Jump to content
BulForum.com

Windows 10 - всичко по темата.


Vetim

Recommended Posts

windows-10-phones-970-80.jpg

 

Дата на пускане 29.07.2015

 

Официална информация: http://www.microsoft.com/bg-bg/windows/features

 

Ревю: 

Вътре се виждат най-големите нововъведения.

 

Минимални изисквания:

  • Processor : 1GHz or faster with support for PAE, NX, and SSE2
  • RAM : 1GB (32-bit) or 2GB (64-bit)
  • Hard disk space : 16GB
  • Graphics card : Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM driver

 

Засега най-важната информация е, че това най-вероятно ще е последната версия на windows във вида, в който я познаваме. Всичко друго ще са надграждания над нея.

Поздравления, че ще унифицират програмирането на всичките си устройва. 

Също така искат да направят достъпни за използване приложенията за Андроид и IOS, което е в начален стадий.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

И не само, самия Win си върви по-добре и на нови и на стари машинки, менютата са по унифицирани спрямо средата която се ползва - режим десктоп или режим тъч. Доста бързи функционални бутони са добавени по менютата. 

 

Наистина няма причина да не се мине към 10. Честно казано така приятно работещ продук на MS не съм ползвал скоро. Много по-добро е от 8цата - доста месеци вече позлвам превю билдовете и всеки е по-добър от предишния. 

Link to comment
Share on other sites

Онзи ден получих покана за безплатен ъпдейт до 10. Ще го инсталирам на таблета, когато излезе, да видим какво аджеба представлява. :)

Link to comment
Share on other sites

Ми той host го е обобщил с две - три думи. 

 

Жена ми е с бетата още като започнаха да набират желеащи да тестват 10-ката, като изключим проблем с една мишка, който проблем вече е разрешен - определено 10-ката си се държи доста добре, тя е много доволна и като цяло след като ще може и безплатно да се ъпдейтне и тя на 10 - няма причина, която да е накара да смени ОС-а.

 

Аз ще изчакам края на Юли и аз ще мигрирам от 8.1 на 10. 

Link to comment
Share on other sites

Предлага ъпдейт на всички, дори на пиратките - никой не е казал обаче, че ще дадат безплатна активация после ;)

Link to comment
Share on other sites

След последния ъпдейт на fast ring-a промениха менюто за пореден път и го осраха.Нещо се беше омазало с firewall-a и антивирусната и нямах интернет. 

 

След всеки ъпдейт ми сменя дефаутен браузър на Spаrtan.

Link to comment
Share on other sites

Сложих си win 10 enterprise, ето първи впечатления. Те са на базата най-вече спрямо win 7:

Инсталация - около 30 мин.

Донастройки - 10-15 мин.

Малко бавен в началото, защото явно инсталира на заден фон драйвъри. Видео драйвърите за вградената и външната видео карта се инсталираха автоматично, без нужда от рестарт, което е приятна изненада.

Инсталирах китайски драйвъри за win 7, с радост установих, че работят при пълна съвместимост.

Много custom настройки. Всички нововъведения като cordova, multitab-a могат да се пипат/махат.

Точно смесица между win 7 и win 8, за добро или лошо.

 

Основни негативи:

Лек лаг при отваряне/затваряне/местене на прозорци. При първото пускане почти всички програми забиваха. после вече се пооправиха.

Fatal error в скайп и тотално забиване при първото му пускане.

Опита за интеграция и налагане на акаунта на microsoft навсякъде. Напр. имам си скайп акаунт - иска обединяване, друг - въвел съм си потребителско име при инсталация, сега ми ги обедини след синхронизация и вече трябва да се логвам с другия, което обезмисля първоначалното въвеждане.

 

 

Като заключение:

 На мен лично по-изчистения интерфейс на win 7 ми допада повече за десктоп машина и стабилността ми се вижда по-добра. Засега бих го използвам главно като алтернатива, не и като основен. Поне не и докато не видя подобрение.

Link to comment
Share on other sites

говориш пак за не финализирана версия... нали, щото така написано би подвело доста хора

 

Ерор-а ти в скайп не се е появявал при мен никога - 8 инсталации на 3 различни машини на 10ката (различни билдове, винаги съм позлвал скайп)

Link to comment
Share on other sites

Windows 10 Enterprise Insider Preview (x64) - Build 10074, това е билда. Ще му правя тестове и по-нататък. Да видим дали работата му ще се подобри.

Иначе в сравнение с win 8 си е цвете.

Link to comment
Share on other sites

Те казаха, че ще има нормален и Про. Какъв е тоя Ентерпрайс....

 

Инсталирате си бъгнсти и вирусясали билдове ми се струва. Не виждам причина някой да сваля нещо различно от това на официалния сайт на Майкрософт. Дано не ги слагате на основни машини.

Link to comment
Share on other sites

Те казаха, че ще има нормален и Про. Какъв е тоя Ентерпрайс....

