Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте колело


dunata

Recommended Posts

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ov3rm4n, също така би било добре да смениш колчето.

 

kotora, изписа две абсолютно ненужни мнения, повтаряйки казаното и давайки никому ненужна информация, при това мненията ти са едно след друго. Имаш едно бутонче "edit", с помощта на което би могъл да добавиш и другите мъдрости, които са ти хрумнали.

 

Защо не прочетеш правилата на форума. Също така - не разбирам какво толкова си се юрнал да раздаваш компетентни мнения.

Link to comment
Share on other sites

Искам да си взема нов байк и съм се ориентирал към Sprint Nitrogen.

 

Знам, че за тези пари се препоръчва твърда рамка, но аз от дете карам с твърда после един тъп доберман с мека и каквото и да си говорим през дупките и меките пътища и някой друг бордюр меката рамка доста намалява дискомфорта...така съм си натъртвал кокълчетата на четерибуквието с твърдите рамки, че... с две думи съм свикнал на амортисьори.

 

На този модел има:

-Алуминийева рамка, спирачки и двустенни капли, като по-важните компоненти, вилката не ми говори нищо..

 

Някой кара ли такъв байк? Какво мислите като цяло заслужава ли си или можете да ми предложите друг модел? Какво не ви харесва на този? Плюсове и минуси?

Link to comment
Share on other sites

Оф, в тази тема май всеки пита едно и също и никой от запитващите не си дава труда да погледне по-назад в темата.

blame, разгледай с няколко страници назад и ще видиш доста доводи против такава рамка.

За тези пари ще си вземеш един аполон, който е по-добър по доста показатели...

 

Редакция: Прочети тази статия...

Edited by The`ScorpioN
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Искам да попитам някой има ли Гризли на Драг тук може да се види и съответно дали е голяма разликата от гризлито и ONE , питам за планинско каране и тъй като сега се зарибих за спускане с какви спирачки е по-добре да е дискови или с накладките?

Знам че гризлито си е добре , но малко странично мнение няма да е зле :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Бих ти препоръчал да прочетеш по нагоре в темата имам един дълъг пост по темата. Тези колела които си си харесал НЕ СА ЗА СПУСКАНЕ, а велоразходки, но са добро начало.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

И аз да ви запитам, какви са недостатъците на това колело според вас (освен тъпото име - TOP GUN):

SPRINT TOP GUN

Дават го за 364 коня..

Става ли да карам с него чат-пат по някоя горска пътека, не много стръмна, не знам как се води даунхил ли е как е :D

 

А. и като се има впредвид по-горе споменатото от мен колело, струва ли си да взема това вместо него (в смисъл струва ли си да дам близо 200 лева повече): DRAG THE BOMB

на цена от около 550 лева (май).

 

thanks :)

Edited by didkoo
Link to comment
Share on other sites

/me бърше сълзи... едно време и аз се бях влюбил в бомбата :) Ноооо...

 

Качвам се на лифтстанцията. На чешмата са се събрали няколко релаксиращи джигита. Отпред веднага се вижда не толкова необичайна гледка - обърната бомба.

- К'во стана, ухото ли?

- Да бе... Скапани уши...

- Drag, на колоезденето враг...

Младежа придвидливо си носи резервно. Знае какво е да караш Drag theBomb. Ушите на доста модели драгове са зле конструирани и меко казано - кашкавалени. Сменя го. Качва се преди мен на лифта и не може да скрие огромното усилие, което му коства да вдигне невероятно тежката рамка и да я закрепи на седалката....

Така, резюме. Drag the Bomb - едноставна рамка, ползваща алуминиева втулка за ставата (лагерите са за балъци). Зле конструирана и тежка. Фабрично надарена със смотан пружинен шок, и нискоходова пружинна вилка. Накратко - пружинен катапулт. Колело, което ИЗГЛЕЖДА за DH/FR (downhill/freeride), но не става и за това. Тежка и недодялана рамка, лошо конструирано окачване, скапана окомплектовка. За въртене е неудобно - голяма част от силата при педалиране се губи за сгъване на задницатга. Тоест караш лодка. Колчето е късо, което означава, че караш в поза "в тоалетната по голяма нужа" - което е меко казано неудобно. Въобще не е толкова здрава, колкото изглежда - множество счупени и спукани рамки от ентусиасти, вярващи, че това колело става за DH. Ушите (тоест това, което задържа обтегача за рамката) се късат ужасно лесно.

