Jump to content
BulForum.com

Въпроси относно Firewalls за Windows


Botev1912

Recommended Posts

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

tq se konfigorira trudno zashtoto pita za vseki sistemen services ili koito i da e proces i mojesh sam da se nakajesh :D. Az polzvah Black Ice Defencer...mai taka se pishe ailqk e .

Link to comment
Share on other sites

Много съм доволен от Outpost

Сега съм с McAfee

И двата firewall-а са супер , не те тормозат ' да пусна ли тва да пусна ли онова ' и т.н.

Zona Alarma е яка , ама аз много се изнервям като почне да пита за всичко :)

Link to comment
Share on other sites

Много съм доволен от Outpost

Сега съм с McAfee

И двата firewall-а са супер , не те тормозат ' да пусна ли тва да пусна ли онова ' и т.н.

Zona Alarma е яка , ама аз много се изнервям като почне да пита за всичко :)

 

Firewall дето се конфигурира самичък не е много да му се довериш. Сигурно и чек суми не прави а гледа само за filename. Виж NIS като прекомпилирам някоя програма веднага реве и ме пита дали пак да я пуска. Зоната е същата. Тряй бабо за хубост и натискай бутончета, че иначе.... :devil

Link to comment
Share on other sites

Firewall дето се конфигурира самичък не е много да му се довериш. Сигурно и чек суми не прави а гледа само за filename. Виж NIS като прекомпилирам някоя програма веднага реве и ме пита дали пак да я пуска. Зоната е същата. Тряй бабо за хубост и натискай бутончета, че иначе.... :devil

 

Че аз не съм казвал че се конфгорира сам?!

Просто казах че е няколко пъти по малко досаден от Zone Alarm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Imam malko stranen problem s mirca.Kato go startiram ne moje da se svarje kam nikoi sarvar i mi pi6e 4e e blokiran ot firewall-a(blocked by zone labs security),makar 4e sam aktiviral vsi4ki razre6enia!!!

Дай малко повече инфо, преди работило ли е, кога спря, да не би да си инсталирал скоро файруола.

Явно не си конфигурирал правилно файруола, настройките по зоните, там другите с плъзгачите действат глобално на настройките за сигурност, което е лесно, но на пръв поглед. Трябва ръчно да бръкнеш по-навътре. Често срещана грешка е потребител да си инсталира файруол и с няколко ръчкания в настройките да очаква да го защитава от всичко. За целта се изисква малко повече познания и време за настройка. Иначе е загуба на време.

Провери добре списъка с програмите, които зоне-то поддържа и виж дали случайно не си отговорил No на въпрос, на който е трябвало с Yes, например! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nqkoj moje li da kaje kav e porta kojto kato nastroish rutera s nego i mojesh da pravish host na igrite.

10x predvaritelno!

 

 

EDIT: Namerih si go!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kato izleze prozoreca na Zone Alarm natisni Firewall, sled tova dolu v diasno ima buton Advanced, kato go natisnesh shte se otvori prozorec tam ima radio buton na koito pishe "This computer is an ICS/nat gateway" natisni go i dolupod nego zadaj localnoto IP.

е направих го това ама пак не пуска. значи при мен е така-

IP 1-на ланката с койато се свързвам към интернет

IP 2-на ланката с койтато се свързвам с другия комп

IP 3-на ланката на другия комп

свързани са директно с кабел(crosover)без хъб

и firewall zonealarm 5.03....pro

та питам пак кое от тези IP -та се слага не че не ги пробвах и трите и моля ви дайте някакви идеи че ми омръзна да търча от стая в стая

a най-интересното е че като сложа първото IP имам достъп до warez.ru и до всичките директорий но не и до който и да е друг сайт

Link to comment
Share on other sites

Imam wupros.Predi bqh s ZoneAlarm i nqmah problemi no ne6to se precakaha nastroikite i ne mojeh da swalqm s FlashGet-a.I uninstallnah ZA ama dokat se uninstalwa6e kompa se restna.i sled twa trih manual.Oba4e kato opitwam da q ka4a pak(s 3 razli4ni faila probwah,dori s originalniq ot zonelabs.com) i se restwa kompa. Nqkoi moje li da pomogne? plzzzzzzzz

10x predwaritelno

 

 

 

da dobawq:sq se rowih w neta i namerih drygi podobni sly4ai.restarta e swurzan s nqkwa programa TrueVector.

priemam sqkwi predlojeniq kwo da prawq,razli4ni ot format i preinstall na w2k

Link to comment
Share on other sites

Imam wupros.Predi bqh s ZoneAlarm i nqmah problemi no ne6to se precakaha nastroikite i ne mojeh da swalqm s FlashGet-a.I uninstallnah ZA ama dokat se uninstalwa6e kompa se restna.i sled twa trih manual.Oba4e kato opitwam da q ka4a pak(s 3 razli4ni faila probwah,dori s originalniq ot zonelabs.com) i se restwa kompa. Nqkoi moje li da pomogne? plzzzzzzzz

10x predwaritelno

 

Ми нещо ти се е прецакало....

Сканирай за вируси и spy. Изтрии вскичко що е на ZA от директориите и от регистрите.

Можеш да пробваш с тея програми Reg Clean и Tune Up.

Link to comment
Share on other sites

Ако обичаш ще намериш ли и крак. Моя нещо не тръгва.

 

Твоя този ли е: Serial: 7hxpb-gtvqw-cbjt1-5fv817-rtus80

Щото с този номер даже направих ъпдейт с новата версия и се върви супер...

Ще потърся , но аз съм с този...

Link to comment
Share on other sites

Твоя този ли е: Serial: 7hxpb-gtvqw-cbjt1-5fv817-rtus80

Щото с този номер даже направих ъпдейт с новата версия и се върви супер...

Ще потърся , но аз съм с този...

 

Направих с този и върви безупречно благодаря за помоща.

Link to comment
Share on other sites

tq se konfigorira trudno zashtoto pita za vseki sistemen services ili koito i da e proces i mojesh sam da se nakajesh :D. Az polzvah Black Ice Defencer...mai taka se pishe ailqk e .

Абе да ти кажа преди 2 дни го сложих тоя BlackIce и си пуснах един тест в нета за проверка на сигурността. Еми дати кажа там излезе, че се виждам с него от всякъде. Портовете просто затворени, само 2-3 стелтнати. Отговаря на пинг и т.н. А 3 дена преди това пробвах същия тест с NIS 2004 Резултата беше - компютъра го няма в нет-а. Всички портове скрити, не отговаря на пинг. Само ако аз потърся някой, тогава се разбира че съм жив :):). За съжаление NIS измрънк, че е невалиден (явно вече има проверка за валиден кей), та ми се наложи да го махам и да слагам BlackICE ама сега ще си дръпна нов NIS 2005 i ако тръгне оставам на него

 

Ето да си пробвате firewall-a Цъкни

Link to comment
Share on other sites

Я да ви питам някой успял ли е да подкар Norton Internet Securiti заедно с NOD32. Че ми се струва, че NOD-a е по-лека като антивирусна от АнтиВируса на Нортън-а. Ако някой е успял да ги помири двете и да ги накара да си живеят кротко заедно моля да сподели. Мисля че ще е добра комбинация

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...