Jump to content
BulForum.com

Star Wars VII: The Force Awakens


Godfather

Recommended Posts

Гледах го и аз снощи в мола, ами нищо особено не е. Не знам кое му е чак толкова уникалното, че чак толкова се превземате да го хвалите.

 

Точно това се чудя и аз. Как някой би оценил филма без да се влияе от носталгията обвързана с поредицата. До сега, колкото ревюта на хора видя, всичко е "върнах се в 80-те", "Припомних си старото време", "точно като преди" и не знам си какво, без изобщо да се споменават чисто филмови елементи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

След като даден филм е част от поредица, няма как да го оцениш самостоятелно, без да имаш цялостен поглед върху поредицата. Особено пък в случая, където поредицата е доста разместена, като започна от 4-ти епизод, след много години се върна преди това...а технологиите и възприятията на хората през това време не стояха на едно място...въобще доста комплицирано е всичко с тази сага.

Link to comment
Share on other sites

Midex,ти като разбиращ от запис на аудио имаш ли мнение за звука в новите кинозали?Доколкото съм чувал най-доброто изживяване сочат с IMAX-а,а сега чета за нова технология DOLBY ATMOS,която я определят за

Най-значимото постижение във филмовия звук след въвеждането на многоканалната система.

 

според сайта на кино Арена :))

Link to comment
Share on other sites

Midex,ти като разбиращ от запис на аудио имаш ли мнение за звука в новите кинозали?Доколкото съм чувал най-доброто изживяване сочат с IMAX-а,а сега чета за нова технология DOLBY ATMOS,която я определят за

според сайта на кино Арена :))

 

Не знам много...единствено знам, че слагат 100 говорителя (образно казано) навсякъде, вкл. и отгоре, като могат да контролират персонално всеки.

Link to comment
Share on other sites

Не между тях, а във филма като цяло. Не знам някой, изправяйки се срешу Дарт Вейдър да е пускал остроумни шеги . 

Не те разбрах нещо.

 

Правиш паралел между Дарт Вейдър и Кайло Рен? Ами точно тук според мен е уникално добрия подход в сценария, защото Кайло Рен се видя, че изобщо не е Дарт Вейдър и още от самото начало става ясно, че повече прилича на баща си, отколкото на дядо си, демек ще трябва да става за и да носи на бъзик по същия начин. :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Не те разбрах нещо.

 

Правиш паралел между Дарт Вейдър и Кайло Рен? Ами точно тук според мен е уникално добрия подход в сценария, защото Кайло Рен се видя, че изобщо не е Дарт Вейдър и още от самото начало става ясно, че повече прилича на баща си, отколкото на дядо си, демек ще трябва да става за и да носи на бъзик по същия начин. :lol:

 

 

Не, не, не ги сравнявах. Имах предвид първата сцена на Кайло с пилота от съпротивата, в която "добрият" пусна остроумната шега, кой да започне първи. В този смисъл, аз не се сещам в предишните филми, някой, изправял се срещу Дарт Вейдър. да се опитва да пуска бъзици. И както казах, целия филм беше с подобни лековати майтапчета, което лично за мен не кореспондира като цяло с характера на филма, който мисля, че е доста сериозен и мрачен изначално. Затова, казах в началото, че много не ми се вързаха нещата в този аспект .

 

Link to comment
Share on other sites

 

Не, не, не ги сравнявах. Имах предвид първата сцена на Кайло с пилота от съпротивата, в която "добрият" пусна остроумната шега, кой да започне първи. В този смисъл, аз не се сещам в предишните филми, някой, изправял се срещу Дарт Вейдър. да се опитва да пуска бъзици. И както казах, целия филм беше с подобни лековати майтапчета, което лично за мен не кореспондира като цяло с характера на филма, който мисля, че е доста сериозен и мрачен изначално. Затова, казах в началото, че много не ми се вързаха нещата в този аспект .

 

 

Според мен точно това раздвижва сценария, защото ако бях заложили на Кайло Рен като завършен злодей тип Дарт Вейдър, щеше да е твърде банално повторение. Така не само логиката е желязна - все пак Кайло Рен макар и злодей си остава същия шемет като баща си (макар и след време да може да усъвършенства злодейския си характер) и очевидно не само с маската се опитва да подражава на дядо си, макар и на този етап да не му се получават толкова добре нещата. Затова майтапчийския режисьорски подход към него е напълно оправдан. Даже според мен подобен подход има и с върховния злодей Сноук, макар и не толкова видимо. Не случайно и от Ватикана са се възмутили от липсата на достатъчно злодейство. :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

днес гледах филмчето... биващо, но еднообразието с IV и VI част е трагикомично... нямам против младите хора да видят римейк на старите части, но трябваше да има много, много по-голям мащаб 

 

инак филмчето не е лошо, Харисън Форд отново е на нивото от предните части - т.е. на максимума на възможностите си

 

любовните схеми ... никак не ми допадат, много по-добре щеше да е да си ги запазят за 2ри и 3ти филм

 

като цяло прилично филмче, но в никакъв случай няма да получат повече парички от мен за гледане на голям екран, просто тоя филм вече сме го гледали и нямам нужда да ги спонсорирам Дисни за да видя на ново старите части

Link to comment
Share on other sites

Добре, какъв е смисълът точно в тази тема да се кодират спойлерите?

