Jump to content
BulForum.com

Програма за НАМАЛЯВАНЕ ГОЛЕМИНАТА на MP3-ките


Ghetto_Freak

Recommended Posts

Ако може някой да ми даде някаква програма с която да смаля размера на една МП3-ка . Да знам , че ще се развали качеството и няма да е вече Стерио но това не ми пречи ! Искам например от една нормална МП3-ка с големина 6МБ да е направя около 2МБ по - възможност !!!

Благодаря ви предварително !

Link to comment
Share on other sites

Ако може някой да ми даде някаква програма с която да смаля размера на една МП3-ка . Да знам , че ще се развали качеството и няма да е вече Стерио но това не ми пречи ! Искам например от една нормална МП3-ка с големина 6МБ да е направя около 2МБ  по - възможност !!!

Благодаря ви предварително !

Сигурно за GSM ти трябва ? Аз знам как да стане на wav с големина около 1-2 МБ максимум . Ако ти трябва 6а ти пи6а.

3 минутна песен става 800 кб и на ГСМ-а звучи добре !

Link to comment
Share on other sites

Mp4 е почти 3 пъти по-малки музикални файлова със същото качество, тоест стандартната песен кодирана като Mp3 с качеството на 128kbits звучи по същия начин както Mp4 кодирана с 40-50 kbits (192kbits mp3 звучи като 60-70kbits mp4).Това се постига чрез най-новата технология за Audio компресия "HE-AAC" разбработена и пусната от Ahead на 25.7.2003, с излизането на Nero 6.0.0.9

 

Сега как можете да конвертвате Mp3 в Mp4 и размерът им да се намали двойно поне при мене става:

 

отваряте Nero 6xxx версия (за предпочитане най-новата) отивате в Nero Start Smart icon_arrow.gif Audio icon_arrow.gif Encode Audio Files icon_arrow.gif от там си адвате файловете и избирате Nero Digital Audio (HE-AAC) (*.Mp4) и конвертвате от Mp3 на Mp4 гаранция че няма да съжелявате защото качеството е същото а размера е двойно по малък ! 100% гарантирано (всъщност вие си решавате icon_smile.gif )

 

 

Сега как да Play-вате Mp4 на Winamp някой говорят "ще прейменуваш от Mp4 на Mp3 и ще ти Play-не" ама това са пълни глупости ве хора осъзнайте се ! все едно да кажеш на някой филм който е под .avi и не ти го play-ва да го прейменуваш на .mpeg и да тръгне това е пълна глупост защото в самия формат под него има различна компресия Xvid, Divx, AAC, и други.На същия принцип е и Mp4 както по горе обясних Mp4 е компресия "HE-AAC" и да го прейменуваш нищо няма да постигнеш !

 

Сега по същество за да пуснете Mp4 на Winamp ви трябва тозифайл него го слагате в директорията на Winamp X:\Program Files\Winamp\Plugins\ и го замествате с стария и пускате Mp4 без никакви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Mp4 е почти 3 пъти по-малки музикални файлова със същото качество, тоест стандартната песен кодирана като Mp3 с качеството на 128kbits звучи по същия начин както Mp4 кодирана с 40-50 kbits (192kbits mp3 звучи като 60-70kbits mp4).Това се постига чрез най-новата технология за Audio компресия "HE-AAC" разбработена и пусната от Ahead на 25.7.2003, с излизането на Nero 6.0.0.9

 

Сега как можете да конвертвате Mp3 в Mp4 и размерът им да се намали двойно поне при мене става:

 

отваряте Nero 6xxx версия (за предпочитане най-новата) отивате в Nero Start Smart icon_arrow.gif Audio icon_arrow.gif Encode Audio Files icon_arrow.gif от там си адвате файловете и избирате Nero Digital Audio (HE-AAC) (*.Mp4) и конвертвате от Mp3 на Mp4 гаранция че няма да съжелявате защото качеството е същото а размера е двойно по малък ! 100% гарантирано (всъщност вие си решавате icon_smile.gif )

Сега как да Play-вате Mp4 на Winamp някой говорят "ще прейменуваш от Mp4 на Mp3 и ще ти Play-не" ама това са пълни глупости ве хора осъзнайте се ! все едно да кажеш на някой филм който е под .avi и не ти го play-ва да го прейменуваш на .mpeg и да тръгне това е пълна глупост защото в самия формат под него има различна компресия Xvid, Divx, AAC, и други.На същия принцип е и Mp4 както по горе обясних Mp4 е компресия "HE-AAC" и да го прейменуваш нищо няма да постигнеш !

 

Сега по същество за да пуснете Mp4 на Winamp ви трябва тозифайл него го слагате в директорията на Winamp X:\Program Files\Winamp\Plugins\ и го замествате с стария и пускате Mp4 без никакви проблеми.

 

 

Ами Viper е прав ! на мен ми трябва за телефон ! Но като чета какво си написъл 90125 и изхождам до мисълта че това става и за телефон след като преименувам файла който съм направил МП4 ! прав ли съм ?

Link to comment
Share on other sites

Ами Viper е прав ! на мен ми трябва за телефон ! Но като чета какво си написъл 90125 и изхождам до мисълта че това става и за телефон след като преименувам файла който съм направил МП4 ! прав ли съм ?

Аз невярвам GSM-a да може да пусне MP4 пък и доколкото разбрах неможе да се преименува.

Link to comment
Share on other sites

Аз невярвам GSM-a да може да пусне MP4 пък и доколкото разбрах неможе да се преименува.

