Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

 

Благодаря за информацията :) А нали сега нещо дрънкат за 100% спонсориране? Това дали ще важи ако както казваш 1-2-ма са си го направили вече санирането и дали ще трябва първо да се плати и после възстановяват парите ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Трябва да се регистрира като ЮЛ, да си получи БУЛСТАТ и прочее допълнения. Спонсорирането е на 100% по новите услови, като трябва сградата, а не входа, да е поне от 36 апартамента. Тоест блокове с по 1 вход, директно горят. Блокове с по 2 входа, ако са на 6 етажа с по 3 апартамента стават. Обаче, както си написал да стигнеш до МРР, оттам фирмите, ще са избрани от тях, тоест винаги "наши" хора ще работят, като също така е ясно, че ще се пести от материали 100%. А и като допълним и факторът 100% от етажната - заеби цялата работа. На някой, който е след ремонт, че трябва да му изкъртиш ъглите, за да се прегледат заварките на панелите и веднага срещаш отпор. Общо взето нищо няма да стане.

 

Ние сме среден вход, 24 апартамента и ако се включат всички, участваме спокойно. Неколкократно съм канен на разяснения по въпроса, но им казвам, че няма за какво да ходя - няма навити и 50%. Подобни ограничения от 36 апартамента няма, поне аз не съм чувал, нито има логика в тях, тъй като познай колко са входовете в страната извън София са с подобна цифра. Вземете го покажете това черно на бяло и най-вече за кого важи, защото май има недоразумение някакво. Както и това за 100% грант.  

 

Благодаря за информацията :) А нали сега нещо дрънкат за 100% спонсориране? Това дали ще важи ако както казваш 1-2-ма са си го направили вече санирането и дали ще трябва първо да се плати и после възстановяват парите ?

 

То и да важи, тези 1-2 никога няма да искат да се включат, защото излиза, че плащат двойно, разбираш ли? Те ще участват с пари и в общия кюп, а вече са дали една кофа самостоятелно за саниране. Това със 100% някак не го виждам да се случи, инак досега да са се юрнали... 

Link to comment
Share on other sites

Да замисъла е и захранването да е вътре, подготвил съм и помпичка за мехурчета даже, и осветление, но все още ме е шубе да си пусна частите вътре, че бая пари ще изгоря, освен да пусна първо имам разни дрънкалки за ХР с 1гб нещо от рода та ако гори да гори то.

Винаги може да тестваш да потопиш само захранването, да го включиш и видиш как ще се държи.

Прави се, в новият ни дейта център потапяме дори сървъри, но там се сблъскваме с друг вид дертове. 

Link to comment
Share on other sites

По схемата за обновяване на блоковете право да кандидатстват имат живеещите в 36-те големи града на страната. Сградата трябва да бъде на повече от два етажа и да има най-малко шест самостоятелни апартамента. Освен това сградата трябва да е била проектирана преди и 26 април 1999 г. Изисква се и зданието да е конструктивно устойчиво, което се установява с техническо обследване.

 

Отделни входове от даден блок не могат да участват самостоятелно. Изключения се допускат, ако входът е с отделни ограждащи конструкции и елементи и има или няма самостоятелно обособен източник на топлина.

 

 

Тридесет и шест града, господа, не 36 апартамента. Има лека разлика. 

 

За да се подаде заявлението, не е необходима регистрация на Сдружение на собствениците, но то трябва да бъде придружено с протокол от общото събрание на блока, че собствениците на поне 67% идеални части от общите части на сградата са съгласни. Освен това трябва да се представи съгласие на всички собственици на самостоятелни обекти в сградата да осигурят достъп по предварително съгласуван график. 

 

 

Първото изречение е страхотно и второто убива всичко детско....

 

За всяка одобрена сграда собствениците ще получат финансова помощ от държавата от 75% от стойността на бюджета за обновяване на съответната сграда/блок секция (разходи за строително-монтажни работи; изготвяне на технически/работни проекти; оценка на съответствието; авторски и строителен надзор; разходи, свързани с въвеждането на обекта в експлоатация; разходи, свързани с набавянето на необходимите разрешителни документи).

 

 

Няма такъв филм 100%. Държавата поема 100% от разходите при ОБСЛЕДВАНЕТО на сградата. 

Link to comment
Share on other sites

Винаги може да тестваш да потопиш само захранването, да го включиш и видиш как ще се държи.

Прави се, в новият ни дейта център потапяме дори сървъри, но там се сблъскваме с друг вид дертове. 

 

При първия конденз в маслото ще му замине дъното, по-добре да си е отделно.

Link to comment
Share on other sites

Това за минимумът от 36-те апартамента и 100% финансиране се говори от сутрин до вечер от Лиляна Павлова откак Тиквата е на власт.

Link to comment
Share on other sites

Не ме интересува кой какво говори - като го видя написано официално, тогава може да приема. И двамата са достатъчно тъпи да бъркат 36 града с 36 апартамента. Замисли се колко точно малоумна е подобна "логика" и колко сгради отговарят на изискването. ТУК чети и за бога - спрете да гледате български телевизии!!!

