Jump to content
BulForum.com

Искам да ми дадете съвет за кафемашина


Recommended Posts

Здравейте, според вас коя кафемашина е най-добрия вариант като за мен? Мога да отделя ДО 700 лева, за момента разглеждам всякакви варианти единственото по- специфично изискване което имам е машината да е автомат а не с ръкохватка.Гледам най-вече philips saeco защото съм чувал че са най-добри, но както казах, всякакви варианти обмислям.Другото което е че държа машината да е чисто нова, втора употреба не ме устройва.Благодаря ви предварително за отделеното време

Link to comment
Share on other sites

Аа имам Саеко Стийм. Към 500 лв. са, но чувам, че откак се събрали с Филипс, нещата не са същите.

Както и да е, ползвам я от 5-6 г. и всичко е наред, но е чисто Саеко.

Ако сега трябва да взимам бих взел Саеко с 5 г. застраховка,  ако магазина го предлага или Крупс.

По-скоро бих си взел Крупс. Вярно, че гонят 1000 лева, но...

 

Иначе автомата е кеф, не че не се налагат грижи, даже може и повече от на ръкохватките е, но сутрин е безценно, когато зрението е на 15-20 % да можеш да боцнеш копчето и да стане работата.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

И аз да попитам за кафемашина - какви са алтернативите на Nescafe и как точно седи въпроса с капсулите? Нескафе са лесни - във всеки магазин има вече.

 

Въпросът ми е дали да изхарча едни 130 кинта за Krups Mini Me или да си търся друг вариант?

 

Мисля си за касули, защото в нас кафетата вървят по около 10-15 месечно. Някак си не върви да държа мляно кафе толкоз време, щото накрая ще е тотал шит... 

Link to comment
Share on other sites

Капсулите на Лаваца Блу са жестоки. Последно бяхме в Търново по работа и в апартамента, в който бяхме отседнали, имаше такава. Машината изглежда странно и евтино, но кафето бе убиец!!!

Link to comment
Share on other sites

Да, и на мен ми харесва доста, но машинките им идват мааалко скъпички по сравнение с Долче Густо, които ги няма единствено в бакалията до нас... Нескафе просто правят страшна кампания в момента и съответно и цената им е по-ниска. 

 

Аз за тва седя и се чудя - дали да се мъча с капсули или да си взема нормална машина и да си цапам на воля с нея? Бюджета е 130-150лв.

Link to comment
Share on other sites

Верния отговор се нарича Жан Сервиз на бул. Васил Априлов срещу 2ро районо ;) отиваш там и си вземаш каквато машина искаш - нова, 2ра ръка и т.н. Лично аз имам от там Лаваца Модо Мио ... прилично кафе прави, иска редовно декалциране или там както е точния лаф. Капсули има във всеки голям магазин - Метро, Лекси, Кауфланд и т.н.

 

Но, имам и Чибо капсулна машина, капсулите се намират малко по-трудно... ама кафето е един път - работи и с капсули на Каляри, тяхното кафе от платинената серия е плашещо добро.

 

Но... :D :D :D най-лесно е с блу Лаваца ;) вземаш, прежалваш некав лев и винаги има навсякъде капсули и кафето е винаги трепач.

 

Тва са моите 5ст... НО ...

 

Бих си взел самомелещ автомат за 400-500лв ... 

 

Парите са си твои, тва е краста ... дано не си полудял по темата, че джоба ще получи инфракт от харчове. Аз понеже се знам какво съм лайно се ограничих само до тия 2те машини и се опитвам да не купувам други - имам и 4 кафеварки в нас... и мелнички 2 :D лошо, лошо :D

Link to comment
Share on other sites

Аз ако ги имах тез пари, в момента нямаше да водим тоя разговор :lol: Щях да пиша в темата с фукните направо... Ще го видим как ще стане, може и да мина през Жан Сервиз да поразгледам. 

 

Попрочетох малко из форумите и излиза, че ако ще пиеш само еспресо, както е в моя случай, някаква нормална кафемашина ще е напълно достатъчна. Капсулите са просто излишно оскъпяване и глезотия, без да борим, че никой не може да ти каже какви точно лайна има в капсулата с мляко на нескафе :D

Link to comment
Share on other sites

В капсула крупс/лаваца/чибо/каляри ше има лайна ама друг път ;) капсулата е за хорица, които нямат време да правят кафе, нямат знания да правят кафе и не им се занимава... вземаш си любимите капсули и ВСЕКИ път кафето е едно и също... дали е добро, дали ти харесва... то е едно и също... с машина с ръкохватка си иска ръка ... иска си внимание... кафето веднъж смляно и отворен пакет ... да не навлизаме в подробности... вземай си капсули ;) или пий 3в1

Link to comment
Share on other sites

Да, знам, че дават, ама говорим за домашна употреба с до 20 кафета на месец. Няма кой да ми даде машина с толкова малко консумация, било то и най-простата. За това опираме до въпроса с покупката ;)

 

Ше го помисля още малко и ще видим какво ще стане :)

Link to comment
Share on other sites

Аз ако ги имах тез пари, в момента нямаше да водим тоя разговор :lol: Щях да пиша в темата с фукните направо... Ще го видим как ще стане, може и да мина през Жан Сервиз да поразгледам.

 

Попрочетох малко из форумите и излиза, че ако ще пиеш само еспресо, както е в моя случай, някаква нормална кафемашина ще е напълно достатъчна. Капсулите са просто излишно оскъпяване и глезотия, без да борим, че никой не може да ти каже какви точно лайна има в капсулата с мляко на нескафе :D

Капсули... Никога. Точка. Приеми го като аксиома. :-D:-D. Няма нужда да си говорим, че водата е мокра :-D
Link to comment
Share on other sites

Капсули... Никога. Точка. Приеми го като аксиома. :-D:-D. Няма нужда да си говорим, че водата е мокра :-D

Какви забележки имаш към капсулите?

Link to comment
Share on other sites

http://www.caffe-cagliari.com/product/covim-ora-granbar/

 

http://www.caffe.com/bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81%D1%83%D0%BB%D0%B8/%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BC/lavazza-a-modo-mio/%D0%9A%D0%B0%D1%84%D0%B5/c2coc2t1s4marmod.htm

 

А тва за "арабиката"...далеко си от кафето явно щом така смело залагаш само на "арабика" или "робуста" във вкуса. Има един много по-важен детайл във вкуса на кафето и това е изпичането на зърната, отделно имаме сорта, произхода, смилането... но няма смисъл да навлизаме чак в такива подробности, наистина е най-добре да се опитват конкретните капсули в магазин преди покупката, да няма после неприятни изненади, че реално "няма" подходяща за вкуса на клиента капсула - а тва дали има или няма е въпрос на 2мин в гугъл... горните 2 линка са на сайтове от които пазарувам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...