Jump to content
BulForum.com

Кой какво Renault кара.


COP

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Кажи ми кое те притеснява да ти отговоря иначе ще направя снимка утре ако се сета евентуално :)

Link to comment
Share on other sites

Кажи ми кое те притеснява да ти отговоря иначе ще направя снимка утре ако се сета евентуално :)

Основно централната конзола с радиото и нагоре ме интересува.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Рено19 95та 1,8

Доволен съм няма забележки освен че имам малък проблем с мигачите ^^ друго сичко си е ок: )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Laguna I RT 2.0 комби '96 - много добре си ме вози и мен и челядта :) място има за всичко и всички :)

 

445110_fr.jpg445111_fr.jpg

 

P.S. някой от този форум ще ходи ли на феста в Калояново утре ?

Link to comment
Share on other sites

Laguna I RT 2.0 комби '96 - много добре си ме вози и мен и челядта :) място има за всичко и всички :)

 

 

P.S. някой от този форум ще ходи ли на феста в Калояново утре ?

 

Утре цял ден съм на Калояново.

Link to comment
Share on other sites

Утре цял ден съм на Калояново.

 

:D за теб съм сигурен

 

"Колеги, ще дойда на стадиона ама ако се забава 5 6 минути ме изчакайте, че сега ми сервираха, че имам утре работа сутринта."

 

аз ще тръгна от тракия към 8ч. , че малкия трябва да замези първо :)

Link to comment
Share on other sites

:D за теб съм сигурен

 

"Колеги, ще дойда на стадиона ама ако се забава 5 6 минути ме изчакайте, че сега ми сервираха, че имам утре работа сутринта."

 

аз ще тръгна от тракия към 8ч. , че малкия трябва да замези първо :)

 

Ще се видим тогава там.Аз ще се състезавам в дисциплините на маса така, че цял ден има време за приказки :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Тъъъй, някой да ми каже(моля), Scenik-a какви недостатъци има и като го купуваме, какво да гледаме за дефекти? Защото като за семейна кола ни устройва и двамата идеално/за мен - откъм багажно отделение, за булката - не и е голяма/. Обяснете на лаика/не разбирам от коли/.

Link to comment
Share on other sites

Тъъъй, някой да ми каже(моля), Scenik-a какви недостатъци има и като го купуваме, какво да гледаме за дефекти? Защото като за семейна кола ни устройва и двамата идеално/за мен - откъм багажно отделение, за булката - не и е голяма/. Обяснете на лаика/не разбирам от коли/.

За бензинов, нямам преки впечатления, но брат ми има 1.9 дизел 2000г. и като цяло е доволен и той си я взе за семейна кола, има малко дете и му е много удобна колата, защото може да вкара количката заедно с останалите принадлежности без да сваля седалките. Като разход му дава 6 градско. Колата си има всички екстри, надеждна е, окачването е горе долу читаво. Като недостатък при брат ми се появиха проблеми около турбото, накакви датчици и прочие, които му излезнаха към 600лв. Другото, което ми прави впечатление е ниското качество на изработка на корите на вратите и таблото, на моето 20 годишно ауди не му скърцат толкова, колкото това на брат ми. От това, което знам за Рено е, че скоростните им кутии са проблемни. Това е, което мога да ти кажа от първа ръка, надявам се да съм бил поне малко полезен.

Link to comment
Share on other sites

Не знам как човек може да е доволен от автомобил с проблеми по двигателя с ремонт за ~15% от цената на автомобила и евтини и скърцащи елементи в интериора. Вероятно е добро съотношение между цена/размери, но е за сметка на качеството :)

А и таблото, което ти се налага да гледаш постоянно е на грешното место :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам как човек може да е доволен от автомобил с проблеми по двигателя с ремонт за ~15% от цената на автомобила и евтини и скърцащи елементи в интериора. Вероятно е добро съотношение между цена/размери, но е за сметка на качеството :)

А и таблото, което ти се налага да гледаш постоянно е на грешното место :)

 

С кола на старо винаги е въпрос на късмет, понякога теглиш късата клечка. Като изключим този ремонт други проблеми не му е създавала. Но возията е добра и има много пространството, което е добре за семейна кола.

Link to comment
Share on other sites

Тъъъй, някой да ми каже(моля), Scenik-a какви недостатъци има и като го купуваме, какво да гледаме за дефекти? Защото като за семейна кола ни устройва и двамата идеално/за мен - откъм багажно отделение, за булката - не и е голяма/. Обяснете на лаика/не разбирам от коли/.

 

Ако гледаш първият Сценик избягваш колите с мотор 1.6е или 1.6.(пише го на лайсната) 1.4 го избягваш тотално, че е пълен мъртвец.. Ако пише на лайсната 1,6 16В значи наистина е 16 клапана, но те са тези с големият фар и са малко по-скъпи. Водят се Сценик 1 фаза 2. Има проблем с клапата за рециркулация на входящия въздух. Друго като проблем на тея коли няма. Всичко друго зависи от подръжка. Частите им са евтини и тея коли страдат от калпави майстори и китайски части.

 

Имам Меган 3-та година предница не съм правил, тъй че форумни митове и легенди че на Рената им е слаба ходовата част хич не им вярвай.

 

Ако има друго питай.

Link to comment
Share on other sites

Ми...капарирахме го Сценика, утре ще регистрираме, един познат механик ще оправи ремъци, масла, филтри, ще прегледа кво още има и това е... Пък имам подръка и познат с магазин за авточасти tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Пък имам подръка и познат с магазин за авточасти tounge.gif

По - добре от чужбина да ти поръчаме някакви части ако се налагат. Хем са по - качествени, хем са минимум на половин цена. Ако се наложи нещо пиши ми едно съобщение да видим на каква цена мога да ти ги намирам.

Link to comment
Share on other sites

Те всички от вънка ги вкарват, тук производство отдавна няма. Въпроса е къде е това "отвънка"! И какво им е качеството: материали, точност на изработка и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Значи, относно нашата покупка, все още е в сервиза за подробен оглед, но механика каза, че за момента няма нищо кошмарно. Единствено някакви дребни козметични промени и гумите дето трябва да се сменят. С една дума - ударихме кьоравото, че и с номер случихме при регистрациятаph34r.gif. И ако не се лъжа, май в тоя форум някой казваше, че правел разни неща от поликарбонатни смоли и сплави...Та дали тоя някой може да направи едни калници, че тия не ме кефят много...

Link to comment
Share on other sites

...Та дали тоя някой може да направи едни калници, че тия не ме кефят много...

Бе не се изхвърляй с калниците, гледай основните части и консумативите да са качествени, щото това прави колата (особено семейната) надеждна. Другото е вятър.

Link to comment
Share on other sites

Миии...гледам. Одеве я взехме, с изцяло сменени ремъци, масла, филтри, нови гуми, нова спирачна система и нови накладки....Минахме тънко, за 500лв се отремонтира.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...