Jump to content
BulForum.com

Кой какво Renault кара.


COP

Recommended Posts

Здравейте, виждам че няма тема, в която прителжателите на Рено да се похвалят какво карат.

 

Та така аз карам Renault Laguna 95' година. 1.8 Mi.

 

Очаквам да има още колеги, с който да споделим впечетленията ни от тези страхотни за мен автомобили :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

R19 1.8, 1995 г., с почти всички благинки (вариант на оборудване RT). Не е много голяма, но ми е много удобна и я карам с голям кеф.

Някои от малкото неща, които ми намаляват комфорта са леко ограничената видимост през задното стъкло заради антикрилото (много елегантно обаче); и фактът, че клаксона се задейства чрез натискане лостчето на мигачите и светлините. Така понякога се случва да "попържам" яко някой кретен и в яда си заедно с клаксона давам мигач :P . За сметка на това пък е изключително приятен за ухото двугласов клаксон.

Преди това имах R5 1.4 с верига. Все още смятам, че това е един от най-добре конструираните автомобили.

Link to comment
Share on other sites

Аз не че не съм казвал ама все пак някой ако незнае :D Карам Рено 5 1.4 60 коня с верига,същия мАтор като на alchemy ;) Колата ми е мой набор 86 ама за сметка на това е на 142 000 километра реални :) .Имаме от бая години в нас но откакто имам книжка е карам почти само аз.Проблеми почнаха да ми създават пласмасовите джунджуирии по нея ама е нормално за кола на 21 години.Иначе мАтор и ходова част 6+.

Ако имам късмет скоро мисля да е сменя с друго по-ново Ренде въпреки че тази много си е харесвам.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък карам от време на време Renault Kangoo Express. Вече стана на 1месец/1200км. Много съм доволен, че не взехме някое berlingo или partner. 1.5dci като осичка е :D И пасажерската седалка пада надолу и ония ден превозих с него 5 метрови дъски без проблем :P

Link to comment
Share on other sites

Renault Laguna 96' 1.8 Mi

Много съм доволен.

 

:punk Аз карам същата супер е :) Светлъо, а и другите, Неделя може би ще ходя на срещна на Рена от Пловдив, ако искате може да дойдете. Ако имате интерес ще ви кажа за датата и мястото. :) Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Аз карам две. Първото е Рено Лагуна RXE 2.0S 16V 139кс комби 97г. и вдига от 0 до 100 за ... нула време основно се кара извън града, като разхода е до 8/100. В града е Ламята Спаска и рекорда ми е 16/100км по коледа миналата годинаи маршрут през капана. № 2 е Рено Клио 97г. с мотор D7F 1149см3 за разхода не знам защото го карам от 3 дни :lol: , но ми възникна нещопроблем с вентилатора на парното. Гори бушона непрекъснато (20А) и на ключа отзад в жиците само "-". Някъде е дало на късо и търся читав майстор да го оправи, а не да го оправи и да ми създаде още 2-3 проблема

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Аз карам от няколко месеца Рено Клио RT 1.2 Energy 91г. 58 коня, но е като оса :punk Лошото е само, че е малко коне :lol:

 

Еми проблеми нямаш.В Рено форума редовно се продават 1.8 16В мотори.Купуваш си един,монтираш го и става пържилка :D

Link to comment
Share on other sites

Аз карам от няколко месеца Рено Клио RT 1.2 Energy 91г. 58 коня, но е като оса :punk Лошото е само, че е малко коне :lol:

Е това как трябва да го разбираме. Хвърчало като оса ама било много слабичко. :lol: То е ясно че на всеки неговата каруца му се вижда най-хубава ама чак пък толкова :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ми на къса отсечка с жежене набира, ама на дълъг път конете и двигатя му са малки,Но естествено не става за дърпания, а е като оса в градските условия :love А и най-вече все пак ми е първата количка и съответно "моята каручка си е най-хубава". Пък и за тия коне, двигател и година на производство доста ме радва как се кара, та най-вече под тва имах предвид като оса, че вървяла :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Моята каляска е Клио 91-ва година на миналия век 1,2 Енерджи на пропан-бутан.

Хич не я бива как върви, ама на работа и до Метро ме закарва, ей вярно и до морето ходя с нея.

 

Има си и хубави страни, като например, че не ми пукаше особено когато се случиха следните неща:

 

- оплискаха ми я малко с блажна боя (случайно)

- някой я одраска с ключ

- уцелих един брадчед отзад (нямаше стопове завалията)

- нагниха и веждите отзад здраво

 

Ако, обаче беше нова и хубава и нещо подобно станеше щях да умра.

 

За жалост не мога сега и в следващите месеци да си я карам, защото не съм в БГ.

 

А-а другото лошо на въпросната кола е, че не става за продаване, защото парата, която може да и се вземе е нищожна в сравнение с любовта, която изпитваме един към друг + средствата, които съм налял по ремонти. :D

 

Хайде със здраве да си карате Ренцата, пък като се върна живот и здраве, пълня бутилката и ще падне яко возене. Само да не стане както се вдигат цените на горивото да платя колата още веднъж на газстанцията

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм с Меган Класик 1,6е 90к.с. 97г.

Хах. И аз съм със същата, черна, само че я имам от този февруари. Много ме кефи колицата, направо се сляхме вече. Има няколко козметични забележки, но скоро ще ги премахнем. :)

 

П.П. Много се ядосах днес като видях, че като нов шофьор вместо аз да зажулвам останалите, някой друг ме е зажулил и то бяла кола. :pirate

Link to comment
Share on other sites

Е да. Малко кофти става с паркирането понякога, но свикнеш ли й после само се наслаждаваш на комфорта. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не искам да се заяждам ама на човека не му ли жал за тези брони,

1-во по тези пътища да ги кара,

2-ро на тази кола?

Link to comment
Share on other sites

Колата става много добре.Усещам че пак ще се радваме да е гледаме на срещата на Рено форума.Много забавно беше на последната среща когато дойде с другото Рено и всички си мислихме че е махнал тунингите :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не искам да се заяждам ама на човека не му ли жал за тези брони,

1-во по тези пътища да ги кара,

2-ро на тази кола?

На каквато кола и по каквито пътища си иска там ще си я кара.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...