Jump to content
BulForum.com

SPRINT


Brat4ed'

Recommended Posts

Е, хора и братя по байк, пишете тука какъв модел ви е точно спринта, какви модификацци сте правили по него(ако има), доволни ли сте, разкатахте ли бързо колелото и т.н.

 

Аз карам Спринт Аполо трета година. Преди няколко седмици се изръсих за нов декласьор и за смяна на всички жила + тва ресьора вече никъв го няма. Издъхна още на 1000 км.

 

Иначе най-довброто в Sprint Apollo e рамката :) .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply
Е, хора и братя по байк пишете тука какъв модел ви е точно спринта, какви модификацци сте правили по него(ако има), доволни ли сте, разкатахте ли бързо колелото и т.н.

 

Аз карам Спринт Аполо трета година. Преди няколко седмици се изръсих за нов декласьор и за смяна на всички жила + тва ресьора вече никъв го няма. Издъхна още на 1000 км.

 

Иначе най-довброто в Sprint Apollo e рамаката :) .

 

 

 

ммммм SPRINT имат малко хубави модели......apolo,FX-team, (само за тия се сещам) :D :D :D :woot ;)

Link to comment
Share on other sites

завода, където ги правят е на последна (или първа?!) спирка на автобус 116 - близо до ТСМ складовете.

Link to comment
Share on other sites

Не е много по темата ,но някой може ли да ми даде сайта на SPRINT  или поне къде са им магазините / складовете в Пловдив ?

 

магазин Maxcom, той е в началото на бул. Руски, малко преди Бунарджика

Link to comment
Share on other sites

ето ти линк

магазини има из целия град ... цените мисля че са еднакви навсякъде .. магазин има на Гладстон срещу кино Космос и на Руски малко преди кръстовището с 6-ти Септември.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм със спринт Tornado.От 2 години не съм смазвал веригата само че на последък задната спирачка отказа и ша я мащам.Иначе хубава марка.Малко извън темата но според мен най-тъпите колелета са на Cross.

Link to comment
Share on other sites

Аз карам Спринт Аполо трета година.

Иначе най-довброто в Sprint Apollo e рамаката :) .

 

И аз съм така, само че мойто е на 4 годинки. Основните неща са му наред, само дисковата спирачка се излага много, ама така или иначе я разкарах преди бая време и "турих" един V-Brake

Link to comment
Share on other sites

Ако някой иска да си купи колело препоръчвам ви да се разходите до завода им към минтицата е .. по-ефтино е .. ... някой обясни по-горе къде се намира ...

а за колелата съм скептичен ... аз лично адски мъча едно Аполо 2001 модел , но тогава бяха яки колела 6061 алумун :D ... сега са пуснали гледам такива рамки отнови като аполо 2003 мисля че Легенд деоре се казваха нещо такова ... колко са здрави ще се види ... а и зависи кой за какво си ползва колелото ... гребната , градско , до работа и обратно , за планинско колоездене и тнт

Link to comment
Share on other sites

Складът се намира до Айвън 7/така се казва иначе нареченият склад на ТСМ/

Имам Joker на 4 години и поне 5к километра карам го като луд.Две задни капли тоя път реших jumbo иначе няма смисъл.Едно средно и спирачките съм сменял.Яко колело

Link to comment
Share on other sites

като ви чета ...този сменил това,онзи-онова...тази марка Спринт почва да не ми вдъхва доверие...

Решил съм да си купувам ново колело,сегашното е на 40К километра и съм сменял само калотки и гуми...

Но все пак ще намина към складовете на ТСМ...

Я кажете предлагат ли се 28" колела?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм със спринт Tornado.От 2 години не съм смазвал веригата само че на последък задната спирачка отказа и ша я мащам.Иначе хубава марка.Малко извън темата но според мен най-тъпите колелета са на Cross.

 

/офф

преди няколко години Крос имаха доста стабилни модели. Нищо особено, но в града се държаха доста добре. От новите модели нямам впечатления. /

 

И аз съм така, само че мойто е на 4 годинки. Основните неща са му наред, само дисковата спирачка се излага бая, ама така или иначе я разкарах преди бая време и "турих" един V-Brake

 

Да брато, с тебе си говорихме на ЛС, но твоето аполо явно е малко по-стара генерация.

