вкус, като и двете са ок.

Link to comment
Share on other sites

Така, не е лоша боята - ТИТАН, само където майстора ще идва да "удря" 3-та ръка, понеже на тавана бялата боя не е покрила както трябва гипсокартона....

За парите си не е лоша.

Ще се замисля за напред, дали ще рискувам пак с нея, това само и единствено времето ще покаже.

Благодаря на всички за мненията в темата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...