Link to comment
Share on other sites

Трябва да направя отвор в стъклопакет за абсорбатор. Става ли хватката и къде (в София) могат да ми направят този отвор. Или си требе нов прозорец с отвор направен при зглобката на пакета?

Link to comment
Share on other sites

Те го те. Последният абзац.

 

Сериозно?!?! Това от "вестник" Марица? И да го имам за официално? Не съм пил такава газ. Когато го видя официално в сайта на Министерството при условията за кандидатстване - може.

 

Схемата, която трябва да тръгне от началото на годината, освен това е пълна с неизвестности. Това, което се знае е в сферата на щедрите обещания. Ще могат да кандидатстват сдружения на собствениците от блокове с над 36 жилища, но не и отделни входове. Това изглежда като опит да се отсеят старите тухлени кооперации, които често са по-малки. Проектите ще се движат не от държавата, а от общините.  

 

 

Пълни измислици и предизборни лъжи. Общините пък като знам какво движение вършат... У лево. 

 

Трябва да направя отвор в стъклопакет за абсорбатор. Става ли хватката и къде (в София) могат да ми направят този отвор. Или си требе нов прозорец с отвор направен при зглобката на пакета?

 

Направи си нов стъклопакет с отвор в него. Минал съм по този път. Рискуваш да стане фал, ако изобщо някой се наеме, а и цената е почти като на ново. 

Link to comment
Share on other sites

Ползват се старите стъкла.


Но аз бих си запазил стария цял, за да може да се смени обратно


подготвил съм и помпичка за мехурчета даже

 

Това го бях пропуснал! Забрави да вкарваш мехурчета с влажен въздух вътре. Ако ще е с маслено охлаждане задължително трябва да е херметично затворено, надявам се, че в компа няма да пържи и да се отделят газове, че тогава и предпазен клапан трябва да слагаш.

Link to comment
Share on other sites

Кой по-точно ще да е този стъклар, който да се навие да реже кръгъл отвор в стъклопакет? И ако има късмета да не спука/счупи поне едно от двете стъкла, как по-точно после ще го възстанови? Са вакуум помпата дето му е под ръка? 

 

Прави си се нов пакет с отвор в него. Естествено, че старият няма да се хвърли, а ще се запази. 

Link to comment
Share on other sites

Разглобява се пакета, изхвърлят се дистанционерите, пробиват се отворите, сглобява се стъклопакета с нови дистанционери, Виден! :) Разбира се тази операция се прави само за големи и по-специални стъкла където е икономическо оправдано. Но поне сме единодушни, че трябва нов като се запази стария за да може при нужда да се възстанови цялостта на прозореца.

Link to comment
Share on other sites

Добре, ясно е че ще трябва да сменя стъклопакета. По прницип на едната тераса ще сменям целия стъклопакет и обкова и на другата тераса също, но ми се щеше да ги оставя за малко по-късен етап, че съм се ошушкал като...не ми се щеше да сменя само едното от 4 стъкла. Ама явно и това може да стане, че кухнята ще е готова до края на месеца и аз трябва да направя таз дупка по един или друг начин :)

 

В този ред на мисли - наблюдения за фирми и специалисти за горното начинание за София. В Пловдив ми беше лесно, имах човек под ръка за всичко :)

Link to comment
Share on other sites

Това го бях пропуснал! Забрави да вкарваш мехурчета с влажен въздух вътре. Ако ще е с маслено охлаждане задължително трябва да е херметично затворено, надявам се, че в компа няма да пържи и да се отделят газове, че тогава и предпазен клапан трябва да слагаш.

Ако се използва качествено масло за вакуум помпи, такъв клапан ще е излишен ;)
Link to comment
Share on other sites

Я по-добре го остави отвън захранването. По спомен към 20-30 мА беше тока при който сработваше защитата която има отношение към проводимостта на маслото, така, че по-добре недей ги вкарва тези 220 волта ;)

Да бе, ама нали се сещаш, че част от ефекта ще се позагуби ако е отвън  ;)

Младене, я обясни каква точно дивотия си намислил.... :online2long:

Намислил съм да си направя аквариум, но вместо рибки да поставя вътре компютъра, със всички компоненти вътре, да добавя на дъното малко рапанчета, камъчета и  помпичка с въздух и естествено неоново осветление за по голям ефект. Понеже на преградната секция която е в момента компа е място за аквариум, ама жената не иска да се занимава с рибки, та да направя аквариума комп ще е ефектно.

Ето как изглежда в момента.

 

671756.jpg

 

671458.jpg

Имам под ръка "работещо" дъно с Intel core2 duo и 4gb ram - "работещо" понеже чат прави парчета при палене и иска 3-4-5 опита. Ти го продам да си експериментираш? :) Има даже допълнителна приставка с 3 перки над РАМ-а даохлаждат паметта.