 

Топ Гьон-а, който си харесал е подобна рамка, само че е по-зле. Продукт на съвременния вело-абстракционизъм. Отново пружинен катапулт, който след скокче с огромна радост ще те изстреля на високо. Въобще - к'во толкова им се надъхвате на тия колела "с амортисьори". Т'ва са обикновени пружини, които не смекчават - те клатят. Разликата между такава и твърда рамка е, че твърдата ще те друсне веднага, а "меката" (кавичките са за евтините боклуци с окачване) първо ще сгъне и след това пружината ще те изстреля със леко закъснение. Тоест губиш всякакъв усет за настилката. Окомплектовката - Shimano Tourney, вилка Зулум - просто не желая да ги коментирам.

 

Ако искаш да вземеш колело, което да караш на друго освен алеите в парка - по-добре заложи на твърда рамка. Тоест на такава без задно окачване. Липсата на стави, подсилки за хамортисьорите, люлеещи рамена и други изгъзици позволява да се наблегне повече на здравината. Ако искаш модел - за парите на една бомба спокойно взимай един спринт аполон - доказала здравината и издържливостта си рамка, може и спринт блейд, за която също чувам добри отзиви, макар и да не ми харесва особено окомплектовката й...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Изчетох всичко, като начало ще си взема един спринт аполон по препоръката на скорпиона, не съм карал от 72-а, а тогава бях шампион :bgrin: много интерсна тема, браво :bgrin:

.... аз разгледах новият каталог на СПРИНТ ... Аполона ме разочарова много .. ама много ... вече не е в графата XC (той че е hardtail .. такъв е ама .. ), няма отделно ухо ... пълна боза ... според мен .. Carrera=Apolon ... другите и те да си кажат мнението.

Link to comment
Share on other sites

Аз с глупости престанах да се занимавам. Препдочитам да карам нещо в което е вложен смисъл и инжинерна дейност и допринася за по приятни изживявания с колелото

Link to comment
Share on other sites

Васко, постът ми ще е малко като "оф", тъй като нищо не разбирам от велосипеди, но все пак ще споделя...

В края на миналата година Вено и Скорпиона ми препоръчаха да взема за сина ми RAM HT3 - той не го е карал много от тогава, но за малкото време, през което го е карал ми каза, че впечатленията му са много добри и очакванията му от колелото напълно са се оправдали. Проблемът само е, че излиза извън ценовия диапазон даден в заглавието на темата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Проблемът само е, че излиза извън ценовия диапазон даден в заглавието на темата. ;)

Емо то викаш оф в темата ,ама наистина поне ми стана ясно, че до 400 лв. колелата са боклуци и нещо по засвет е двойно по скъпо поне.Мерси за отговора ще разгледам още :)

Link to comment
Share on other sites

аз незнам как го разбра това че до 400 лв за боклуци, ама карай. DJ=Dirt Jump не това искаш нали!!! старите аполони ... са много добро решение и бяха под 400 лв.

за какво ти трябва това колело ? къще ще караш ... задай си тези въпроси и отговорите ще дойдат сами. ако ти е само да си начеших крастата и после да загробих така 600-1000 лв :> ако ще караш на гребната ... само гъзария :>

 

Та да се върнем на темата има и сайт за MTB там във форума многократно са обсъждани различните модели и ценови диапазони ... прочети там ще ти е от полза.

Edited by The^Undertaker
Link to comment
Share on other sites

Серията "YZ" е сигурно единствената на SCOTT, която наистина ми харесва. Но - тези велосипеди са с основно предназначение Durt Jump, тоест скокове, трикове и т.н. Рамката е здрава, но е тежка. Доколкото те познавам, едва ли ще се юрнеш да скачаш по бабуните (не че в Пловдив има подходящо трасе за DJ) - тоест това колело едва ли ще ти върши работа.

