Jump to content
BulForum.com

Хидроизолация на покрив


Recommended Posts

Здравейте,

при бабката ще правят хидроизолация на покрива на целият вход, олуци, молуци и прочие.

От фирма Тектос са направили оферта за ремонта, но други оферти няма... Искам да питам ако има някой по-запознат с материята дали цените са нормални...

Направи ми впечатление, че площта, която е написана на офертата е 244кв. метра, а площта на апартаментите е 176кв. метра. Покрива на стълбището няма как да е 64кв. метра. Видно е, че за асансьорната шахта изолацията е отделно, и е писана 20кв. метра, а съвсем не е толкова (асансьор няма по принцип).

Ето и снимки на офертата:

Снимка 1

-

Снимка 2

 

Благодаря предварително за информацията.

Приятен уикенд на всички.

Link to comment
Share on other sites

Преди месец когато бяха дъждовете ми текна леко и тъй като правя ремонт не исках да оставям така нещата. входа разбира се не обърнаха внимание - "на мен не ми тече" и т.н. а нямах време да се разправям, дъждовете не спираха. затова реших да си оправя покрива само над мен. на последен етаж съм в панелка в тракия. първо реших да разчитам на фирма както при теб, с оферта и да не са роми... но офертата беше доста висока, към 1500 лв за апартамент 68 кв. по принцип квадратурата се завишава тъй като има обхващане на комини, на первази и я изкараха близо 80 кв. отказах се от скъпата оферта на фирмата. реших да рискувам с обява от тия налепените по входовете. 10 лв квадрата, гаранция 10 години. измериха ми 78 кв, с покриване на комините первазите и част от съседния апартамент. момчетата са роми... в тоя бранш повечето са такива. много се притесних че няма да свършат работа... в крайна сметка съм доволен, излезе ми 780 лв със почистване на чакъла и боклуците горе. имам договор, момчето има фирма и печат. 1 седмица след работата ми звъня да пита има ли проблеми, дъдждовете не бяха спрели. технологията с която направиха покрива е на фирмата Изомакс - течна хидроизолация. хубавото е че се разлива и влиза между напуканото и после се втвърдява и става като смола. тия дни се качвах да видя как е от жегата да не се е напукала или разтопила, но не е мръднала.

http://www.isomax.bg/product.php?id=5

това е технологията. ако искаш ела да видиш как ми го направиха. не е сложно и може сам да си го направи човек, но аз тогава нямах време. сега съм решил през 2-3 години да си го минавам с едно намазване профилактично.

Link to comment
Share on other sites

Преди месец когато бяха дъждовете ми текна леко и тъй като правя ремонт не исках да оставям така нещата. входа разбира се не обърнаха внимание - "на мен не ми тече" и т.н. а нямах време да се разправям, дъждовете не спираха. затова реших да си оправя покрива само над мен. на последен етаж съм в панелка в тракия. първо реших да разчитам на фирма както при теб, с оферта и да не са роми... но офертата беше доста висока, към 1500 лв за апартамент 68 кв. по принцип квадратурата се завишава тъй като има обхващане на комини, на первази и я изкараха близо 80 кв. отказах се от скъпата оферта на фирмата. реших да рискувам с обява от тия налепените по входовете. 10 лв квадрата, гаранция 10 години. измериха ми 78 кв, с покриване на комините первазите и част от съседния апартамент. момчетата са роми... в тоя бранш повечето са такива. много се притесних че няма да свършат работа... в крайна сметка съм доволен, излезе ми 780 лв със почистване на чакъла и боклуците горе. имам договор, момчето има фирма и печат. 1 седмица след работата ми звъня да пита има ли проблеми, дъдждовете не бяха спрели. технологията с която направиха покрива е на фирмата Изомакс - течна хидроизолация. хубавото е че се разлива и влиза между напуканото и после се втвърдява и става като смола. тия дни се качвах да видя как е от жегата да не се е напукала или разтопила, но не е мръднала.

http://www.isomax.bg/product.php?id=5

това е технологията. ако искаш ела да видиш как ми го направиха. не е сложно и може сам да си го направи човек, но аз тогава нямах време. сега съм решил през 2-3 години да си го минавам с едно намазване профилактично.

Миналата година точно същите момчета правиха един проблемен покрив на панелен вход, който е бил ремонтиран от строителна фирма преди няколко години, като работниците от фирмата бяха положили изолационните листове с обратно застъпване и оттам влизаше вода под тях.

И до ден днешен не тече, въпреки пороите миналата година.

Съжалявам само, че не запазих телефона им.

Момчетата може и да са цигани, но явно са в бранша от доста време и бачкат качествено и евтино.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря и на 2ма ви. Обадих се на човека - (borracho) ми прати телефон и се чухме с човека.

Link to comment
Share on other sites

Мога да ти дам и още един вариант ако искаш. Момчетата ги ползвам много време и съм доволен. Работят с много добър материал и дотук нямам оплаквания от тях.

 

Само да вметна, че Изомакс е български материал, който аз лично никога не бих ползвал.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

За да не отварям нова тема, ще питам тук. Имам една течаща плоча. Тече на няколко места, нищо сериозно, но не искам да тече повече :) Ако и направя една замазка отгоре ще има ли ефект и ако не, какво може да се сложи в замазката за да има ефект ? Не искам някакви скъпи варианти, не си заслужава просто. Става дума за плоча, която е покрив на постройка.

Link to comment
Share on other sites

Замазка няма да ти помогне изобщо. Има варианти с хидро, но при 40 лева торбата, може да те заболи. Най-добре с посипка за 15 на квадрат. Ще те изкара поне 10 години. Ако решиш обади се да ти дам на хората телефона.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Замазка няма да ти помогне изобщо. Има варианти с хидро, но при 40 лева торбата, може да те заболи. Най-добре с посипка за 15 на квадрат. Ще те изкара поне 10 години. Ако решиш обади се да ти дам на хората телефона.