Link to comment
Share on other sites

Днеска си изкривих яко корбела на Спринт Виктори..

изкривен е от страната на венците и сега ако някой ми каже колко ~ струват нови корбели с венци и ново средно движение + метални педали ще сам много благодарен ;) .. те само венците са наред ама незнам дали могат да се махат и да се слагат на ножите корбели :(

иначе за Спринт-а трябва да е нещо по скъпичко за да издържа на мъчения.. на Моето Виктори съм сменял вече задна ос, вилка, средния амортисьор и още незнам колко неща.. но аз както казах го мъча много със скоци, пък и като съм ДЕБЕЛ :D

Link to comment
Share on other sites

Днеска си изкривих яко корбела на Спринт Виктори..

изкривен е от страната на венците и сега ако някой ми каже колко ~ струват нови корбели с венци и ново средно движение + метални педали ще сам много благодарен ;) .. те само венците са наред ама незнам дали могат да се махат и да се слагат на ножите корбели :(

иначе Спринт-а са бозави колелца.. трябва да е нещто по скъпичко за да върши работа.. Моето Виктори го мъча бая и съм сменял вече задна ос, вилка, средния амортисьор и още незнам колко неща.. но аз както казах го мъча много със скоци, пък и като съм ДЕБЕЛ :D

Не можеш ли да свалиш педалите?по принцип се свалят...

Движението вероятно ще иска смяна на сепараторите,не вярвам оста да е счупена

нов курбел+ремонта ~ 40 лева мисля че ще стигнат,освен ако не искаш някой марков курбел -тогава нещата стават дубъл,че и нагоре

Link to comment
Share on other sites

аз карам СПРИНТ ГЛАДИАТОР ! Алуминиеви КАпли , Преден амортесиор(ама не се сещам марката на каплите и амортесиора) електроннен кеометраж, алуминиеви спирачки (дръжки и машинки) седалка някфа тъпа ;) по късно може да напиша марките на раутите само треа да ода до баба за да ги скибам :)

Link to comment
Share on other sites

И аз карам Аполо от 3 години и не мога да разбера от какво се оплаквате. При положение, че съм доста тежичък и съм му навъртял малко над 3К километра, а не съм му сменил още нищо, освен гуми и кормило - колелото си е перфектно. единствения ми проблем е в адски многото прах, който събира и после трябва да чистя, особено от веригата. май ще му сменям и педалите, че единия леко се е разскърцал.

ама за толкоз пари си е супер. ако съм искал диво животно съм щял да се прежаля с 2-3 пъти повече кинти и да карам Scot или Giant.

Link to comment
Share on other sites

И аз карам Аполо от 3 години и не мога да разбера от какво се оплаквате. При положение, че съм доста тежичък и съм му навъртял малко над 3К километра, а не съм му сменил още нищо, освен гуми и кормило - колелото си е перфектно. единствения ми проблем е в адски многото прах, който събира и после трябва да чистя, особено от веригата. май ще му сменям и педалите, че единия леко се е разскърцал.

ама за толкоз пари си е супер. ако съм искал диво животно съм щял да се прежаля с 2-3 пъти повече кинти и да карам Scot или Giant.

 

ти пък кой се е оплаквал :)

аз съм доволен от ГЛАДИАТОРА ми :)

не е лош пък и си върши доволно работата :)

Link to comment
Share on other sites

И аз карам Аполо от 3 години и не мога да разбера от какво се оплаквате. При положение, че съм доста тежичък и съм му навъртял малко над 3К километра, а не съм му сменил още нищо, освен гуми и кормило - колелото си е перфектно. единствения ми проблем е в адски многото прах, който събира и после трябва да чистя, особено от веригата. май ще му сменям и педалите, че единия леко се е разскърцал.

ама за толкоз пари си е супер. ако съм искал диво животно съм щял да се прежаля с 2-3 пъти повече кинти и да карам Scot или Giant.

 

Не виж ся, аз верно имам някои забележки към Аполото, но като цяло съм доволен, то за тея пари е добър модел. То и мойто е на ок. 3000 км

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...