Jump to content
BulForum.com

ONE LIFE ONLY!!! (OMGZ!)


w00x

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

ОЛЕ МАЛЕ!!! Ангеле - ще те убия къде ме вкара днес!!! Това било "НЕГОВО"!!!! Е аз лично ще се погрижа доколкото мога и с каквото мога да се елиминира... Аз дори по-добре бих крал от Депеш!!!!! 

https://www.youtube.com/watch?v=rRwDpPHPsrw

 

P.S. Точно ДЕВЕТ харесвания. 

Link to comment
Share on other sites

Това горното се прави с някоя лууп-програма точно за 20 минути...и освен това е ужасно тъпо направено с липса на всякакво въображение.

Link to comment
Share on other sites

Да одереш толкова плоско Enjoy the Silence е .... меко казано престъпление! И да го льопнеш в тубата като свое!!! И онея си траят!  

Link to comment
Share on other sites

Като отчета и това, дето ме питаше на ЛС, май нещо напоследък те гонят няк'ви паранои относно крадене на музика и неплатени авторски права. Не забравяй все пак, че една октава се състои от 12 полутона и колкото и да ги комбинираш, по някое време все ще наподобиш без да искаш нещо друго, което хората вече познават. :) ...и това на Визиото е минало доста-доста настрани от Enjoy the Silence - някъде към 5 километра в посока надолу и около 2 светлинни години назад. :))

Link to comment
Share on other sites

От болестта е значи (онова, дето предположи на ЛС). :grin:

И хал хабер си нямаш когато има контестация за авторско право какво точно слушат специалистите, за да докажат или респ. да отхвърлят дадена претенция - елементите са много и повечето са ти напълно непознати. Аз примерно като "непияч", затова и не пиша в алкохолната тема с впечатления кое уиски било по-леко или по-незнам какво си, защото нищо не разбирам от никакъв алкохол, пък макар и на млади години да съм се наливал с какво ли не, ама то онова просто си беше пиянско наливане, а не фина дегустация. :D

Link to comment
Share on other sites

Това горното "парче" е някаква тотална аматьорщина. Мога да го направя с някоя програмка на таблета, без изобщо да съм се занимавал. Няма никаква градация, развитие и всякакви такива елементи. :D

Link to comment
Share on other sites

Това горното "парче" е някаква тотална аматьорщина. Мога да го направя с някоя програмка на таблета, без изобщо да съм се занимавал. Няма никаква градация, развитие и всякакви такива елементи. :D

 

:thumbsup:  Просто съчетаване на елементи - само трябва да натискаш едни копченца на поредния такт кратен на 4, за да добавиш или премахнеш елемент. Ако си направя труда и потърся, дори мога да ти кажа коя база данни е ползвал и с коя програма го е направил, но не мисля че точно този случай заслужава да отделя половин или един час от времето ми...

Link to comment
Share on other sites

От болестта е значи (онова, дето предположи на ЛС). :grin:

И хал хабер си нямаш когато има контестация за авторско право какво точно слушат специалистите, за да докажат или респ. да отхвърлят дадена претенция - елементите са много и повечето са ти напълно непознати. Аз примерно като "непияч", затова и не пиша в алкохолната тема с впечатления кое уиски било по-леко или по-незнам какво си, защото нищо не разбирам от никакъв алкохол, пък макар и на млади години да съм се наливал с какво ли не, ама то онова просто си беше пиянско наливане, а не фина дегустация. :D

 

Аз не знам какво гледат професионалистите при претенции, но глух пън да си, а не доцент като тебе (доцент беше или бъркам?) няма как да не чуеш, че тотално е рипнат Депеш на сигурно скъпото електронно клавесинче на Жорко... Ако не го чуваш - скъсай си дипломите и махни шумоизолацията  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Имам много добър познат лекар УНГ - намира се на "В.Априлов" в една нова сграда, когато решиш да си сменяш лекаря, обади се ще ти обясня по-подробно. :P

Много си далече от това, за което говорим...разсъждаваш както винаги единствено от твоя гледна точка, с твоите познания, които обикновено ги имаш във всяка една област, но нали си наясно, че когато имаш познания във всичко - това обикновено се нарича обща култура и дотам. Аз също имам претенциите за някаква обща култура, но не я изтъквам като нещо специализирано когато някой заговори за нещо конкретно в област, която не ми е много ясна и която касае само някакви общи знания, които имам. ;)

Link to comment
Share on other sites

Добре де - пак те питам, ама съвсем накратко, като прост човек с работещи уши - авторско ли е "парчето" жорово или е тотална кражба на Enjoy the Silence? 