От уважение към някои модератори, които все още не са гледали филма. Все пак тяхно задължение е да влизат във всички теми, за разлика от обикновения потребител. :)

Link to comment
Share on other sites

Гледах го ... и се чувствам просто прекрасно.Имаше два разтърсващи момента,а финалните кадри с близък план на двама от персонажите-безценно.Браво,Джей-Джей,заслужи уважението ми. :bowdown:

П.С.У дома вече съм се настроил всеки възможен момент да тече музиката от саундтрака. Джон Уилиамс отново създава запомняща се аудио атмосфера :)

Link to comment
Share on other sites

Днес отново ходих да гледам филма в IMAX (бях обещал на сина ми да го водя). Залата беше препълнена, въпреки цената на билета от $20! :punk

Link to comment
Share on other sites

Най-после го изгледах. Честно казано не ме впечатли кой знае колко, а уж не бях тръгнал с голямата кошница. В смисъл - като отделен филм си е добре, а и не бяха прекалили с 3D ефектите само за да покажат, че и това го могат, но реално беше далече от усещанията, които предизвикаха в мен първите 3 епизода. Сега...ясно ми е, че онова беше като "всичко, дето е за пръв път", но както споменах, отидох непредубеден и твърдо решен да не го сравнявам с никой от предишните епизоди. Абе като цяло не беше зле, но не мога да ръся суперлативи, а и излизайки от залата (която отдавна не съм виждал толкова пълна) дочувах реплики от рода "- И к'во - много шум за нищо" - това вероятно са били от тия с големите кошници, но все пак такива реплики са показателни, че на филма нещо му липсва. А по-горе някъде в темата някой беше споменал, че се е подразнил от някакви майтапи - специално пък майтапите бяха доста дозирани за щастие, защото след първите 3 епични серии, продължението на сагата в миналото  със следващите серии направо ме отчая точно с майтапите в една от сериите (даже съм я забравил точно коя беше, май оная с малкия Дарт Вейдър), където толкова бяха смъкнали нивото с разни плоски шеги, че само аудиторията до 10-годишна възраст можеше да им се върже. Като финал за тия дето не са го гледали ще кажа - ако сте гледали последния Терминатор и ви е харесал поне мъничко (щото на мен не ми хареса изобщо) - гледайте и "междузвездните"...доста по-добър е от него, макар че директно сравнение между двата филма не може и да се направи по ред други причини.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано не ме впечатли кой знае колко, а уж не бях тръгнал с голямата кошница.

Зависи какво според теб е "голяма кошница". Ако си очаквал нещо различно от рамката на оригиналните серии, то кошницата ти определено е била доста голяма. Мисля си, че суперлативите са най-вече за режисьорското майсторство, щото филма да се получи наистина уникално възраждане на оригиналната трилогия при тези невъзможни ограничения и при това тежко бреме на популярността и очакванията на огромната публика в цял свят. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами...бях се "нулирал" и отидох без предубеждения и очаквания. А да се нулирам на 100% естествено е невъзможно след като вече съм гледал предишните серии, но все пак се опитах да си наложа да го гледам без да правя връзка с нищо гледано преди. Сега...вярно е, че ония епизоди съм ги гледал като съм бил на съвсем друга възраст, респ. със съвсем други усещания към света и времето, което е било тогава, а сега нещата са много по-различни, та всичко това неминуемо си оказва влияние в преценката ми, но просто споделих как го възприех на "първо виждане".

Link to comment
Share on other sites

Точно това, което казва Мидекс е причина за голямото разочарование, което изпитват някои. Хората са го гледали по онова време, когато нямаше нищо подобно и когато филма се считаше за наистина нещо уникално. Честно казано, историята на нито един от филмите не е кой-знае какво. Просто тогава беше нещо голямо да се направи такъв филм от гледна точка на ефектите. За тепърва навлизащия в Star Wars вселената човек, предните филми ще му се сторят като куклено шоу с ефектите, които предлагат. На мен филма ми хареса.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...