Ако искаш колело, с което да въртиш на гребната - и аполона ще ти върши работа. Ако искаш да си вземеш BMW-то на българските производители - тогава взимаш някой рам ht :D Аз лично карам RAM ht2. Доста универсален велосипед - достатъчно лек, за да може да се катери с него и достатъчно здрав, за да понесе малко по-агресивно каране надолу. Но и цената му не е от най-леките, а и аз съм го сглобявал покомпонентно, като немалка част от компонентите са втора ръка. Ако не смяташ, обаче, да се правиш на рацер, като мен (и да вадиш рамена) - ht1 и ht3 са идеални опции - първия е най-леки и изцяло XC ориентиран (ХС=Cross Country, тоест нещо като вело-туризъм, стил свързан със преходи из планините, където акцента е удобството при изкачване).

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Серията "YZ" е сигурно единствената на SCOTT, която наистина ми харесва. Но - тези велосипеди са с основно предназначение Durt Jump, тоест скокове, трикове и т.н. Рамката е здрава, но е тежка. Доколкото те познавам, едва ли ще се юрнеш да скачаш по бабуните

Позна, бабуни няма да има, имам път повече до Марково и Белащица, ще се кара повече по асфалт, само изкачвания, благодаря ви за отговорите , помощ голяма сте :)

Link to comment
Share on other sites

Бегемоте, всяко колело би ти свършило работа. според мен, няма нужда да се изхвърляш с някакво "инжинерно" колело или с разни хубави, но скъпи модели на RAM, DRAG или SPRINT. решението си остава напълно твое. съобрази рамката и окомплектовката с това колко си висок и колко тежиш.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

някой да има отзиви от drag one и съответно sprint r1?

кой от двата е по-удачен избор,като се има предвид ценовата разлика (50 лева,до колкото знам). :rolleyes:

също ако имате идеи за друг велосипед около 350 лева ще съм ви благодарен. :)

Link to comment
Share on other sites

някой да има отзиви от drag one и съответно sprint r1?

кой от двата е по-удачен избор,като се има предвид ценовата разлика (50 лева,до колкото знам). :rolleyes:

също ако имате идеи за друг велосипед около 350 лева ще съм ви благодарен. :)

Според онлайн магазина: http://www.sprintmaxcom.com/e-shop/index.p...product_cat=122 има намаление на няколко модела... Май разликата с R1 и drag one не е 50 лева :) - а кой е по-добър нямам идея... за мен и двата са един дол дренки...

Link to comment
Share on other sites

някой да има отзиви от drag one и съответно sprint r1?

кой от двата е по-удачен избор,като се има предвид ценовата разлика (50 лева,до колкото знам). :rolleyes:

също ако имате идеи за друг велосипед около 350 лева ще съм ви благодарен. :)

този модел ... на sprint r1 я дай линк към него, че не го откривам ... а колкото до драг 1 можеш да прочетеш във форума на mtb-bg.com

Link to comment
Share on other sites

http://www.sprintmaxcom.com/e-shop/?step=m...=122&lang=2

 

това е въпросния спринт,сайта на макском е леко насран и за това е малко трудно боравенето с каталога им.

обявената цена е малко под 300 лв,а драг еденицата е 350 като гледам онлайн магазините.

 

иначе форума на мтб-бг го прерових целия и до колкото разбрах еденицата е що годе читаво бюджетно решение,като рамката има възможност за по-нататъшно надграждане.

окомплектовката е съответства на парите си (демек - не особено хубава),като за слабо място беше посочено задните венци,които са на резба,но предполагам не е чак такава болка за умиране

 

интересно ми беше дали някой има лични впечетления от велосипедите и конкретно някакви болежки и хронични проблеми главно откъм здравина на рамките и по-възловите части(изклучвам вилките,за тях ми е ясно за какво иде реч) :rolleyes:

 

пп - ако имате някакви други впечатления от велосипеди около тези пари също биха били полезни :)

Edited by pi4aga
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...