 

Възможно е да си прав , защото 90125 даде файл (с който може би(но незнам) да се четят и мп4 ) ! Но аз като не разбирам искам помощ от вас ! :)

Link to comment
Share on other sites

Аз невярвам GSM-a да може да пусне MP4 пък и доколкото разбрах неможе да се преименува.

Зависи какъв е телефона. Например Сони Ериксон К 700, наскоро разбрах че можел. А за конвертиране аз използвам Musicmatch Jukebox. Според мен е добра програма за конвертиране на mp3 и wav файлове. И качеството е добро. Единствения недостатък е че се зарежда бавно. ;)

Link to comment
Share on other sites

Зависи какъв е телефона. Например Сони Ериксон К 700, наскоро разбрах че можел. А за конвертиране аз използвам Musicmatch Jukebox. Според мен е добра програма за конвертиране на mp3 и wav файлове. И качеството е добро. Единствения недостатък е че се зарежда бавно. ;)

 

Ами аз съм с ЛГ У8110 и има само мп3 плеар майче и не съм сигорем за мп4 ! за това ако може да ми дадете !

 

 

 

 

90125

 

А батка да ти кажа , че като влезна в Неро и търся това Nero Start Smart и го няма в моето Неро а уж е 6 нещо си нещо си ! От друго меню може ли да го стартирам или ... ?

Link to comment
Share on other sites

Аз за моя телефон (SE F500i) ползвам Alive MP3 WAV Converter Standard. Линк нямам под ръка, но помня, че не ми отне много време, за да го намеря. Има точно и само това, което ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

Аз за моя телефон (SE F500i) ползвам Alive MP3 WAV Converter Standard. Линк нямам под ръка, но помня, че не ми отне много време, за да го намеря. Има точно и само това, което ти трябва.

Благодаря много ! Ще го потърся и ще я пробвам ! Благодаря много !

Link to comment
Share on other sites

Аз пускам Nero wave editor после отварям MP3-ката натискам save аs после options после избирам 8 бита (щото моя ГСМ на толкова ги пуска) , моно после 8000 Frequency (пак за моя ГСМ) , OK , save (дори и ако нещо ти се стори тиха песента можеш да я увеличи6 от менюто Volume - volume change увеличаваики децибелите) . Посля отваряш фаила дето си го сеивал с на Уиндоуса оригиналния Sound recorder и пак save as там change натискаш и дето пише Format извираш IMA ADPCM (за моя ГСМ е така ) и отдолу ти изписва 8,000khz;4 bit; Mono 3kb/sec . Останалите формати като GSM 6.10 и някои други става още по малка песента за сметка на kb/sec , при GSM 6.10 е 1 kb/sec обаче моя GSM не пуска други освен IMA ADPCM (ако искаш ти пробваи и другите на твоя)

Link to comment
Share on other sites

Ами аз съм с ЛГ У8110 и има само мп3 плеар майче и не съм сигорем за мп4 ! за това ако може да ми дадете !

90125

 

А батка да ти кажа , че като влезна в Неро и търся това Nero Start Smart и го няма в моето Неро а уж е 6 нещо си нещо си !  От друго меню може ли да го стартирам или ... ?

В първия ти пост никъде не личеше, че става дума за телефон а само за компресиране.А по отношение на Nero -то : трябва ти пълната версия.

Link to comment
Share on other sites

Easy CD-DA Extractor

Всичко може да се прави с нея. Само яйца не пържи...

Да. И тя е много добра програма и е лека. Едно време ползвах нея и Musicmatch Jukebox-a ама прекалено много програми станаха и тази я махнах. Която и от двете да избереш няма да съжаляваш. И двете са добри.
Link to comment
Share on other sites

Да. И тя е много добра програма и е лека. Едно време ползвах нея и Musicmatch Jukebox-a ама прекалено много програми станаха и тази я махнах. Която и от двете да избереш няма да съжаляваш. И двете са добри.

и аз съм използвал преди musicmatch, но е по-бавна и има по-малко формати, за това оставих Easy CD Extractor :P

Link to comment
Share on other sites

Много Ви благодаря ! Свалих си тука 3-4 програмки и съм много доволен от помоща Ви !

Ако искате не затваряйте темата за да може и още хора да дават програми и на който му трябват да си ги търсят от тук !

Благодаря отново ! :love :love :music :music :music :music

Link to comment
Share on other sites

Stenli, аз ги правя на ниво "-1", което се явява една степен под най-ниското- "0". Само тази програма го предлага. Качеството е почти същото като при твоите 96, но размерът е от 3 пъти при 128 мр3 до 5 пъти при 192 по-малък... Средно статистическа мр3-ка става около 1,2МВ

Когато ги прехвърлиш в ogg, намали високите и тогава слушайт. Качеството е повече от прилично. Не си заслужава единствено за мр3-та от 320 защото те наистина са с кристално качество.

Link to comment
Share on other sites

Не си заслужава единствено за мр3-та от 356 защото те наистина са с кристално качество.

Лека поправка - не 356, а 320 и освен това 256, че и 224 дори, почти винаги си звучат пак така кристално и разлика с 320 много трудно може да бъде усетена. :)

Link to comment
Share on other sites

Лека поправка - не 356, а 320 и освен това 256, че и 224 дори, почти винаги си звучат пак така кристално и разлика с 320 много трудно може да бъде усетена. :)

Приемам поправката! :beer:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...