Оферирай ме  :)

Винаги може да тестваш да потопиш само захранването, да го включиш и видиш как ще се държи.

Прави се, в новият ни дейта център потапяме дори сървъри, но там се сблъскваме с друг вид дертове. 

Дай малко повече инфо, дертовете хардуерни ли са или електрически?

Мен ме притеснява пада на 5-те волта на USB-тата

При първия конденз в маслото ще му замине дъното, по-добре да си е отделно.

Добре де, предполагам че маслото ще е поне 30-35 градуса та се съмнявам да се появи конденз, или греша?

Ползват се старите стъкла.

Но аз бих си запазил стария цял, за да може да се смени обратно

 

Това го бях пропуснал! Забрави да вкарваш мехурчета с влажен въздух вътре. Ако ще е с маслено охлаждане задължително трябва да е херметично затворено, надявам се, че в компа няма да пържи и да се отделят газове, че тогава и предпазен клапан трябва да слагаш.

 

Е как така, как конденза ще се смеси с маслото (тоест вода с масло) тя трябва да остава на дъното.

Трябва да направя отвор в стъклопакет за абсорбатор. Става ли хватката и къде (в София) могат да ми направят този отвор. Или си требе нов прозорец с отвор направен при зглобката на пакета?

 

Отиваш при добър стъклар с вакум и радиален диамант и нямаш грижи повече от 10лв няма да ти вземат. За Пловдив мога да ти препоръчам точния човек, който прави стъклопатетите на теолино, ролпласт и останалите.

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Ако се използва качествено масло за вакуум помпи, такъв клапан ще е излишен ;)

Мисля да ползвам Durkoppadler с висок вискозитет и почти 99% прозрачност.

Link to comment
Share on other sites

Под windows 

 

От къде е най-евтино да се вземат капсули lavazza a modo mio ? 

Предполагам, че питаш за Lavazza Blue, аз също имам такива машини и най-често си купувам капсули на Донкафе. Смея да твърдя, че не само са добри като качество и вкус, но дори и надминават Лавацата. Взимам ги на 47 стотинки бройката. Има още едни на полиграфията...ама забравих името на кафета. Също е някакво италианско и също е много хубаво. Пак на 47 ст. Ако искаш повече инфо...телефони за връзка и т.н. ми пиши на лични.

Link to comment
Share on other sites

@RaptoR Това достатъчно достоверно ли е като източник или поискаме официално становище по темата от МС :)

 

Разбира се, че не е. Щяли да се събират да си говорят лакърдии на тема гербаджийски лафове... По същия начин аз мога да събера теб и още 5 да си говорим за полет до Луната. Вземи прочети малко точно какви ИДИОТЩИНИ са това. Дори финансирането на подобен план не е уредено. Има толкова места, на които тотално издиша, че и първолак може да разбере колко ще се случи. Казах ти - като го видя в сайта на МРР официално в условията за кандидатстване - тогава може да го имам за сериозно. За момента са тотални тъпанарщини. Погледни само как предварително се забелязва подсигурване на евентуално изпълнение от "наши" фирми. Та комбинацията "организация от общините-липса на финансиране-съмнителни условия за изпълнение" сама по себе си показва каква идиотщина е тоя "замисъл".  

 

========================

 

Младенски, туй требе да го видя... Пускаш разни фитили... :laughing: 

 

А за стъклопакетите - не говори моля ти се такива измишльотини.  

Link to comment
Share on other sites

Мисля да ползвам Durkoppadler с висок вискозитет и почти 99% прозрачност.

Хех... Ако обезпечиш постоянна температура от тридесетина градуса, можеш да използваш и СИНТЕТИЧНО масло за хладилни компресори, което е абсолютно прозрачно и леко. Спокойно може да се сбърка с вода.Температурата обаче задължителна, понеже самото масло е адски хигроскопично.

Link to comment
Share on other sites

Там е проблема, че като изстине компютъра по една или друга причина и дъното далдисва :) За по сигурно ще трябва да му сложи нагревател за аквариум. А водата е все още в молекулярни количества и е хомогенно разтворена в маслото като на първо четене само повишава проводимостта. ако се касае за ниски напрежения и честоти не е толкова фатално, но при 220 волта вече е фатално. Още по ефектно ще е да разчаркаш един монитор и да го насипеш вътре. А колко литра е този аквариум?


Обаче с маслата кефите :) Единия дърпа към някакво масло за шевни машини, другия - за хладилни компресори :lol: Такива сътрудничества раждат уникални инжИнерни решения :popcorn:

Edited by бат Ицо
Link to comment
Share on other sites

Маслата за хлад. компресори, както и тези за вакуум помпи не газоотделят. За това му ги и препоръчвам. А като стана въпрос и за прозрачност се сетих и, че не съм виждал друго толкова прозрачно като пълната синтетика за R-404, примерно. Бистра водица си е на цвят.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...