 

Поне да чуем Enjoy the Silence покрай цялата работа.... 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Tk3hLVoI4iM

Link to comment
Share on other sites

...авторско ли е "парчето" жорово или е тотална кражба на Enjoy the Silence?

 

Това всъщност са 2 отделни въпроса и в случая "или"-то е неприложимо.

 

1. Парчето не е авторско - ползвани са готови лупове, които се продават свободно (или се теглят свободно) и всеки, който си е купил съответния пакет има право да си ги съчетава както иска и да ги ползва в собствени продукции.

2. Не е кражба нито на тази песен, нито на някоя друга - има някои прости съвпадения, каращи първото да заприлича на второ, но не ме карай сега да ти направя хармоничен анализ с всички включени функции в едното и другото, за да те убедя, че разликите са толкова много и повече от съществени, защото и да го направя съм сигурен, че пак няма да те убедя, просто защото ти винаги си много убеден единствено в собственото си мнение.

 

П.П. Единственото общо между тях е еднаквата тоналност и сходното темпо в което се движат, но нали се сещаш, че вероятно има поне още 100 000 други песни или инструментали точно с тия съвпадения.

Link to comment
Share on other sites

Влизаш твърде надълбоко - вероятно поради професионално изкривяване... Но щом казваш - добре, глух съм явно, това не е 100% крадено от Депеш. Утре с няколко мода и съответни програми спокойно мога да съм Моцарт - все пак не се припокриват нещата на 100%, нали така?  

Link to comment
Share on other sites

Да. Ще си толкова Моцарт, колкото Жоро Визиото е Депеш Моуд (според теб) с тоя "парцал" по-горе.

 

Аз също не чувам голяма прилика. Дори тоновете не са в една и съща последователност, не знам как да го обясня, така и не прочетох книгата за музикална теория.

Link to comment
Share on other sites

Много ясно! Ако можех да съм баш Моцарт - ехееее... 

 

Не чуваш голяма прилика... Ти глух ли си? Пусни ги двете заедно тогава. 

 

За мен лично едно нещо когато е откраднато зловещо, няколко различни ноти, няколко различни тона, някаква промяна в темпото.... Нищо от това не оневинява крадеца. 

Link to comment
Share on other sites

... глух съм явно...

 

Не си глух, просто нямаш конкретното образование за такова сравнение, слуховия опит и не знаеш какво точно да слушаш...сега ще кажеш, че толкова музика си изслушал, че няма как да нямаш слухов опит, но аз не говоря точно за такъв опит, защото в днешно време почти всеки слуша много музика и има същия опит като тебе и пак опираме до общата култура (слуховата). :) Като ти се развали климатика нали не започваш да го оправяш сам, а викаш Гадин...макар, че сам би могъл да се пробваш да махнеш горния капак ако ти се стори, че е нещо лесно за поправка, ама пък ако само ти се е струвало, че е лесно, а всъщност се окаже, че изобщо не е толкова просто и започнеш да гледаш умно разглобения климатик - нали пак ще викнеш Гадин да спасява положението?

...и дай да спрем да спорим за професионалните насочености и общата култура точно в тази тема, че отново я омазахме...а иначе с последния си пост пак показваш колко си убеден в собственото си мнение...единствено и нетърпящо възражения (за съжаление).

Link to comment
Share on other sites

Защо така реши? Просто питам - не го ли чувате? Ако не - добре, може аз да съм фантазьор. 

По никакъв начин не мога да говоря емпирично по казуса - на светлинни години сме пък всички откъм твоята професионална квалификация. 

 

Не виждам начин обаче да ме убедиш, че Жоро не е окрал Депеш. То се чува бе, хора - с просто ухо дето се вика - ПРОСТО ухо  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Защо така реши? Просто питам - не го ли чувате? Ако не - добре, може аз да съм фантазьор. 

 

По никакъв начин не мога да говоря емпирично по казуса - на светлинни години сме пък всички откъм твоята професионална квалификация. 

