Jump to content
BulForum.com

Новият SUV на Дачия


Ferante

Recommended Posts

Днес проверих сайта на Дачия и видях, че официално са пуснали вече новия си SUV - Duster - http://dacia.bg/daciaduster/ на цена под 20к лева. Цена, която за SUV е наистина ниска. Какво ви е мнението за Дустъра на пръв поглед имайки предвид, че доста наподобява Nissan Qashqai? - http://carscoop.blogspot.com/2010/02/dacia-duster-small-suv-photographed.html Има ли според вас место под слънцето за един такъв автомобил, тъй като пряк съперник му се очертава Шкода Йети?

homeimage5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Под 20к лева вариянта е толкова ощавен, че сигурно мойто дърто ауди има повече екстри от него. 35 740.00 лв. с ДДС излиза с дизелов мотор и всички "екстри", което си е много за Дачия, както и да го погледнеш.

Link to comment
Share on other sites

Това което аз знам (и колкото съм запомнил) е че ходовата част е нисанска, електрониката е тази, която и сега се ползва из дачиите - без мултиплексиране, а като цяло автомобила се разработва в Румъния, за разлика от предните дачии, като това може да се окаже и плюс (ако се напънат да се доказват) и минус (поради евентуалната липса на опит). За мен ще е интересно да видя какво ще излезе.

Link to comment
Share on other sites

Едното мнение е вярно до някъде.За евтиният вариант ще имаш толкова екстри колкото стар жуган и за това е толкова евтин.Ама скъпият вариант вече може да си накачиш глезотии.Няма кой да даде сега мнения за силни и слаби страни все пак е нов модел.

Link to comment
Share on other sites

Според мен тази Дачия грешно позиционирана. Аз кат дам 35 бона, ще дам още 3-4бона и ще си купя Нисан Кашкай. Да не говорим, че за 35 бона може да се купи Сузуки Витара, Митсубиши Аутлендър, Хюндай Санта Фе, които са в пъти по-добри от тази Дачия. Някак се не е много измислено като добре относно цената. Да не говорим, че фул екстри на Дачия сравнение с друг джип си е абсолютно спартанско оборудване.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Гледам всички говорите наизуст - някой изобщо направи ли си труда да отвори документацията да провери какви са екстрите?

Цената на най-скъпия базов модел е 32к лева, а цената на" по-слабия мотор с всички екстри" е 24к лева. Сравнено с Кашкай цената му е приблизително 8-10к лева по малко.

 

Справка:

http://dacia.bg/daciaduster/Pricelist_Duster_APR10.pdf

 

Според мен Дачия си поемат добре пазарната ниша :)

Link to comment
Share on other sites

Ти май не си си направил труда да отвориш документацията и дооооста говориш на изуст. (жените май го правят) Обърна ли внимание, че няма ток на задното джам? Че няма CD? Да продължавам ли?

Link to comment
Share on other sites

...Да не говорим, че за 35 бона може да се купи ... Хюндай Санта Фе....

 

Почти позна...

 

 

ESP (Динамичен контрол на траекторията) със ASR (система за тракшън контрол) и Кожен волан - само за двигател dCi 110 к.с : 950.00 лв

 

Мда... полезно е да се знае че всичките екстри които според мен са абсолютно задължителни за една съвременна кола са само за най-скъпия модел.

 

А за мощността на двигателя няма и смисъл да се коментира. Особено пък за SUV.

 

Трябва да го видя на живо за да проверя дали при по-силно затваряне (както съм свикнал на мойта тойота) вратите се огъват подобно на дачията и се отварят отново (което обикновено е съпътствано от зверския вой на таксиджията че не се тряскали вратите така и какъв съм бил такъв човек и т.н. и т.н.)

 

И няма автоматик???

Link to comment
Share on other sites

Ти май не си си направил труда да отвориш документацията и дооооста говориш на изуст. (жените май го правят) Обърна ли внимание, че няма ток на задното джам? Че няма CD? Да продължавам ли?

Отвори pdf и провери пак - CD има в по-скъпата версия, която съм коментирал предния пост, а задните ел.стъклата са допълнителна опция за

170лв.

 

Е нали трябва от някъде да дойде по-ниската цена. Естествено е да има повече пластмаса и да липсва някоя друга глезотия. Не искам да кажа, че автомобилът е върха на сладоледа, но смятам че за по-ниската цена изглежда (поне на лист хартия) да е оправдан компромис. Както каза дядо Мраз - трябва да му се видят що за стока са му ламарините :)

Link to comment
Share on other sites

Дачията е не никакъв СУВ. Няма какво да се заблуждаваме. За тези пари модела Лореат 4х4 е много скъп, без сумати нужни екстри за един сув 31 000 лева. По добре да се вземетова илитова или това. Така, че който иска да си купува сув има си някой неща, който всеки сув трябва да ги има, това са блокажи, системи за активна сигурност. В този ред на мисли, тази цена за лек автомобил с малко по висок клирънс е висока и не си заслужава да се купува.