 

 

Колегата е прав не си давай парите за хидроизолация --дадох 700лв да ми я направят със най скъпите матер на Церезит --държах лично да си ги купя --още след като я положиха и ги почерпих заваля дъжд и след 40 мин в стаята имаше вече петноот влага. сега ще слагам битум с посипка, най ниска цена и качествен намерихв една русенска фирма която има офис в Пловдив Саламбо се казваха --тази събота и неделя ще правя с техни материали и ще пиша какво е станало.

 

Само ад ти кажа че преди 5г си направихпокрива с такъв материал и досега не е прокапал грам.

Link to comment
Share on other sites

... Ако и направя една замазка отгоре ще има ли ефект и ако не, какво може да се сложи в замазката за да има ефект ?...

Истината е, че всяка хидроизолация се компрометира, ако липсва добро оттичане на водата т.е липса на наклони и вследствие на това задържане на локви.

Link to comment
Share on other sites

Наклон има, но просто няма как да дам една чанта пари за този точно покрив. Ще мисля някаква алтернатива, колкото да изкара зимата, а другото лято ще го мисля :)

Link to comment
Share on other sites

Наклон има, но просто няма как да дам една чанта пари за този точно покрив. Ще мисля някаква алтернатива, колкото да изкара зимата, а другото лято ще го мисля :)

 

Че колко квадрата е тая пущина бре?

Link to comment
Share on other sites

Не съм го мерил точно, но е някъде около 14-15 квадрата. Не че е много голям, но като гледам разхода на хидро замазките или пък някакви битумни решения, все ми се вижда скъпо ебаси.

Link to comment
Share on other sites

Еми няма по-евтино, брат. Има едни боклуци, които ако ги ползваш, по-добре метни парите от покрива... Завий го с нещо отгоре и го затисни, па си го направи като хората един път завинаги. Не са кой знае колко парите. Ако пък решиш да майсторуваш, мога да ти кажа откъде да си купиш на добри цени грунда и материала и да се пробваш с горелката да го налепиш сам. Не е кой знае каква философия, но си иска чалъм, защото лесно може да го прегрееш и стопиш или пък да не залепне добре...

Link to comment
Share on other sites

Четири камъка и един найлон и ще си решиш проблема за зимата... :lol: Ама след това пак ще трябва да налееш кинти.

 

Абе правил съм такива щуротии и не е никакво решение, но за малки площи може и да стане. Ако ще да ползва найлон един слой няма да стигне - вятърът ще го съсипе за отрицателно време. Общо взето временното решение от този тип е набутвация... За да изчакам една година, дадох близо 600 лева за непромокаеми платнища върху един склад 400 квадрата и към края на сезона бяха напълно изгорели от слънцето... Пролетта се превърнаха буквално в прах. Един вид пари на вятъра...

Link to comment
Share on other sites

То е ясно, че са пари на вятъра.Въпроса е в това, че човека сега явно няма кинти или са му предвидени за друго и не може да ги отдели за ремонт....Тоя найлон на шега го предложих, но за бюджетно решение може и да свърши някаква работа.....Пък и говорим за 14-15 квадрата...

Link to comment
Share on other sites

Вчера купих Политекс с посипка 4.5 за 9квадрата и една бака грунд за 15 квадрата и ми излезе 64лв. Гарантирам ти че няма прокапване или прегаряне на материала. Ако искаш ела да видиш къщата вече 5г. покрива не е мръднал.

Уникално съм доволен от тази фирма сам си ги полагам нещата не се изисква някаква философия.

Link to comment
Share on other sites

Значи на бетонна плоча която искаш да покриеш с хидроизолация--взимаш грунд/ нещо като течен битум представлява/ намазваш плочата и върху него лепиш самата хидроизолация като имаш 2 варианта.

 

1 вариант --на два слоя. Първият слой е 10 кв ролка битум като я нагряваш и тя се залепва към грунда , след това полагаш 2 слой тук вече 9 кв ролка защото има застъпка от 10 см за всяко парче. 2 слой се нарича Политекс и е със слой камъчета оцветени в различен цвят.

 

2 вариант е да положиш само 1 слой от този с посипката --той има във себе си някъкви специални метални нишки.

 

Материала се предлага мисля в няколко дебелини аз си взимам винаги 4,5 мм мисля че най-тънкият е 3,00мм а най дебелия 5,00

 

Ако го полагаш върху дървени плоскости не е нужно да го грундираш направо полагаш.

 

Полагането става с горелка --един нагрява а другия размотава ролката. Много е важно да съобразиш когато полагаш 2 слоя е че 1 слой покрива 10 кв /ролка, а 2 слой покрива 9кв/ролака --да не останеш изненадан.

 

Ето това им е сайта http://salambo-bg.com

 

Аз предпочетох тях защото на времето не бях чувал за "Изола-Петров"

На последно място да подчертая че не работя във фирмата и не им правя реклама просто съм доволен от техните продукти.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте, реших да не отварям нова тема, за да задам моят въпрос.
Какво ви е мнението, като цяло, за синтетичните хидроизолации?
Вие ползвали ли сте? И ако да, коя?

Благодаря, спрях се на http://www.mkmgrup.eu/synthetic-waterproofing/pvc-membranes/pvc-waterproofing-membranes/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Търся спешно читави изпълнители - става въпрос за не много мащабен ремонт - няколко теча за отстраняване. Не ми се работи с цигани, а хората, които ползвах ги отсвирих.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...