 

Не виждам начин обаче да ме убедиш, че Жоро не е окрал Депеш. То се чува бе, хора - с просто ухо дето се вика - ПРОСТО ухо  :grin:

 

Как си противоречиш просто не е истина! Първият ти ред тотално е в конфликт с късането на дипломи и т.н. Вторият ред със светлинните години звучи доста саркастично, а за третия ти ред няма смисъл да говоря, защото говорих предостатъчно в предишните си постове. Не са ти ясни нещата, наистина - приеми, че случайно може и да има една област в тоя живот, в която не си пълен професионалист. ;) Не ме карай сега да пействам двата клипа, които ми прати снощи на ЛС пак със същото питане за крадене, защото и там нямаше нищо подобно, но ти отново беше убеден, че някой си бил крал тотално и имам чувството, че ми ги прати само защото беше напълно сигурен, че и аз ще потвърдя същото. Айде да спрем вече по тая тема, че ми омръзна - става ли?

Link to comment
Share on other sites

Имам чувството, че грам не ме разбираш като пиша - освен да взема да ти се обадя, че да го чуеш същото. 

 

Съвсем спокойно и откровено говоря, не - питам по-скоро. 

 

Не са ми ясни нещата по петолинието - ОК - забравил съм откъде почваше ключа сол, нямам никакви такива претенциии. Особено пък пред приятели, които са участвали в измислянето на музиката. 

 

Ако ще ме правиш на глух обаче - трябва да ме убедиш някак, че съм глух - направи го на ЛС

Link to comment
Share on other sites

Има някакви сходности в самото начало, но изобщо не са много или големи. Ако някой не е слушал песента на Депеш Моуд, ще оприличи "парчето" на друго.

 

И нека не забравяме, че това е просто една сбирщина от наличните семпли.

Link to comment
Share on other sites

Имам чувството, че грам не ме разбираш като пиша...

 

За да не разбера това долното, дето си го казал в 6 отделни поста или трябва да съм тотално задръстен, или пък ти имаш някакъв странен начин на изразяване, който аз не разбирам...

 

ОЛЕ МАЛЕ!!! ... Аз дори по-добре бих крал от Депеш!!!!!

Да одереш толкова плоско Enjoy the Silence е .... меко казано престъпление! И да го льопнеш в тубата като свое!!! И онея си траят!

Нима искаш да кажеш, че греша? ...тука е УШЕвадно, дето се вика...

... няма как да не чуеш, че тотално е рипнат Депеш ...... Ако не го чуваш - скъсай си дипломите и махни шумоизолацията  :laughing:

Ти глух ли си? Пусни ги двете заедно тогава.

Не виждам начин обаче да ме убедиш, че Жоро не е окрал Депеш. То се чува бе, хора - с просто ухо дето се вика - ПРОСТО ухо  :grin:

 

П.П.

 

Ако ще ме правиш на глух обаче - трябва да ме убедиш някак, че съм глух - направи го на ЛС

 

За мен няма проблем да те убедя на ЛС с прост хармоничен анализ + още малко музикални подробности, но дали ще разбереш какво съм ти писал, след като вероятно не си запознат с термини от рода на странична доминанта, умален септакорд и др. подобни. Така че изобщо не виждам смисъл да убеждавам когото и да било в нещо си - нека си остане със затворени очи и уши убеден в правотата си, пък и така със сигурност ще се чувства по-щастлив, а какво по-хубаво от това да правиш хората щастливи... :)

Link to comment
Share on other sites

Поддържам изцяло казаното - тотално окрадени Депеш. 

 

ЕСТЕСТВЕНО не нота по нота, ако за теб само такова копиране е кражба, но ми докажи, че съм глух на ЛС, моля. Знам че можеш - измислил си музиката все пак :grin:  

 

С цитати и писане няма как да ме убедиш, че съм глух - туй да го знаеш. Само правим оборот на Жоро в момента... Ако някой от шестимата следи темата...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Поддържам изцяло казаното - тотално окрадени Депеш.

 

Седми пост като ония 6-те по-горе - няма оправяне. Добре, че не си адвокат на някои, дето искат да съдят други за нарушени авторски права - със сигурност 100% от исковете ти ще паднат в съда, защото там просто си викат експерти, а не такива с общ слухов опит. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...