Link to comment
Share on other sites

Това което казваш не е валидно само за Дустъра ами и за Sckoda Yeti, Suzuki SX4 Crossover, даже може би и за Toyota Urban Cruiser. Всички те не са пригодни за реални тежки оффроад терени.

Съгласен съм с теб, ако обясниш коя е по-добрата алтернатива на лек автомобил с висок клеарънс?

За мен всички от гореизброените попадат в тази категория.

 

По отношение на сравнението, което направи спрямо използвани автомобили е вярно не само с конкретния модел на Дачия, ами за почти всяка категория автомобили. Нека да говорим само за нови автомобили :)

Link to comment
Share on other sites

Винаги щом се спомене Дачия стават големи спорове (за справка biggrin.gif)

99% ще кажат "мани го тоя румънски кенеф", "пълен боклук е", "за тия пари има БМВ втора ръка" и тн, но винаги ще се намери някой заблуден да защитава дачията - мотора е рено, купето е от еди кой си нисан, поточната линия била японска - това е супер кола за без пари, еди кой си минал 80000 и още не се е разпаднала, даже и масло не гори lol.gif

Link to comment
Share on other sites

По добре да се вземетова илитова или това.

 

По-добре е да се вземат доста други неща, но тези които си показал не са нови. Има разлика ти да си опърдиш седалките и друг да го е направил. Аз примерно кола в която някой е пушил и я е осмърдял на стар пепелник няма да взема освен ако не е стояла на проветриво място с отворени прозорци поне година... ей там е разликата между кола на 0км и такава на 25,000 (което при каране подобно на моето означава на около 3 години и нещо) а за 3 години доста неща могат да се случат на един автомобил.

 

Иначе и аз не мисля че тази кола си заслужава парите, просто намеквам че сравняването на нов с употребяван автомобил е неуместно. А въпросните модели които си посочил като нови струват двойно на тази дачия.

 

А специално Ford Ranger няма НИКОГА да си купя... поне не преди да почна да отглеждам овце и царевица на село

Link to comment
Share on other sites

Не мисля... аз за едно Infiniti точа лиги ама нещо не ми харесва цената. Дачия надявам се да не ми се налага никога да карам...

Link to comment
Share on other sites

просто намеквам че сравняването на нов с употребяван автомобил е неуместно.

 

Това не важи само за Дачия lol.gif - за предпочитане е опушената тапицерия на 15 годишна кола от добра марка пред евтините пластмаси на Дачията, които след 2 години ще станат по-зле от на 15 годишната. Което си е от висок клас годините не му пречат много...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Еми дедомразе вие отивате в малко по-друго измерение на дискусията.Тук вече идва въпроса-бихте ли дали 30 бона за чисто нова Дачия или 30 бона за по-старо Santa Fe ( http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21272559982118629&f1=details -резултат от едноминутна справка ) .Щото дядо ми примерно преди 4 години някъде за 28 хиляди лева си купи нова Тойота пък баща ми си купи втора ръка E class-аз лично предпочитам Merca.Та в тоя ред на мисли едва ли някой би дал 30 хиляди лева за тая Дачия освен такъв,който държи да кара чисто нова кола с по-висок клиренс...усещате ли как целевата група на колата неимоверно се сви :D

Link to comment
Share on other sites

Тук вече идва въпроса-бихте ли дали 30 бона за чисто нова Дачия или 30 бона за по-старо Santa Fe

ПО-горе в темата коментирах, че говорим само за нови автомобили. Цените на Дачията започват под 20к лева. А да имаш нов[\b] автомобил с такъв клирънс без екстри си е добре като цена.

Не виждам никой да прави някакво логично/качествено сравнение с други автомобили в същия ценови диапазон със подобни технически характеристики.

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно какъв е замисълът на версиите 4х2 (има и такива нисани - уж джип, но само с предно) confused.gif

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно какъв е замисълът на версиите 4х2 (има и такива нисани - уж джип, но само с предно) confused.gif

 

градски джип:f1:

Link to comment
Share on other sites

Е за какво ти е - аз разбирам смисъла на джипа да отидеш за риба примерно, на разходка из гората или зимата като не са изчистили снега да не закъсаш.

Май идеята е "вижте ме къф съм гъзар имам нов джип, никой няма да види че всъщност не е е джип, а и струва по-ефтено" laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Единствената причина поради която бих си взел Audi Allroad или Nissan Murano - писна ми да закачам бордюрите с пластмасите под предната броня. Не карам по кърищата нито ми трябва джиш но ми писна да застъргват тъпите пластмаси буквално навсякъде. Отделно че бордюрите са ни направени кое както дошло. На места са ниски на места са 25см високи. Баш дачия няма да взема но мураното примерно ме кефи и като визия и като интериор.

Link to comment
Share on other sites

 

Май идеята е "вижте ме къф съм гъзар имам нов джип, никой няма да види че всъщност не е е джип, а и струва по-ефтено" laughing.gif

 

тва имах предвид де

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...