 

Инсталирате си бъгнсти и вирусясали билдове ми се струва. Не виждам причина някой да сваля нещо различно от това на официалния сайт на Майкрософт. Дано не ги слагате на основни машини.

Всъщност Enterprise им е най-скъп и включва всичко възможно, точно затова и него пробвам ;)

Линк за сваляне: https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-enterprise-insider-preview

Product Key: VTNMT-2FMYP-QCY43-QR9VK-WTVCK

 

Същите версии ще има като 8.1, т.е. Basic, Pro и Enterprise. 

Тук има бонусите, които сега са се паднали да пробвам :D

https://www.microsoft.com/en-us/windows/enterprise/products-and-technologies/windows-8-1/enterprise-edition.aspx

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Приятна изненада. Не знам дали в 8-цата е било така, но в 10-ката ми прави превю на снимките от RAW файловете на фотоапарата. Така ми отпада нуждата да правя и jpeg само за да мога да ги прегледам на компютъра и да реша кои да оставя преди обработката. Така си спестявах преглеждането с по-завъртени програми. А сега става още по-лесно :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Установих, че въпреки, че повечето настройки и т.н неща ги е прехвърлило от 7-цата, ми е активирало отново pagefile.sys. Хората с SSD-та си проверете нещата относно тях. Че всеки път да ми прави ХХХ гб файл не хубаво.

Link to comment
Share on other sites

Мерси, ще проверя довечера. Иначе на мен нещо бъгав ми се струва тоя Уиндоус. Много ме дразни, че за асоциации, трябва да се мине през настройките, а не може през приложението като преди. За браузър примерно.

 

Пускам видео файл - нишо. Цъкам още 1 път - пак нищо. Цъкам още 2 пъти, на втория се зарежда това за асоциациите на видеофайла и ме пита с коя програма да го отварям. Като си избрах най-накрая се отвори и от там се отвори и другите 3 пъти....

 

И с други файлове ми се случи.

 

Освен това тоя чисто черен, непрозрачен таскбар изобщо не ми се връзва като дизайн. Седи като кръпка, контрастираща с тапета.

Link to comment
Share on other sites

То има настройка да стане леко прозрачен, обаче на мен е решило покрай снимката, която ползвам за тапет, дами сложи розово за водещ цвят и няма сменяне от темите. Много е досадно, пък не ми се иска да си сменям снимката.


Аааа, и няма спиране на компютъра без да даде грешка с достъп до адрес  в паметта. Та не мога просто да кажа спри и да се махна, трябва да изчакам да цъкна ОК на грешката за да спре. Ама все пак е тестова версия - това е нормално. Но май май като излезе официално ще боцна някоя читава версия с активатор. след време като стане ясно дали е успешна активацията или не, че ти пълни преинстали на ОС от време на време не ме кефят.

Link to comment
Share on other sites

То има настройка да стане леко прозрачен, обаче на мен е решило покрай снимката, която ползвам за тапет, дами сложи розово за водещ цвят и няма сменяне от темите. Много е досадно, пък не ми се иска да си сменям снимката.

Аааа, и няма спиране на компютъра без да даде грешка с достъп до адрес  в паметта. Та не мога просто да кажа спри и да се махна, трябва да изчакам да цъкна ОК на грешката за да спре. Ама все пак е тестова версия - това е нормално. Но май май като излезе официално ще боцна някоя читава версия с активатор. след време като стане ясно дали е успешна активацията или не, че ти пълни преинстали на ОС от време на време не ме кефят.

 

Видях я настройката. На Win 8.1 е по-хубаво.

 

То хубаво е тестова версия, но след 3 седмици излиза официално. Тия неща трябва да са изчистени. Освен това, като излезе официално и тестовата ще стане същата като официалната. Няма да има особено много смисъл в това упражнение дето смяташ да го направиш. :)

Link to comment
Share on other sites

Има смисъл в това, че като излезе нова версия през Insider-a, няма да ми прави нова инсталация като сега, а ще си карам с едно копие. Надявам се после нещата да са сам пачове и ъпдейти, а не да ми прави изцяло преинсталиране като сега.

Link to comment
Share on other sites

Не разбрах. Като излезе последната версия, Insider Preview-то ще получи ъпдейт и ще имаш същото, което ще имат и хората извън Insider Preview-то. Ще ти е нужен само активатор, без "читава версия" на операционната система.

Link to comment
Share on other sites

Дразни ме как сам си решава да се рестартира за ъпдейт.

 

Вчера вечерта го направи тоя номер и го заебах да се ъпдейтва цяла нощ.Ще видя днеск на кой билд съм.

Link to comment
Share on other sites

Дразни ме как сам си решава да се рестартира за ъпдейт.

 

Вчера вечерта го направи тоя номер и го заебах да се ъпдейтва цяла нощ.Ще видя днеск на кой билд съм.

 

На мен ми написа, че според модела ми на използване на компютъра, ще ъпдейтне на следващия ден в 3:12 сутринта.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...